90029
  • arty
    #83492
    ez rémlett nekem is :)

    tehát baromira nem a titánnal kéne küzdeni, mert így ennek a gennek semmi értelme - nem gyorsul, csak drágul. wow!
  • broman191
    #83491
    Az R9 280X lényegében a jó öreg HD7970. :)
  • broman191
    #83490
    Többé kevésbé maradnak a már megszokott HD7xxx chipek csak át lesznek nevezve az új elnevezési rendszer szerint, tehát marad a GCN első változata az olcsóbb modelleknél, a második generáció támogatása egyelőre csak a csúcsmodell kiváltsága lesz... :)
  • arty
    #83489
    és az R280X veri a 7970eket?
  • bakkerman
    #83488
    akkor jó,azt hittem ez csak egy ilyen high-end belépő szint lesz ez az R9,a többieknek meg marad a 7-es széria :D
  • broman191
    #83487
    Mivel nem kellett 1000 dolcsis ellenfelet lenyomnia... :))
  • szabii98
    #83486
    HD 7790től felfele lesz mindennek új szériás változata, asszem
  • bakkerman
    #83485
    ebből az új R jelzésű szériából lesz középkategória is,vagy csak ez az R290X?
  • arty
    #83484
    a 7970 nem 800$-n nyitott ...
  • MerlinW
    #83483
    Mióta meglepő, hogy egy új csúcs/presztízstermék drága?:) Mintha nem így menne ez 20 éve:)
  • arty
    #83482
    200k :(((
  • broman191
    #83481
    Beteg ára van, de "titánverőnek" olcsó... :)
  • broman191
    #83480
    ASUS, HIS, MSI, Sapphire, PowerColor and Gigabyte R9 200 lineups pictures
  • grebber
    #83479
    SAPPHIRE 100361SR Radeon R9 290X 4GB GDDR5 729.99USD
    MSI R9 290X 4GD5 Radeon R9 290X 799.99USD
  • broman191
    #83478
    Sikeresen zárult a béta fázis, így bekerült a végleges verzióba is ez a kitűnően működő "fícsör"...
  • Omlás
    #83477
    Jah jó, hogy szóba került képzelt abbamaradt a pattogás 13.8 beta 2 driverrel :D kop kop lekopogom gyorsan de most már napok óta nem csinálja :]
  • arty
    #83476
    én eddig bétatesztelő voltam amdnél (bétákkal szoptam), de most már zavar h a végleges is hibás maradt :(

    (hdmi audio dropout)
  • Her Laca
    #83475
    ????? Ha megmutatnád hol írtam én ilyet nagyon hálás lennék,mert elképzelhető ,hogy aggkori állapotom miatt kiteljesedett rajtam valamilyen mentális zavar vagy mi ,de én nem emlékszem ,,hogy ilyet nyilatkoztam volna:)
  • kifli
    #83474
    Akkor nem értelek. Miért írtad, hogy azért nem veszel AMD-t, mert nem akarsz 150e-ért beta tesztelő lenni.
  • Her Laca
    #83473
    Ott se más:) Általában ott is ez a válasz:)))))
  • kifli
    #83472
    aha, amd-nél miért lenne más a helyzet?
  • Her Laca
    #83471
    User error:) Ennyit tudok mondani:)))))
  • Solt
    #83470
    A microstutter és az FPS drop problémákra sokan panaszkodnak a 780 esetében. :S
  • kifli
    #83469
    olvastam a gyötrelmeket solt kollegától, illetve, más fórumokon is problémáztak az emberkék.

    Kapta is tanácsként, hogy nem szabadott volna ilyen hamar megvennie a kártyát...
  • Her Laca
    #83468
    Mindamellett megint előjött az alapeset véleményem szerint ,mármint,hogy a GTX ek amikor már 1-2 évesek ellépnek a konkurens radeonotól. Erre jó példa az 580 ,de úgy látom a 680 is . A zöldek driveren mindig tudnak herbákolni valamit.
    Mondjuk ez a köv generációra már biztos nem lesz igaz ha tényleg olyan ütős lesz ez a X akármi.
    De majd jóóól veszek egyet ,(remélhetőleg nem idegesít fel) és letesztelem:)
  • Her Laca
    #83467
    Neked van?Márhogy így tudod:)
  • kifli
    #83466
    "bétatesztelést vásároljak 150 ezerért."

    Itt a 780-ra gondolsz?
  • Solt
    #83465
    :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #83464
    Ez a hozzászólás egy tipikus "ATI bug". :DDDDDDDDD
  • Solt
    #83463
    :DD

    Egyébként ha Szent Grál lenne számomra az AMD, illetve ha vagy-vagy alapon gondolkoznék, akkor nem Intel + NV lenne a gépemben! :)

    Nyilván a júzerek 99%-nak csak a végeredmény, a pillanatnyi érdek számít (teljesen érthető módon), viszont attól ez még egy ördögi kör, mivel ha a vásárlók tudatosan nem lettek volna hajlandóak éveken át felárat fizetni azért, hogy (akaratlanul is) támogassák az NV "minimális fejlesztés, maximális lefizetés" politikáját, akkor ma nem itt tartana a VGA piac. Gondolj csak arra, hogy mi lett volna akkor, ha ringbe száll az NV is a fejlesztések terén, és a két nagy olyan helyzetbe hozza az MS-t, hogy az kénytelen lett volna jóval komolyabb szintre fejleszteni a DX-t.

    Tisztában vagyok vele, hogy az AMD sem szent, viszont az általam ismert üzletpolitikájuk és egyéb viselt dolgaik sokkal szimpatikusabbak mint az NV üzletpolitikája és viselt dolgai. Ez szerintem nem azt jelenti, hogy az egyik az ördög, a másik meg az angyal! :)

    Engem egyébként meg az idegesít, amikor xy topikban a sok okos bármilyen játékban felmerülő hibára csípőből azzal reagál, hogy "ATI bug". Ennek a szemléletnek a kialakulásában igencsak jelentős szerepe van az NV által "szponzorált" fejlesztők ténykedésének, amit kifejezetten gusztustalannak tartok!
  • Omlás
    #83462
    Hát nem tudom ár teljesítmény arányban nekem mindig jobb döntés volt az AMD mint az nv physx ide vagy oda. Játékokban teljesítménybeli problémáim driverekkel sem nagyon voltak a zöldeknél ugyanúgy ott a szívás bizonyos esetekben szóval miről is beszélünk ? Egyik gyártó sem szent de a kék zöld páros az akik kb pofátlanul lehúzzák a pc-t vásárló embereket. De mint írtam is mindenki arra költi a pénzét amire akarja és totál felesleges ebben a topicban belemenni egy AMD vs NV flame háborúba.... Van annak külön topicka azt hiszem lehet menni oda karatézni ;]
  • Sir Quno Jedi
    #83461
    Mee lehet nem is ufók, csak maszkos kínai kormányügynökök... :D
  • Borg
    #83460
    Nem értem miért vagy-vagy neked ez a dolog. Megint ilyen szándékos naivitással fogalmazol, mintha az AMD egy szent banda lenne.


    Másrészt meg ha játszani akarsz, akkor azt veszed, amivel kevesebb szívás és jobb teljesítmény jár a pénzedért. Minden más mellékes humbuk. Én se jótákonysági intézmény vagyok, hogy szopást meg bétatesztelést vásároljak 150 ezerért.


    Értem én, hogy az AMD a szent grál, de igencsak idegesítő már ez a szándékosan naiv hozzáállásotok. Olyanok vagytok mint Scully, aki még akkor is ott tamáskodott mikor már baszták az ufók :D
  • arty
    #83459
    még nem az = a saját API megjelenésének dátumáig
  • Solt
    #83458
    Csak nem mindegy, hogy azáltal kerülsz a csúcsra, hogy kihozod magadból a maximumot, vagy azáltal, hogy elgáncsolod a másikat.

    Ha az előbbi lett volna eddig is a divat, akkor nem itt tartanánk.
  • arty
    #83457
    Ezzel próbálod mentegetni magad, hogy egy féreg bandát támogattál a pénzeddel?
    Hogy a másik is vérmocsok?

    (és nem-e azért lesz a másik vérmocsok - még nem az - mert te és a többiek leszartátok és belenyugodtatok abba h valaki vérmocsok?)
  • Borg
    #83456
    Nemtom miért jó neked ez a szándékos naivitás...
    Mindegy hogy az AMD milyen pr-bullshitet körít mellé, az hogy most ők lapátolják a pénzt a fejlesztőkbe igenis azt jelenti, hogy nv-n szarabb lesz. Mivel ez az elemi érdekük. Aztán hogy ebből mennyit vallanak be, meg mennyit nem szégyellnek, az egy másik kérdés. De attól, hogy ezt csak a saját oldalukra optimalizálásnak nevezik, még ugyanúgy ott van a másik oldal rontása is. Erősebb kutya baszik... eddig az nv volt ilyen pozícióban, ott is láttuk nem egy játéknál. Ha valamivel 0.1%-ot hoznak a sajátjukon, de ez a másiknál 20% esést jelent, szerinted nem fogják meglépni?
  • Omlás
    #83455
    Szerintem ebből pont nem az jön le de mindenki maga dönti el mire költi a pénzét. ;]
  • Sir Quno Jedi
    #83454
    Ééés ebből az jön le, hogy mégiscsak okosabb nVdiánál maradni a közeljövőben is. Bár nekem egy rakat radeonom is van/volt, szal. amék jobb az kell, de most az nv a király.
  • arty
    #83453
    Neked vidiásként fura lehet az AMD hozzáállása, h nem azért fizetnek h a másikén direkt szarabbul menjen ... :))

    Azt kell látnod, hogy minél inkább mész vissza az időben, annál inkább látszódott, h a fosbájt endzsin az nv-t preferálta - ezt sikerült mostanra a "programmal" ledolgozni, de előnybe kerüléshez mélyebben a zsebbe kéne nyulni ( -> mantle).