90029
  • zoltang
    #84653
    Erste Eindrücke zu AMDs Mantle (3/4)

    Star Swarm
    Attract-Test, Extreme:

    R9 290X @ Mantle
    62,6
    R9 280X @ Mantle
    51,4
    R9 270X @ Mantle
    40,9
    GTX 780 Ti @ DirectX
    38,1
    GTX 770 @ DirectX
    36,5
    R9 290X @ DirectX
    30,2
    R9 280X @ DirectX
    28,9
    R9 270X @ DirectX
    26,6
    R7 260X @ Mantle
    22,9
    R7 260X @ DirectX
    22,6

    Angaben in Bilder pro Sekunde (FPS)
  • kifli
    #84652
    multiban mérni tényleg releváns, hisz mindig ugyanaz törtlénik. Mérni csak megismételhető dolgokkal lehet érdemben.
  • Mantissimus
    #84651
    Persze, fent. Már próbáltam a legfrissebb frissítéseket is felrakni, és semmi. :(
  • Her Laca
    #84650
    Ctalist fent van?
  • Mantissimus
    #84649
    Sziasztok!
    Múlt héten érkezett meg az új gépem, egy asrock 960gm-vgs3 alaplappal. Ebben amd 760g chipset van egy integrált radeon 3000 512mb-os videókártyával. A problémám az, hogy miután minden drivert feltelepítettem, valamiért mégsem érzékeli semmi a radeon kártyát. Lefuttattam az everest programot, és a videókártyáknál az is csak a 760g chipsetet írja ki, ami viszont csak 256mb-os. A BIOS-ban sem találja a kártyát. Szerintetek mi lehet a baja? Lehet, hogy hibás az alaplapom? Ha valakinek van valami ötlete, előre is köszi a segítséget. Üdv!
  • Solt
    #84648
    Ez már a konzolon belül is egy réteg... :) Az én környezetemben mindenki azért vett konzolt, mert hülyék a számítógéphez... :D Mondjuk ők legalább belátják... :)
  • Solt
    #84647
    Nem kell egymást meggyőzni... mindenki elmondja a véleményét, érveit... amíg nem harapjuk át egymás torkát, addig nincs ezzel gond. ;) Pro és kontra is volt már rá példa, hogy tanultunk 1-1 hozzászólásból...
  • arty
    #84646
    " a konzol pont az ilyen gondolkodni képtelen retardáltaknak való.."

    a konzol azoknak való, akiknek a játék a legfontosabb és/vagy adott jedvencük (akár egész műfaj) csak ott létezik :P
  • grebber
    #84645
    Ezt mondhatod egy nv fanatikusnak!

    Ez ugyanolyan mint szar fos a konzol azt most mégis mindenki a konzol pc miatta egyre nagyobb szakadékot akarja befoltozni a mantle ,open gl meg minden ami nem dx fejlesztéssel!

    Soha nem tudod ezeknek megmagyarázni....
  • Solt
    #84644
    Szintetikus valami, de az használja ki a Mantle előnyeit... akkor lesz értelme hanyagolni, amikor lesz olyan játék, ami eleve a Mantle képességeit figyelembe véve íródott.
  • BooMiller
    #84643
    ?? az egy játéknak a demoja!! ha az nem mérvadó akkor se milyen játékteszt nem az... BF-hez meg utólag tákolt valami:))
    De tudom neked soha nem fog ez működni, se milyen körülmények között:)
  • Borg
    #84642
    Star Swarm teszt egy szintetikus valami... szerintem nincs értelme ilyesmivel tesztelni. Sokkal többet mond az, hogy BF4-ben 64 playeres multin mi a helyzet.
  • BooMiller
    #84641
    Értem én csak néha túl komolyan veszed:)
  • BooMiller
    #84640
    Ja ez ha nem volt egyértelmű:)) ez a Star Swarm test dx/mantle saját gépen.
  • Borg
    #84639
    Látod, itt jön az, hogy adjanak a fejlesztőknek prototípus hardvert előre, majd mikor kijön a játék, meg a driver, ami szépen ki van fejlesztve rá, akkor jöhet a hardver is a népnek. Nem pedig abban a sorrendben ahogy most, hogy kiadjuk a hardvert, ami per pillanat semmivel sem nyújt többet, de inkább kevesebbet, és ígérgetjük, hogy de majd évek múlva mi lesz itt... 1 év múlva másik hardverünk lesz már, az lesz. Ez egyedül a konzol piacon működőképes talán, ahol egy doboz élettartama 4-6 év is lehet. De arra a vonatra sem ugrik fel most senki csak azért, mert AMD APU van benne, hiszen vér gyenge a teljesítmény egyelőre a PC-s címekhez képest.
  • BooMiller
    #84638
    Gondolom csak csinál valaki egy 290x dx/mantle.. 780Ti dx tesztet ugyan abban a konfigban..

    de mint lent látszik ez a csak kis procinak kedvez sem egyértelmű.
  • Solt
    #84637
    Úgy-úgy... mi itt elvitázgatunk a két VGA gyártó viselt dolgai körül, a fejlesztők meg közben egyre nagyobb fostengert adnak ki a kezük közül...
  • BooMiller
    #84636
    Szerinted egy fejlesztő mi alapján dönt.. pcmantle/xbone/ps4 vagy nvidia....
  • BooMiller
    #84635
    4.5ghz megy a ivym a vga meg egy tahitiLE 1200/1600 és nem boostol le...

    DX

    == Hardware Configuration =================================
    GPU: AMD Radeon HD 7800 Series
    CPU: GenuineIntel
    Intel(R) Core(TM) i5-3570K CPU @ 3.40GHz
    Physical Cores: 4
    Logical Cores: 4
    Physical Memory: 8538632192
    Allocatable Memory: 140737488224256
    ===========================================================


    == Configuration ==========================================
    API: DirectX
    Scenario: ScenarioRTS.csv
    User Input: Disabled
    Resolution: 1920x1080
    Fullscreen: True
    GameCore Update: 16.6 ms
    Bloom Quality: High
    PointLight Quality: High
    ToneCurve Quality: High
    Glare Overdraw: 16
    Shading Samples: 64
    Shade Quality: Mid
    Deferred Contexts: Disabled
    Temporal AA Duration: 16
    Temporal AA Time Slice: 2
    Detailed Frame Info: Off
    ===========================================================


    == Results ================================================
    Test Duration: 360 Seconds
    Total Frames: 3698

    Average FPS: 10.27
    Average Unit Count: 3933
    Maximum Unit Count: 5773
    Average Batches/MS: 1017.58
    Maximum Batches/MS: 1444.69
    Average Batch Count: 97550
    Maximum Batch Count: 172138
    ===========================================================

    Mantle

    == Hardware Configuration =================================
    GPU: AMD Radeon HD 7800 Series
    CPU: GenuineIntel
    Intel(R) Core(TM) i5-3570K CPU @ 3.40GHz
    Physical Cores: 4
    Logical Cores: 4
    Physical Memory: 8538632192
    Allocatable Memory: 140737488224256
    ===========================================================


    == Configuration ==========================================
    API: Mantle
    Scenario: ScenarioRTS.csv
    User Input: Disabled
    Resolution: 1920x1080
    Fullscreen: True
    GameCore Update: 16.6 ms
    Bloom Quality: High
    PointLight Quality: High
    ToneCurve Quality: High
    Glare Overdraw: 16
    Shading Samples: 64
    Shade Quality: Mid
    Deferred Contexts: Disabled
    Temporal AA Duration: 16
    Temporal AA Time Slice: 2
    Detailed Frame Info: Off
    ===========================================================


    == Results ================================================
    Test Duration: 360 Seconds
    Total Frames: 10399

    Average FPS: 28.88
    Average Unit Count: 3941
    Maximum Unit Count: 5248
    Average Batches/MS: 2383.55
    Maximum Batches/MS: 3114.29
    Average Batch Count: 83593
    Maximum Batch Count: 169567
    ===========================================================



  • Her Laca
    #84634
    Ami még borzasztó ,hogy pl mi nem is azok vagyunk akik azért vettek ,vesznek csúcs hardvert mert pontokat akarnak elérni,meg dicsekedjenek vele,hanem mert szeretnénk a kedvenc játékunkat kompromisszum nélkül játszani. És sose sikerül:) Tök mindegy ,hogy milyen VGA-proci megy alá ,mindig van valami szarság:)
  • Borg
    #84633
    Én is közelítek ehhez a ponthoz, bár most még csak ott tartok, hogy nem látom értelmét a fejlesztésnek. Gyakoratilag 2.5 éves lesz a hardverem, ami azóta megy 24/7, és amiben kell, a 60fps-t simán nyújtja. Ehhez képet meg bármennyire is hajtana, hogy valami újat rakjak össze, mindig elakadok ott, hogy minek, ha egyszer ez is elég, ráadásul halk, és megbízható is...
  • Borg
    #84632
    Mert mi fog következni? És szerinted kit fog érdekelni, ami következni fog, ha a Mantlet a kezdeti tesztek lehúzzák? Meg a kaverit. Meg a 290X-et.
    Az ember ahhoz vesz cuccot, amivel játszik, méghozzá aktuális tesztek alapján. Hogy 1 meg 2 év múlva mit fog tudni egy mai hardver mantlevel, a kutyát nem fogja érdekelni. Ilyen üzleti modell nem létezik, de igény se. Egyetlen egy hajtóerő van, hogy ebben a szent pillanatban mi mit tud. És nem utolsó sorban milyen megbízhatóan, milyen melegen, és milyen hangosan.
  • Her Laca
    #84631
    Ami a röhej,hogy egyik reggel úgy ébredtem ,nem kell ez az egész nekem. És mielőtt meggondoltam volna magam ,gyorsan eladtam mindent,hogy még csak kísértésbe se essek:)
  • Her Laca
    #84630
    Na ha majd eléred az én koromat akkor fogod és kibaxod az egészet a picsába :) Higgyé nekem. :)Van még pár éved addig.:XD
  • Solt
    #84629
    Sok igazság van ebben... az ArmA első része óta megy ez a látótáv mizéria... pont a lényege veszik el. Hozzáteszem, ha az ember nem ragaszkodik a fix 60 fps-hez, akkor azért valamennyivel jobb a helyzet, csak ugye a TIR miatt kell az a fix 60...

    Egyébként is egyre kevesebbet játszom... minden kedvencemben van valami, ami szétkúrja az idegrendszerem...

  • Her Laca
    #84628
    Hagyd már azt a fércművet állandóan. Az sose lesz jobb. Tudod mit! Még a CLO se! Éppen ezért hagytam fel mindennel. Unom a szarral való gurigázást.
    Pl a CLOD! Egyszerűen nem tudnak belenyúlni a mélyébe ,így csak a felszínt kapargatják. Osz csinálnak valamit ,és generálnak egy bibit. Majd megint csinálnak valamit és megint lesz egy nem várt bibi. Ez már nem nekem való,hogy várjak a csodákra. Az ARMA ugyan ez. Szar volt amikor megjelent és szar is maradt. Sode lesz jó,tök mindegy milyen hardvert pakolsz alá,max a pénzed kopik. Én inkább (komolyan mondom) elmulatom azt az összeget ,mintsem ,hogy még egyszer hardverra költsem:)Jobban is érzem magam.
    Idézném egyik kedvenc mondásomat
    "Ha a szart sokáig paskoljuk akkor előbb utóbb fos lesz belőle."
    Én ezt látom .
  • Solt
    #84627
    Nem lesöpröm, csupán annyit állítok, hogy nem ezen fog múlni a jövője, és ez alapján nem lehet végkövetkeztetést levonni. :)

    Amit meg ígértek, az az eddig mérések alapján úgy is van... :)
  • Solt
    #84626
    Világmegváltást én sem várok... nyilván nem fogunk fél áron dupla teljesítményt kapni! :) Igazából én már azzal elégedett lennék, ha a jelenlegi bivaly erős konfigomhoz lenne olyan technológia, ami ki is használná...

    Vicc kategória, hogy abban a nyomorult ArmA3-ban nem lehet látótávot emelni, mert a DX11 keretei között felzabálja a CPU-t, a 600 eurós VGA meg energiatakarékos módba kapcsol! :D
  • Her Laca
    #84625
    "Hogy a Mantle mire jó, az nem a BF4 alapján fog kiderülni. Béta driver egy alapjaiban bugos játékhoz, egy most bemutatkozó technológiával, és még így is van gyorsulás pont ott, ahol vékonyabb a pénztárca..."

    nana! Álljon meg a nászmenet tesó! A BF4 el promózták a mantlet ,egy csomó eladást eszközöltek pont e cím miatt! És állítólag rendesen megírták ahogy azt kell! Ezt így lesöpörni nem korrekt. Ha meg igen akkor jól átbaxták a népeket akik egy raklap pénzért megvették a BF4 edisönt:) Azé vigyáztunk bakker:)
  • Her Laca
    #84624
    Van aki törölte és így is szoppancs. Értelek téged,meg a fejlődésbe vetett optimista hitedet is ,hidd el,de sajna én az AMD től még világmegváltást nem láttam amióta elkezdtek VGA-t gyártani. De prociból se. Ezek tények a szememben . Lehet itt kenegetni a fekáliát ,de sajna én ezt tapasztaltam ezeddig. De várom lelkesen mi domborítanak ,még az is lehet egyszer hosszabb távon lenne egy jó kis radeon vga a gépemben. Bár ahogy nézem ez a mostani ez a 7770 vagy mi a retek ellesz egy csomó ideig ,mert tök jó.
    Igaz nem is játszom semmivel ,de szép képet ad, és kipróbáltam a diabló III at ,és azt is viszi:) Abszolúte elégedett vagyok vele:)
  • Solt
    #84623
    Szerintem nem... a konzol pont az ilyen gondolkodni képtelen retardáltaknak való... pénze van a 290X CF-re, de esze nincs hozzá, pedig nem várnak el túl bonyolult dolgokat.

    Hogy a Mantle mire jó, az nem a BF4 alapján fog kiderülni. Béta driver egy alapjaiban bugos játékhoz, egy most bemutatkozó technológiával, és még így is van gyorsulás pont ott, ahol vékonyabb a pénztárca...

    Szerintem korai lenne bármilyen kijelentést tenni, viszont az eddigi eredmények alapján kezdésnek egyáltalán nem rossz... főleg, hogy ingyen van.

    Ahogy jönnek majd a Mantle-t támogató játékok, főleg a Mantle-re épülő fejlesztések, konzol portok, úgy fog kiderülni, hogy mit ér a Mantle az AMD-nek a kasszáknál...

    Egy biztos, ha azt látják a júzerek, hogy nem kell a csúcs Intel CPU, mert a Mantle támogatás miatt az olcsóbb CPU is elég, biztos, hogy sokan fognak GCN-t venni emiatt...

    Magamból kiindulva, ha azt látnám, hogy a kedvenc játékaimhoz a fix 60 FPS-hez elég akár egy APU + egy 290X, gondolkodás nélkül azt venném, mivel jóval olcsóbb lenne, mint a jelenlegi gépem...
  • BooMiller
    #84622
    Mindig az felejted el hogy mi fog következni:) Ekkora zöldhályogot ritkán látni.. mi történt egyszer elromlott egy ATI kártyád vagy mi történt?:D
  • Borg
    #84621
    A konzol inkább azoknak való, akik gyenge CPU-val akarnak PC-n játszani... vagyis pont azoknak, akiket a mantle megcéloz.
    Aki komolyan gondolja a PC gaminget, az úgysem ilyen kaveri meg egyéb lófasz cpu-kon tolja. Hát még IGP-n. Főleg 290X mellett.

    Szóval akkor ki is következtethetjük, hogy egy jelentéktelen rétegnek fog segíteni a mantle, vagyis nekik se, mert ők meg valszeg leszarják majd, hogy mi az a mantle, és mit csinál.

    Kár, de szerintem már most ki lehet jelenteni, hogy a mantlevel is csak egy feleslegeset lőtt a semmibe az AMD, csak úgy mint minden más fejlesztésével az elmúlt években...
  • broman191
    #84620
  • Solt
    #84619
    Nézd meg, hogy a sok elégedetlen miért pattog... értelmesen le van írva, hogy az előző drivert törölje. Ő nem törli, mert nem szokta, de a szája jár... A másik nem kapcsolja ki az IGP-t, holott azt is leírták, hogy ki kell. Értelmesen elmagyarázták, hogy a CPU limites szituációkon fog segíteni, erre toppos Intel CPU + 290 párossal hőbörög, hogy alig gyorsult neki valamit, tehát őt átbaszták, és az egész egy szar! :D

    Na ezeknek az emberkéknek való a konzol...

  • Mozes
    #84618
    Elég sok elégedetlen embert olvasok a fórumokon, nem értem...... első megjelent verzióban egy nem kifejezetten Mantel alá fejlesztett játék ennyit tud akkor mi lesz itt fél év múlva amikor már teljesen optimalizát a driver és jönnek a full Mantel-s cuccok.....
  • Solt
    #84617
    Én megvárom a nagyobb oldalak tesztjeit, azokat összesítve lehet aránylag reális képet kapni...

    Egy biztos, a CPU limites helyzeteken sokat fog segíteni, tehát a gyenge CPU-val rendelkezők, vagy a CF rendszerek gazdái sokat profitálhatnak belőle, főleg multiban.

    Egyébként ez meg pont a szimulátor fejlesztőknek lenne jó... ArmA3-ban olyan CPU limitek van 1500 méteres látótáv felett, hogy szó szerint feleződik a 780 órajele, egyszerűen nem kap adatot, amit feldolgozhatna. ( Ez történik London felett is a CloD-ban )

  • Her Laca
    #84616
    Mondom én,majd estére összegződik a dolog.És ott lesz egy TI is ne felejtsd el,én látatlanba fogadok arra,hogy az mantle nélkül is ott lesz a nyomában közvetlenül. Majd figyeljé! És akkor ez mire volt jó? Hogy felhozza a saját hardvert és ennyi. De majd este visszatérünk rá,addig asszem kár találgatnunk.
  • Solt
    #84615
    Ez is PH... :)
  • Her Laca
    #84614
    Érdemes beleolvasni a PH-s 290X totyikba. Apa kezdődik:)