90029
  • Zsoltee_a_bator
    #83211
    Udv,

    Van akinek sikerult vegleges win 8.1 -re installalni a 13.8 beta drivert? A regi 8.1 preview driver mukodik.
  • torok6
    #83210
    Sziasztok az lenne a problémám hogy néha hirtelen beakad néhány játék egy pillanatra pl:Rayman Legends meg még 1-2 ez a Saints Row IV meg megy simán ez mért van?
  • Omlás
    #83209
    Ok!
  • arty
    #83208
    csináltam jegyet amd-nél, nyitottam forumtémát is neki.

    egy jegyet te is feladhatsz - driverletöltő oldal alján a survey link!
  • Omlás
    #83207
    Egyszerre egy aktív elsődleges hang kimenetet lehet engedélyezni szóval vagy HDMI-n megy ki a hang a TV-re vagy hangkártyán megy ki a hang 5.1-re vagy ami van.

    arty: tegnap este nekem is elő jött a pattogás de nem jövök rá mi az isten lehet az okozója... :S de nem mindig csinálja viszont ha csinálja baromi idegesítő :S...
  • kifli
    #83206
    nem
  • Firerock
    #83205
    Köszönöm!
    És az nem megoldható hogy egyszerre mindkettő működjön!?
  • arty
    #83204
    átállítod az alapértelmezett hangkártyát a windowsban!

    alul a tálcán a sarokban a kis hangszoro ikonon jobbklikk/playback devices s ott a megfelelő hangkarin jobbklikk/set default device



  • Firerock
    #83203
    Na,ki volt húzódva az egyik kábel. Viszont így sem hibátlan mert a zenét is a Tv-n akarja lejátszani,de ha letiltom a tv-t akkor jó. Megoldható hogy egyszerre minkettő működjön?
  • Firerock
    #83202
    Én nem akarom hogy a TV-n legyen hang. De a legjobb lenne ha mindkettőn lenne.
    Szóval A PC-n egyáltalán nincs hang,mert gyakorlatilag a TV-t ismeri fel hangszóróként.
  • arty
    #83201
    ezt most nemértem - ha elkapcsolod a tévéd a pécéről, akkor hol várnád, hogy hangod legyen?
  • arty
    #83200
    mégsejó, 2 reboot és előjött a hang-pattogás :(

    amd :((( oké, béta, de ha nincs végleges... ? :(
  • Firerock
    #83199
    Sziasztok!
    Vettem HDMI kábelt,összekötöttem a TV-vel a számítógépet. Minden ok,viszont a hang csak a TV-n van. Ez legfőképp akkor baj ha elkapcsolok a kábelTV adásra a monitor üzemmódból akkor ugye teljesen megszűnik a hang és sehogy sem tudom visszavarázsolni.
    5let?
  • arty
    #83198
    Nálam is minden ok!

    Ami zavar, de nagyon: .net framework 4.5 kellett ennek is, fel is rakta, windows felrakott rá még 150mb udpatet - mostantol ezt is frissítgethetem :(((
  • arty
    #83197


    köszi!!!
  • Omlás
    #83196
    Feltettem az új beta drivert egyelőre nincs pattogás :)
  • broman191
    #83195
    Az első új zászlóshajó példányok októberben jönnek állítólag, természetesen a teljes termékskála feltöltése majd csak azután következik, jó pár hónappal akár, bár ha xy termék kategóriában többnyire csak átnevezgetés lesz, akkor lehetséges hogy hamarabb is...
  • Whysper
    #83194
    Sziasztok. Lehet tudni a 9-es ati kartyak erkezeset?
  • Omlás
    #83193
    Amúgy azt tapasztaltam még, hogy extra tuning esetén ezzel a driverrel még intenzívebben előjön a pattogó hang de ott már konkrétan elviselhetetlenül zavaró így hagytam is a francba.
  • raymond01
    #83192
    Hát akkor elég élethűre sikeredett!
  • arty
    #83191
    "megnyugtató", hogy akkor esetem nem egyedi (volt) :)
  • Omlás
    #83190
    Igen jelenleg 13.8b1-t használok. Sajna tegnap kicsit elúsztam így este már nem volt kedvem szórakozni a driver takarítással telepítéssel de ma megnézem mi a helyzet az új beta driverrel.
  • MooneyR
    #83189
    Hali!

    A Dirt és Grid2 játékokban az ütközésnél a csíkozódás az egy effekt.. a codemastersnél valaki úgy gondolja, hogy ez így nagyon élethű.

    Ha Black Screen-es lenne a kártyád, akkor az játék közben hirtelen fekete képernyővel és hang beakadással jár és nem tudsz vele semmit csinálni, csak a power gombot nyomni a gépen.

    Semmi baja a kártyádnak.
  • raymond01
    #83188
    Minden esetre próbálkozok vele egy dbig, hátha! PCX-ről rendeltem 2 hete és bár van futár garancia, nem nagyon szeretnék szarakondni vele, meg hogy bizonyítsam ha minden teszten jól fut sőt a játékokon is remek kivéve kettőt (megjegyzem codemasteres -es, bár lehet nem jelen semmit.

    Egyébként köszönöm a véleményeket.

    A ramra visszatérve, majd veszek bele mégegyet és akkor már jó lesz nem??!:D
  • Zsoltee_a_bator
    #83187
    Sokszor elhanyagolt teny, hogy a memoriateszteken kivul ez nem sok helyen szamit.
  • MerlinW
    #83186
    "viszont nekem csak 1 db modul van 8Gb 1600Mhz."
    Nos, az öreg hiba. 2GHz-re húzva sem fogja azt a teljesítményt adni, mint 2db 1333-on dual channel-ben.
  • Béluska74
    #83185
    Most lehet,hogy majd sokan leoltanak ezért ,de csak annyit mondanék neked ezzel kapcsolatban ,hogy :SAPPHIRE! Maga a gyártó az AMD első számú partnere,de az is igaz,hogy sok a baj a kártyáikkal. Black Screen ami már régebben is volt és ezek a csíkozódós izék is előfordulnak velük elég sűrűn. És most jöhet,hogy : Nekem is ilyen-olyan Sapphire kártyám van és nincs vele semmi baj. Nekem is ilyen volt és csak szoptam vele,kicseréltem egy ASUS-ra (radeon 5670 volt mindkettő) és láss csodát megy minden mint a karikacsapás.
  • raymond01
    #83184
    bocs hogy ennyit rinyálok de most láttam pont egy videot a neten ami dettó az én problémám:

    http://www.youtube.com/watch?v=xl3V4HuYc-E

    9:35 - 9:36 nál van kb mikor az autó a falnak ütközik!
    ez mi? nekem is ugyan ennél a játéknál ilyen kártyával..
  • raymond01
    #83183
    viszont nekem csak 1 db modul van 8Gb 1600Mhz.

    A biosban akkor nem baj hogy manuálisan 1600 -ra állítottam?
    Ha auto -n hagyom akkor csak 1000nek írja.
  • MerlinW
    #83182
    2x667Mhz az dual channel-ben, tehát 1333Mhz. A moudulok mindig 1333-on ketyegnek (ahogy a CPU memóriavezérlője is), hacsak kézzel fel nem tekered őket. (megjegyzem teljesen felesleges, gyorsabb nem lesz, viszont jobban melegednek, lévén több feszkó kell nekik).

    A lényeg, hogy jó az úgy, hagyd úgy.
  • TomStorm
    #83181
    Arra a felbontásra és a processzorhoz legolcsóbb 7870 bőven jó.
  • raymond01
    #83180
    Közben kipróbáltam a 3d mark 11 és 3d mark 2013 -al, és mindkét program szépen lefutott többször is. Nem jelentek meg benne az említett grafikai hibák, úgyhogy passz....

    ja, az eredményeknél kidobta a system infot és abban ezt írja a memóriára:
    Module 1 8192 MB Kingston DDR3 @ 667 MHz

    ennek pedig 1600 MHz -nek kellene lenni. Windowsba nem lehet valahol megnézni mer a számítógép tulajdonságoknál csak annyit ír ki hogy 8Gb!

    Emlékszem amikor összeraktam a gépet először a biosban is csak 1000 MHz -t írt ki de ott átállítottam manuálisan 1600 -ra!

    vélemény?
  • mrzoltan
    #83179
    Hali! Régen jártam erre, szóval szerintetek 7870 vagy 7950 ?
    Egy C2Q Q9650 @ 3.6 mellé lenne, 1680*1050-es felbontásba.
    Őszintén szólva lehet, hogy már a 7870 is CPU limites lenne.
    Vélemény?
  • raymond01
    #83178
    Másnál sajnos nem tudom kipróbálni, de majd akkor 3dmarkot kipróbálok vele.
  • arty
    #83177
    szerintem ez a kártya hibás... :/

    másnál ki tudod próbálni?

    futtass valami friss 3dmarkot, ha ott előjön, azt ismerősnél/szervízben is könnyű reprodukálni!
  • arty
    #83176
    és most 13.8b1-et használsz?
  • raymond01
    #83175
    siasztok

    vettem egy sapphire 7770 -es videokártyát és olyan problémám lenne hogy játék közben "vonalkód" (bocsi a hasonlatért de ilyesmi) szerű csíkok jelennek meg. Feltettem két játékot a gird 2 és a bf3. Az előbbinél akkor csinálja ha ütközök a kocsival különben minden oké és szép a kép. A bf3 -ban meg a menü szövegeinél, játékban viszont nem. A driver a legújabbat tettem fel először, utána cseréltem a beta verziós legfrissebbre de ugyan úgy előjön.

    Máshol kérdeztem és azt mondják melegszik a kártya, azóta már kipróbáltam a Crysis 3, Splinter cel BL; Metro; Dirt 3.....játékokkal és egyedül a Dirt -ben volt hasonló tapasztalat ütközéskor de nem olyan mértékben mint korábban. Viszont a többi játékot simán vitte egy hiba nélkül.

    A melegedésről pedig annyit hogy, valóban melegebb a kártya játék közben, de ez nem normális dolog??? a venti is gyorsabban megy olyankor!!

    tapasztal valaki már ilyet? vagy estleg akinek ilyen kártyája van annak egyáltalán nem változik a hőmérséklete a kártyának?

  • Omlás
    #83174
    Hazamegyek kipróbálom mert én szinte csak HDMI-t használom a füles meg a TV-re van kötve és a pattogás eléggé az agyamra megy néha :D
  • grebber
    #83173
    AMD updates product roadmap for 2014 and 2015

    "AMD has recently updated its product roadmap and is set to release its Hawaii-based GPUs at the end of September"
  • arty
    #83172
    13.8 beta1: hdmi dropout + kép beállt és alul jött az üzenet, h leállt a driver :)
    ráadásul a hdmi dropout ezúttal NEM a realtek drivertől van, mert a 13.6 vagy .4 vagy .1 HDMI driverével is van pattogás, ha a display driver a 13.8b1 :(

    ezért jól jönne némi pozitív megerősítés, olyantól aki a hdmi audio kimenetet is használja :)