90029
  • MerlinW
    #83171
    A béták olyanok mint eddig a havi cata-k, csak nincs rajtuk WHQL pöcsét. Szóval bátran telepítheted.
  • arty
    #83170
    nem merem felrakni :D

    valaki 79xx tapasztalattal?
  • MerlinW
    #83169
    Feature Highlights of The AMD Catalyst 13.8 Beta2 Driver for Windows:

    Saints Row 4: Performance improves up to 25% at 1920x1280 with Ultra settings enabled
    Splinter Cell Blacklist: Performance improves up to 9% at 2560x1600 with Ultra settings enabled
    Final Fantasy XIV: Improves single GPU and CrossFire performance
    Van Helsing: Fixes image quality issues when enabling Anti-Aliasing through the AMD Catalyst Control Center
    Far Cry 3 / Far Cry 3 Blood Dragon: Resolve corruption when enabling Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center
    RIPD: Improves single GPU performance
    Minimum: Improves CrossFire performance
    Castlevania Lords of Shadow: Improves CrossFire performance
    CrossFire: Frame Pacing feature – includes improved performance in World of Warcraft, Sniper Elite, Watch Dogs, and Tomb Raider
    Doom 3 BFG: Corruption issues have been resolved
    Known Issues of The AMD Catalyst 13.8 Beta2 Driver for Windows:

    CrossFire configurations (when used in combination with Overdrive) can result in the secondary GPU usage running at 99%
    Enabling CrossFire can result in the PCI-e bus speed for the secondary GPU being reported as x1
    Bioshock Infinite: New DLC can cause system hangs with Frame Pacing enabled – disable frame pacing for this title to resolve
  • Omlás
    #83168
    Továbbá általában az AMD oldalán fel van tüntetve mely kártyákhoz mi jár és mely boltok vesznek részt az akcióban, szóval ha azokban a boltokban veszed akkor meg KELL kapnod a kódokat a kártya mellé akció ide vagy oda készlet ide vagy oda.

    Itt lehet tájékozódni a boltokról. (Mivel az akció nemrégiben került átszervezésre még nincs teljes lista de magyar üzletek is voltak az előző akcióban.)
    NEVER SETTLE FOREVER
  • broman191
    #83167
    Amikor van valamilyen promóció akkor termékkapcsoltan adnak extra kuponkódokat és hasonlókat a karik mellé a gyártók, ha éppen nincs ilyen lehetőség, akkor ritkán adnak szívjóságból hasonlókat...az adott bolttól függ hogy az bizonyos időbeli készletük promóciós tartalommal rendelkezik-e! :)
  • PeeTeR
    #83166
    gyanitom edition es random gyarto fuggo. nalunk pl. az 1250euros EVGA Titan -hoz sincs semmi jatek (kacie spúúúúrok - de van poszter meg matrica) :D aztan olyan hoooogy Powercolor 7990 Devil Edition - baxom nagy doboz (tokeletes porfogo) ahoz pl kapsz egy cííííp csavarhuzot cserelheto fejekkel meg Devil -es cuclik mint poszter, matrintya etc.. na de komolyra forditva van eleg sok fele "Gamer Edition" Radeon/nVidia - azokban fellelheto.
  • TomStorm
    #83165
    Köszönöm:)
  • arty
    #83164
    mivel mindkettő 1 ghz órajelen megy, szvsz ugyan olyan teljesítményűek
  • TomStorm
    #83163
    Üdv.
    Nagyon fontos és sürgős:
    Egy Sapphire HD7870 GHz Edition VGA van olyan jó mint az Asus HD7870 Dc2-V2 teljesítményben játékok alatt?
  • adam46
    #83162
    Azt mi dönti el, hogy jár e a kártyához bizonyos játék pluszba? Csak bolttól függ, vagy minden nagyobb kártyához adnak automatikusan?
  • arty
    #83161
    Semmit. Csinálod, amit Omlás írt :)
  • Firerock
    #83160
    Van hdmi. De csak egy ami a monitornak kell. Az 5.1 pedig a géphez van kötve. Ilyenkor mi van?:)
  • arty
    #83159
    ha nem lenne hdmi a kártyádon, kaptál volna egy AMD-s átalakitot - na, az átviszi a hangot :)
  • Omlás
    #83158
    Elvileg az újabb átalakítók tudják a hangot is régebbi átalakítók nem tudták. De ha a hang átvitele nem fontos mert pl a monitorra csak kép megy a hang meg 5.1-ről szól akkor mindegy milyen átalakítót veszel. Azért érdemes valami nem "200FT-os" átalakítót venni.
  • Firerock
    #83157
    Köszönöm mindkettőtöknek.
    Boltiak?:) Mert milyen van még?:)
  • Omlás
    #83156
    Hdmi a tv-re a dvi2hdmi átalakítóba meg a monitor hdmi kábele és kész.
  • arty
    #83155
    dvi van? -> dvi2hdmi átalakitot veszel (bár a boltiak hangot nem visznek át!)
  • Firerock
    #83154
    Gyakran dolgozom a gépen miközben a háttérben megy a Tv és a tv a falon lesz kb 2m magasan. A gond viszont hogy a videókártyán csak 1 hdmi kimenet van. Ilyenkor mi van?:)
  • arty
    #83153
    dobd ki a 'csába a kismonitort és használd a tévéd annak! (mint én és még sokan mások)
  • Borg
    #83152
    Minek mellé a zsepi monitor akkor?:)
  • Omlás
    #83151
    Minőségi HDMI kábellel (lehetőleg 1.4-es) problémamentesen használható.
  • Firerock
    #83150
    Sziasztok! Vettem egy 42" Samsung LCD tévét. Milyen módon tudom összekötni a számítógéppel? Csak másodlagos monitorként használnám legfőképp filmnézésre, a haverokkal fifázásra. A fő monitort ami kisebb pedig minden napos használatra. A számítógép és a Tv között kb 3 méter a távolság. HD4870es kártyám van
  • MerlinW
    #83149
    SDK nem program, hanem developer kit, azaz fejlesztői környezet, és nem, semmi szükséged rá.
  • SirAlo
    #83148
    Hello, ugy olvastam valahol hogy az ATI kartyakhoz ajanlott hasznalni a ATI Stream SDK programot, az lenne a kerdesem hogy ez minden videokartyaval mukodik vagy csak egyesekkel ? HD 4830asom van, es ahogy elneztem a tamogatott kartyakat csak 5000 folottiek voltak
  • arty
    #83147
    13.8beta installálva
    hdmi dropout bug, ismét - nem a hdmi driver okozza, próbáltam a régi hdmi drivert fennhagyva is!
    13.8beta uninstall

    kösz AMD!
  • Blum
    #83146
    Udv!

    Szerintem az a BIOS kapcsolo. Ha az egyik elszallna valamilyen oknal fogva,akkor tartalekban ott a masik.
  • zamballa82
    #83145
    Sziasztok kéne a segítségetek.
    Nehezen találok leírást egy két dologgal kapcsolatban.

    1.
    http://www.youtube.com/watch?v=DNK-RY8qU5I
    3:53 idő pontnál mutat egy kis kapcsolót a crossFire csatlakozó mellet.
    Aliaz 1-2 álapot.

    Ez micsoda? valaki tud segíteni?

    2.
    http://www.pcx.hu/termek/sapphire-7950-3gb-ddr5-vapor-x-11196-09-40g-videokartya-109061

    Ezt most rendeltem meg s ugyan így van rajta egy ilyen kapcsoló.
    Ezen a példányon ott tudom 950MHz re kapcsolni a GPU-t?
  • arty
    #83144
    3dmark ...
  • grebber
    #83143
    AMD Hawaii GPU Performance Exposed in 3DMark – Faster Than GTX Titan
  • benőmenő
    #83142
    Lassan ténylegesen érdekesnek mondható a next gen :D
  • broman191
    #83141
    cikk@iPon

    "...az AMD a jelek szerint mégsem Radeon HD 9000-es elnevezést alkalmaz a következő generációs videokártyáknál, hanem egy teljesen újfajta elnevezési sémát. A pontos sémával kapcsolatban egyelőre csak találgatások vannak: a források életképesnek találják az R# XXXX típusú elnevezést, ahol az "R" a generációt, az "XXXX" pedig a számozást jelöli (pl.: R9-1900). Ennél hajmeresztőbb tippek is vannak, de mivel egyelőre mind csak találgatás, így kár velük foglalkozni." - Remélem ha változtatnak nem bonyolítják túl az elnevezéseket...furán venné ki magát a mai trendhez képest, hogy mindent butítsunk pár betűre vagy a lehető legrövidebb karakterösszetételre. :)
  • grebber
    #83140
    AMD Confirmed To Unveil “Volcanic Islands” Hawaii GPU in Hawaii on 25th September.
  • Solt
    #83139
    Ez csak CF-re vonatkozik... egyébként nem tudom melyik driverben volt először.
  • arty
    #83138
    ez a képkocka akadozós javítás melyik driverbe került be?
    13.8 valamelyik bétája már tartalmazza vajon?

    én még mindig a 13.6b2(?)-t használom, azzal minden perfekt, nem merek hozzányúlni ...
  • Solt
    #83137
    Upsz...
  • Sponnyabob
    #83136
    Nem hiszem, hogy az op rendszerrel lenne gond, mert egy másik gépen teljesen jól működik. Igen, a 4.0 Net van fent, mert a 13.4-es már alapból kérte.

    Most újra vissza raktam a 13.4-et, előtte letakarítottam ezzel a cuccal is amit linkeltél, most rendben van minden.

    Utána nézek hátha valamelyik patchel megjavulna a Maffia is.

    Egyszerűen nem értem mi baja van a régebbi driverel a gépnek, fura az egész.
    Kösz!
  • Omlás
    #83135
    Szia,

    Win 7 friss? Nem lehet, hogy valami az oprendszerrel nem kerek? NET 4.0 fel van telepítve ? DierctX frissítve ?

    AMD-nek van egy driver takarító okossága :
    http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/catalyst-uninstall-utility.aspx

    Javaslom ezzel takarítsd le a rendszert ha végzett restart majd tedd fel a kártyádhoz való 13.4-es teljes drivert:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_win8-64.aspx

    Maffia 2 patchelve van esetleg ? Lehet nem ártana frissíteni azt sem :)
  • Sponnyabob
    #83134
    Sziasztok!
    Érdekes problémával találkoztam ma, és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy mit tegyek.
    Néhány napja, újra telepítettem a gépemet, került bele egy kevés plusz RAM így ment a 64-bites Win7. Felraktam a friss rendszerre a 13.4-es Cata-t, és rendben is volt minden. Aztán tegnap kitaláltuk a haverokkal, hogy hülyüljünk kicsit a Maffia 2-vel. Fel is raktam, persze rögtön előjött a kép villogós probléma, de emlékeztem rá, hogy ezzel régebben is volt baj, szóval egy kis keresgélés után felraktam egy komplett 12.8-as Cata-t, amivel rendbe is jött a játék, de ma mikor másodjára indult a gép a driver frissítés után, jöttek a hiba üzenetek.
    Load MMdriver app, CCC, minialkalmazások azonnal leállás üzenetet dobtak, majd később minden más program is elkezdte, Flash Player állandóan összeomlott a böngészőben, plusz a játékok se akartak indulni.
    Rögtön az új RAM-okra kezdtem gyanakodni, bár egy rövid utána olvasás után nem ez derült ki, de gondoltam csinálok egy memtestet, hátha mégis ott a baj. A memóriák persze rendben voltak, de a hiba üzenetek csak szaporodtak. Kicsit még jobban utána olvastam, és annyit raktam össze, hogy a Catalys-driverel lesz valahol baj.
    Ez után indult a hullámvasút. Vissza raktam a 13.4-es drivert, de csak a kártya illesztőjét és megmaradt a probléma. Le pucoltam teljesen a gépről a kártya cuccait, majd vissza raktam a fullos 13.4-es drivert. Ekkor megszűntek a hibaüzenetek és a gép is stabilnak tűnt néhány leállítás és újra indítás után is. A maffia 2 persze újra szar volt, úgyhogy úgy döntöttem lepucolom a 13.4-et és felrakom a teljes telepítővel a 12.8-as Cata-t, de újra vissza jöttek a hiba üzenetek, kicsit tanácstalan lettem és felraktam egy még régebbi drivert a 12.6-osat, de ezzel is kaptam a hibaüzeneteket.

    Most itt tartok és tanácstalan vagyok, hogy esetleg megpróbáljam-e a 13.8-as béta drivert, vagy a Maffia ugyanolyan marad majd?
    Szóval a kérdés, hogy szerintetek mi lehet a baj? Valamit én rontottam el vagy valami gebasz van és felejtsem el a Maffia 2-t. Tudom, hogy a Maffia vidiás játék, de azért kicsit bosszantó, hogy megint ezzel kell szopni.
    Bocs, hogy ilyen kisregényt írtam, de gondoltam hátha valahol a folyamatban volt a baj és ti meglátjátok a hibát. Egyébként Radeon HD 5770-es kártyáról van szó.
  • arty
    #83133
    akkor sajna neked az asustól kell beszerezned a drivert :(

    nem minden gyártó minden modellje használható a generic amd driverrel :(
  • Hegi90
    #83132
    valamit varázsoltam rajta és most olyan állapotban van, mint tegnap este.
    gpu-z is ugyanazt mutatja, mint az eszközkezelő: van egy hd7340 meg egy hd6400m. mit kellene itt néznem?