90029
  • Hegi90
    #83131
    - letöröltem
    - nem voltak maradék mappák
    - felraktam a chipset drivert
    - fel akarom rakni a grafikus kártya vezérlőt, de egyből ezt mutatja
    az eszközkezelő
  • arty
    #83130
    elvileg az add/remove programsban (vagy programok uninstallálása? nemtom) mutat egy "AMD Catalyst Install Manager" nevű programot, az elvileg mindent leszed, ha eltávolítod

    reboot után azért ellenőrizd, hogy a \program files és \program files (x86) könyvtárakból eltűntek az ATI és AMD alkönyvtárak! (ha nem, töröld őket! ha nem engedi, lődd ki az explorer.exe-t és utána tudod törölni - pl total commanderből, majd ujra reboot)

    sajnos a mobil driverek telepítése valóban röhejesen bonyolult, köszönhetően a különböző gyártók idióta megkötéseinek :( (és persze az AMD is megoldhatná, hogy egy klikk legyen egy nagy, unified driverpakk)
  • Hegi90
    #83129
    wow, tényleg bonyolultabb mint amire számítottam.
    mielőtt felrakom ezeket, érdemes előtte uninstallálnom valamit amit korábban felraktam?
  • arty
    #83128
    win7 64bites az OS-ed?

    ha igen:

    első lépés: chipset (southbridge) driver : http://www2.ati.com/drivers/13-4_vista_win7_win8_32-64_sb.exe (legujabb, végleges, whql driver)

    grafikus kártya driver: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx - 13.4-hez való verification toolt lekapod, az elvileg leszedi a 13.4-es whql drivert.

    vagy ott a 13.8 beta.
    utána gpu-z medmondja h melyik vga látszik - a cpuba integrált 7340 vagy a különálló 7470m ! ( mert h kettő van a gépedben! )

    (fura, h 13.4 whql rendes letoltesi linket nem ad ki az amd keresoje .... net4 framework mindenesetre legyen fent a win7en :) )
  • Hegi90
    #83127
    kicsit konkrétabban
  • Hegi90
    #83126
    asus x53be
  • arty
    #83125
    milyen notebook ez pontosan?
  • Hegi90
    #83124
    valszeg én vagyok a hülye de valaki meg tudná mondani, hogy ha egy laptopban hd 7470 van, letöltöm innen a (beta, mert más nincs, wtf?) drivert, akkor miért 6500m seriesnek ÉS 7470m-nek ismeri fel?

    utána pedig felraktam egy amd chipset drivert, hogy működjön az usb, erre a 7470m megváltozik 7340m-re. az usb meg továbbra sem ismeri fel a fényképezőgépet.

    valszeg tényleg én vagyok a hülye, sose volt dolgom még amd/radeon cuccokkal
  • Solt
    #83123
    Pfffffffffffff... :D

  • Her Laca
    #83122
    Ha kell adok flexet oszt kivagdoshatod az alkalmatlan házad oda nem illő dolgait ,és akkor rendeltetés szerűen használhatod a VGA-t:)
  • V43 1105
    #83121
    XD
  • Her Laca
    #83120
    Szar a géped. Nincs itt semmiféle X akta mesterem:)
    Vegyél Asus lapot és jó napot:) Gigafos :))na ja
  • Solt
    #83119
    És, hogy egy picit szapulhassam az NV-t... Oké, hogy a DP nem egy elterjed dolog... de amelyik gyökér ILYEN közel tervezte a kártya széléhez, az magáévá tehetne egy talicska kanmajmot... természetesen a ház slot elválasztó kis fémlapjai pont a szélénél vannak, így a DP dugó nem tud ütközésig a helyére menni...

    Tettek volna rá mini DP-t, az legalább kényelmesen elfér rajta... ÍME Apjuk faszát...
  • Solt
    #83118
    Helyzetjelentés... :)

    Visszaraktam a DVI kábelt, így reggel simán indult a masina. Viszont, most meg rendszeresen olyan üzenet érkezik, hogy "Teljesítményimpulzus a hubon".

    Tehát, ha a DP kábelt használok, akkor újraindul, áramtalanítás után működik, de nincs semmilyen hibaüzenet. Ha DVI kábelt, akkor nem indul újra, viszont jön ez az üzenet...

    Valahol rövidzárlat lehet? USB vezérlő hiba? Ha USB vezérlő, akkor miért indul újra DP-vel? Mi az összefüggés a VGA kábel használat az USB között?

    Na szakik... ez az X akta mi!? :D
  • V43 1105
    #83117
    Ha kell áttudom dobni én is a HX-emet..
  • Solt
    #83116
    Elvileg holnap kapok egy tápot... ha nem, akkor átszaladok délután. De azért visszateszem a DVI kábelt és megnézem reggel hidegen mit csinál...

  • Her Laca
    #83115
    :)
    Szombaton még itthon vagyok. Hozd át a vasat ,betesszük az én tápomat.
    Ha avval jó akkor megoldódott.
  • Solt
    #83114
    Elkiabáltam... :S
  • Solt
    #83113
    No... szentül megvoltam győződve arról, hogy a PC nagyon újat már nem tud nekem mutatni... hát tud! :D

    A lentebb említett újraindulás nyűgöt a DP kábel okozta! A ház hátlapja miatt nem kattant a helyére teljesen a VGA-ban, és ez okozta a galibát! :D

    Tehát továbbra is köpködhetem a szemét NV drivereket a TIR nyűgöm miatt! :D
  • V43 1105
    #83112
    Számomra is meglepő
  • Her Laca
    #83111
    Persze így is lehet hozzá állni :XD no de mit tehet csóró 780 arról,hogy Solt mester ilyen "kotvány" alkatrészekből épít gépet.
    Csúcs kártyára telik mi?:) Jó hogy nem Vargáné és ts tápot tesz bele mellé
  • Solt
    #83110
    Óóó... tényleg!! Vissza az egész! :DDDD

    @Fazer: Elég sok minden egyezik a konfigunkban... :)
  • arty
    #83109
    megköveted a vidiát, miután az a fos tönkrevágta a tápod???? :DD
  • Solt
    #83108
    Ha nem is a királyok, de azért megkövetem őket, ha tényleg a táp, vagy az alaplap miatt volt a gubanc! :)
  • Her Laca
    #83107
    Ha a TR ed valami más miatt baxakodott,elvárom,hogy hamut szórj a fejedre és kanosszát járj az NV topikokban,és mond majd ki hangosan ,hogy ők a Királyok:))))))
    Amúgy még mindig lehet kondi az alaplapon is ,de a legegyszerűbb ha megnézed egy jó táppal.
  • Solt
    #83106
    Én is a táp felé húzok, mert, ha az alaplapon szállt volna el kondi, akkor szerintem használat közben is rosszalkodna, és nem csak az USB eszközökkel lenne gond.

    No meg, ha a táp lenne, akkor sok egyéb dologra adna magyarázatot. G13 rosszalkodik néha, G930 újraindulgat, kifagynak a Logitech driverek... Azt hittem driver nyűg, de lehet, hogy nem megfelelő áramellátás okozza. No meg ez magyarázat lehet esetleg a TIR nyűgre is.
  • arty
    #83105
    usb 5v standby ág, táp - ez az én tippem a leírtak függvényében :)
  • Solt
    #83104
    Ha mindent kihúztam, akkor elindult simán... aztán bedugtam a wifi-t, és nem indult. Na mondom, ez lesz a bűnös. Elkezdtem bedugni a többi kacatot, aztán megint nem indult... Nem volt már időm kizárni mindent, de úgy látom, hogy a terhelés növekedésével fossa össze magát... minél nagyobb az áram felvétel usb-ről, annál inkább nem akar indulni...
  • V43 1105
    #83103
    Ugyan ilyen PSU-m van :D:D:D
  • kifli
    #83102
    egyszerű kizárni. Kihúzol minden usb cuccot és úgy próbálod indítani.

    Pupos kondit sem nehéz megtalálni. Ha visszagondolok havernak is mintha pont ez lett volna régi lapjával. Pár kondi ki lett cserélve és semmi baja nem volt.
  • Solt
    #83101
    No érik Kifli verziója is... :) Most már "melegen" sem indul el elsőre, ha leállítom. :)
  • fery02
    #83100
    Köszönöm a válaszokat!

    Más. :)
    Még indig az a D3DOverrider...
    Valaki lenne szíves elküldeni az övét, amit használ elégedetten?
    Vagy legalábbis egy RivaTuner verziót mondani, amiből kiszedhetném.

    Egyszer véletlenül sikerült már működésre bírnom amúgy (egy gép ébresztésnél hirtelen ott virított), ki is próbáltam, fainul működne, csak hülye voltam nem beállítani még akkor, hogy a rendszerrel együtt induljon (hátha az úgy bevált volna). :/
  • Solt
    #83099
    Szerintem is, csak azt nem tudom, hogy lapon, vagy a tápban... :)
  • Her Laca
    #83098
    Nagyjából biztos vagyok benne hogy kondi:)

    Régen az abitoknak volt ez problémájuk.
  • Solt
    #83097
    Nekem kizárólag az első indításnál nem megy tovább a boot-nál. Áramtalanítok, utána már jó...

    @Laca: Ránézek majd... ha dudorodik, akkor megy vissza garanciába.
  • Her Laca
    #83096
    Vagy! A TR ed a ludas:)))))Röhögnék ha az derülne ki:)
  • Her Laca
    #83095
    Alaplap lesz. Valamelyik kondid már dudorodik,nézd csak meg.
    Ha igazam van ,hozd át ,veszünk bele amilyen kell oszt ki meg be forrasztom.
  • kifli
    #83094
    nálam olyan hibát produkált, hogyha mondjuk reset gombal indítottam újra a gépet, vagy kikapcs gombot nyomva tarva kapcsoltam ki, akkor nem volt hajlandó boolotlni, egészen addig, ameddig nem áramtalanítottam le...

    ha kihúztam az usb-ből a telefondokkolót, akkor is le kelett áramtalanítani, hogy bootoljon.
  • Solt
    #83093
    És áramtalanítás után, vagy melegen meg jó volt?
  • kifli
    #83092
    nekem usb-s telefondokkoló miatt csinált ilyet. Mondjuk csak olyankor, ha nem szabályosan kapcsoltam ki...

    Húzgálj ki minden usb-s kütyüt.