90029
  • Solt
    #83852
    Régebben megszívtam párszor az "olcsóbb" lapokkal... mindig valami olyat akartam, amit nem tudtak! :D Azóta ezen nem spórolok... középkategória felső részéből választok... :)

    Most meg ki fogsz röhögni, de asrock lapot biztos nem vennék... nem tetszik a neve! :DDD Asus, vagy Giga... :)
  • Her Laca
    #83851
    Akkor vegyen ASUST:)
  • arty
    #83850
    az tény h nekem gigában 4.4et ment a cpum, asrockban plusz fesz kell és igyis csak 4.2 ... de kb egy tizessel olcsóbb, ez is 3 év garos, szal.... :)
  • Her Laca
    #83849
    Megy. 30 ezerért:))) Ha akarod kipróbálhatod:)
    de mínúsz fesszel használom 4.4 en:) Nehogy baja legyen a drágaságnak:))))
  • Solt
    #83848
    Megy 5GHz-t a 2500K-d abban a lapban? :) Összevitatkozni mi? Kizárt! :) Elég gyakran nem értünk egyet, de ennél nagyobb bajunk ne legyen! :D
  • Her Laca
    #83847
    Az én lapom bírja a tuningot tud CF et ,és 30. Minek oda 80 ezres vagy 50 ezres lap?ASRock Z77 EXTREME4 is tud mindent amit leírtál oszt 30 pénz.Nem hiszem,hogy a Giga jobb lapot rak össze 50 ért. Persze arra költöd a pénzed amire neked tetszik:) nehogy ezen összevitatkozzunk.
  • Solt
    #83846
    Ha végletekben gondolkoznék, akkor az UD7-t vettem volna 80-ért! :D Az UD5 a felső középkategória... bírja a tuningot is, no meg, ha esetleg meghülyülnék egy CF vagy SLI iránt, akkor bármelyiket abszolválhatom! :)

    A 2500K-hoz én is UD3-t vettem volna, az kb 30 körül van... ;)
  • Her Laca
    #83845
    Ha most kéne hirtelen lap én
    vagy ezt
  • Her Laca
    #83844
    Legyen 30 mert mért ne de 50 et én se adnék érte.
    A mostani lapom sem volt annó filléres P8P67 ASUS ,asszem olyan 30 körül volt ,de ami nekem kell azt tudja. Stabilan 4.4 en megy a proci benne mióta megvan ,nekem ennyi bőven elég,az annyira nem érdekel,hogy bekapcsoláskor villogjanak ledek,részint mert nem nézegetem,másrészt meg ha baj van akkor már minek villogjon,vagy mint Solt mesternél villog de nem jelez hibát ,pediglen a nyakam teszem rá ,hogy kehes a lapja.
  • arty
    #83843
    +1

    20-25-nél sose adnék többet alaplapért :) jól jön az a pénz cpu-ra, gpu-ra...
  • Her Laca
    #83842
    Végletekben akart lenni csak mobilról pötyögtem:)
  • Her Laca
    #83841
    Az a bajod hogy véletlenen gondolkodsz. Minek 50 tudós lap? Pontvadászat elindulsz markokban vagy extrém tuningot fontolgatsz?
    30 ért már igen jó lapok vannak de lehet még olcsóbban is.
  • Her Laca
    #83840
    Valahogy szedd le teljesen a catát és tedd vissza azt amivel jó volt.
    Más ötletem nincs.
    Vannak ilyen driver pucolós progik azzal kéne megpróbálni.
  • starweb88
    #83839


    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne, hogy pár órájaf elraktam az új ati drivert hd7870-s kártyámhoz és a 2. monitorom teljesen meghülyült..Átalános Nem PnP kijelzőként ismeri fel és 1920x1080 as felbontást sem engedi eddig ment minden tökéletesen..Próbáltam visszarakni drivert de semmi..ha catalytba veszem ki a pipát, hogy csak a monitor által támogatott felbontások mutatása és ott berakom neki 1920x1080 tökéletesen megy de ezt minden újra indításnál megkell csinálni. Próbáltam újra rakni a monitor driverét de akkor meg ott van h 1920x1080 és teljesen szétesett kirxkraxokat mutat a monitoron..

    Valaki tudna esetleg segíteni ebben? Google-n már végig próbálgattam sok mindent egyik sem volt jó..win reinstall most nem játszik :D

    Köszi
  • Solten
    #83838
    Azt vedd figyelembe hogy a marketingeseknek nem minket (geekeket) kell amitaniuk. A marginalis tobbseg nem veszi a faradtsagot hogy atnyalazza a tobboldalas tesztet, latjak a szummat a vegen hogy 1-2%-al vagy 5-10%-al gyorsabb a Titannal. Tokmindegy mennyivel. Gyorsabb. Jah, meg joval olcsobb. Tuti hogy ezt veszik. Aztan nagy ivben tojnak ra hogy 5 fokkal melegebb vagy sz@ros 5 dBA-val hangosabb terhelve.
    Az AMD csak egy hangyaf@sznyival gyorsabb kartyat (osszessegben) akart/tett le az asztalra az igen jol marketingolt Titan ellen. Fanboyokat nem valoszinu de az ingazokat magukhoz teritik ezzel.
  • Her Laca
    #83837
    Akkor még nyomozz:)) Nekem jó a gépem én ráérek:)))
  • Borg
    #83836
    Ha abból kifolyik, az ilyen fehéres cucc elvileg.
  • Solt
    #83835
    Tele van mindenféle feszültség meg mit tudom én mit figyelő elektronikával, ha valami elpukkant volna, akkor tuti jelezne valami led az alaplapon. Indításnál olyan mint egy karácsonyfa, aztán ahogy végigteszteli magát, kialszik minden...

    Ha veszek 50000.-Forintért egy lapot, és kiderül, hogy ennek semmi baja, akkor tökön bököm magam! :D Sőt, inkább téged! :DD
  • Her Laca
    #83834
    Te mindig kételkedsz:)) Bár ha ez neked jó,hogy szopatod magad,nekem végül is mind1:)
    Én már rég kihajítottam volna az ablakon azt a retek lapot:)
  • Solt
    #83833
    Na azt még megnézem, hátha a H80 szivárog, bár kétlem, hogy az így nézne ki...
  • Borg
    #83832
    Hát nemtom mi lehet még... vízhűtésből a cucc? Vagy valaminek hőcsövéből kijutott a folyadék... de ez elég valószínűtlen.
  • Solt
    #83831
    Hmmm... pedig a 780 porszáraz mindenhol... lehet, hogy az alaplapom produkálja. Mindenesetre kétlem, hogy ez okozza a nyűgömet... :S
  • Borg
    #83830
    Nekem az alaplap is ilyen volt a vga nyákja alatt. Lefolyik róla.
  • Solt
    #83829
    De ez az alaplapon van, a VGA nyákja makulátlan tiszta és száraz. :S
  • Borg
    #83828
    Az kérlekszépen nyák izzadás. Utoljára az 570 phantomon láttam ilyet. Bizonyos nyák hőmérséklet felett kiolvad valami belőle, és a porral ilyen dzsuvát alkot. Volt aki azt mondta, hogy szar minőségű a nyák, és az anyagából jön, de van aki szerint csak a védőbevonat a forasztásokon szar minőségű. A phantomnak anno egy német oldal hőkamerázta a nyákját, és egyes helyeken bőven 100 fok fölé ment, amikor a GPU még nem is. Baja nem volt ettől mondjuk, ment mindig rendesen.
  • arty
    #83827
    Gondolom driverből már volt fent sok...
    Böngészőket próbáltad variálni? vagy ennyire nem akarsz változtatni?

    (amugy milyen kártya, milyen böngésző? még az se kizárt, h a kártyád halt meg...garisnak már nem garis? próbálni ki tudod másnál? bár, ha ennyire ritkán hibázik, azt nehéz lesz reprodukálni :/)
  • Her Laca
    #83826
    Minek? Honnan tudod,hogy az ami megkotlott a PCI slothoz tartozik e. Mert ott van ? Egy csomó más is lehet arrafelé.
  • Her Laca
    #83825
    Hogyne! Csak te nem érted még a nyelvezetet. Olyan süvöltő ,visító :)
  • Blum
    #83824
    YT nalam is osszefossa magat ha 720p-ben vagy 1080p-ben beletekerek. Bar nem omlik ossze,csak szimplan nem reagal,aztan Ctrl+F5.
  • Ryder62
    #83823
    Hali

    Már kezd a tököm tele lenni az "amd képernyőillesztő nem reagált aztán helyre állt" hibával.

    Legtöbbször (90%-ban) akkor jön elő ha beletekerek egy Youtube videóba. De nem mindig, tehát random. Valamikor hónapok telnek el anélkül hogy előjönne, de volt már olyan hogy egy héten kétszer is elő jött.

    De a mostani volt a csúcs pont. Ugyan úgy YT videónál beletekerésnél teljesen megfagy a kép de most össze vissza ugrált vagy fél percig aztán mikor észhez tért megnéztem az esemény naplót; 5 hiba üzenet. Meg ugye sorra ugrottak föl a buborékok is.

    Nem lehet ezzel mit kezdeni? Már rohadtul elegem van belőle. Játék alatt oké, internet alatt oké, mindenhol oké, még youtube videók alatt is ha simán nézem őket de néha összeomlik ha beletekerek, csak ha beletekerek egy videóba. Természetesen Flash Playert frissítettem.

    Most a driverrel van valami vagy csak simán a driver nem szereti a YT videók tekerését?
  • kifli
    #83822
    én egyszer sem halottam hány fokos a kártyám :)
    Vagy mostmár bemondja, hogy 95 fok? Várni kell valami rendes hűtésre, és akkor hallani sem fogja...
  • arty
    #83821
    :D
  • Solt
    #83820
    :DDD

    Na azért ne igyunk előre a medve bőrére... :)

    Kipróbálom másik pci slotban...
  • Her Laca
    #83819
    Mesterem!
    Már hónapokkal ezelőtt azt mondtam,hogy SZAR a lapod,valami tönkrement rajta. DE TE!!!! kersestél mindenhol hibaforrást csak ott nem.
    Ha jól rémlik még azt is mondtam,hogy nézd át ,hátha van nyoma.
    És lőn!
    És mint mindig :)))
  • Solt
    #83818
    Valami elpukkant ott, mert le sem tudom törölni! :D
  • Her Laca
    #83817
    mondtam,hogy szar a lapod.
    kicseréled lesz öröm és bódottág.
  • Solt
    #83816
    :D

    Na de most komolyan! Az egész alaplap makulátlan tiszta, csak ott van ilyen dzsuva... gyanús nekem...
  • arty
    #83815
    mármint a hideget! Solt fagyban tartja az alaplapját!
  • Her Laca
    #83814
    Arányaiban nincs.
  • Her Laca
    #83813
    Nem bírja a meleget:)))