90029
  • Solt
    #83091
    Jogos, az alaplapra nem is gondoltam... :S
  • Borg
    #83090
    A tápra, vagy az alaplap feszültség szabályozóira.
  • Solt
    #83089
    Nekem is fura, de az, hogy alapon is összefossa magát a boot ezzel az üzenettel, ráadásul melegen már egyből indul, szerintem a tápra tereli a gyanút! :)
  • Blum
    #83088
    Corsair tapot se mostanaban lattam megnyekkenni...erdekes :)
  • Solt
    #83087
    Ilyen...
  • Blum
    #83086
    Milyen tapod van?
  • Solt
    #83085
    Kötegelt... ne is mond... :S

    Táp lesz, mert alapon sem indul el elsőre, ráadásul ha belépek a bios-ba, akkor a szokásos piros mezőben lévő felirat fogad.

    "the system has experienced boot failures because of overclocking or changes voltages"

    Mivel tuning nincs, így szerintem egyértelmű, hogy hidegen indulásnál nem kap elég feszt...
  • Blum
    #83084
    +1

    Multkor portalanitottam a gepet,de ugyanugy visszarakni a kabeleket mint ahogy elotte volt mar nem volt lelki erom. Plane,hogy a jo oreg Chieftec hazban nincs kabelmenedzsment,es gyorskotozovel volt odafogatva minden az alaplapi talcahoz. Eleg nagy odabenn a kuszasag :D
  • Borg
    #83083
    Mármint milyen boot képernyőig? A biosé, vagy a windowsé?
    Nincs az alaplapodon valami digit kijelző, vagy led, amiről leolvasható az állás, ahol újraindul?
  • arty
    #83082
    +1

    nincs is annál rosszabb, mint amikor egy rendesen összerakott, esetleg kábelkötegelt gépet szét kell szedni :(((
  • Solt
    #83081
    Ja-ja... csak ezeket úgy utálom, olyan macera! :))
  • broman191
    #83080
    Érdemes lenne kipróbálni másik táppal mit alakít, de nem esküdnék meg rá biztosan hogy a táp az...esetleg próbáld meg egyenként lehúzni az indításhoz nem feltétlen szükséges hardvereket, zsákbamacska mi minden sz4rakodhat... Persze mindezek előtt a mostani tápot sem lenne butaság áttenni egy másik gépbe, ott alkot-e valami jelenséget... :)
  • Solt
    #83079
    No elkezdett rakoncátlankodni a gépem... a hidegindítást nem bírja. Teljesen alapon van minden, de, ha pár órás pihenő után indítom, nem hajlandó elindulni... boot képernyőig eljut, és ott újraindul...

    Áramtalanítom, utána jó... ilyenkor mi lehet a nyűg? :D Táp?
  • broman191
    #83078
    Nem a gépeddel lesz a gond... :)
  • arty
    #83077
    az unreal3 önmagában semmire se garancia :)
  • fery02
    #83076
    Az szerintetek normális egy Unreal 3-as játéktól (Orion: Dino Horde), hogy maximális grafikán, mikor egyszerre több dínó jön a torkunk fele, akkor képes 60 fps alá menni egy i5-3570 | 4x2GB RAM | GA 7870 OC gépen?
    Szerintem akármilyen szituációban azért egy ilyen gépnek nem kéne ingadozni egy UE 3-as játék esetében.

    Élsimítást kapcsoltam még ki, de így is változatlanul instabil.
    Mondjuk a játék is elég nagy hányás, kinézem, hogy optimalizálatlanság játszik közre.
  • fery02
    #83075
    Hanem milyet?
  • FlyHigh
    #83074
    Valószínű az egyik legjobb ár/érték arányú vga játékra. Elkezdődik ez a mély integráció, akkor meg mindenestől lehet kidobni mindent a kukába. Nem biztos, hogy akarok NV vagy AMD PC PLATFORMOT vásárolni.
  • arty
    #83073
    760 ...
  • fery02
    #83072
    Igen, de ha vennék netán nVidia-t, mindenképp valami kiforrott, de szintén korszerű kártyát vennék.
    Nem tesztelni akarok, hanem játszani. :D
  • fery02
    #83071
    Nem mondok, mert nem vagyok tisztában az árakkal nVidia fronton. :)
  • FlyHigh
    #83070
    Nem használok.
  • Solt
    #83069
    :DD
  • V43 1105
    #83068
    Függőlegesen :DDD
  • Solt
    #83067
    Azon meg csíkok lesznek CloD alatt! XDD
  • Her Laca
    #83066
    Erre nem tudok mit mondani. Lehet mégse olyan jó kártya mint gondoltuk.
    Jön majd az új radeon ,vegyél olyat.
  • Solt
    #83065
    Ennyi... kb én is így vagyok, most is mobilról pötyögök... :)
  • Her Laca
    #83064
    Én két hete most kapcsoltam be a gépet ,de asszem megyek is aludni:)
  • Solt
    #83063
    NEM! :D Én győzök... működni fog, hogy rohadjon meg! :D Még szerencse, hogy mostanában úgyis csak fórumozásra van némi időm... itt meg nincs hiba... :D

    "Gondolom minden mást visz mint a veszedelem."

    Ez a baj, hogy nem... nagyon hülye hibákat tud generálni. Az FM2013-ban minden leállás után exe hibát dob, ami miatt benne van a pakliban, hogy a következő indításnál buktam a mentésemet...

    A másik ami nagyon durva, hogy alacsony gpu terhelésnél is, amikor lazán viszi a játékokat, ha megmozdulok, beesik az fps. Arrébb fordulok mondjuk 45 fokkal, pár pillanatra beesik az fps, majd helyreáll. Olyan, mintha elfogyna belőle az erő, de az nem lehet, mert vsync nélkül meg ilyen 150fps-t produkál...
  • Her Laca
    #83062
    Amúgy te használsz Track IR-t? Mert Solt mesternek avval van a nyűgje..
    Gondolom minden mást visz mint a veszedelem.
  • Her Laca
    #83061
    Már hogyne lenne. A 760 ad egy gtx 670 felturbózva. A 770 az egy 680 .
    A 780 az merőben más..
    Solt mester:)
    Sajna nem orvosolta teljesen ,mert még úgy is volt hogy darabosan mozgott,csak már untam foglalkozni vele.Na meg volt olyan is,hogy teljesen érthetetlen okból (semmi sem indokolta ) megakadt a kép ATAGON .Meg néha belassult.
    Én aszondom szarni rá,add el és ne idegeskedj többet.
  • Solt
    #83060
    A 760 gyakorlatilag egyenlő a 670-l, míg a 780 a Titan kistestvére, vagyis más architektúra. GK104 -> GK110

    Várok én, nincs ezzel gondom... fel voltam rá készülve, hogy lehetnek nyűgök. ( mondjuk ekkorára nem számítottam ) Csupán arra akartam rávilágítani, hogy nincs olyan, hogy NV = gondtalan élet, AMD = driver nyűgök.
  • FlyHigh
    #83059
    Nálam ez miért nem generálódik, van valami lényegi különbség a 760-780 között, jó pár tíz ezresen és sebességen kívül? Bár ha szívnak 760-al is akkor nem erről van szó, nv rajta van az ügyön, várni kell egy driverre. Jobbat senki sem tud mondani, de mégsem vigasztalja azokat akik sok pénzért cserébe szívnak.
  • Solt
    #83058
    Nem siklok el felette, ráadásul azt te orvosoltad a fixálással, de rajtam az sem segít! :)

    Tehát, ha akad olyan akinek esetleg működik, akkor az én gondom meg is szűnt? :))

    Három fórumra posztoltam a nyűgömet több mint egy hete, plusz két helyen leadtam az NV felé hibajelentést! Még csak válasz sem jött! :)
  • Her Laca
    #83057
    Mint mondottam ugye már vagy ezerszer ,nálam meg a 7970 csinálta ugyanazt mint neked a 780. E mellett az apró tény mellet valahogy mindig elsiklasz mestere:)) NÁLAD PEDIG A 7970 NEM CSINÁLTA . Akkor most hogyan is van ez ?
    De van egy ötletem. Tedd fel a kérdést az ATAG fórumán,ott már többeknek van 780 ,és ők is használják a TR-t. Ha nekik is van ilyen nyűgjük ,akkor valóban driver, de ha nincs akkor mi lesz? Bakker nem lesz kire köpködni:))
  • Solt
    #83056
    Ha nem driver hiba mondjuk az én esetem amit lentebb leírtam, akkor mi? Ugyanez a 7970-l hibamentes volt... volt a CloD-ban pár fehér csík ami a fejlesztők sara, ezenkívül a 7970-n a lentebb leírtakból semmit nem tapasztaltam! Bocsánat... a Race07 ott is szarakodott...

    Kivettem a 7970-t, be a 780, szar. Friss rendszer, szar. Innentől? Driver hiba... csak mivel réteg nyűg, egyelőre szarnak rá...

    Ekkorát AMD-vel soha nem szoptam, bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ilyen friss terméket sem vettem még soha. Eddig úgy voltam vele, hogy driveres nyűgök terén kb egál van... igazán komolyat egyikkel sem szívtam, más kérdés, hogy a kedvenc játékaim fejlesztői valamiért zöld pártiak, így adódtak kisebb kellemetlenségek "véletlenül"!

    Viszont innentől aki azt mondja nekem, hogy azért vesz NV-t, mert azon gondtalan az élet, azt csak megmosolyogni tudom! ( azoktól eltekintve akik konkrétan játékhoz választanak kártyát )

    Kicsit idejét múlta már az a suttogó propaganda, hogy az "AMD/ATI driver szar."
  • FlyHigh
    #83055
    Ugyanúgy ahogy ügyes nem vagyok, pc guru sem. Most erre mit tudsz mondani, lényeges eltérés nincs a futtatási környezetünknél, hardveres szinten legalábbis, akkor csak szoftver gixer lehet. Logikusan végiggondolva, nem valószínű, hogy driver hiba mert akkor mindenkinél jelentkezne azonos játékok futtatásánál. Nem hülyék ezek, szeretnék megkeresni a probléma forrását, ez már ilyen utolsó lehetőséghez nyúlás, hogy kártyát kérnek a felhasználóktól.
  • Solt
    #83054
    Ügyes vagy!
  • FlyHigh
    #83053
    320.49-es driver(minden alapon, hiszen úgy jó is), jogtiszta WIN 7 PRO koppra frissítve, Jogtiszta Metro. Csak a szükséges programok, steam, firefox stb. Semmi tweak, utánégető stb szarság. Semmi drivert soha sem frissítek, csökkentett módba töröl&driver sweeper, újrahúzom az elejéről, lényeges hardver cserénél, format c. Nem telepítek és törlök agyatlanul, mindig csak "hozzáértő módban", majd én eldöntöm, hogy mit rakjon fel, semmi sincs felülírva, pluszba másolva, teleszemetelve. ezek így a pc-s felhasználói alapok szerintem. Temp és reg időnkénti válogatott törlése.
  • FlyHigh
    #83052
    Semmi panaszom nincs rá, egész egyszerűen vaj sima, tiszta és szép képe van. Nem biztos hogy kártya hiba, lehet ezer más is, ez pc nem konzol.