90029
  • grebber
    #83612
    Pont ez az amit én se értek.Még az amd-sek is "sírnak" hogy ez csak kb egy átnevezés.
    Jó igaz a 290X az ütös lesz a többi az csak ugyanaz mint a régi fikarcnyit olcsóbban.
  • arty
    #83611
    szerintem te rossz helyeken olvasod a híreket... ph!-n mindkettő le volt írva, szokj át oda a zugszájtokról amiket mostanság látogatsz ;)
  • zolihonfi
    #83610
    hello
    tudnátok ajánlani egy radeon hd 5770-hez hűtőt? elromlott sajnos...köszi
  • Solten
    #83609
    Igy van, az Nvidiatol leigazolhattak par PR-est... :))
  • SaGa Jr
    #83608
    Én sem írtam hogy olcsó lenne, csak hogy olcsóbb mint a R7 260X és ugyanazt tudja a Trueaudio kivételével és még kevesebbet is eszik a "régi" (HD 7790) változat. :)
    Átlagban 125-130 dollárért vesztegették mostanság a 2 gigás 7790-eseket, pár extrém esetben 140 dolcsiért (ezeknél inkább a nevet kellett megfizetni vagy a tuningolást). Ez utóbbi van egy árban az új széria 260X típusának alap árával. Azt ha netán még esik is a régi kártya ára akkor pláne jobb befektetés lehet (főleg egy tuningolt változat) mint az új széria megfelelő kártyája.

    Szóval nem biztos, hogy megéri az új kártya azt a pár extra ezrest amit elkérnek érte.
  • arty
    #83607
    hát én 7790 1g-ból se nagyon látok olcsót...
  • Her Laca
    #83606
    Én már most mondom neked,hogy nem lesz ez akkora durranás.
    Teszem hozzá nem örülök neki,pontosabban hidegen is hagy valamelyest ,de nekem kétségeim vannak .
    Ez a GCN vagy mi sem váltotta meg a világot eddig,most jönnek ezzel az API val,hogy hátha ,a fene se tudja . Nagyon hiányolom,hogy a 290 esekről semmi infó nincs, max annyi,hogy ez lesz a csúcs.
    Lehet még hegesztgetik alá a drivereket ,hogy valami előnyt ki tudjanak csikarni.
  • SaGa Jr
    #83605
    A 7790-ből is vannak 2 gigás változatok, olcsóbban mint az új kártya így ez nem lehet probléma választásnál. A kérdés, hogy valakinek kell a trueaudio vagy sem (a mantle támogatás meg mindkettőnél lesz) és az megéri a majd 50 W-os extra fogyasztást ami az új kártya sajátja?
  • arty
    #83604
    én 7790-et vennék vagy ha már kapható akkor az uj R7 260X-t, mivel az már 2 gigás és a jövőben jól fog az jönni :)

    (ill. már most is!)
  • grebber
    #83603
    Ez még új dolog és egyelőre még csak házon belül van támogatása.
    Ha a BF4 és a későbbi játékoknál látszik hogy akár 30-40-50%-os többlet teljesítményt lehet elérni tuti,hogy több cég is használni fogja majd.
  • broman191
    #83602
    Az engine lehet szinte ugyanaz, de a többi EA játék fejlesztőin múlik hogy mennyire bánnak hozzáértően a motorral, nem lepne meg hogyha a BF4 futásteljesítményénél jó pár EA cím csak rosszabbat produkálna...lásd NFS Most Wanted vs BF3, ég és föld. Kíváncsi leszek az NFS Rivals vs BF4 teljesítmény adatokra... :)
  • Blum
    #83601
    HD7770
  • benőmenő
    #83600
    Európai, vagy afrikai? ;)
    Azért jelentős, mert az EA játékok nagyrésze ugyan azt a Frostbite-ot használja majd, mint a BF.
  • broman191
    #83599
    Az csak egyetlen cím, minimum 3-4 kellene egy mérvadó összehasonlításhoz, egy fecske nem csinál nyarat... :)
  • grebber
    #83598
    Már nem kell sokat várni mert a BF4-nél egyből kiderül mennyivel lesz gyorsabb az amd a mantle-val!
  • lo9in
    #83597
    Jó estét! :)

    Segítségeteket kérném hogy melyik lenne az a vga amit még érdemes megvenni 4gb ram és q8200 @ 2800mhz mellé :)

    a régi lga775 G31-es pci-e 1.1 lapom van 400W jóféle táppal
  • Solt
    #83596
    Az NV embere mégis mit mondjon? :D
  • broman191
    #83595
    John Carmack: Nvidia’s OpenGL extensions and AMD’s Mantle offer similar improvements over DirectX - Majd meglátjuk hogy mi sül ki a nagy API újításokból, Carmack mester állítása arra enged következtetni, hogy a Mantle mintha kissé túlhypeolt lenne, még a végén elmaradhat a mindentverés... :)
  • benőmenő
    #83594
    A mantle-t miért ne támogatnák?
    Elvileg minden gcn kártya támogajta, így a 7-es sorozat és az átnevezett kártyák is. Az más kérdés, hogy a bf4 megjelenéséig játék nem implementálja, így előnye sincs.
    Én nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki a mantle-ből, mert a gtx760 és a 270x árban és teljesítményben is közel vannak jelenleg.
  • repvez
    #83593
    Én is ezért kérdeztem,mert ahogy én kihámoztam ezek csak átnevezett kártyák és nincs bennük még a Trueaudio és a Manthle APi támogatás rész sem . Majd ha azok kijönnek és ilyen áron akkor elgondolkodom a váltáson
  • Borg
    #83592
    Jól működik mostanában az AMD-nél a PR. A sok maki mind azt hiszi, hogy most valami mindentverő új technikát vett ócsóért :)


    Ha megnézed a PH-s híreket cikkeket is, úgy kell kihámozni innen onnan, hogy a 270-280 széria nem új, csak átnevezés. Bezzeg mikor jött a Titan, akkor naponta lejött hírben, hogy mennyire nem új, meg mennyire nem tud többet. Ott meg azt felejtették el mindig leírni, hogy mindennél gyorsabb :)
  • grebber
    #83591
    Iponon el is fogyott a 280X ;-) Viszik mintha muszáj volna.
  • grebber
    #83590
    Itt a bevezetőben szerintem minden infot megtalálsz.

    Én nem igen foglalkozok vele én csak linkelgetek.Én nem fogok venni már nagyon pc-be ilyeneket. Max ha töknremegy a mostani.
  • repvez
    #83589
    DE ezek még csak a feltuningolt régi maggal vannak szerelve nem ?
  • grebber
    #83588
    Már kapni őket. Pl Ipon R9 270x 60 ezer ft.

    Bazárokba már 81k-ért is vannak 280X-ek. Bár onnan rendeljen a halál.
  • repvez
    #83587
    Ezek az árak elég jónak tünnek .A R7 260X és az R9 270X között mekkora a teljesitménybeli különbség kb és ezek már mindegyik az uj maggal készültek és benne van a true audio is ?
    Mikortól várható a magyar megjelenés?
  • grebber
    #83586
    VTX3D Radeon R9 280X 249,90 EUR

    Ej de fasza ár!!
  • arty
    #83585
    valóban: első körben a htpc-re száműztem a letöltést, de sajna az is 50-55w idle, szal... vettem egy netbookot, ami 6w-al elment, csak kb mindenre alkalmatlan volt a fos atom cpuja miatt :( de a notebookot megszoktuk, hogy csak felhajtom és ott a net - szal kellett egy normálisabb, így lett a mostani, de a htpc megmarad továbbra is, annyira kényelmes, hogy elmondani nem tudom :)
  • Borg
    #83584
    Lehet, de több eszközt üzemeltetsz, tehát nem ilyen egyszerű az összehasonlítás...
  • Her Laca
    #83583
    Lévén tök ugyanaz a két kártya,az lenne a csoda ha nem működne:)
    Én azt látom,hogy a 290 kiadása (csak mondanak már róla valamit) mellett jól lenyomták az árakat az AMD nél,ami korrekt dolog.Nem egészen 90 pénzért egy 280X az nagyon jó ár újonnan.
    Akik meg el akarnák adni a 7970 eseiket azok örülnek majd ha kapnak érte 50 pénzt használtan.
  • Blum
    #83582
    Nyertem! :D
  • grebber
    #83581
    ASUS R9280X-DC2-3GD5 R9280X 3GB GDDR5 88.109Ft
  • arty
    #83580
    nagygépem 70-90W idle, notebook 7-11w idle
    ~2500ft/hó a differencia a kisgép előnyére, ez azért nem kevés
  • Borg
    #83579
    Fogyasztás?
    Nekem egy PC van ami mindent kiszolgál, 24/7-ben megy. Igy sem fizetek többet egy 10-esnél havonta áramra...
  • Omlás
    #83578
    Működik a Crossfire régi és új videokártyákkal
  • Fradi88
    #83577
    Sziasztok!
    Szeretnék segítséget kérni!

    Most tervezek venni majd új videókártyát és egyenlőre az R9 280x-et néztem ki magamnak.
    Egy Intel Core i5 2500K proci és 8 Gb memória mellé jó lesz ez a kártya?
    És egy 550 W-os Chieftec táp elég lesz neki vagy csere?
  • MerlinW
    #83576
    Én csak annyit tudok ehhez a témához hozzáfűzni, hogy ~3 évig fűtötte 80 fokos alapjáraton a 4850-em a házat (terhelve 90-100 fok) és nem volt semmi problémám vele:)
  • Omlás
    #83575
    Mondjuk emiatt filózok én is egy htpc faragáson mediaszerverrel.
  • arty
    #83574
    fogyasztás miatt kénytelen voltam :) (a htpc meg a kényelem miatt kellett, amig a főgépről moziztam sokszor volt h a napközbeni géphekkelés miatt este nem tudtunk filmet nézni...)
  • Omlás
    #83573
    Ja, hogy ilyen IT infrastruktúrát építettél ki :D akkor nem szóltam ^^