90029
  • Jacek
    #83932
    Jó ára lett a 780-nak alá írom , de szerintem ez akkor is power ár:)))
    GIGABYTE R9 280X 3GB GDDR5 OC (GV-R928XOC-3GD): 73.990
  • arty
    #83931
    (minden max (kivéve fizix), fullhd, 60fps-re értettem - bár kifejteni valóban elfelejtettem :) gondolom ha valaki 79xx-et vesz, erre vágyik.... titkon.... talán.... :D )
  • lo9in
    #83930
    azt belátom hogy msaa-val már csak 20fpst produkál de minek az ha van nvidiás fejlesztésű kis erőforrású élsimítási eljárás ami nem vágja szét a látványt :)
  • lo9in
    #83929
    batman 3 nem fektet megy egy 7750et sem 1440x900ba fxaa-high és 16x af-el dx11 enhancedben :)
  • Solt
    #83928
    Hmmm... biztos azért, mert még béta... :)

    Várható volt, hogy a CloD alatt nem lesz változás! :)
  • Her Laca
    #83927
    Baxhatom a mantle-t ha csíkoz ,meg fogaz ,meg mittudomén még miket csinál a radeon:) a Clod ban:)
    Ha ott jó lenne vettem volna azt hidd el:) De kísérletezzenek mással ,majd veszek akkor ha minden klappol vele, egyelőre még senki se látott abból semmit.

    Ja azt takarja. És valóban 10 perc:) Le is töröltem ezt a experiencet mert nekem ne nézelödjön,meg mondja meg milyen beállításokkal játsszak. Tudom én szopatni saját magam ,nem kell ahhoz segítség:)
  • Solten
    #83926
    Minek vesztek Nvidiat, hamarosan kukazhatjatok, a Mantle a jovo...

    #83925: ez a keprogzites az uj driverrel debutalt Shadowplayt takarja? Max. 10 perc? Bar talan eleg nekem annyi, qrvajo ficsor btw.
  • Her Laca
    #83925
    Na Soltom néztem ezt az NV-s képrögzítést de ez max 10 percet vesz fel kb.
    Ez nekem nem jó.
    Viszot bitang a 780 már mint tesztek alatt ,mert ittrohadjak meg ,ha a CLOD ban bármit is észreveszek a 680 hoz képest:)
    Konkrétan pénzkidobás :))
    Mondjuk ezzel asszem elleszek 1-1.5 évet .
  • Sir Quno Jedi
    #83924
    Az még oké, de én nem szeretnék 100k felett bukni pár havonta. :D
  • Her Laca
    #83923
    Így mulat egy magyar úr:)
    Évente kb egy 30-40 vannak a vga cseréim. Az még nem vág a földhöz hál istennek:)
  • Sir Quno Jedi
    #83922
    el, bár akkor te is ráfizettél szépecskén azért a pár százalékért?!
  • Her Laca
    #83921
    Ez igaz:) De én 110 ért vettem a 680 at így meg azért egy teljes értékű vga-m lessz.
    Vagyis érted hogy értem:) Évvel elleszek egydarabig:)
  • adam46
    #83920
    Köszönöm :)
  • Zoli007
    #83919
    Elméletileg minden GPU-n, ami GCN architektúrájú.
  • adam46
    #83918
    A Mantle Api a 7000-es szérián is elérhető lesz?
  • Sir Quno Jedi
    #83917
    Há' ezaz. Én a jó kis 680 4GB-mat nemrég vettem 152.128HUF-ért az IPon-ban, most ha elpasszolnám 80k-ért és vennék ugyanott 133.529HUF-ért egy 780-at, akkor nemigazán érezném úgy hogy nem vagyok totál balek... :DDD (ja és kétszer a szállítás, ami mindjárt 5k)
  • Her Laca
    #83916
    80 ba. Egyik szimes srác. Kb 5 perc alatt.
    Ez korrekt ár gondoltam én:)
    A 780 az ha még a játékokat is elviszik 100 ba lesz. Annyit már megér nekem.
  • Sir Quno Jedi
    #83915
    Mennyié vitték el a 680-adat?
  • Her Laca
    #83914
    Bármit eladok:)
    Már ha nem repszim:)
  • grebber
    #83913
    AC 4-et nem adjátok el belőle? 4k ért átveszem ;-)
  • Her Laca
    #83912
    Meg is rendeltem.
    A 680 at röpke 5 perc alatt elvitték:)
  • Her Laca
    #83911
    Mondom én ,hogy megyek bótba:)THX AMD:)
  • Solt
    #83910
    Azért ez az ÁR odabasz! :D
  • Jacek
    #83909
    Normális hűtéssel az is megy...
  • Borg
    #83908
    De a tiéd egy herélt változat...
  • Jacek
    #83907
    Nem hinném hogy 1000-nél bármi történne meg nem mindegy hány fokon működik terhelés alatt, de 1000 biztos nem gát mert nálam 1200-on megy:)
  • Omlás
    #83906
    A látványos droppokat én sem szeretem :/ szerencsére az utóbbi időben most hogy kicsit össze állt a gép nemigen találkozok vele :)
  • arty
    #83905
    én tizenfps-en edzödtem, de játszottam olyannal is anno, ami sokszor 1 fps-el SE ment :D (c64, driller pl)

    és elviselem a fix30at is, még ha nyilván a fix60 is a kedvenc - amit nem birok, az az ingadozás :((
  • Omlás
    #83904
    Embere válogatja :) van aki 25fps-en edződött azoknak a szemeknek már megváltás a 30+ fix fps :D Én úgy vagyok vele játékélményt ne rombolja az alacsony fps szám és attól kezdve nem érdekel, hogy az 30, 50 vagy 60 fps-el fut a játék. Ha maximális részletesség mellet az átlag 30-50 közötti fps megvan az nekem bőven tökéletes.
  • arty
    #83903
    60hz megjelenítőre dukál a 60frém is :)

    az tény, hogy 30 és feletti fps-hez elég a 7950 is, sőt, a 7850 is fullhdre.
    nem is lenne ezzel akkora gond, ha pécén létezne a fix30 frém... sajnos nemlétezik, néha felmegy 52.4-re, ami után a 33.8 konkrétan szaggatásnak érződik... :(
  • Máté94
    #83902
    Sziasztok!

    Már talán egy jó másfél éve bosszant a kártyám és nem tudok rájönni, hogy igazából mi a baja.

    Adott egy HD5750, amit még anno cserekártyaként kaptam garanciában, mert az előző HD4850 elhalálozott. Ezek után talán működött egy jó darabig, majd fekete képernyőkre lettem figyelmes. Ez előfordulhatott bármikor: legyen az éppen csak bejelentkezésnél, játék közben, böngészés közben(hardveres gyorsítás közrejátszik biztos), vagy ha éppen csak megmozdítottam egy ablakot, és elkezdtem húzni egyik helyről a másikra.

    Eddig, erre a hibára az lenne a nem logikus válaszom, hogy adott hőfok alatt valami baja van. Nyáron, működő ház ventilátorok mellett kutya baja, de ahogy most is jött a hidegebb idő, megint elkezdett fagyni, fekete képernyőket adni, ugye, mintha nem adna többé jelet a kártya a monitornak.

    Így kénytelen vagyok házhűtés nélkül járatni, de nem szívesen teszem, mert ennek nem így kellene lennie.

    Szervizben nem tudnak rájönni, hiszen ott eleve melegebb az átlaghőmérséklet, és így nem jön elő a hiba.

    Mit lehet ezzel tenni? Egyáltalán mi a baja és miért a hőmérséklettől függ, hogy most jó vagy sem?

    Kicsit hosszú lett, de muszáj volt összefoglalnom.

    Köszönöm a segítséget, ha valaki tud erre valami gyógyírt.
  • Omlás
    #83901
    Nem igazán osztom a véleményed. :D

    Persze kérdés, hogy most fix 60 FPS-ről beszélünk 1080p-ben vagy játszható 30+ os értékekről ? Mert akkor elég egy 7950/70 meg egy hozzá való CPU.
  • Igazember
    #83900
    hát 2 év múlva alapból már nem kell majd a kártya, mert cserélem
  • arty
    #83899
    crysis3
    ac4
    betmen3

    maxon ez mind-mind kétvállra fektet kb bármit :)
  • kifli
    #83898
    Feszültség emelést nem javaslom, az valóban káros tud lenni, ameddig bírja mostani feszel addig húzhatod nyugodtan. Ramot felesleges csak a gpu-t bántsd. Szerintem ritkán történik olyan, hogy maga a gpu megy tönkre egy vga-n. Inkább a ram ami legtöbb esetben meghal.

    A tuningtól csökken a gpu élettartam elvileg, de ez éveket jelent. Mire tönkremegy a húzás miatt addigra már értéktelen lesz a kártya.
  • Blum
    #83897
    Tulmelegedes,hosszu tavon rovidebb elettartam.

    De meg mindig nem ertem,hogy egy ilyen vas hova a banatba nem eleg.
  • Igazember
    #83896
    Ha nem húzom túl 1000nél akkor is teszek kárt a gpu-ban? Pedig ez egy tuningos kártya jó hűtővel. Milyen következményei lehetnek a normál illetve az erős húzásnak?
  • Igazember
    #83895
    1000-re beállítom, aztán tovább nem is húzom
  • kifli
    #83894
    memóriát szerintem hagyd békén, ott nem sok + erőt lehet nyerni. Gpu-t szépen próbálgasd. 25 vagy 50mhz-val emelgetni, addig, ameddig kinem dob a játékból, vagy ledob csak asztalra azzal hogy a grafikus vezérlő nem válaszolt. Ha voltot nem emelsz nem sok kárt teszel a gpu-ban.
  • arty
    #83893
    gpu-nak 1000-1050-1100 próbálható

    plána ha lehet feszelni is a kártyát.... de akkor hűtésre figyelj és legyen bika tápod :)