90029
  • Her Laca
    #83532
    "Van elég bajom így is.."
    Na mesélj!
  • Solt
    #83531
    Természetesen arra költöd amire akarod, csak itt ne emlegesd, ha nem muszáj. Feláll a szőr a hátamon tőle... :)
  • grebber
    #83530
    Mindenki arra költi a pénzét amire akarja én inkább boxra költök az sokkal olcsóbb.
    Nekem nem kell a 4k meg a 3 monitor sőt a full hd-se minden esetben. Anélkül is szépek lesznek at új konzolos game-ek.És nekem csak ez számít hogy olcsó legyen és finom.
  • Solt
    #83529
    Ne egzecíroztass engem a hülyegyerekképző dobozzal, mert ökölbe szorul az arcom! Van elég bajom így is...
  • grebber
    #83528
    Aki akar pc-re költeni annak valóban jók lehetnek ,ha tényleg ennyibe kerülnek majd ahogy leírtad.
    Nekem ez a széria is kimarad.Majd ha lesz fejlődés (min 50% plussz az előző szériától) nem ilyen 10% vagy annyi se, akkor esetleg visszatérek pc-t fejleszteni addig marad a konzol!
  • Solt
    #83527
    Az R9 280X (7970GE) 85000.-Forintért ajándék... az R9 270X (7950) 56000.-forintért meg főleg az... Mondtam én, hogy jóárasítva lesznek! :)
  • grebber
    #83526
    Ez meg lemaradt!

    AMD Radeon R9 270X és 280X: félgeneráció félpénzen

    PH teszt!
  • grebber
    #83525
    Hivatalosan is bemutatkoztak a felfrissített Radeonok
  • alyr2
    #83524
    Van egy sapphire 7770 kártyám, minden forumon olvastam hogy a gyari hutese mennyire jo..na nekem tegnap 80+ fokos lett jatek kozben, ez normalis vagy csak nalam szar?
  • Sir Quno Jedi
    #83523
    me digitális kábelről még nem tetszett hallani? nekem még a hangfalamon is van digit bemenet és voilá
  • arty
    #83522
    hangkártya -> pluszkábel, analóg, összeszedi a zajt (volt anno audigy2-ig "mindenem", soha többet)
    13.6 beta2(?) volt jó -> ha frissítem és CSAK vga drivert telepitem, akkor is pattogni kezd a hang (amikor csend van, pl böngészek, stb)

    és mivel kevesen használják így a vgajukat, az AMD leszarja (elismerték a hibát, beirták az egyik béta changelogjába h kijavították, de persze nem)

    kb a pár évvel ezelőtti AF bug szintje - ott is fél éven át nem volt AnisoFilter a játékokban, leszarták. aztán egyszer csak jó lett.
  • MerlinW
    #83521
    Miért nem veszel egy hangkártyát? Még jobban is szól:)
    Vagy telepítsd fel azt a driver-t amivel nem pattog, majd a legfrissebbet custom módban, ahol nem telepíted azt ami nem jó.
  • arty
    #83520
    ez is pattog. kurva unalmas :(
  • grebber
    #83519
    Az ASUS is bemutatta R9 270X TOP kártyáját. A cikk szerint az alap R9 270x "csak" pár %-al gyorsabb a 7870-es kártyánál. Indító ára tuti fölötte lesz.
  • grebber
    #83518
    Sapphire’s Radeon R7 and R9 full lineup unveiled
  • grebber
    #83517
    AMD Radeon R9 270X, R9 260X, MSI R9 280X Gaming and ASUS R9 280X DC2 TOP noise tests leaked
  • Borg
    #83516
    Remélem idén már megtanultak jó hátrafújós ref hűtőt is csinálni...
  • Solt
    #83515
    Ne izgass... XDD
  • grebber
    #83514
  • arty
    #83513
    új remény, de már szkeptikusan teszem fel :(
  • benőmenő
    #83512
    Az szuper.
    Remélem még karácsony előtt joön ki valami, mert beta alapján a bf4 minimum gépigénye ordas nagy hazugság :S
  • kifli
    #83511
    13.4 a legfrissebb továbbra is
  • benőmenő
    #83510
    legacy?
  • MerlinW
    #83509
    Feature Highlights of The AMD Catalyst 13.10 Beta2 Driver for Windows

    ◾AMD Catalyst 13.10 Beta2 includes all of the features/fixes found in AMD Catalyst 13.10 Beta
    ◾Includes a single GPU, and AMD Crossfire™ game profile for Battlefield 4™
    ◾Total War™: Rome 2 AMD CrossFire profile update
    ◾AMD CrossFire frame pacing improvements for CPU-bound applications
    ◾Resolves image corruption seen in AutodeskŸ InventorŸ 2014
    ◾Resolves intermittent black screen when resuming from a S3/S4 sleep-state if the display is unplugged during the sleep-state on systems supporting AMD Enduro™ technology
    ◾Updated AMD Enduro technology application profiles for AMD Radeon HD notebook users
    ◦Profile Highlights:
    Total War: Rome 2
    Battlefield 4
    Saints Row 4
    Splinter CellŸ Blacklist™
    FIFA 14
  • Solt
    #83508
    Nem tudom jól, már annyi infó van a fejemben, hogy a saját nyűgjeimre sem emlékszem! :D Egyébként ez van nálam is, ha fixálom az fps-t, akkor jobb egy fokkal, de akkor sem tökéletes. Na most ugyanezt csinálja a 7950-l, és a 780-l is.

    Az már tuti, hogy, ha engedélyezem az USB 3.0-t BIOS-ban, akkor dobálja a lentebb linkelt hibaüzeneteket, tehát megy vissza garanciába. A kérdés csak az, hogy már kinyírta-e a TIR-t, vagy még nem... :S
  • Her Laca
    #83507
    Tudod jól. AB vel kellett fixálni az fps-t mert röcögött.
    De utána sem volt teljesen jó,pedig aztán én nem foglalkoztam apróságokkal.
    A 680 nál nem kell semmit fixálni,és az új driverrel (fingom nincs ,hogy miért) de nagyon stabilan és magasan tartja az fpst pl felhőben,ami a radeonról nem volt elmondható sajnos. No meg voltak érthetetlen röcögései.
    De ez multiban értendő,mert single ban semmi baja nem volt annak sem,de ki játszik egyedül Clodot?:) (persze rajtad kívül)

    Na vegyél egy normális lapot,vagy gyere át van egy PCI os USB 3.0 ás bővítő kártyám,maradt az előző konfigomból,odaadom,oszt próbáld ki azzal.
  • Solt
    #83506
    Milyen bajod volt vele?
  • Her Laca
    #83505
    7970 nel nekem volt bajom a TR el. Nem kicsit! Nagyon. A megoldásra sosem jöttem rá sajnos,de a 680 nál semmi gondom ergo a rendszerem az jónak kell ,hogy legyen.
  • Her Laca
    #83504
    Nem megmondtam amit megmondtam!
    Vegyél egy ASUS lapot és igyál egy sört ,hogy megnyugodj.
    De beszélhetek én neked:)
  • Solt
    #83503
    :D
  • V43 1105
    #83502
    7970-el vajon van-e? :D
  • Solt
    #83501
    No, de elég volt az On-ból, jöjjön egy kis Off... :))

    Pár napot nálam volt egy 7950, így tudtam egy picit tesztelni. Sajnos a TrackIr nyűgöm a 7950-l is jelen volt, tehát meg kell követnem az NV-t, nem az ő driverük a hiba forrása.

    Viszont azt kell mondjam, hogy a 7950-l egyáltalán nincsenek durva fps droppok forgolódás közben. Ha valahol fixen megvan a 60 fps, akkor bármerre fordulok bármilyen gyorsan, tartja a 60-t, nem droppol... Ez a nyűgöm tehát elég erősen NV driver gyanús... Elég meglepő volt, hogy egy jóval gyengébb VGA mennyivel stabilabb értékeket produkál.

    Visszatérve a TrackIr-hez, egyre erősebb az a gyanúm, hogy az alaplapom USB 3.0 portjaival valami nem gömbölyű. Ha engedélyezem a bios-ban, akkor elég sűrűn kapok ILYEN hibaüzenetet.

    Egyre erősebb a gyanúm az ügyben, hogy az egyik USB 3.0 port nyírja ki a cuccaimat... Az előző TrackIr-m is ilyen hibákat produkált mint a mostani, csak az folyamatosan akadt. Ezen kívül teljesen indokolatlanul elhalálozott egy G930 is.

    Nincs valami cucc amivel lehetne mérni, monitorozni az USB portból kijövő áram erősségét?
  • arty
    #83500
    5xxx 6xxx váltás durva volt, hiszen ott az idióta számozás miatt "lassulást" is elkönyvelhettél :)

    solt: ok, meglátjuk. én pesszimista vagyok! :D
  • broman191
    #83499
    A HD5xxx után a HD6xxx sem lett drágább, sőt, most a HD7xxx és R9 esete is hasonló játék lesz, legalábbis az egekbe árazott új egy GPU-s csúcsmodell párharctól eltekintve, aztán az "R10" esélyesen borsosabb árral érkezik, mivel ott már bevethetik az alsóbb kategóriás chipeknél is az újabb GCN verziót és egyéb fejlesztéseket, hiszen jövőre újra eljön a varázslatos 3. év amikor a legtöbb termékkategóriában valódi újdonságokkal kell operálni. Az év vége persze totál cumi, mikor is volt ez másképp... :D
  • Solt
    #83498
    Jelenleg mondjuk a Giga 7970GE, 102000.-Ft az Iponban. Az R280X "kikiáltási" ára 299 usd. Ha ezt 1:1-ben euróra váltod és 300.-Ft/euró áron számolsz akkor is csak 90000.-Forintnál járunk, és tudjuk hogy az 1:1-ben váltásnál azért picit kedvezőbbek szoktak lenni az árak... :)

    Az R290X-n biztos lesz felár, mivel az lesz az 1 gpu-s csúcs vga, ráadásul elég erős BF4 hype van körülötte, de az R280X esetében semmi nem indokolja a felárat... :)
  • arty
    #83497
    nem fog az annyiba kerülni, drágább lesz :) (ujdonság)

    ráadásul ez az őszi megjelenés totál cumi, mire rendeződne az ár, itt a karácsony és mégdrágább lesz :(
  • Solt
    #83496
    Ha annyiba fog kerülni mint most a 7970GE, akkor miért kapod drágábban?
  • arty
    #83495
    dehogynem! ugyan azt a teljesítményt kapod, a 7970énél drágább áron.

    a 7970nél a 290x gyorsabb, de az meg akkora ugrás árban, hogy vicckategória.
  • broman191
    #83494
    Az eddigi mendemonda szerint nem drágul, de jelentősen olcsóbb sem lesz... :)
  • Solt
    #83493
    Őőő... nem drágul! :) Az R280X kb annyi lesz mint a 7970GE, eközben a 7970GE-nem meg csökkentik az árát.

    Az R290X lesz drága, de ez is viszonyítás kérdése... ha tényleg veri a Titánt, akkor a BF4 premimum verzióért kezdésnek a 200.000.-Ft "reális ár".