90029
  • Solt
    #83652
    Lehet, de, ha a lappal lenne a gond, főleg, ha tápellátással, akkor annak állandóan jelentkeznie kéne, nem csak időnként...

    Lassan vége a sok melónak, megfogom a TIR-t meg a 780-t, azt nálad rálesünk, hogy mi a helyzet, de addig már nem is akarok ezzel foglalkozni, mert egyszer elönti a szar az agyamat, és az egészet kikúrom az ablakon... vagy veszek belőle egy Ladát, a télen több örömet okozna mint ez a komplett szarkupac! :D
  • Her Laca
    #83651
    Vegyél egy 15 ezres lapot. Abból baj nem lehet. De könyörgöm ne Gigát!
    Már hónapokkal ezelőtt megmondtam,hogy nem a VGA a ludas. Még az is lehet,hogy valami nem kerek az energia ellátásban a lapnál,és ez okozza a nagyobb teljesítményű kártyával a problémádat.
  • Solt
    #83650
    Ne feledd szavadat! :D

    Az az igazság, hogy halvány lila fingom nincs a vasammal kapcsolatban! :D Lebeszéltem a garanciális cserét, de úgy voltam vele, hogy azért még letesztelem én is mégegyszer a lapot, nehogy beégjek. Na most azóta egyetlen USB-s hibaüzenet nem jött, így meg nem adom be garanciába, nem csinálok hülyét magamból! Előtte 4-5 napig ahogy bekapcsoltam az USB 3.0-t, jöttek a hibaüzenetek... Arra gondoltam ez okozhatja a TrackIr nyűgöt is, de, ha nem tudom reprodukálni a hibát, akkor baszhatom. :(

    A TrackIr akadás ugyanúgy megvan, abban semmi előrelépés. Ha fixálom az FPS-t 60-ra, akkor jobb a helyzet, de akkor sem tökéletes. A 7950-l is ez volt, tehát ez a része valószínűleg nem NV driver nyűg, viszont sejtelmem sincs, hogy ezek után akkor mi a nyűg...

    Az FPS droppolás is megvan még, az viszont fix, hogy NV nyűg, mert a 7950-l még 80-90% körüli GPU kihasználtságnál sem volt gond. Ha megvolt a 60 FPS, akkor azt fixen tartotta is.

    Jelenleg eléggé csúnya sakkban tart a gépem! :D
  • Her Laca
    #83649
    Ja jut eszembe. Jó már a vasad? Kicserélték a lapot? Mert nagy a csönd ,nagy a csönd:XD Tudod a szar NV driverek miatt .
  • Her Laca
    #83648
    Mesterem. Ha az 20-30% al meghaladja a 780 teljesítményét az említett játékban ,akkor én elkezdek templomba járni:) Örülj max 10 nek de szerintem annyi se lesz. Ebben meg én vagyok biztos.

    Amúgy nem nem emiatt vennék,hanem ha egynagyon ütős hardvert raknának össze,de szerintem ennek kicsi az esélye. Ezt a Mantle mantrát se véletlenül szajkózzák. No de majd meglássuk.
  • Solt
    #83647
    Is-is! :) A konzol portok szempontjából a fejlesztőknek jó. A bődületes tudás kiaknázásában nekünk lenne jó, viszont olyan játék amivel mi játszunk, a következő 10 évben tuti nem fogja támogatni! :D

    Ha emiatt vennél új Radeont, akkor azt semmiképpen ne tedd! A BF4 alatt, tehát olyan játékban amely támogatja a Mantle API-t, tuti, hogy 20-30%-t fog verni a 780-ra... ebben szinte biztos vagyok! :)
  • Her Laca
    #83646
    Ja,kb egykutya. A toppnak is ha jól rémlik megemelt az órajele.
  • Blekk Síp
    #83645
    Asus DirectCU II TOP Radeon HD 7970 AMD Graphics Card - 3GB
    228font
    Akkor esetleg ez?

    Teljesítményben az emlitett kartyak egy szinten mozognak?
  • Her Laca
    #83644
    Ja más. DCU II ASUS. Az jó kártya.
  • Her Laca
    #83643
    MSI -k jók ,legalábbis a nálam lévő lightning 680 ból kiindulva.
    Csöndes ,hűvös,megy mint a barom. Meg asszem 3 év a gar rá.
  • Blekk Síp
    #83642
    Hali!

    3GB Sapphire Radeon R9 280X VAPOR-X, 28nm, 6200MHz GDDR5, GPU 950MHz, Boost 1070MHz, 2048 Streams, DP/DVI/HDMI

    Vagy

    3GB MSI Radeon HD 7970 Twin Frozr III/OC Boost Edition, 5500MHz GDDR5, 28nm, GPU 1000MHz, 2048 Cores

    Elobbi 240, utobbi 245font, melyiket érdemesebb venni? Esetleg más alternativa?
  • Her Laca
    #83641
    Na várjá mán!!!!
    Mi az ,hogy ez az API ahogy kihámozom a mondandódból ,a konzol portok miatt remek dolog.
    Most nem arról van szó,hogy ezzel ki lehet aknázni azt a "bődületes" tudást a radeonokban ami elnyomva szunnyad?
    Mert a konzol portok miatt én biztos nem vennék radeont ,ha csak ott domborít. Jelzem érzem a vizeletemen,hogy nagy csalódás lesz ez az egész mantle mantra,sőt tovább megyek. Szvsz az új radeon sem lesz világmegváltó.
    Max pár % al fog többet tudni mint a 780 ,de az majd driverből behozza.
  • Borg
    #83640
    Rockstar-ék pedig ezt mondják, szóval van példa is :)
  • Omlás
    #83639
    Eddig sem az volt a gond, hogy sokan warezolják egyszerűen nem akarnak dupla költséget a pc-re való fejlesztés miatt. Ez a "sok a warez ezért nem jön pc-re" szöveg full bullshit.. mert konzolra nincs warez á ugyan dehogy ott mindenki csak eredetivel játszik... simán megmerném kockáztatni, hogy 2x annyi kárt okoz a konzolpiacnak a konzolos warez mint a pc-s piacnak a pc-s warez..
  • Borg
    #83638
    Ekkor meg majd szépen bejön a képe, hogy de azért nem lesz PC-re mégsem, mert ott majd lewarezolják (a gecik), és akkor nem adnak el annyit konzolra :)
  • Solt
    #83637
    Olyan esetekben amikor nem terveznek PC-s megjelenést a portolás nehézségei miatt, úgy fognak hozzáállni, hogy a játékosok felének mégis el tudják adni PC-re... :)

    Vagy vedd a BF4 példáját... ha mondjuk azonos árkategóriájú AMD VGA-n 20-30%-l jobban fog menni, és vagy szebb lesz jóval, akkor a sokan váltani fognak. A Frostbite 3-nak meg van akkora bázisa, ami jelentős húzóerő lehet... :)
  • arty
    #83636
    Végülis igen, konzolról portolásnál LEHET könnyebbség, ha ott a mantle tényleg konzol-szerű ...

    de képtelenségnek látom, h a játékosok több mint felét meg mernék szívatni :)
  • Solt
    #83635
    Szerintem elbeszélünk egymás mellett... :) A Mantle API főleg a fejlesztőket érdekelheti... ha emiatt nekik egyszerűbb PC-re áthozni játékokat, ráadásul még kompromisszumot sem kell kötniük a DX API kötöttségei miatt, akkor nem sokat fognak gondolkozni.

    Ha pedig a "nagyok" ezt elkezdik, akkor nem párezer potenciális vásárlóról beszélünk! :)
  • arty
    #83634
    párezer potenciális vásárlóért senki nem fog egy különapis nyűgbe belemenni ... :)
  • Blum
    #83633
    Ez a videocardz.com amugyis az efajta pletykak melegagya,ugyanakkor rengetegen olvassak. Innentol meg egyenes az ut a sok helyen megjeleno fake hirekig/datumokig.
  • Solt
    #83632
    Ahonnan hivatalos infó jöhetne, azoknak lakat van a szájukon, nem beszélhetnek semmilyen dátumról! (NDA) Az, hogy mindenhol 15.-i dátum szerepel, az egy dolog... valamelyik pletyka oldal elkezdte, aztán átvette mindenki, de ettől ez még nem hivatalos! :)

    A BF4 29.-én rajtol el... ha addig nem lesz az R9 290-ről infó, akkor beszélhetünk késésről! :)
  • Her Laca
    #83631
    Milyen pletyka? Mindenhol azt lehetett olvasni. Most hirtelen meg pletyi lett :)
    Ha meg mégse váltja be a reményeket akkor majd arra is azt mondják. Ugyan már:)
  • Solt
    #83630
    Nincs nocsak... a 15.-e pletyka volt... :)
  • Solt
    #83629
    Szerintem nem kell ehhez pénz... ha annyira jó, akkor jönnek majd rá a játékok, ha meg nem, akkor megy a levesbe. :)

  • grebber
    #83628
    Befostak az "új" nvidiától
    Hát akkor mégsem lesz olyan durva mint vizionálták!
  • Her Laca
    #83627
    nocsak
  • arty
    #83626
    hjaa, ott nem - oda tényleg elég az olcsóbb alternatíva!
  • lo9in
    #83625
    1440x900 felbontásban használnám egyébként :)
  • lo9in
    #83624
    én igazából ilyen 7750 1gb-ben gondolokdtam max :D

    most akkor nem vettétek figyelembe a konfigomat vagy tényleg ennyire jó lenne XD

    egy Q8200 3ghz körül meghajt egy hd 7790et ? :S
  • arty
    #83623
    Nincs annyi pénze az amdnek, hogy sok-sok játékot a saját API-ra fejlesszen/fejlesztessen. Piaci részesedése meg pláne nincs.

    Pár címben pár hívást átrak rá pár fejlesztő (a mantlira :D ), gyorsul vagy 7%-ot és ennyi, kalap-kabát.

    Az tény, h az nv szart se fejleszt évek óta, de sajna megtehetik - van elég vásárlójuk bőven.
  • MerlinW
    #83622
    MSI Afterburner
  • Her Laca
    #83621
    Álmodozz:)
    Eddig is lapáttal paskolták a xart,ezután se lesz másként. Szigorúan szerintem teszem hozzá.
  • ToM1113
    #83620
    Sziasztok
    Melyik az a progi ami a youtubeos játéktesztekben szokta írni a gpu és cpu kihasználtságot és a hőmérsékleteket? ilyen lilásan :D Köszi.
  • Solt
    #83619
    Pedig ez az ábra! :) Adott volt egy hardver ami a szoftver (DX) korlátai miatt nem tudta kimutatni a foga fehérjét. Most majd megteheti... :)

    Az AMD túlfejlesztett a DX-n, az NV meg spórolt a fejlesztésen, mert hát ugye minek, ha a DX úgyis visszafogja... csak arra senki nem gondolt, hogy az AMD a konzolokkal így nyeregbe kerül, és ezáltal meg mer lépni egy saját API-t... :)
  • Her Laca
    #83618
    Lófaxt:) szerintem:))
  • Omlás
    #83617
    :P akkor veled nem bizniszelkek :D
  • arty
    #83616
    de én eladni akarnám, drágán :D
  • Omlás
    #83615
    Cserébe viszont most majd olcsón lehet venni 7950-et :]
  • Solt
    #83614
    Persze, hogy nem váltotta meg, hiszen mit ér a hardver, ha a szoftveres oldal korlátozza! :) Most, hogy nincs korlát, kiderül mit ér a GCN...
  • arty
    #83613
    pontosan! ez egy árcsökkentésbe oltott átnevezés!

    (+bánom h nem adtam el időben a 7950et :D )