90029
  • setuh
    #84052
    Az amugy mitol lesz jobb ha lockolom 30 fps-re?Vannak jatekok aminel am se eri el a 30 fps-t.

    Amugy elegge melegszik a kartya,most vettem eszre ahogy neztem az oc panelt;58 fokos idl-ben,ez normalis?
  • benőmenő
    #84051
    Auto tune-t azt felejtsd el.
    Szerintem nem éri meg, de nyilván hoz valamennyi teljesítményt, ha emelsz az órajeleken, de nem fogja megváltani a világot.
    Szerintem többet ér, ha felteszel egy radeon pro-t és lockolod 30-ra az fps-t, amivel működik. Nem a legjobb, de jelentősen élvezhetőbb eredményt ad, mint amikor már füstöl a kártya, de közben 52 és 34 között liftezik 5mp -enként 12x a kiizadt képkockák száma. Crysis 2-nél, BF3-nál és az új bőregérjátéknél, illetve az AC játékokban használtam főleg.
    Így nagyobb eséllyel kibírja addig a kártya, amíg összejön a pénz egy más alternatívára.
  • setuh
    #84050
    Hali!

    Van egy oregecske 4850-es kartyam es szeretnem kicsit oc-ezni mert mar az uj jatekokkal igencsak meggyulik a baja.Azt akarom kerdezni,hogy a ccc beepitett auto tune opciot hasznaljam-e?Vagy tudtok mondani vmi konkret ertekeket amiddig erdemes lehet huzni?Egyaltalan megeri,vagy nem fog hozni szamottevo javulast?

  • MerlinW
    #84049
    Akkor vegyél 270X-et.
  • arty
    #84048
    nem lehet (bár nemtudom mi az igényszinted frémrátában)
  • szabii98
    #84047
    az a 'baj', hogy mindenképpen boltból szeretnék(valszeg iponról majd), és ott nemigazán van. :/
  • RYO21
    #84046
    Csak kiváncsiságból megkérdezem hátha tudjátok a választ. Mirrors Edget lehet mostmár physixel játszani NV kártya nélkül? Úgyértem, hogy vannak olyan erősek a mai CPU-k, hogy ne akadozzon a physix miatt a játék?
  • MerlinW
    #84045
    55-ből VTX3D HD7870 Tahiti LE-t (Már, ha találsz valahol mert kapkodják, mint a cukrot.)
  • szabii98
    #84044
    szerintetek milyen VGA-t vegyek, R9 270X vagy HD 7870? VGA-ra úgy kb 55k pénzem van, de abba egy Vapor-X-es 270x nem fér bele...a sima Sapphire milyen? vagy esetleg egy Asus/Sapphire HD 7870?
  • benőmenő
    #84043
    A dual-x-re csak 1-2 év garit adnak, szóval én inkábba a gigát javaslom.
    Esetleg 2-3 ezerért többért van az msi gaming, én azt vettem, mert rövidebb, így könnyebb szerelni a gépet (valami 2 centi körüli a difi, de nekem már úgy belógna a meghajtós részbe a kártya vége).
  • vicktory
    #84042
    Sziasztok segítségeteket szeretném kérni.Videó kártya vásárlás előtt állok.
    a kiszemelteim a következők lennének Sapphire Radeon R9 270X Dual-X 2GB vagy GIGABYTE GV-R927XOC-2GD 2GB árban ugyan annyi lenne
    Kérdésem az lenne melyik gyártót ajánljátok.Segítségeteket meg köszönném!
  • arty
    #84041
    +20% teljesítményem van, ingyen - ez a használ rész

    mi van a mérleg másik serpenyőjében? :)
  • MerlinW
    #84040
    Catalyst 13.11 Beta9.2
  • Azeriel
    #84039
    Az nem lenne valami jó :/ Mondjuk a processzoron és az alaplapon kívül már minden kivan benne cserélve.
  • Nightt
    #84038
    En anno, kb ilyen konfighoz egy Asus P5Q lapot hasznaltam es egesz jo volt.
  • MerlinW
    #84037
    Milyen gépet vegyek topik
    Milyen alaplapot vegyek topik

    Egyébként azt fogják mondani, hogy mindent cserélj, mert nem éri már meg arra a gépre költeni. Miután már nem gyártják azokat az alkatrészeket, minden sokkal drágább, az újaknál.
  • MerlinW
    #84036
    Nem az alaplapi BIOS-ról beszélünk, a VGA-nak is van ám saját BIOS-a:)
  • Azeriel
    #84035
    Amúgy nem tudom a kérdés még bele fér-e ebbe a kategóriába, ha nem akkor irányítsatok át másik fórumra, de szeretnék 8gb ddr3 memóriára bővíteni, de az alaplapot előtte le kéne cserélni sajna... szóval egy asus eah 5750 és egy intel core 2 quad q6600 hoz amibe ennyi memóriát akarok rakni, milyen alaplapot ajánlotok és milyen memóriát? (most 2db kingston 2gigás ddr2-es van)
  • Azeriel
    #84034
    Mint minden más húzás. Amúgy nem is tudtam, hogy a biosban lehet a vga-t babrálni. Én csak cpu-t láttam, de lehet hogy biostól is függ.
  • MerlinW
    #84033
    Automatikusan tningolja(ná) a VGA-t, de semmit sem ér. Nem ajánlott a használata. Ha tuningolni szeretnél azt kézzel csináld, VGA bios-ban. A szoftveres megoldásokkal mindig lesz baj.

    Személy szerint azt mondom, VGA-t tuningolni totálisan felesleges. Többet árt, mint használ.
  • Azeriel
    #84032
    Hali
    Futtatta már le valaki ezt az AMD Overdrive-t? Keresgéltem neten hogy mit is csinál ez, megtetszett, gondoltam kipróbálom, de írták, hogy lefuttatták és beállította nekik frankón, De mennyi időbe telik amíg végez vele???
    A program azt írja néhány percet vesz igénybe, de én már többször is próbáltam, egyszer úgy hagytam háromnegyed órára és még mindig nem történt semmi, és még egy üzenetet sem írt ki, hogy most csinált-e egyáltalán valamit, másnak meg elvileg újraindítja a gépet és kiírja, hogy beállította a legutóbbi stabil beállítást.
  • HRC Dodi
    #84031
    Hülye vagyok... Bocsi, 7790 :)
  • Blum
    #84030
    Ez pontosan melyik kartya? Mert tudtommal 7990-bol nincs 2 ventis verzio.

    Btw,a 7990 ha minden igaz akkor 31cm hosszu.
  • HRC Dodi
    #84029
    Sziasztok!

    Lehet buta kérdés, de tudtok mondani oldalakat, ahol meg is találom a videó kártyák méreteit? Jó pár helyen néztem, lehet nem jól, de semmit nem találtam. Igazából a kérdés az lenne, mennyi a méret különbség egy HD 4830 Sapphire és egy HD 7990 Gigabyte között? Az addig okés hogy a 4830 egy ventis, míg a 7990 kettő, de így látszatra nem sok. Jelenleg a gépemben most a régebbi van, tartalékként, és elfér normálisan, a levegő keringés is megfelelő, gondolom akkor a másikkal se lesz gond... mert maga a gép friss, jó cuccokból áll.

    Köszi a válaszokat!
  • Jacek
    #84028
    Azt hiszem ez ár/teljesítményben odabaccant:))

    GIGABYTE R9 290 4GB GDDR5 (GV-R929D5-4GD): 103.990
  • Borg
    #84027
    És mégsem derült ki semmi releváns...
  • grebber
    #84026
    Az Oxide Games végre számokban beszélt a Mantle API-ról
  • Omlás
    #84025
    Ez alapján lehet hogy könnyebb lesz dönteni ;]
  • arty
    #84024
    és ezt kitörölték????

    pff :(
  • Borg
    #84023
    Semmi extra, csak többen megjegyezték, hogy sok lesz már a pr bullshit, és játéktesztet kéne látni, mert az AMD-nél tipikusan a negyede se valósul meg a nagy várakozásoknak...
  • chopin42
    #84022
    Helló! Lenne egy kérdésem, nem igazán tudom mit érdemes választani ezek közül, kissé fura lesz:
    hd 7870 vs r9 270x: ~50k vs~57k
    megéri a plusz 5-7-10 ezret a 270x?
    illetve
    hd 7970 vs r9 280x: ~81k vs ~90k
    ennél az r9 280x megéri a plusz 7-10 rugót?
    Továbbá: a két szegmens közötti különbség megéri a plusz 30k Ft-ot?
    Azért érdekel mert akk ink a 280x vagy hd7970-et venném, kb 3 évente fejlesztek de lehet inkább 4.
    tudnátok érdemi választ adni?
  • Solt
    #84021
    Akkor azt mond amit töröltek... :) Tiszta kíváncsi vagyok... :)
  • Borg
    #84020
    Nekem semmi.
  • Solt
    #84019
    Na gyere sírd ki magad a "vállamon", itt elmondhatod mi nyomja a szíved! :D
  • Borg
    #84018
    Persze nyilván túloztam (egy kicsit), de tudom mit töröltek, mert az enyém is közte volt :D
  • Solt
    #84017
    :DDD Remélem ezt te sem gondolod komolyan! :D
  • Borg
    #84016
    Érdemes megnézni a hozzászólás számozást :) AMD-ék leszóltak, hogy törölni kéne ezt azt...
  • fajtalan01
    #84015
    itt egy jó kis összehasonlítás
    van zajszint teszt is.. érdemes megnézni meghallgatni a videókat. Én tuti asus -t vennék ez alapján
  • grebber
    #84014
    Években mérhető előrelépést kínál a Mantle
  • Zsoltee_a_bator
    #84013
    Gigabyte-nak eleg jo a hutoje. A homerseklet rendben es halkabb, mint az ASUS. (hasznaltam mindkettot)