90029
  • MerlinW
    #84092
    Hát ez elég izmos lett:)
  • grebber
    #84091
    Battlefield 4 próbák a Kaveri APU-n
  • Omlás
    #84090
    Van az AMD-nek driver cleaner okossága tökéletesen megfelel a célra, hogy lepucold a régi drivert.
  • ajem kisa
    #84089
    Eléggé zavaró, hogy nem hagyhatom 5percre úgy a gépet, mert leég a város miatta.
    Azt bármilyen hihetetlen de ismerem. :)
    De azt a windóz topikban szokták írni.
    Én konkrétan egy megoldást szerettem volna win "csodafegyver" használata nélkül a vga bajom miatt! A régi driver is csinálta (a sztori lejjebb).
    Gondoltam valaki csak találkozott már ilyennel itt, és talált rá megoldást is?!
  • mjanika
    #84088
    Szia!
    Ha nagyon zavar a dolog, akkor legvégső esetben ajánlom figyelmedbe a Win reinstall nevű csodafegyvert azzal a driverrel, amivel még nem csinálta ezeket a dolgokat... :)
  • ajem kisa
    #84087
    Az király! És sikerült megoldanod? Mert én azóta ujraraktam a drivert és semmi! :s
    Mert ugyanaz van, hogy amikor a feladatkezelőt nyitva hagyom, hogy láthassam a programot amelyik szivat, olyankor nem történik semmi! :D
  • Wanted
    #84086
    Driver hiba lesz.
    Ugyan ez a helyzet nálam is. Terheletlenül, minden program futtatása nélkül 60 fokos a videókártyám és pörög a venti. Megmozdítom az egeret, nyitok egy Total commandert, visszaáll 40 fokra. Ha újra magára hagyom a gépet, pár perc múlva ismét 60 fokos a GPU. Ha elindítok egy feladatkezelőt és üresen hagyom futni, akkor marad 40 fokos a GPU és a venti sem pörög.
  • ajem kisa
    #84085
    Köszi, nézegettem, de nem mutat az alkalmazásokban semmi pluszt, a folyamatokban meg van üresjáratban egy rakás és nem tudom, hogy melyik nem kell. Vannak a helyi hálózatos, a system és a gép neve közül ~60 dolog, a leírásból kevés van olyan amit még nem láttam. Azóta elkezdtem neten keresgetni, hogy mi-mi lehet, de nem találtam eddig gyanús cuccot.
    Viszont amióta van ez a dolog amit írtam ma, azóta semmilyen alkalmazást sem használva csak a catalyst megynitva a hőfok/telj. menüvel, van úgy, hogy felmegy a terhelés magától 96%-ra és a hőfok a ventivel is felugrik (szerencsére). De hangsúlyozom, hogy semmilyen alkalmazás elvileg nem fut (hacsak a folyamatokban de még nem tudom mi lehet ez?).
    Az is érdekes, hogy ahogy felmegy a terhelés és valamelyik gombot (itt is mint a játék közben) megnyomok, lemegy a terhelés...(w7 x86,hd6870)
    Valakinek volt már ilyen?
    Teljesesn kész vagyok! :D
  • grebber
    #84084
    Ez így van mivel hamarabb tünik el minthogy 80k alá essen az ára.
  • Solt
    #84083
    Dehogy veszed... :D
  • grebber
    #84082
    Majd 80k alatt szólj és veszem is!
  • broman191
    #84081
    Ejjha mekkorát esett a Giga 290 ára pár nap alatt, már csak 106e Ft, 120 helyett...
  • broman191
    #84080
    Első körben érdemes lenne szétnézni a Win feladatkezelőben, nem-e fut valami értelmetlen folyamat a háttérben, amely időnként ezt a belassítós jelenséget generálhatja... :)
  • ajem kisa
    #84079
    Annyi hozzátartozik, hogy x360 karral tolom fotelból, és ez a nagy bajom, hogy felkell ülni hozzá, hogy ne akadozzon (továbbra is karral szeretném tolni :) ).
    Bocs a 3 hsz-ért!
  • ajem kisa
    #84078
    VGA HD 6870
  • ajem kisa
    #84077
    Hello.
    Rég jártam erre, a vga-hoz még a 11.12-es volt fent. :D
    Aztán egy ideje tolom az ac4-et, teljesen bajmentesen amióta kijött, és tegnap leszedtem egy virágbolti játékot, de azt nem tudtam elindítani.
    És amiért ide írok az az, hogy mivel ez a virágbolt eddig jól megoldott verziókat adott ki, meg is lepődtem, hogy a nod karanténbe helyezte a frissen leszedett és telepített gémet. De azóta töröltem (probálgattam a noddal bohóckodni, de nem is ez a bajom, hanem az, hogy az ac4 azóta 2-5perces hullámonként belassítja a játékot. Még furcsább nekem az, hogy bármilyen billentyű lenyomására tovább fut szépen a játék.
    Erre hirtelen felindulásból raktam egy új drivert, restart...stb. de a helyzet változatlan. Azóta volt egy gép indításkor egy C++ error üzenet, de ma pl. semmi nem volt, csak az ac4 bugzik ilyen belassulásokkal!
    Szerintetek mi a túró ez?
    Előre is köszi!
  • simonl #84076
    Köszönöm Srácok, sokat segítettetek.
    Elolvasok pár tesztet a hétvégén és döntök:)
  • fajtalan01
    #84075
    itt a matrix kiadása a R9 280x nek 280x Matrix ez gyakorlatilag egy 7970 es ugyanaz csak a mátrix szerintem csak átcimkézték, amúgy érdemes elgondolkodni tényleg a 290 esen ha asus rajongó vagy mint jómagam is akkor itt van egy R9 290
  • broman191
    #84074
    Teljesítményben jóval többet, hasonló áron: GIGABYTE R9 290 4GB GDDR5 PCI-E @ 120e Ft
  • simonl #84073
    Sziasztok, a közelmúltban kiszemeltem egy Asus Matrix Platinim 7970 -es grafikus kártyát.
    Na ezt ma már égre földre nem találom, fogalmam sincs hol vehetném meg.
    Kérdésem, hogy a fenti kártya már kifutó típus volt, akkor mi a jelenlegi "utódja"?
    Mi tudja azt a teljesítményt nagy jából azon az áron? (cc. 115e huf volt nyár végén)

    Köszi srácok a türelmes és segítő válaszokat.
  • RYO21
    #84072
    Nekem is pont az volt. MSI RX3850-OC 512mb.
    Szegény nembírta a NFS hot pursuitot 1080p-ben, és kifingott. Pedig úgy is megvolt a 30-40 fps.
  • arty
    #84071
    Radeon 5450 és feletti kártyák - megfelelő kimenetmennyiséggel - mind tudják!

    De alsókategoriás kártyán nem nagyon szokott lenni displayport, igy azok csak 2 monitorhoz jók!

    amit szoftveres oldalon javaslok (w7en, asszem w8 alapbol tudja): valami multimonitorra kiterjesztett taskbar program.

    (Esetleg még amire figyelni kell, h azonos legyen a felbontás a monitorokon, különben szvsz kissé macera a rendezgetés.)
  • arty
    #84070
    azért displayport bemenet nincs sok monitoron, szal az jelenti a "pluszt", amire be kell ruházni
  • grebber
    #84069
    Tehát akkor semmi nonplussz ultra nem kell hozzá és a legolcsóbb radeon is tudja ezt amin van ez a 3 kimenet?
  • fajtalan01
    #84068
    a legtöbb mai vga simán elkezel 2-3 vagy még több monitort. van ez a dolog: AMD Eyefinity Technology ezzel e legtöbb mai radeon alapból rendelkezik ezzel egyes karik 4-6 monitort képesek kezelni attól függ milyen kimenetek vannak rajtuk.
  • arty
    #84067
    (ahogy irtam a dvi/hdmi behelyettesíthető, tehát lehet 2 hdmi vagy 2 DVI kimenet is a vga kártyán, a lényeg h ezekből csak kettőt lehet használni, a harmadiknak valamiféle displayportnak kell lennie: normálnak, mininek)
  • arty
    #84066
    amd kártyáknál:

    kimenet1 - dvi - 1. monitor DVI/HDMI bemenettel
    kimenet2 - hdmi - 2. monitor DVI/HDMI bemenettel
    kimenet3 - displayport - 3. monitor DISPLAYPORT bemenettel

    ha a 3. monitorján nincs DISPLAYPORT bemenet, akkor kell egy AKTÍV displayport->DVI/HDMI átalakító, mielőtt a vga displayport kimenetét rá tudná kötni. ez az adapter elég drága...

    DVI/HDMI oda-vissza alakítgatható

    tehát olyan amd kártyát vegyen, amin van 1 dvi, 1 hdmi, 1 displayport (vagy ez lehet minidisplayport is, értelemszerűen akkor ahoz való kell a kábel legyen)
  • grebber
    #84065
    Az ismerősöm tőlem kért segítséget (bár sajnos az összes imserösöm tévhitben él mert az hiszik hogy van pc-m egyből értek mindenhez és IT szakember is vagyok egyben),de mivel nem tudom a választ ezért hozzátok fordulok.

    Adott ugye egy vga teszem azt van rajta x kimenet HDMI,DVI, dsub stb..

    Az ő kérdése: Hogy mi kell ahhoz (valami külső elosztó ,kütyü, bármi, vagy adott VGA típus mit tudom én) hogy a gépére ráköt 3 monitor akkor munka közben "szét tudja szórni" a monitorokon a dolgokat??
    Pl exelen dolgozik az egyiket a 2. monitorra kivan rakva valami más a 3. monitorra egy 3. dolog.

    Ehhez milyen VGA kell vagy mi kell hozzá hogy megvalósítható legyen?
  • Alien1024
    #84064
    abba a 100mhz gpu különbségbe talán nem halok bele 2év múlva úgy is szeretném cseréln.
  • arty
    #84063
    dehát a zafírra csak 2 év a gari és a sima 270 gyengébb is mint a 270X! :(
  • Alien1024
    #84062
    köszi a választ. sajnos a giga 270x nem jöhet szóba mert 275mm férbe vga a házamba. ipon

    végül ezt rendelem mert bf4et mindenképpen akartam és így számomra best buy
  • broman191
    #84061
    Miért érdekel az a 800 MHz különbség a memória sebességében? Esélyesen nem fogsz belőle érezni semmit a legtöbb játékban. Ha erőlteted a tuningot és eléred a memó tűréshatárát, maximum elkezd majd a képernyő szép színes csíkokkal bombázni..."kis szerencsével" megmarad a hiba alap órajelen is. A GPU tuningjánál nem hátrány a több pines áramellátás, de a minőségi alkatrészekkel ellátott PCB szintén nem elhanyagolható... :)

    Alig drágábban van ilyen is és nem kell húzni semmit... :)
  • Blum
    #84060
    :(

    Nekem is volt 3850-em (MSI OC),piszok jo kartya volt,imadtam. Bar az meg azota is megy haveromnal :)
  • Alien1024
    #84059
    msi

    Ennek a vga nak a memóriáját(4800) fel lehet húzni a 270x szintjére?

    Vagy maradjak ennél giga

    ez egy 2*6pines 270 amit biztosan meg lehet húzni a gput mert az áram felvétel igy nem lesz akadály
  • RYO21
    #84058
    Na tegnap behalt a HD3850-em. 4.5 évig bírta :S
  • arty
    #84057
    :D

    (egyébként mondhatnám, h én voltam a hülye h nem maradtam WHQL-en és minek frissitettem bétára, de: konkrétan ők írták az egyik bétában, h pattogó hdmi hang megoldva... aztán még a 13.9es WHQL se lett jó, sem az azutáni béták - mostanáig. röhej. ez akkora blama volt - nekik - mint anno az anizó-filtering elbaszás. azt is fél évig javították...)
  • Borg
    #84056
    Akkor most újra se indítod a gépet egy évig, hátha? :D
  • arty
    #84055
    13.11 beta9.2 - VÉGRE NEM PATTIG A HANG HDMIN !!!!!!! és csak 4 hónap kellett az amdnek a javításhoz, wow!
  • setuh
    #84054
    Vapor-x-es,nem olyan reg volt kitisztitva a gep,bar nem szedtem szet a kartyat,csak a cooler koze porszivoztam,meg kifujtam a port belole amit tudtam.
    Nekem pont forditva van, multija a bf3-nak eleg sokszor esik 30 fps ala,single siman jatszhato :)
    Ez a lock-os dolog mar csak azert se mukodne,mert sok olyan jatekot is jatszok ami siman megy 60fps-el vagy akar tobbel is,csak neha kiprobalnek ilyen uj csodakat,pl. az ac4-et,de ahogy nezem abbol se fogok tudni kifacsarni folyamatos 30+fps-t
    Azert koszi a tippet.
  • benőmenő
    #84053
    Attól függ milyen hűtő van rajta és mennyire poros.
    A 30-ra lockolás pedig abban segít, hogy ne legyenek durva akadások. Kevésbé smooth, mint a viszonylag stabil 50-60, de ez a kisebbik rossz.
    Ahol pedig sehogy sincs meg a 30-se ott esélyes, hogy OC után sem lesz, vagy nagyon durván meg kell cibálni.
    BF 3-nál amit írtam, az a multira volt igaz, singleben én is akármit variáltam játszhatatlan volt vele. Jó kártya, de régi :(