90029
  • arty
    #83051
    másik topikban Moby szopik a 760al metro alatt ...
  • arty
    #83050
    3 év alatt egy példa, wow!
  • Solt
    #83049
    Tök jó neked... én amióta megvettem nem tudok olyan játékkal játszani, amihez kell TrackIr. Ezen kívül a mezei FM2013 mindig hibával áll le, plusz minden játékban, ha kb70% felett van a GPU kihasználtság, akkor egérrel való forgás közben is beesik az fps... nézek egy pontra, GPU kihasználtság 50% körül, elfordulok, GPU kihasználtság felugrik 70-75%-ra, fps beesik 50 környékére, majd ugyanott pár másodperc múlva ugyanúgy beáll fix 60-ra, és 50-50%-s kihasználtságra.

    Ja, és ráadásnak az ezeréves Race07 olyan keményen mikrolaggol, hogy gyakorlatilag játszhatatlan... mindezt kb 10%-s gpu kihasználtság és fix60 fps mellett.

    A 780-hoz a driverek egyelőre egy raklap szart érnek... legalábbis nálam. A 770 és a 760 még szép, hogy jó, mivel az egy az egyben az előző széria. ( 680 és 670 )
  • FlyHigh
    #83048
    GTX 760-on nem veszek észre semmi anomáliát, pedig ez is az a széria. Hol kellene ezeket a bajokat látni? Metro oké, és kifejezetten tetszik, tudnak ezek az ukránok, diablo 3 oké, battlefieldek oké, cs s - go oké, starcraft 2 oké, wow oké.
  • FlyHigh
    #83047
    Nem feltétlenül drágább az NV oldal, mondj egy GTX760oc teljesítményű kártyát 70e-ért.
  • arty
    #83046
    Részemről már kitagadtalak, szal veheted a ződet! :PPPP
  • fery02
    #83045
    Nem érdekel a fiziksz, csak problémamentesen szeretnék játszani. :D
    Ennek úgy tűnik az az ára, hogy valamennyivel drágább ugyanolyan kat. kártya nVidia-ból...de végülis ez az egyetlen hobbim, VGA-ra meg amúgy sem kell túl sűrűn áldozni.

    Nem érzem magam hülyének azért, hogy szabadidőmben inkább szórakozni akarok problémák megoldása helyett, azt elég munkahelyen. :)

    Nekem sem szimpatikus az nVidia féle üzletpolitika, de játékosokat ez érdekli szerintem legkevésbé.

    Mondjuk jó helyre tudok én is írogatni ilyeneket. :D
    Ne is válaszoljatok, valószínű maradok én hű, csak tényleg sok volt egyszerre a meglepetés, majd lenyugszok!
  • FlyHigh
    #83044
    szemetek, ám tökéletesen elégedett vagyok a zöld oldallal, 5 év radeonozás után. Max a bettlefieldet fogom sajnálni, ha szarabbul fog futni nvidian, szerencsére a többi GE cím a bottal se kategória, blizzardékkal jól kijövök, ha csak ők fejlesztenének nekem az is elég lenne.
  • V43 1105
    #83043
    Ne legyél hülye.
  • arty
    #83042
    az nvidia csecsemőket áldoz a vsyncért és a fizixért!!!!!44

    de nem gáz, a kíváncsiságod kielégítése nyilván fontosabb ;)
  • Solt
    #83041
    Hát őőő... én azt javasolnám, ezt azért gondold át! :D Nézd meg a PH-s GTX780 topikot! :D
  • fery02
    #83040
    Óó, legközelebbi VGA-m tuti nVidia lesz.
    Az utóbbi 2 napban annyi csalódás ért úgy hirtelen, hogy besokalltam. :D

    - Serious Sam 3 a legújabb AMD driverrel pont 7870 kártyákon egy idő után játszhatatlan lesz.
    - Witcher-re nem tudok V-sync-et erőszakolni külső programokkal se (nVidia-n állítólag Control panelből simán be lehet lőni).
    - Worms Revolution-ben Radeon-okon alapból nincsen élsimítás bekapcsolási lehetőség (ez volt a csúcs :D).

    Nem érdekel, hogy vannak esetek, amikor csak a játék a hibás, ha összességében gondtalanabb az élet nVidia-n, bevállalom a zöldhályogot, legalább kíváncsiság szintjén. :)
  • fery02
    #83039
    Kipróbáltam ezt a RadeonPro-t Witcher-rel, rá se b.szik, szóval RadeonPro-t már töröltem is.

    Telepítettem ezt a RivaTuner-t, látom is Tools mappájában ezt a D3DOverrider-t, amit elsőnek el is tudtam indítani, amíg be nem zártam. :D

    Azóta egyszerűen valamiért nem tudom elindítani úgy a programot, hogy meg is jelenítődjön, csak a Feladatkezelő szerint fut ilyenkor.
    Gépet is újraindítottam, semmi eredmény. Újratelepítés sem lenne célravezető, mert állítólag RivaTuner nélkül is megy.
    Egyéb tanács?
  • arty
    #83038
    milyen kártya? mert lehet h mamár kapnál egy ujat annyiból, amennyibe a javítás fájna ... (posta, stb) - és semmi gari h utána meddig lesz jó.

    mem órajelet próbáltál csökkenteni? hátha ugy még bírná...!
  • broman191
    #83037
    Lehet hogy rá gondoltál:zuhi_ :)
  • V43 1105
    #83036
    Akkor prohardveren tudsz egy sráccal beszélni, most hirtelen nem tudom a nevét.. mi a hiba pontosan..? a képen csíkok vannak stb?
  • sznorbert86
    #83035
    az a baj nem garanciás.. ha az lenne természetesen azonnal küldeném.. :) kb 5 éves már :\ akkor ez kuka?
  • V43 1105
    #83034
    Ha garanciás akkor küldd vissza a bolthoz, memóriahibát nem igazán lehet kijavítani otthoni keretek között ...
  • sznorbert86
    #83033
    elromlott a vga-m valószínűleg memóriahiba! esetleg ha valaki jártas benne illetve tudna valakit aki meg tudná csinálni kérem írjon PM-et. (Debreceni vagyok)
    Előre is köszönöm
  • Solt
    #83032
    Hmmm... :)
  • macleody
    #83031
    Élsimihez. Kevesebb fps-t evett ha azt használtam, és még szebb is volt mint a gyári.
  • Solt
    #83030
    De ahhoz minek a RadeonPro? :)
  • macleody
    #83029
    DCS World 1.2.3 még ment radeonpro-val, az 1.2.4 nálam már nem megy vele.
  • Solt
    #83028
    Amikkel én játszom, a jó része még DX9! :D
  • arty
    #83027
    dx10-11-ben valóban így van, csak dx9 játékokra lehet kényszeríteni :) de az meg kihaló állatfajta...
  • Solt
    #83026
    Én úgy tudom, hogy az MS a DirectX api részévé tette, így a fejlesztők sara a vsync. Továbbá az, hogy ne lehessen a driver alól kényszeríteni, a WHQL aláírás feltétele. De ezt ne vedd 100%-nak, lehet én szűrtem le rosszul az infókat... :)

    Ja és a RadeonPro-nak is vannak nyűgjei... nem működik minden játékkal, de a honlapján és fórumban megtalálod a kellő infókat! ;)
  • fery02
    #83025
    Na ezt a RadeonPro-t kipróbálom majd még mindenek előtt. Már a neve is szimpatikusabb. :)
    Köszi!

    Az pedig komoly akkor, hogy a CCC-ben csak dísznek van a V-sync állítási opció? :O
  • Solt
    #83024
    CCC alól nincs vsync, azt ne is próbálgasd! :) Ha a játékban nincs állítási lehetőség, akkor próbáld meg a RadeonPro-val.
  • fery02
    #83023
    Nem jöttem volna érdeklődni eziránt az ismeretlenebb megoldás iránt, ha működne Catalyst-ból. :)

    Tehát egyelőre úgy tűnik, hogy mindenképp telepíteni kell a RivaTuner-t. Köszi!
  • benőmenő
    #83022
    Catalystból próbáltad már bekapcsolni?
    Egyébként letöltöd a rivatunert és ott van a fájlok közt az overrider.
  • fery02
    #83021
    Sziasztok!

    Használja itt valaki a D3DOverrider programot?

    A Witcher játékhoz érdekelne, mert ahogy látom nincsen benne V-sync állítási lehetőség, nélküle pedig elég hányás a kép (érdekes, hogy régen nem zavart, elkényelmesedtem :)).

    Elég noob kérés, de megbízható letöltési helyet keresnék, mert ahogy látom ennek hivatalos oldala lehet nincs.

    Meg valami köze van ugyan a RivaTuner programhoz, de ha lehetséges azt nem szeretném vele telepíteni.
    Néhol írják, hogy működik RivaTuner nélkül is. Ebből következtetek, hogy létezhet egyedülálló verzió is.

    Köszi!
  • Ryder62
    #83020
    Lehet az lesz, mert már kezd idegesíteni.
  • arty
    #83019
    más böngésző használata, átmenetileg?
  • Ryder62
    #83018
    Hali

    Néha ezt kapom: "az amd driver képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt"

    7 napon belül kétszer csinálta ezt, előzőleg májusban kétszer, azelőtt meg februárban, meg még tavaly ősszel-télen 2 alkalommal.

    Ahogy kifigyeltem leginkább akkor jön elő mikor egy youtube videóba beletekerek. Ekkor szétesik a kép és jön az üzi.

    Most legutóbb a böngésző indításánál jött elő (mozzila). Egyszer volt még ugyan ez, a többi a youtubes tekerésnél jött elő. Mozzilán kívűl más böngészőt nem használok ha ez számít.

    Valami fix? Marad a driver frissítés? (Kedvenc gammáim ezt a drivert szeretik, addig nem akarok frissíteni míg nem muszáj.
  • JaSoN HuNTeR #83017
    off:
    Sziasztok.

    Valaki találkozott hasonló hibával? Windows indításánál jön elő. Valaki tud rá megoldást?
    hiba: Hardinstall-silent.exe működése leállt.

  • Communist
    #83016
    Fatal: én is ódzkodóm minden bétától, most a 13.4es hivatalos driver csinálta ezt nekem, és 5770em van. Mikor 4830am volt, és max a 12.4-es tudtam feltenni rá, akkor is volt ez a probléma.
  • [HUN]FaTaL
    #83015
    Nálam nincs ilyen probléma, HD7770. Bár nem használok beta drivereket, mindig csak az utolsó hivatalost.
  • Communist
    #83014
    Az újabb ati driverekkel, nem tapasztaltok olyat, win7 esetében, hogy 0x00000116-os hibakód mellett kékhalállal indul, illetve újraindul, majd köv indításnál már jó? És mellékesen, a video lejátszás is szaggat teljes képernyős módban, ilyenkor? A driver újrarakása pár hétre megoldja a problémát, de permanensen elő szokott jönni nálam.
  • Borg
    #83013
    Nekem meg sapphireből volt 4870 flex, ami gecire hangos volt, mégse lehet kijelenteni, hogy amiatt soha többet nem vennék sapphiret...
  • FlyHigh
    #83012
    Geforce fx szériából volt msi-m, valami egyedi megoldás volt, hangosodott aztán megállt, ráhackeltem egy rendszerventit, hamar ki is dobtam.