90029
  • Her Laca
    #83772
    Ami nagyon zavaró az a melegedése,és bizony vissza is veszi magát derekasan pár perc után. A hang az még hagyján bár engem ezzel a világból ki lehetne kergetni.
  • Her Laca
    #83771
    Nono! Annó emlékeim szerint ezen fórumban a 480 ra volt minden jelző kiabálva ami a forróságra utalt:) Rendbe van hogy hályog ,no de az is van sokszínű:)
    Másodszor valóban inkább a 780 felé tendál ,úgy árban mint teljesítményben a kártya vagyis pontosítok,egy jobb 780 és a titán között játékokban nem sok a különbség.
    nem rossz ez a hardver de van bennem egy erős kérdőjel vele szemben.
  • Jacek
    #83770


    Nagy különbség nincs de azért:) Biztos van olyan oldal ahol a zöld a gyorsabb , én nem néztem másik fórumon linkelték..
  • Borg
    #83769
    De a 290X se...
  • Jacek
    #83768
    Most megnéztem BF3 alatt pl nem gyorsabb mint a titan, a 780oc...
  • Jacek
    #83767
    Elég érdekes lenne:)) nekem aztán mindegy milyen márka... szerintem egyszerűen van sapkája nincs sapkája...
  • Borg
    #83766
    Nem csak a titán az alternatíva... ott a giga 780oc pl, 175 körül kapható, és gyorsabb a titánnál... így meg valszeg a 290X-nél is.
    De bármennyire is szeretnéd, hogy a világ fekete és fehér legyen, az ár/teljesítmény nem minden egy videokártyánál. Ráadásul ezt a paraméterét senki sem vitatta. Szal az a zöldhályog inkább piros...
  • Jacek
    #83765
    Ez tényleg szánalmas.... picivel gyorsabb és 549 vs 999 de azért szar...lol:DD
    bizonyos embereken mekkora zöldhályog van:DDDDD
  • grebber
    #83764
    Hát ha azt nézzük hogy már 550$-ért is osztogatják ezeket a fűtőtesteket lehetséges hogy lesz itthon is 150k körül!

  • Solt
    #83763
    Én meglennék lepve, ha az 150-nél drágább lenne a kezdő ár! :)
  • arty
    #83762
    a konkurrens a dupla árával végülis nevetséges, ha valaki az ilyesmit viccesnek találja ;)

    ha nagy meglepetésekre vágysz, járj lóversenyre.
  • Her Laca
    #83761
    Ja és az árról még valami.
    Nem lennék meglepve ha 180 körül lenne az ára,de lehet felette.
  • Her Laca
    #83760
    Én azt gondolom,hogy nagy volt az arc amikor beharangozták.
    Ez az 1-2% de legyen 5-10 lepkefing.
    Én komolyabb előnyre mondanám,hogy nevetségessé teszi a konkurenst.
    A hűtése olyan amilyen,de majd jönnek az ASUS DC II esei,vagy az MSI lightning jei, vagy bármelyik gyártó egyedi megoldásai,azokkal biztos jobb lesz . Mert így a tuning az azért nem egy életbiztosítás,de asszem ezt nem is lehet külső progival megcibálni.
    Én egyvalamit látok ami nagy pozitívum,mégpedig az ára.De az egész palettát jóárasították. Lehet a konzolokból jön a lé,így tudnak engedni .
    Már ha valóban 150K körül lesz.
    És majd a Mantle ,bár azzal nekem kétségeim vannak.
    Végül is asszem jól éreztem én a vizeletemen,hogy nem lesz ez olyan hú de ütős egy hardver,bár lehet kipróbálom.
  • broman191
    #83759
    Relatíve hangosabb gyári beállításokkal, ugye a 290X Uber módban 50 dbA zajt generál, 94°C a temp target mellett, DE a Titan gyárilag annál 13°C-kal alacsonyabb hőmérséklet tartására lett belőve, a TechPowerUp a Titan tesztjében 94°C-ra változtatott temp target-nél már nem 38 dbA-t, hanem 55 dbA-t mért. Ennek fényében nem feltétlen mondható hangosabbnak a 290X Uber módban. Viszont a Quiet módos 290X-nél a Titan 2 dbA-lel halkabb...persze mérés nélkül ki az a kutyafülű akinek feltűnik? :) Mindezt kapcsolatba hozva a teljesítménnyel, load alatt hasonló nagyságú zajt generálva a Titan 3-6%-kal gyorsabb...a 290X csak Uber módban tudja überelni a Titan teljesítményét, felbontásfüggően pár százalékkel - időnként érvényes ez mínuszos előjellel is, alkalmazásfüggő, ahol valamelyik gyártó "segített a fejlesztésben", ott főleg. A kifejezetten egyik oldalhoz sem húzó játékokban, több felbontásban mérve is alig pár FPS különbséget generál a 290X akármilyen módban vs Titan, ezekben az esetekben valósan látható különbség FPS méregetése nélkül valószínűleg alig érzékelhető, egyéb mérési eredményekre kíváncsibb lennék, pl. frametime-ok...

    ui.: Terhelés alatt 40 dbA @ 2000 RPM = "Halk" mód az AMD szerint...gondolom a mérnökök valami F1-es sisakban ültek a zúgó PC mellett amikor "Quiet" lett a mód neve... :D
  • Solt
    #83758
    Na Urak!

    ERRE próbáljon meg valaki valami értékelhető magyarázatot adni, hogy miért van!

    Felső grafikon: VSYNC bekapcsolva, fix 60 FPS

    Alsó grafikon: VSYNC bekapcsolva, fix 60 FPS + plusz FPS fixálva 60-ra.

    Miért lesz sokkal simább a játék, ha fixálva van az FPS, és miért vannak ilyen tüskék, ha nincs fixálva?
  • arty
    #83757
    csattanó akkor lesz, ha veszel végre egy 290X-et :D
  • Borg
    #83756
    Akkor, most? Jön valami csattanó is? :D
    Itt tartottunk már az elején is...
  • Blum
    #83755
    Mindenki erti,hogy mit mondtal csak ellent mondasz sajat magadnak. Nagyobb teljesitmenyt kapsz mint egy titan eseteben,raadasul joval olcsobban de azert hozzateszed,hogy sokkal tobbet eszik es hangosabb...Cmon...

    Az,hogy sokat eszik egy ilyen kartya (n+1 %-kal),mint az aktualis csucs-VGA szerintem a kutyat nem erdekli/erdekelne. Akinek telik ilyen kartyara,annak szvsz hot' mindegy,hogy mennyivel eszik tobbet.

    Az meg,hogy hangos megintcsak erthetetlen,mert majd jonnek az aftermarket hiper-szuper hutok aztan csond lesz. Persze ha ragaszkodsz a ref. hutohoz,akkor nem szoltam...
  • Borg
    #83754
    Ez eddig sem volt kérdés, nemtom mit akarsz mondani végülis...
  • Solt
    #83753
    MSI R290X BF4 verzió bruttó 155000.-Forint körül lesz... a jelenlegi legolcsóbb GTX780 173000.-Forint, és ezt már a csökkentett ár...

    Titán teljesítmény a GTX780-nál majd 20000.-Forinttal olcsóbban. Van még kérdés? :D ( ráadásul ez a kezdő ár! )
  • Omlás
    #83752
    A használt vga áraknak oda fog vágni ez az áresés, aki eddig nem adta el most már kb meg se próbálja :D Újonnan 7950=60K 7970OC=85K :O még a végén karácsonyra upgradelek CF-re xD
  • arty
    #83751
    A magyar helyzet ilyen volt mindig is, most sem lesz változás, ebben igazad van.
  • Borg
    #83750
    Szerintem én nem írtam ilyet... de még csak nem is érdekel, hogy milyen egyéb hűtés lesz. Úgysem hátra fújnak majd.
  • Blum
    #83749
    Es gondolod,hogy csak referencia hutes lesz?
  • Borg
    #83748
    Biztos hogy nem féláron lesz, sőt, jó ha 20% különbség lesz mire a Titan árát is megigazítják...


    De mint írtam, ez csak egy szempont a sok közül - amiben persze tényleg jól teljesít.


    Csakhogy van más szempont is, amiben meg nem... még a halk üzemmódjában is zavaróan hangosabb a titánnál a hűtője. Engem max a 290 fog érdekelni X nélkül, de ha arra is ezt a hűtőt teszik, akkor aztán tudhat amit akar, meg az is mindegy, hogy mennyiért. Hangosat nem veszek, márpedig nekem SFF-be kell a hátrafújós.
  • grebber
    #83747
    Féláron aha ,ehiheted hogy nem lesz ez sehol 130k és alatta. Kihasználják majd és ilyan 170+-os árak lesznek sok helyen!
  • Blum
    #83746
    zoldhalyog...
  • arty
    #83745
    tehát titán sebesség, féláron - s ez nem elég jó szerinted :D
  • Borg
    #83744
    290X@PH


    Titan +-5%... cserébe vagy 15%-kkal többet eszik, hangosabb... viszont elvileg jóval olcsóbb lesz.... Hát nemtom. mantlevel tényleg nagyot kell durrantaniuk, mert eddig nem jött még el az a világvége hangulat....
  • broman191
    #83743
    Holnaptól érkeznek a R9 290X tesztek, valamint október 31-én jön a "mezei" R9 290.
  • lo9in
    #83742
    de legalább hozza az 5770/6770 teljesítményt :)
  • arty
    #83741
    tuning sajna ilyen :) (nekem most mákom volt, a 6950/7850el meg előzőleg nem)
  • lo9in
    #83740
    kipróbáltam gta4-el

    power controltól függetlenül a gpu 850mhz-t bírt csak , (800 az alap)

    a mamória bírja az 1250et (5ghz) 4,5ghz az alap sebessége

    kicsit csalódtam emiatt , van akinek a gpu 900 felett is megy nekem meg 850be megáll :S

    viszont az is érdekes hogy grid 2-ben viszont megy 900at de mivel gtaban kibukott hogy elvileg instabil ezért inkább mindig 850be hajtom :)

    átlagolva olyan 10% tuningot sikerült összehozni
    eddig minden amd kártyámmal simán kijött a 20%
    na mindegy most ez van.....
  • arty
    #83739
    ha 0-n hagyod, akkor azért monitorozgasd, hogy nem-e esik le néha az orajel - ha ugyanis nem adsz neki +20%-ot, lehet nem kap elég kraftot a gpu és nem tartja a magasabb órajelet

    (78xx/79xx nél legalábbis így volt)
  • lo9in
    #83738
    Üdv.

    kérem szépen átírni a videokártyámat Sapphire HD 7750 1GB-re

    továbbá olyan kérdésem lenne hogy tuningnál a power controlt meg kell emelni hogy stabil maradjon a kártya ? vagy hagyjam 0-án ? :)
  • grebber
    #83737
    XFX Radeon R9 290X overclocking and temperatures exposed
    AMD Radeon R9 290X review charts leak out

  • adam46
    #83736
    Jaj szegénynek, aki tegnap vásárolt.
  • Solt
    #83735
    Az igen... tegnap még 135000.-Ft volt! Jééézusom...
  • grebber
    #83734
    MSI R7970 Lightning BE 3GB GDDR5 PCIE + Never Settle Forever Kupon 80.284Ft

    Elég jó ár!
  • Her Laca
    #83733
    Én amiket láttam azok nem erre engednek következtetni. Nem véletlenül ebben a felbontásban demonstrálják. De majd meglássuk.
    Mondjuk ha csíkoz ez is akkor felőlem 1000 fps el is nyomhatja:)