90029
  • arty
    #83572
    más feladatokat más pécék oldalan meg ;) (7/24 "szerver, letöltés, gyorsan ineten megnézés: notebook, videozni htpc - a főpécém gyakorlatilag a játékokat szolgálja :D )
  • Omlás
    #83571
    Elég spórolósan küldöd a napi 3 órával :) nekem egy hónapban ha 3 órát pihen a gép akkor sokat mondtam xD.
  • Solt
    #83570
    Te tudod Uram! :)
  • arty
    #83569
    nincs hosszu táv :)
    akkor lenne, ha prime95öt futtatnék órákon át - de nem teszem!

    a gép megy egy nap 3 órát
    abból játék 1-2 óra
    abból magasabb cpu használat ... óra-félóra? :) annyi se? a gpu inkább hajtva van.
  • Solt
    #83568
    Maghőnek a (valós) 90 fok rengeteg... én tartósan biztos nem merném így használni. Azt mondják az okos tuning guruk, hogy 7/24-re a 75 fok a max...

    VGA esetében meg az a nem mindegy, hogy mekkora hővel fűtöd az alaplapodat. Az oké, hogy a GPU-nak a 80-90 fok nem gond, de próbáld meg megfogni olyankor a nyákot, aztán gondolj bele, hogy annak a hőnek jó része az alaplap felé távozik! Nem vagyok benne biztos, hogy hosszú távon jót tesz neki... :)

  • Her Laca
    #83567
    De hol van valami a 290 ről?
  • arty
    #83566
    kissé ironikus ...

    ... trueaudio by amd, akinek pattog a hdmi kimenete :D
  • arty
    #83565
    és egyébként vga esetén is a nagy átlag fetisizálja az 50-60 fokokat, holott ezek 80-90en is pont ugyan olyan jólérzik magukat...
  • arty
    #83564
    nekem a 2500k@4400on 90 fokig ment el egy tx evo hűtővel és semmi gondom nem volt, nem vette vissza magát, stb

    erre sokan itt hülyének fognak nézni, de ameddig a borda csak langyos/meleg és nem tűzforró, addig nincs miért aggódni
  • grebber
    #83563
    Az ASUS ROG bemutatta a Matrix R9 280X grafikus kártyákat


    - ROG Matrix 280X Platinum: 107 990 Ft
    - ROG Matrix 280X: 104 690 Ft
  • grebber
    #83562
    Sapphire R9 280X Toxic Edition OC 3GB Review

  • lo9in
    #83561
    a korábbi 50Wattos kétmagosomtól nem ezt szoktam meg és csak tudni akartam hogy esetleg nem e veszélyes mert nem ezt szoktam meg :)

    köszönöm a kielégítő választ akkor ezek szerint a dupla TDP-nek köszönhető hogy alapon melegebb és a jó hűtőnek hogy fullra terhelve csak 10-15 fokot melegszik :)

    még egyszer thx ;)
  • arty
    #83560
    vállalhatatlan! ;)

    az intel csak azért lőtte be a cpu-i működési hőmérsékletét 100-110 fokos maximumra, mer' az olyan kerek szám - a valóságban ezek szénnéégnek 70fokon, ugyhogy jogos az aggodalmad! ;))

    komolyan, ennyire nincs semmi más, ami frusztráljon? :)))
    muszáj lényegtelen értékeken vergődni és enni magad?
  • Her Laca
    #83559
    Komolyan mondom kíváncsi vagyok erre az új kártyára.
    Lehet veszek egyet. Ha a sima 290. 160 körül lesz akkor az még jó ár is érte. Csak működjön is rendesen. Bár teszteket még nem láttam nagyon titkolóznak.
  • lo9in
    #83558
    helo tudom cpu téma nem pont ide vág de szerintem elfér mivel amd kártyám van :D

    vettem egy q8200-at használtan
    a probléma hogy a cpu magok alapon core0= 53 core1=50 core2=50 core3=53 fok
    bármilyen profi hűtővel próbálkozok ez nem változik :S
    viszont a cpu case az alapon 29-32 fok terhelésnél is megáll 40-45 fokban a cpu magok meg átlag 65 max 70 fokig mennek el , tényleg hiába próbálkoztam többféle pasztával és hűtővel
  • grebber
    #83557
  • grebber
    #83556
    AMD Radeon R9 290X confirmed to feature 64 ROPs!

    Érzésre el lesz kapva a titán :)
  • fery02
    #83555
    Azaz! Akkor nem csak nekem rémlett. :)
  • fery02
    #83554
    Ez arra a régebbi témára emlékeztet, mikor volt hír olyan kártyákról, amiknek olyan hűtőjük van, hogy valamilyen rendszerességgel néha gépindításnál magas fordulaton forognak a ventik fordított irányba (a por kifúvatás végett), majd rendszerbetöltés alatt/után visszaállnak normál helyzetbe.

    Lehet nálad nem ez a helyzet, nem tudom milyen kártyád van. Csak most eszembe jutott ez.
  • Blekk Síp
    #83553
    Szerintetek melyiket vegyem? 3GB MSI Radeon HD 7950 Twin Frozr OC, vagy az uj jovevények kozul valasszak?
  • fery02
    #83552
    Az normális. Majd 100 fok környékén kezdhetsz esetleg aggódni. :)
  • mrzoltan
    #83551
    Egy kis érdekesség.

    Kártya: GIGABYTE 7870 OC GPU@VRAM: 1100@1200 MHz

    Terhelve(Furmark Burn-it):




    7870 OC² -> R9 270X ≈ GPU@VRAM: 1100@1400 MHz

    Terhelve(Furmark Burn-it):





    Konklúzió

    Vicces látni azt a tényt, hogy a gyártó direkt ennyivel alul paraméterezi a teljesítmény, hogy legyen lehetősége a köv. "generációval" mozogni.
    Az R9 270X, koppra ua. mint a 7870 OC, meg merem kockáztatni, hogyha nyák szinten néznék a dolgokat, akkor a csatlakozókon kívül a feliratok lettek lecserélve csak.
    Ezt látván megnyugodtam, hogy nem volt rossz vétel ez a kártya és mivel stabil és a melegedés is minimális, így R9 órajelen fog üzemelni, mivel érezhetően GPU limites a cucc...
  • bakkerman
    #83550
    MSI Radeon R9 270X Hawk R9-270X-Hawk 219
    EUR = 65.700Ft

    na ezt már ki is néztem magamnak,jövőnyáron esetleg 50-ért bevállalnám
  • Borg
    #83549
    Régebben mondogatták, hogy van ilyen portalanító funkció, hogy bizonyos elindításonként maxon kifújja magát...
    De ennek nemtom mennyi alapja van, mert én 4-5 havonta ha újraindítom a gépet :D
  • arty
    #83548
    +1, nálam is elő-előfordult már ilyen
  • arty
    #83547
    A mai hangkártyák elenyésző százalékán van hdmi ki és bemenet (hogy a vga-t átkössem rajta), ami ugye esetemben szempont.
    Amin van, az meg 30-40ezer, miközben a tévén azt a minimális minőségbéli előnyét sose hallanám.

    És mindez azért, mert az amd elcseszte a drivert és lesz*rja a problémámat.

    Audigyt azért említettem, mert akkor volt utoljára hangkártyám - azóta az én felhasználási módomra (játék szóljon a tévén) perfekt a vga-ba épített is.
    Tehát nem agyalok külön kártya beszerzésén, mert ami elfogadható árban lenne, az nem tudja ami nekem kell.
  • kifli
    #83546
    nekem ritkán van olyan, hogy bekapcsoláskor, hallom, hogy pörög a vga venti mint állat, de miután betölt a win egy 5-10mp és ráhagyja. DE ezt korábban is csinálta már, és kb havonta 1x ha előjön...
  • JethroHUN
    #83545
    13.9-es catalystal nem volt senkinek semmi furcsaság? Most arra kapcsoltam be a gépem, hogy valamelyik ventilátor maxra felpörgött. Gondoltam az amelyik a gép hátuljában, és egy kicsit szorul. De nem. Fél perc múlva elment a kép. VGA leállt. Újra bekapcsoltam, azonnal feladat kezelő. Valami ati monitor szolgáltatás exe futott (amit még egyszer sem láttam feladatkezelőben)
    Catalystban GPU 100%-on asztalon... 'nyád. gyors leállítottam az a folyamatot.

    Még ilyen egyszer sem történt. ötlet? Teljes Vírus keresést is csináltam. Semmi.
  • MerlinW
    #83544
    A mai hangkártyák 90%-án van digitális ki/bemenet, Illetve pl. az újabb Asus Xonar és SB Recon3D kártyákon speckó árnyékolás van direkt a zajszűrés miatt. Az pedig tapasztalat (Recon3D), hogy még zajosan is ég és föld különbség hangminőség terén. Driver-t pedig többnyire egyszer kell hangkártyához telepíteni, mert ha az egyszer jól szól, akkor utána tök felesleges frissíteni.

    Ne Audigy-ben gondolkodj, mert azóta jött egy X-Fi chip, amit az egész piac máig használ, nem véletlenül.
  • grebber
    #83543
    Az MSI megosztotta az új kártyái [Europai
    árazását]
    300Ft-os €-val számolva.
    MSI Radeon R9 290X R9-290X-4GD5 649 EUR =
    197.000Ft
    MSI Radeon R9 290 R9-290-4GD5 519 EUR =
    155.700Ft
    MSI Radeon R9 280X Gaming R9-280X-Gaming
    279 EUR = 83.700Ft
    MSI Radeon R9 270X Hawk R9-270X-Hawk 219
    EUR = 65.700Ft
    MSI Radeon R9 270X Gaming R9-270X-Gaming
    199 EUR = 59.700Ft
    MSI Radeon R7 260X OC R7-260X-OC-2GD5 129
    EUR = 38.700Ft
    MSI Radeon R7 250 R7-250-OC-1GD5 95 EUR =
    28.500Ft
  • benőmenő
    #83542
    Azzal a cod ghosts szintű gépigényekre céloztam.
  • broman191
    #83541
    Azért a "pc-s gépigényeket meg a csúcskártyákhoz igazítják" állítás szvsz nem kifejezetten igaz, egy átlagos PC-s játék ajánlott gépigényében általában egy tisztességes középkategóriás VGA van feltűntetve (kivétel ahol szándékosan elgurult a marketinges gyógyszere), amellyel valóban szépen is fut az adott játék, a manapság népszerűnek nevezhető felbontásokban, feltekert grafikus beállításokkal. Ha mégsem fut nagyszerűen, akkor esélyes hogy egy csúcskarival sem feltétlenül fog, mert olyan a szoftver amilyen, onnantól a hardvert lehet tuningolni, káromkodni, "másik térfélre átállni" stb. a megoldás nem feltétlen ott lesz..nagyon árnyalt ez a kép már hosszú ideje, bárcsak megoldás lenne minden esetlegesen előforduló szoftveres nyűgre egy csodás csúcshardver megvétele, de az izom nem mindenható, persze előnyös ha van. :)
  • benőmenő
    #83540
    Mert ezzel a 10-20% teljesítmény extrával is ott járnak, hogy a csúcskártyájuk 4x erősebb, mint a még meg sem jelent nextgen konzolok szőröstől-bőröstől, a játékokat viszont azokra írják.
    A pc-s gépigényeket meg a csúcskártyákhoz igazítják, hogy legyen vmi biznisz az egészben, csak ezt már olyan régóta művelik, hogy fel sem tűnik.
  • broman191
    #83539
    Megtehetnék hogy véget vetnek az évenkénti "20%-ozásnak", de köszönik jól vannak a mostani tervezett fejlődéssel & elavulással, miért adnának többet...nyilván lehetne ezt másképp is, de éljen a fogyasztói világ. Az éven várható volt hogy nem lesz nagy dobás az "új" hardver, majd jövőre annál inkább az "újabb harmadik éven"! :)
  • arty
    #83538
    te már a 4. generáciot hagyod ki, a kártyádnál simán 3x gyorsabb cuccok repkednek, de neked "nem elég" ...
  • grebber
    #83537
    Vicces ez a pc-s hw ipar amúgy. Évenként átnevezgetnek és a csúcs VGA-k az előzőeknél 10-20%-al gyorsabbak csak.

    Valami igazi fejlődés is jöhetne már amikor durván 50-80%-al alázzák al előző VGA császárt. Mert ez nagyon lehúzzuk a népet szagú.
    (Engem nem érdekel nem engem húznak le csak mondom,mert nevetséges)
  • broman191
    #83536
    *

  • broman191
    #83535
    Jöhetne már arról is valami megbízható teszt... :)

    Addig is:



    WTF moment. Ahogy elnézem egyik játékban sem lett ekkora előnye az új gen kariknak mint ebben, a régebbiekhez képest...

  • Borg
    #83534
    Nincs ezekben semmi új... a 290-eseket mutogassák inkább.
  • broman191
    #83533
    Szállingóznak az új harcosok :)

    MSI R9 280X GAMING 3 GB Review @ TechPowerUp!

    AMD Radeon R9 270X 2 GB Review @ TechPowerUp!

    AMD Radeon R7 260X 2 GB Review @ TechPowerUp!