90029
  • Blum
    #84132
    http://prohardver.hu/hir/radeon_r9_280x_rastartoltak_litecoin_banyaszat.html
  • Dobronski
    #84131
    erröl tudnál mondani több információt?
  • arty
    #84130
    azt hittem az a leméretezett kép miatt van :)

    más böngészővel is vannak gondok? chrome? nehogy kiderüljön, h FFbug :)
  • Kasthor
    #84129
    Nezd meg a kepet meg 1x-szer kozepen nemelyik iras teljesen elmosodik mintha megtorne a kep de furcsa modon most hogy hagytam pihenni a gepet delutan most nem csinalja :D Lehet csak rossz napja volt :D

    mindenesetre virusirtas+ccleaner megvolt + drivereket mar vegig ragtam anno igy a 13.1 sem volt jo.

    majd ha mas nem majd troubleshootolok egy fel napot ha majd nagyon unatkozom.



  • arty
    #84128
    amennyire látom, csak 13.1 driver van ehez a kártyához, ami w8.1-et nem jelöl meg támogatottként

    a linkelt képen mit kell egyébként látni?
  • Blum
    #84127
    Nem szunt meg,csak elkapkodtak a BitCoin banyaszok :D
  • chopin42
    #84126
    Üdv! az r9 280x gyártása megszűnt? sehol nem kapni...
  • Kasthor
    #84125
    Sziasztok

    Van nekem egy regi asztalim amiben egy XFXHD4890 van es eddig is doglodott (gyakran BSOD) de meg birta a strapat.

    Ma viszont egy uj hiba jott ki rajta: itt

    A gondom az hogy windows 8.1 hasznalok es a legacy driverek kozul egyik sem tudta feltelepiteni a catalystet rendesen. A display drivernel mindig hibat jelez.
    Szoval eddig ugyahogy ment a rendszer de most mar ezek grafikai hibak enyhen zavaroak lennenek. Tudtok valami megoldast ajanlani nekem?


  • rvn
    #84124
    Sziasztok!

    6870 csere R9 270X-re.

    Megéri váltani? Van értelme?
  • arty
    #84123
    végre nem pattog a hdmi-m, én aztán fel nem merem rakni :D
  • Jacek
    #84122
    Apa kezdődik:)))



  • MerlinW
    #84121
    Feature Highlights of The AMD Catalyst 13.11 Beta9.5 Driver for Windows


    - Resolves the issue of AMD Overdrive missing in the AMD Catalyst Control Center for the AMD Radeon™ R9 290 Series graphics cards
    - Resolves intermittent flickering seen on some AMD Radeon R9 270x graphics cards
    - Resolves graphics corruption seen in StarcraftŸ
    - Improves frame pacing r​esults in AMD Quad CrossFire™ configurations for the following: Hitman: Absolution, and Total War™​: Rome 2
    - May resolve intermittent black screens or display loss observed on some AMD Radeon™ R9 290X and AMD Radeon R9 290 graphics cards
    - Improves AMD CrossFire™ scaling in the multi-player portion of Call of DutyŸ: Ghosts
    AMD Enduro Technology Profile updates:
    - ​XCOM:​ Enemy Unknown
    - Resolves the issue of AMD Overdrive missing in the AMD Catalyst Control Center for the AMD Radeon™ R9 290 Series graphics cards
    - Resolves intermittent flickering seen on some AMD Radeon R9 270x graphics cards
    - Resolves graphics corruption seen in Starcraft- ŸImproves frame pacing r​esults in AMD Quad CrossFire™ configurations for the following: Hitman: Absolution, and Total War™​: Rome 2- May resolve intermittent black screens or display loss observed on some AMD Radeon™ R9 290X and AMD -Radeon R9 290 graphics cards- Improves AMD CrossFire™ scaling in the multi-player portion of Call of DutyŸ: Ghosts- AMD Enduro Technology Profile updates:​XCOM:​ Enemy Unknown and Need for Speed Rivals
  • ajem kisa
    #84120
    Sikerült megoldanom egy rendszer visszaállítással (2011-es, mert vagy egy 1hetes, vagy egy 2011-es mentés volt).
    Volt azóta win.frissítés (84db, és ~360mb), de driver is visszaállt a régire ami 2011-es szintén.
    Azóta nem melegszik a vga. Nem tudom mi a franctól lehetett, de most épp jó.
    Egyszer ha lesz kedvem akkor rakok egy új rendszert.
  • grebber
    #84119
    Ezek is mint a mobilok egyre nagyobbak lesznek
  • item
    #84118
    Hm..

  • arty
    #84117
    haverod vehetett volna inkább fx4300at és jobb vgat :)

    egyébként igen, lehet 6670et együtthasználni az integrált gpuval!

    menete:
    - gépet összerakod, kijelzőt az IGP-re dugva bootolsz, amd driverek installálva, dual graphics engedélyezve ccc-ben
    - gép kikapcs, kijelzőt a diszkrét grafikus kártyára dugod, bebootolsz
    - csekkolni, h a dual graphics még mindig be van-e kapcsolva (ccc-ben)
  • grebber
    #84116
    A haverom most vett az A-10 5800K -ja mellé egy Asus 1GB GDDR5-ös 6670 videókártyát.
    Hogyan kell beállítani az A-10 5800k procit a HD 6670 vga karival, hogy dualba vagy crossfire-ben) fusson a vga vagy lehet-e ezzel egyáltalán ilyet?
  • MerlinW
    #84115
    Oh tényleg, black az 3 éves:)
  • Borg
    #84114
    Az még garancián belül van :) WD-re nem csak 1 év van.

    Igaz, hogy kb 3 hete egy betűt se szóltak vissza, hogy mivelmivan, mikor lesz csere winyo...
  • MerlinW
    #84113
    Oké, de tegyük hozzá, hogy a SMART a lemezfelületet és a fejet figyeli, bizonyos elektronikai hibákkal nem tud /nincs ideje mit kezdeni. Ezek szerencsétlen esetek, szériahibák. Főleg ha garancia lejárta után 3 hónappal történik:)

    Nekem egy seagate lemezem halt meg (szerencsére) 2 hónap után. A hosting cég telefonált, hogy sárga az egyik raid lámpa... mondom az klassz:)
  • Borg
    #84112
    Ó, SMART szerint az én blackem még akkor is hibátlan volt, mikor már nem tudott írni, és közben visított csapágyhangon...
  • MerlinW
    #84111
    Az nem szép:) Az én black-jeim (6db) lassan 4 éve pörögnek a szerverekben. De vannak 6 éves seagate-jeim is, amelyek SMART szerint hibátlanok. Egyébként a lemezek sokkal hamarabb halnak, ha ki/be kapcsolgatjuk őket, tehát a 24/7 kifejezetten jótékony hatással van az élettartamra.
  • Dobronski
    #84110
    Értem. Hát nagyon idegesítö. Nem tudom mit kezdjek.
  • Borg
    #84109
    Nekem a múltkor WD Blackem halt meg... igaz 1 év 3 hónapot ment 24/7-ben.
    Most red van helyette, majd kiderül. De hűvösebb, és halkabb, az biztos.
  • Dobronski
    #84108
    Ezzel mi baj van?
  • Omlás
    #84107
    Szia

    Be lehet próbálkozni de nem sok sikerre van esély amíg komolyabb baja nincs a hdd-nek addig általában nem igazán foglalkoznak vele. Esetleg ha még is tudod gariztatni akkor a boltosokkal megbeszélhetnéd, hogy az új hdd-t számítsák be valami normális hdd-be és cserélj egy WD Balck/Red-re vagy Segate hdd-re.
  • Dobronski
    #84106
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    3-4 hete vettem gépet, nincs benne VGA, így csak a táp ventije ésa cpu ventije "zajol", semmi hangjuk nincs. SSD-n van a rendszer, HDDre csak játékokat telepítek. Néhány napja sokkal hangosabb lett a gép. A ventikre gondoltam, de mint kiderült a HDD az. Garancia van erre? Ashampoo HDD 98%-ot ír egészségre, spin up time nem 100as... erről lenne szó, bocsi hogy ide írtam, csak általában itt segítőkészek az emberek.
  • Omlás
    #84105
    Amúgy tény, hogy opcióként egy "vsync 1/2" :] opció is jó lenne. Példa erre az NFS Rivals ott is 30 a frame limit és teljesen jó nincs vele probléma nem akadozik stb.
  • arty
    #84104
    nekem azzal is csak akadozó 30 lett, bár elvben tényleg 30on állt a frémszámláló :(

    (dxtory detto, meg kb az összes ilyen segédprogram... egyedül a fraps videofelvétele adott fix30at, csak ugye akkor meg teleíródik a hddm és persze sok cput is eszik)
  • benőmenő
    #84103
    Már ha kompatibilis az adott játékkal, és ha igen az még mindig nem a valódi konzolos beton 30, de igen többnyire járható út.
  • MerlinW
    #84102
    Használd Radeopro programot, azzal lockolhatod a framerate-et bármennyire.
  • arty
    #84101
    én szaggatásként élem meg, amikor a váltzozó frémráta miatt pl a folyamatos 60fps egyszercsak 40ig beesik... borzalom. ezért mondom: inkább legyen fix30, ha már a fix60 nem megy. csak sajna előbbi pécén kb a szép álom kategoria, 60ra lehet lokkolni vsync ON esetén, csak ahoz meg komoly gép kell :(

    ha te is 10-20%-ot vársz, akkor realista vagy, nagy csalódások már téged sem érhetnek ;)
  • MerlinW
    #84100
    Ezt olvassa el mindenki és nincs több vita.
  • Omlás
    #84099
    Én egyáltalán nem bízok semmiben :) és nem fix fps értéket írtam hanem arra próbáltam utalni hogy átlag 40+ fps érték mellet bőven folyamatos és élvezhetőek a játékok. Én konkrétan 10-20%-nál nagyobb javulást nem igazán várok. :)
  • arty
    #84098
    fix30 vagy fix60, szerintem ;) a kábé 7-274fps nem játszható, fix 43.4fps meg nincs, mert nincs mihez szinkronizálni (vsync)

    én csak neked akarok jót: ne bízz ennyire a mantléban, mert nem fog csodát tenni - így elkerülhető a csalódás, hogy "csak ennyi?" ... pedig +10-20% frémráta is jó dolog tud lenni.
  • Omlás
    #84097
    Nem feltétlenül kell fix 60fps a játszható játékélményhez, persze embere válogatja de szerintem 40-45+ fps már bőven játszható érték.

    Nem hinném, hogy túloztam volna természetesen az ultrát nem minden max beállításon gondoltam lehet azt még finomítani itt ott és nem kevés fps+ tapasztalható látványban viszont nem számottevő a különbség. De ha nem tudja 1080p-ben akkor még mindig ott a 720p vagy 960p. Nem azt mondom, hogy a mantle majd megváltja a világot :). Ár függvénye a dolog de érdemes odafigyelni majd az új APU szériákra a jövőben.
  • grebber
    #84096
    Ha ilyen létékben halad az amd 2 év múlva max a 4K + 3 monitor + a nekem 4x nagyobb az fps-em buziknak lesz értelme csak különálló VGA-t venni.

    Bár ez persze függ a csoffadt fejlesztőktől is akik vagy képesek optimalizálni vagy nem :(
  • arty
    #84095
    tehát jelenleg a 30fps se megy ultrán, de mantlival meglesz majdnem a duplája? :D

    szerintem merjünk nagyot álmodni, de szvsz te kicsit elvetetted a sulykot :D
  • grebber
    #84094
    Nagyon fejlődnek meg kell hagyni! Mobil/tablet fronton is odateszik magukat. (Bár egy game-er tablet amin futnak a régi pc-s játékok nagyon drágák!)


  • Omlás
    #84093
    Azért az komoly lesz ha a mantle api-val high vagy netán ultra beállításokkal 1080p-ben is 40-50 fps környékén fog tekerni a BF4 a Kaveri-n :)

    Mondjuk ez a teljesítmény is igencsak korrekt. Pár éven belük ha ilyen ütemben fejlődik kb felesleges lesz a külön VGA :) Bele se gondolok egy R7 R9 + Kaveri CF okosság teljesítményébe :)