90029
  • benőmenő
    #83892
    A furmarkkal önmagában max a hőmérsékletet tudja ellenőrizni.
    Pl. a furmark, a heaven benchmark , a 3d mark vantage meg vagy 3 játék is hiba nélkül ment, míg a dmc 4-ben meg kaptam a zöld négyzetes képhibákat (vram órajel visszavételével megszűnt).
  • benőmenő
    #83891
    Nincs konkrét érték, ahogyan két egyforma minőségű kártya sem.
    Figyelni kell a hőmérsékletet, illetve játékokban és benchmarkokban produkál-e képhibákat az adott órajelen. Csak kis lépésekben emelj és egyszere csak egyet (tehát ne egyszerre a gpu és a vram órajelét is egyből).
    Bár egy 7970-nel nem tudom mi késztet erre.
  • Blum
    #83890
    Egy kulfoldi forumon 1160/6300-as ertekeket olvastam de mint irtam ez lehet,hogy nalad sok vagy epp keves lesz. Probalgatni kell.
  • Igazember
    #83889
    Hát alapból tuningos. És most jön ki a BF4 !
  • Blum
    #83888
    Nem lehet konkret erteket mondani,ugyanis minden kartya tuning potencialja mas es mas. Ezt neked kell kitapasztalnod. Szepen lassan emelj az orajelen,utana hajtsd meg Furmarkkal. Ha mar elkezd hibazni vagy drasztikusan melegedni akkor vegyel vissza belole.

    Bar nem igazan ertem,hogy egy ilyen kartyat minek kell tuningolni de mindegy.
  • V43 1105
    #83887
    Minek akarod húzgálni.. ? Húzgálj mást. :D
  • Igazember
    #83886
    Azt szeretném megkérdezni, hogy az ASUS HD7970-DC2-3GD5 HD7970 3GB GDDR5 PCIE kártyámat mennyire szabad húznom MAXIMUM biztonságosan?

    GYÁRILAG:
    GPU: 925 MHZ
    MEMORY CLOCK: 5500 MHZ

    köszi

  • Her Laca
    #83885
    Rohanok a bótba 780 ért,már ha ide is elér az az árcsökkentés,ami valljuk be nem most lesz:))
  • grebber
    #83884
    Nvidia lépése

    $329 GeForce GTX 770
    $500 GeForce GTX 780

    Kíváncsi leszek nálunk mennyire viszik le a 770 árát!
  • Borg
    #83883
    "Ref hűtés ilyen" - AMD-nél, ja...
    De erre kár is több szót pazarolni, mert csak egyhelyben topogás van. Idleben és loadon is bőven halkabb a titan, még a 290x quiet módjánál is. Hogy aztán egyéb 2-3 szélkerekes megoldással melyik mit tud, az egy egész más tészta.
  • Omlás
    #83882
    Hát néztem anno titan teszteket azt sem mondanám halknak ha meg van hajtva. Ref hűtés ilyen amennyivel hangosabb annyival viszont olcsóbb is a vga mindenki döntse el maga mire ruház be :)
  • Borg
    #83881
    Van már bőven teszt a 290X-ről, meg lehet nézni. Halk módban 40-50%-on is bőven hangosabb, mint a 780/Titan ref hűtője.
  • Omlás
    #83880
    De most őszintén mikor fogsz egy ilyen vga-t folyamatosan 100%-on terhelve használni pl játékok alatt? Folyamatos maximális terhelésen tolja fel addig a ventilátorfordulatot normál esetben 40-50%-ot is alig éri el.

    Kíváncsi lennék egy game tesztre is ref hűtéssel hogy ott milyen hangja van a vga-nak. Mert erz a benchmark fullra terhelve fűtsük a vga-t lehet hogy ad értékeket csak a mindennapi használatban ezt kb meg sem közelíti az ember szerintem.
  • kifli
    #83879
    az megint más téma, hogy milyen hangja van a hűtőnek. Bőven lesz majd egyedi hűtésű megoldás (direct cu II)
  • Borg
    #83878
    Ja, csak ez semmit sem változtat azon, hogy adott hőmérsékleten tartáshoz milyen hangos kell legyen a gyári hűtő.
  • Solt
    #83877
    Én ezt mind elhiszem, sőt teljesen logikus érvek! De nekem akkor se legyen 95 fokos semmi a gépemben! :D
  • kifli
    #83876
    Hőmérséklet mizéria, abu tollából ph-ról:

    "Azt is lehet módosítani. De a hőmérséklettel nem érdemes játszani. Az AMD azért állít be 95°C-ot, mert nekik bármilyen tényezőre képes a rendszerük reagálni mindössze 10 mikromásodpercen belül. Ilyen adottságokkal nem kell félni attól, hogy a kártya hőmérséklete megszalad és nem tud rá időben reagálni a hővédelem.
    Az NVIDIA is hasonlóan 100°C-ra rakja a védelem első szintjét és 110°C-ra a végleges lekapcsolást, ahogy az AMD. A különbség annyi, hogy az AMD a probléma észlelése után 10 mikromásodpercen belül le tud kapcsolni, míg az NV-nek ehhez fél másodperc kell, mert a kiértékelés szoftveresen történik. Ha a leállítás parancs nem érkezik meg időben, akkor megsült a kártya. Ezért az NV a limitet 80°C-on tartja biztonsági okokból."

    "...Ugye a Titan gyárilag 80°C-ra limitálja magát, mert az NVIDIA erre építette fel a kártya minőségét. Az AMD 95°C-ra tervezte a terméket..."
  • MerlinW
    #83875
    Az egyik masinámban 5 éve (0-24-ben) pörög egy stabilan 80-100 fokos ref 4850, és kutya baja. Túl nagy felhajtást csaptok ennek a hőmérséklet témának.
  • Omlás
    #83874
    Milyen kis mazo vagy te [#vigyor3
  • Solt
    #83873
    Meg akarom találni a hibaforrást! Ezt én élvezem... asszem... XD
  • Blum
    #83872
    :(

    Hat,pedig felcsillant a szemem amikor nalam es haveromnal bevalt a dolog. Eskuszom kapasbol eszembe jutottal...<3 :D
  • Her Laca
    #83871
    Dobd már ki azt a retket!!!
    Vagy rosszúl éreznéd magad ha nem találkoznál valami nyűggel?:)
  • Solt
    #83870
    Hmmm... nekem 4db 3.0-s port van a lap hátulján, mindegyikhez van valami csatlakoztatva, és egyiket sem jelzi ki... Ezek szerint ez fosta össze magát. Már, ha ebből lehet erre következtetni! :)

    @Blum: Egyből kipróbáltam, de sajnos nem segített... :( Azért köszönöm... ;)
  • grebber
    #83869
    Új revízió érkezik a Radeon R9 280X-ből?

    Hüvösebb és kisebb fogyasztás finom. Remélem azért valahogy csak megjelölik!
  • Omlás
    #83868
    Amíg működik engem nem zavar, egy jól szellőző házban kb semmit nem számít hogy 60 vagy 70 fokon megy a vga terhelten. Nem azt mondom, hogy nem lehetne jobb de ez van rossznak azért nem mondanám mert ha nem bírná a hőmérsékletet akkor valószínű nem dobták volna piacra.

    Amúgy a videón végig 100%-on terhelve volt a vga ilyennel a mindennapokban játék közben kb jóformán sosem találkozik az ember ennek kb annyi értelme van mint a CPU-t órákig Prime teszten izzasztani :D.
  • Borg
    #83867
    Ilyen VGA-ból senki. Ellenben a vetélytárstól annál inkább.
    Hiszen ott REF hűtéssel szépen 80 alatt tartja a kártyát, és mindezt úgy, hogy halk is. Még a Titánt is. Szóval igenis lehetséges a dolog, csak kicsit igényesebben kellene hozzáállni AMD-éknek.
  • Blum
    #83866
    Draga Solt Ur,jutott valamire azzal a tanaccsal amit privatban irtam? :)
  • Omlás
    #83865
    AMD VGA-k ATI VGA-k világéletükben fűtöttek főleg ref hűtéssel... Nem tudom mit kell ezen meglepődni semmi újat nem mutatott ezen a téren a videó.
    Ezek a 60 fok alatt nem érzik jól magukat :D Anno a HD4870 is ilyen volt a HD6870 is most a HD7950 is ugyanúgy fűt ha terhelve van. Mondjuk engem special nem zavar hogy 60-70 fokon ketyeg a vga bár ref hűtéssel az a 90 fok az elég meredek :D de őszintén ilyen vga-ból ki az isten vesz refhűtéssel illetve ki hagyja rajta a ref hűtést ? Vizet neki aztán hűvösebb lesz ^^
  • Borg
    #83864
    Nekem látszik is. itt
    (ASMedia XHCI a maximus IV gene-z integrált USB3 vezérlője)
  • Solt
    #83863
    Urak!

    Használ valaki Aida64-t és USB 3.0-s portot? Ha engedélyezve van az USB 3.0 az alaplapon, és csatlakoztatva van bármilyen USB eszköz, akkor ITT nem kéne látszania?
  • arty
    #83862
    soseleszkész, hazudnak orrbaszájba, ilyenek ;)
  • broman191
    #83861
    Mert? :D
  • arty
    #83860
    pcars developer kussoljon...
  • Her Laca
    #83859
    Legyen úgy.
  • grebber
    #83858
    pCARS developer: Mantle will offer 70-80% of next-gen console performance (regarding draw calls)
  • benőmenő
    #83857
    Nekem is olcsó volt a lapom. Az egyetlen negatívum ami felmerült az évek során, hogy az apró alumínium hulladékok, amiket hűtőborda helyett rácuppantottak simán tudnának másodfokú égési sérüléseket okozni.
  • arty
    #83856
    amd alá volt 12k-s lapom, semmi gond nem volt vele, tuningot is bírta rendesen (usb3at nem tudott, de akkoriban az nemérdekelt)
  • Her Laca
    #83855
    Csak épp a mostani szopat:))))
    Minden kezdet nehéz szoktam volt mondani ,de utána már könnyebb :)))
  • Solt
    #83854
    Ugyanígy vagyok a Giga lapokkal... évek óta az van, és soha semmi bajom nem volt velük! :) Sőt, az EP45-UD3R egy legendás lap volt az E8400 és a Q9550 alá... :)
  • Her Laca
    #83853
    Veled az a baj,hogy mindig "olyat" akarsz:))))
    Nem mondom,hogy tízezres lapot vegyél,de egy 30+ ezres az szerintem tökéletes.Én ASUS ra esküszöm,régóta csak olyat használok,soha semmi bajom velük nem volt.