90029
  • sztanko15
    #84733
    Nem igazán tudom máshová utalni, egyébként igen, kifogom fizetni :D
  • Borg
    #84732
    Remélem a jövedelemadót is befizetted utána, ha már okosan a számládra utaltad :D
    Ugyanis ez esetben az APEH is fel fogja tenni ezt a kérdést...
  • arty
    #84731
    ha már megvan a gép, mit veszítessz?
    gari van a kártyára, nincs mitől tartanod...
  • sztanko15
    #84730
    Bocs a dupláért, a válasz a kérdésedre,
    4× 290x kb 900khps-t tud kártyánként, vagyis 3,6 mhash, ha ezzel az értékkel számol 0-24-ben egy hónapon keresztül valaki, pl.: dogecoint, és átváltja azt bitcoinba vagy litecoinba, akkor kb. 700$-t keres vele, amiből lemegy áram költségre ~100-120$...
  • sztanko15
    #84729
    Tapasztalataimat osztom meg: Bitcoint nem érdemes GPU-val bányászni, erre ott vannak az ASIC-ok, GPU-val egyéb altcoinokat érdemes, Pl.: Dogecoin, Litecoin, Feathercoin.
    1hónap alatt a következőket tapasztaltam: 1hónap alatt egy! darab 280x (nincs húzva, alap órajelek!) 660khps sebességgel, kb 190.000 Dogecoint számolt ki nekem. Ezt átváltod egyéb coinba az erre megfelelő oldalakon, én pl.: Litecoinba váltottam át, amiből így 15,6 darabom lett. Ezt eladtam 12euró/darab áron, amit aztán átutaltam a számlámra és öröm boldogság :) 55.000 Ft körül érkezett a számlámra, ha ebből kivonom az áram költségét, még akkoris több mint 40ezer forintom marad, ami azért nem rossz fizetés kiegészítésnek. A kártya "utcahideg" helyiségben található, így 99%-os használat mellett 65°c volt a maximum hőmérséklete.
  • Solt
    #84728
    300 wattos fogyasztással, és 50.-Ft / kW áramáron ez havi ~12000.-Ft villanyszámla... plusz az amortizáció... jó üzlet! :D
  • Blekk Síp
    #84727
    Csak annyit tudok, hogy ELVILEG egy 280X-al ha egész honapban folyamat menne a dolog, akkor jelenlegi árfolyamon kb 8-10eFt-nyi bitcoint lehetne kibányászni. 4x290x-el gondolom a 30e vagy több is meglenne, de a villanyszámlát is huzná rendesen. Én azért gondolkoztam el ezen az egészen, mert van 3 lakotarsam, igy az áram eleve 4 felé oszlik, igy megérné nekem az a kis haszon... :DD Nyílván, aki 4 290x-el rendelkezik leszarja az egészet magasrol, én ugyis sokat melozom, gondoltam akkor napi 14-16h-t mehetne akkor a bányászat. De így valszeg felhagyok vele, nem kockáztatom a VGA testi épségét, az a havi par ezer Ft haszon nem ér annyit..
  • Sir Quno Jedi
    #84726
    Asszond meg nekem, hogy akinek telik 4darab 290X-re, meg az áramra egész hónapban folyamatosan és a zajt is kibírja, az mennyi pízet tud ebbűl kibányászni, mennyire éri meg, pláne a befektetések függvényében. Me ez kicsit sántít nekem-e.
  • Blekk Síp
    #84725
    Na igen, én is ettol tartok, lehet inkább kimelni kellene a kartyat, a banyaszdosdit pedig meghagyni masnak.
  • Sir Quno Jedi
    #84724
    Ezek nem nagyipari használatra lettek tervezve így nem életszerű, hogy éjjel-nappal megy, sőt maxon. Ennyi erővel a párezer forintos gagyi dvd/bd íróval is nekiállhatnál a napi backupokat gyártani a cégnél (pártucat/száz naponta) és csodálkoznál, hogy első nap behalna végleg.
  • Blekk Síp
    #84723
    4x290 az szép, azzal mar lehet haladni is :D
    Na minden esetre amig gari van addig hajtom :D
  • arty
    #84722
    eléggé 100% környékén mennek, de nem nyírják ki a vgakat :)

    (viszont a meghibásodásra nyilván nagyobb az esélyed... ismerős 4x290el bányászik és egy behalt neki, másik haver 2x7950el, az övéi bírják (mindketten hónapok óta nyomják, de ilyen kis szám nem mond semmit, ez nem statisztika))
  • Blekk Síp
    #84721
    Ez biztos hulye kerdes lesz, de a bitcoin bányászat, kinyirja a VGA-kat ha hetekig 100%-on pörög a kártya? D: Vagy nem tudom alapbol annyin megy-e, de gondolom igen.
  • Solten
    #84720
    Új OpenGL kiterjesztés konzolszintű tudással
  • Jim Morrison
    #84719
    Még azóta nem tudtam kipróbálni, de majd meglesem, köszi!
  • Solt
    #84718
    Hááát... nem ugyanazt a magyar nyelvet beszéljük... :D
  • MerlinW
    #84717
    Melyik driver-t próbálod telepíteni?
  • Borg
    #84716
    Én mondjuk erre se írtam semmit, hogy a mantlet mi váltotta ki, de te tudod :)
  • BooMiller
    #84715
    Pff mi a retek lehet ez... elrontani nem nagyon lehet a drivert...
    Valami meghalt ott:(
  • Solt
    #84714
    Sok múlik az alaplap biosán is... :)
  • Firerock
    #84713
    Újraraktam a gépet,most viszont a drivert sem tudom feltelepíteni mert ezt írja:
    "Hibaüzenetek

    Illesztőprogram telepítés: a megadott illesztőprogram-csomag nem illeszkedő eszközökhöz települt

    "

    Pedig már letöltöttem újra és biztos jót rakok fel. 4870-em van win 8.1-el.
  • arty
    #84712
    nekem meg kingmaxok mentek együtt, 800+1066 / 1333 + 1600 / 1333 + 2000mhzes :) kingmax az isten!
  • Solt
    #84711
    Tavaly tavasszal az AMD elnöke kijelentette, hogy nincs a láthatáron DX fejlesztés, ezért csinálják azt amit.

    A kiemelt részből és a szövegkörnyezetből nekem az jön át, hogy a Mantle-ről van szó! :)

    A fejlesztők évek óta szapulják az MS-t a DX elavultsága miatt, amire az MS magasról tojt. Jött a Mantle, MS hirtelen úgy dönt, hogy akkor ő is fejleszt, ráadásul nem kicsit... :) Ha ez kényszeres belelátás, akkor igazad van! :)
  • Borg
    #84710
    Én mondjuk nem írtam sehol, hogy a mantleról beszélt volna tavaly tavasszal. De hagyjuk inkább, mert úgy érzem kényszeres, hogy valami mást lássatok bele mindenbe :)
  • BooMiller
    #84709
    :P
  • Solt
    #84708
    Engem szívatott meg azonos márka, azonos típusa is... két különböző 2x2GB-s Corsair Dominator kit együtt már nem ment! :)
  • BooMiller
    #84707
    J igen nem írtam hozza hogy olyat ami benne van:) azzal 99% hogy megy mondjuk marad 1%, a KIT a tuti:)
  • broman191
    #84706
    Azért kíváncsi lennék arra, hogy akik 32GB memóriát javasolnak egy "gamer konfig" részének, azok a felhasználók mennyi játék alatt nyomtak Ctrl+Alt+Del-t és néztek bele a Win feladatkezelő által mutatott memóriahasználatba...8GB rendszer memóriánál többet jelenleg a leglégbőlkapottabb, egyértelműen marketing céllal felhízlalt hivatalos ajánlott gépigényekben sem sűrűn adnak meg. Gondolom szerintük a processzorok terén sincs élvezhető játékteljesítmény egy szénné tuningolt, levizezett i7-4960X alatt... :D
  • Firerock
    #84705
    Valaki?
  • Solt
    #84704
    Én ezt nem igazán javaslom... Memóriát csak KIT-ben, az a biztos. ;)
  • BooMiller
    #84703
    A meglevő 4gb modul mellé egy másik 4gb-ost vegyél és kész..

    Kicsit olcsóbban van a 260X ami 10-15% lassabb mint a 7850, de olcsóbb 34 körül már kapható és ha jól tudom van pl trueaudio(hogy ez kell e ne kérdezd:D)
  • Drazse23
    #84702
    Köszi!

    Esetleg, ha nem HD 7850, akkor milyen alternatívákat javasolnátok Ati-ban, ami hozna (még ha nem is egészen) ilyen teljesítményt? Úgy gondolom a 2GB-ra előbb-utóbb szükség lesz, minek tegyek a gépbe egy 1 gigásat, ha most is az van. Árban nem szeretnék a 7850-es felé menni, már ez is 40 ropi környékén mozog.
    Akkor a 3x4 vagy 4x4 a javallott. Olvastam olyanokat is, hogy 32GB-okat írogattak gamer konfignak. Akkor ez túlzás, sok évig nem lesz szükség ekkora RAM kapacitásra.
  • BooMiller
    #84701
    3 a magyar igazság, nyugodtan tedd mellé és + 1db 4gb modul és már faca is:)
  • arty
    #84700
    blum=broman
  • arty
    #84699
    ram nem sokat fog hozni, de a 3x1 helyett a 4 gigáshoz hasonló modell beszerelését javallanám - úgy akkor lenne 2x4 gigád....

    7850 jó választás, bár ahogy blum is írta, a cpu nem fogja teljesen kihajtani, tehát egy majdani cpu bővítés jótékony hatással lesz a sebességre :)
  • broman191
    #84698
    Szerintem mehet a konfig mellé egy HD7850 nyugodtan, igaz az X4 925 CPU igényesebb alkalmazásokban lecsíphet a videokari által fenntartható futásteljesítményből. A memóriát esetleg érdemes lehet lecserélni 2 db 4 GB-os, lehetőleg egyforma 1600 MHz-es DDR3 modulra, de a jelenlegi formában is bőven megfelel a legtöbb mai játék elvárásainak. Kompatibilitási problémák esélyesen nem lesznek, nálam is minden rendben, pedig egy alapvetően AMD karikhoz kitalált alaplapban hajtom az nVidia karimat, AMD proci mellett... :)
  • Drazse23
    #84697
    Sziasztok!

    Most gondolkodom rajt, hogy lecseréljem régi HD5670-es kártyámat. Egy 2GB HD 7850-es re gondoltam.
    Honnan tudhatom, hogy a gépem maradéktalanul megfelel-e a kártyának? Tehát, hogy nem lesznek-e stabilitási problémák - mert ilyet már tapasztaltam Nvidiával. Mivel a proci AMD, gondolom ezért nem klappolt az Nvidia, de eddig Radeonnal nem volt gond.

    AMD Phaenom II x4 925 2800Mhz 4 magos proci
    7GB DDR3 RAM (3x1GB+4GB)
    M4A77TD PRO alaplap
    Win 7 x64

    Gondolom a RAM is megérett egy cserére. Mekkorát javasolnátok egy közepes gamer konfig előállításához?
    Alaplapot és foglalatokat nem szeretnék cserélni.
  • Firerock
    #84696
    Ha jól emlékszem azután romlott el mióta a GoPro stúdióban volt egy olyan porblémám hogy a szerkesztési rész hiányzott,és ez a videó oldotta meg.
  • Firerock
    #84695
    Ja és kitörlöm a drivert,felraknám a drivert az amd oldaláról,de csak a Catalyst Control Centert rakja fel,drivert nem,azt külön le kell szedni az eszközkezelőben. Próbáltam már ezerszer újraindítani,win7-es drivert letölteni,beta drivert letölteni,de semmi.
  • Firerock
    #84694
    De egyik játékkal sem megy. Mindegyiknél ezt csinálja.