90029
  • BooMiller
    #84693
    AC topicban semmi? nem dx probléma? régebbi kártyákkal volt valami probléma hogy valamit át kell írni különben nem megy...
  • FlyHigh
    #84692
    Fejlődést nem tudja megállítani és úgy is lépésre kényszerül. Azért a trónról nem fog lemondani. Amúgy meg szép lassan ott is váltva lesz az egész személyzet, ez hozhat új szemléletet is, xbone-tól is sok függ, abból még akár tvbox is lehet szép lassan.:D
  • Firerock
    #84691
    Sziasztok!
    Gépen csak az Assetto Corsával játszok de már elég régen nem volt időm játszani és most újra próbálkoznék,viszont valami komolyabb problémába ütköztem mert ahogy elindulna a játék kikapcsol a monitor és csak az újraindítás segít. Most kipróbáltam apám játékaival és azoknál is ugyanezt csinálja,a videók még bejönnek de amikor kezdődne a játék vége. Az Ac-nál rándul egyet a kormány és csatt. Drivert már ledúrtam és visszaraktam,próbáltam a legújabb Beta drivert is,az is ugyanez... Mit lehetne még tenni? Win8.1 Radeon HD 4870
  • kifli
    #84690
    pletyka szinten csak az ms tudja tartani. Ha felröppen egy pletyka, általába megkeresik az illetékest, aki vagy mond rá valami konkrétat, vagy nem nyilatkozik, és marad a pletyka
  • Solt
    #84689
    Valahol tényleg nagyon elbeszélünk egymás mellett... az egész Mantle sztori szeptember környéke óta nyilvános, az AMD elnöke tavaly tavasszal tuti nem beszélt erről. (tudtommal)

    Tavasz óta van arról pletyka, hogy az MS frissíti a DX-t, de, ha te az évek óta tartó szándékos visszafogás után úgy érzed, hogy a konzolos API minél közelebbi megcélzása volt az elejétől fogva a cél, akkor asszem nem nekem kell a pontokat összekötnöm! :D
  • Borg
    #84688
    Továbbra is elbeszélünk egymás mellett, olvasd már el újra amiket írtam...

    Tavaly tavasszal az AMD elnöke kijelentette, hogy nincs a láthatáron DX fejlesztés, ezért csinálják azt amit.
    Ehhez képest már decemberben felröppent a hír, hogy a GDC-re DX fejlesztéssel készül az MS... persze akkor még akinek az volt az érdeke, az ezt az infót pletyka szinten is tartotta, mindmáig... kössük össze a pontokat...
  • kifli
    #84687
    ms mióta saját konzolt fejleszt, szépen lassan szabotálja a pc gaminget.
  • BooMiller
    #84686
    Solt megtette, én fáradt vagyok most nagyon.
  • Solt
    #84685
    Őőő... szó sem volt DX12-ről tudtommal! :D Annyit lehetett tudni, hogy valamit csiszolnak rajta, de sem a változás mértékéről, sem a számozásról nem voltak komolyabb hírek.

    Még most sem lehet tudni, hogy mi lesz a pontos neve, az a biztos, hogy gyökeresen más lesz mint az eddigiek, ilyet az MS meg csak úgy magától, jó szándékból fix, hogy nem fog kitalálni! :)

    Az, hogy ezt a Mantle váltottak ki avagy sem, szerintem nagyon is lényeges... azokból az infókból amiket eddig tudni lehetett, ha nincs a Mantle, akkor nincs ilyen gyökeres DX változás sem. Kétlem, hogy csak úgy maguktól 180 fokot fordultak volna... :)
  • Borg
    #84684
    Semmilyen szintű újításról nem volt szó, csak arról, hogy jön a DX12. Ellentétben ugye azzal, amin pl az AMD elnöke állított ;)
    Az meg hogy ezt most a mantle váltotta-e ki, vagy sem, igazából lényegtelen, hiszen ezt is csak az AMD kijelentéseire tudnánk alapozni, miszerint tervben sem volt a DX12...
  • Solt
    #84683
    Ilyen szintű újítjásról nem volt szó, és ha nincs a Mantle, akkor az MS nem is lépte volna ezt meg! :)
  • Borg
    #84682
    Magyarázd már el az összefüggést légyszi az én meg a te hozzászólásod között.
  • BooMiller
    #84681
    omg igen magától is csinált volna valamit az MS.. egy nagy lofact azt csinált volna ha nincs a mantle kezdeményezés, de ez is elég sokára lesz..
  • Borg
    #84680
    Amúgy ezt már decemberben tudni lehetett, hogy a GDC-re készülnek valamivel a DirectX kapcsán. Már akkor lehozták egyes híroldalak ugyanezt a pletykát, csak gondolom akkor még nem annyira lett volna előnyös az AMD-nek, hogy a PH is leközölje :)
  • Solt
    #84679
    Már ezért megérte a Mantle! :)
  • Blum
    #84678
    Grat!

    Szep nagy,boszme darab.
  • Solten
    #84677
    wow
  • arty
    #84676
    a körülményeikért nem irigylem őket és remélem a 2035 (ha lesz) már egy normálisabb kiadó szárnyai alat készül (pl aki nem fekszik le a vidiának) :)
    az atmoszféra és a történet az elsőben oké, a másodikban picit többet vártam volna - pl normális AI-t, hogy sunnyoghassak, hogy ne WTF érzésem legyen a szörnyharcok alatt, stb ;) (van persze javulás is: jobban fut... ééés ennyi.)

    ---

    akarok ilyen 290 est
  • Hegyipapa
    #84675
    Végre meg van :) Asus R9290-DC2OC-4GD5

  • FlyHigh
    #84674
    Vannak hiányosságok, de tudtak atmoszférát teremteni és jó történetet, amit a nyugati társaik többszáz m dollárból sem képesek előállítani. Megnézném egy crytek, vagy dice, mit produkálna folyton elmenő árammal, hidegben, nagykabátban, csutira leszorított költségekkel, ja és természetesen látástól mikulásig.
  • arty
    #84673
    nem "szarok" :)

    ma kezdtem a metro LL-t és ugyan tetszik, de ezer sebből vérzik is :)
    ilyen béna csapatokat nem érdemes szvsz támogatni...
  • FlyHigh
    #84672
    De most ha amúgy is szarok az nv játékok, akkor nem mindegy?
  • arty
    #84671
    semmivel. ez nem nvidia, hogy a logóért leszopatja a "másik tábort" (egyelőre :( )
  • FlyHigh
    #84670
    Amúgy most nézem a GE játékokat. B. infinite vagy az fc3 mivel tud többet amd-n? ezek lényegében függetlenek nem? Egyikben sem láttam fizikszet vagy dx xx.x(lol) támogatást.
  • FlyHigh
    #84669
    Bordikat szeretem, alien-t nem ismerem játék szinten semennyire, csak a filmeket. Keleti vonal meg egyszerűen lenyűgöz, mint anno a stalker és mostanság a metro. Blizzt kihagytam, az érintene még, de nem hiszem, hogy egyáltalán gondolat formájában felmerült bennük. Nagyjából ennyi a géjming részemről, ha konzolos vonalat kihagyjuk.
  • arty
    #84668
    4A LOL (metro)
    Gearbox LOL (alien)

    ---

    HSA / APU jövő
    "jövőre" .... (értsd: idén még jövőre lesz a terv, jövőre pedig jövőre :)) pont ahogy tavaly is a jövőre volt ígérve némi támogatás)

    persze nem várom, h a multkori lelkes opencl szakértő pl elolvassa, szerintem "minden" álmodozó amdsnek tanulságos lehet :)

  • FlyHigh
    #84667
    4A Games, Gearbox-ot nem látom ott, addig kizárva.
  • kifli
    #84666
    Egy kis számvetés, kik is csatlakoztak a mantle api-hoz:

    DICE, Oxide, Nixxes, Rebellion, CIG, PopCap, Bioware, Visceral, Stardock, Mohawk

    Ők az alap "tagok". Szeptember óta elvileg jöttek még új stúdiók is.
  • lo9in
    #84665
    köszi a visszajelzés, akkor jól tettem hogy átraktam 6500K-ra, így már jók a látási viszonyok :D
  • arty
    #84664
    pár éve volt már ilyen rozsaszínesítő drv :D
  • lo9in
    #84663
    a válasz igen egyszerű állítsd át a monitort 1024x768ra és utána nyisd meg a catalystet majd utána a 3 opció elérhetővé válik és a legfelsőt kell bejelölni ;)
  • Jim Morrison
    #84662
    egyébként [url=http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1177692042&no=84499]#84499[/url] -ra ment.
  • Jim Morrison
    #84661
    senkinek nincs ötlete ? :(
  • lo9in
    #84660
    helló mindenki

    olyan kérdésem lenne hogy a 14.1 drivernél másnak is 6400K-ra állt át a színhőmérséklet ?

    ez valami hiba vagy ez az új alapértelmezett beállítás ?

    én személy szerint visszatettem 6500K-ra mert a szürkének picit piros volt az árnyalata de érdekelne ti mit gondoltok erről :)
  • Inquisitor
    #84659
    Annak a VGA-nak tök mindegy, hogy 256 vagy 512 memóriát adsz, pont olyan lassú lesz, mint 128-al. A HD4200-4250-nél lenne értelme, de ott is csak 128MB saját ram esetén.
  • Mantissimus
    #84658
    Köszi!
  • Musicking
    #84657
    Az ASUS M5A78L lapban van ugyanez a grafikus chip, bár sose használtam,mert csak hybrid-crossfire -ra lehetne betársítani (nincs alaplapi VGA) low-end HD3XXX kártyához. Ettől függetlenül a biosban az a advenced>>northbrige>>internal graphics>> itt lehet beállítania a memória nagyságát, engedélyezni a , surround view-t stb. A rendszer csak 760G néven fogja ismerni nincs is ezzel semmi gond gyakorlatilag ez a chip neve. Catalyst esetén talán a 12.1 vagy 12.4 ami szóba jöhet, ha nem fogadja el a desktop verziót, akkor a mobilt kell rápakolni.
  • kifli
    #84656
    ez egy játék demoja, ami meg fog jelenni majd nemsoká...
  • BooMiller
    #84655
    Ez tényleg egy fos..:))) Nem gondoltam volna ekkora különbséget de ez mondjuk egy stratégia sok egységgel de impressziv..
    Zöldhályogosakat úgysem győzi meg mert ők azzal nem akarnak játszani amiben Mantle van...
  • arty
    #84654
    szerintem 2014-ben hagyjuk már a "háromdémarkokat" ... :)