90029
  • MerlinW
    #84774
    Ahogy alant írták, vegyél egy 1333MHz-es 8GB-os kit-et (ami 2x4GB-os modult tartalmaz), a többi modult pedig add el, tedd el, ne használd. Hacsak nem végzel komoly memória mennyiséget igénylő munkát a gépen, nincs szükséged 8GB-nál több memóriára. Ha mégis, akkor 16GB-os kitet vegyél és azt használd. Lényeg, hogy ne keverd más modulokkal.
  • arty
    #84773
    - mivel most drága a ram, szerintem elég a 2x4gb, többit add el
    - 1333mhz elég a mostani és a jövőbeli gépedhez is, amennyiben nem akarod APU-hoz használni őket - oda kell csak a gyorsabb
    - a ramjaid nem futhatnak különböző órajeleken, a leggyengébbhez "kell" igazodni
  • Drazse23
    #84772
    Sziasztok!

    Most készülök gépet bővíteni és a RAM kérdésnél kissé elbizonytalanodtam.
    A jelenlegi felállás:
    Proci: AMD Phenom II X4 925 4 magos proci 2800 MHz
    VGA: HD5670 1GB, ez szeretném lecserélni egy HD7850 2GB-ra link
    Jelenlegi RAM: 1x4GB Kingmax, 3x1GB Kingstone (az órajelüket nem tudom)

    A RAM-nál úgy képzeltem el, hogy 2 db 4GB-os 1600MHz-es memóriát tennék be és így lenne 3x4GB + 1GB

    Vannak akik azt mondják, hogy elegendő a 8GB RAM, még egy gamer konfigba is. Ebből 2GB-ot bepuszil a Windows, a maradékal lehet gazdálkodi. Ezért gondoltam inkább 3x4GB-os (+1GB) felállásra, különösen olyan játékok mellett, mint a BF4, ami hajlamos a memória túlírásra.

    Három kérdésem lenne:
    1. Szerintetek elegendő lenne-e csak egy 4GB-os RAM betétele vagy legyen inkább kettő?

    2. Ha bővítem a memóriát, akkor meghagyjam az 1GB-osakat is vagy csak 4 gigásakból álljon a konfig.

    3.Milyen órajellel lenne érdemes választani az új RAM-okat? (Fogalmam sincs, hogy a jelenlegiek min dolgoznak.) A régebbi procik eleve nem tudják kihajtani az 1333MHz feletti RAM-okat, így az felesleges pénzkidobás lenne (nem tudom, az enyém mit tudna).
    3/b. Ehhez nem igazán értek:
    Nem okoz az bármiféle problémát, ha a RAM-ok nem egy órajelen futnak?


  • Omlás
    #84771
    Hát hátrányom nem volt belőle BF4 esetén hozott némi plusz fps-t és nem került semmibe ergo én ezt előnynek könyvelem el :). Ha a későbbiekben mások is alkalmazzák és ezt én mint játékos ugyanazon hardveren jobb teljesítménnyel játszhatom az adott stuffot élményként tapasztalom meg szintén pozitívumnak könyvelem el.
    DX fejlődése során javulást én nem tapasztaltam csak sebesség csökkenést. Majd ha az MS villant valamit DX fejlődés terén ami kézzel fogható javulás lesz akkor lehet akármiről beszélni addig szimpla spekuláció ez ha akarna akkor tudna jobbat stb.
  • Solt
    #84770
    Ha csak azt elérik, hogy az MS-t lépésre kényszerítik, akkor már nyertünk vele. A többi meg majd kiderül a következő 1-1,5 évben. :)
  • MerlinW
    #84769
    Miért kell neked annyira az a digitális pecsét?:) Bitre ugyanazt kapod a WHQL-el is.
  • Her Laca
    #84768
    Hol látsz te előnyt? Csak kérdezem:))
  • Omlás
    #84767
    Amíg nekem AMD hardverek előnyöm lesz a kis állóvíz felkavarásából addig baromira nem fog érdekelni a nagyok dolga :)
  • barmi
    #84766
    Mikor jön már egy 2014-es WHQL ????
  • arty
    #84764
    ha valakinek valaha előjönne a megnagyobbodott egér kurzor bug :

    http://prohardver.hu/tema/amd_radeon_tm_r9_290_290x/hsz_8372-8372.html

    készítettem egy szájbarágós leírást a javítására - amióta megvan a 290es, azóta szívtam vele :)

    (tul nagy volt az egérkurzor windows alatt)
  • arty
    #84763
    igen, ez a jó verza (ha jól emlékszem)
  • akyyy
    #84762
    na msot már ezt irja ki. remélem sikerült :

    13.350.1005.0
  • akyyy
    #84761
    akkor miért nem tudom a betát feltenni a laptopra?
  • arty
    #84760
    13.251 - ez a 13.12 whql szvsz
  • akyyy
    #84759
    2013.12.06.
    13.251.0.0
  • akyyy
    #84758
    pl a sims 3 nem vibrál:D
  • akyyy
    #84757
    feltettem a legújabb beta drivert (14.1b) a laptopomra amibe van egy 7600Mes kártya. elinditok egy játékot (Fable, vagy Walkind Dead) és úgy vibrál a kép mint egy stoboszkop mindjárt rosszul leszek tőle. mit tudok csináli hogy egint jó legyen?
  • arty
    #84756
    +1
  • Her Laca
    #84755
    Ez a mantle egy vihar a biliben. Majd figyeld meg. És ezt úgy mondom,hogy nekem komolyan édes mindegy már ,mi lesz a végén. Az AMD kis hal ahhoz,hogy beleszóljon a nagyok dolgába,mondhatnám egy garázscég. Kicsit max felkavarja a szart ,de ennyi és nem több.
  • Solt
    #84754
    Akkor nem értem a válaszod...
  • grebber
    #84753
    Már azelőtt amikor linkelted!
  • Solt
    #84752
    Elolvastad?
  • grebber
    #84751
    Vagy konkrétan lószart se kell tennie.
    Ha az MS fingik egyet 3x jobb dx-et csinál mint akármilyen mantle.És akkor senkinek semmihez nem kell alkalmazkodni főleg nem a mantlehoz.

    MS jól játszik nagyon ,direkt hátráltat.Már olyan dx lehetne ami simán konzol szintű programozást tenne lehetővé.De minek tegye meg? Hülye lenne rontani a saját istencsászár konzol bizniszét!

  • Solt
    #84750
    Az nVidia csak úgy maradhat releváns, ha alkalmazkodik.
  • arty
    #84749
    preseteket (catalystben a második menüpont fentről) lehet létrehozni és ahoz hotkeyt passzintani

    elvben:
    belövöd az aktuális állapotot, add preset, beállitod a preset nevét, hotkeyt raksz rá
    belövöd a második állapotot, ahoz is add preset, beállítod a nevét, hotkeyt

    anno régesrégen a htpcmen igy volt megoldva, most is látom h ott a menüpont, de gyakorlatban nem tudom kitesztelni neked :)
  • rvn
    #84748
    Az meg is van, én azt szeretném, hogy váltani tudjak, pl elsődleges a monitor, másodlagos a tv. Az lenne a cél, hogy ha akarom egy gombnyomással át tudjam hozni a másodlagos képet az elsődlegesre és vissza.
  • arty
    #84747
    gondolom a vgara rákötve a monitor és a tévé...

    ha más képet akarsz a két kijelzőre: kiterjesztett asztal
    ha ugyan azt a képet akarod mindkettőre: klónozd a két kimenetet

    hol akadtál el? annyira egyértelmü egyébként akár a windowsban belőni, akár a catalystben... látod a képen, hogy melyik képernyő hol van, klónozott vagy kiterjesztett-e a kép, stb :)

  • rvn
    #84746
    ÉS hogyan tudnám beállítani? Nekem az kellene igazából, hogy ha szeretném akkor a monitoron is lássam az éppen aktuális tv képet, ha pedig nem szeretném akkor a tvn tudjak futtatni filemt monitoron meg gépezni mondjuk, egy program vagy valami kellene amivel tudok váltani a 2 kijelző között, hogy éppen melyiket akarom a monitorn látni a tv képét vagy a monitor képét.
  • arty
    #84745
    egyik asztal monitoron, másik tévén? ezt kb '99 óta tudják a vgak :) (matrox g400 volt talán az első? vótolyanom, sosetöbbet a köklerektől :D )
  • arty
    #84744
    dehogynem :) (nem bitcoint, bár célhw-val lehet azt is megérné)

    ---

    kérhetnék egy logócserét? Giga 7950 -> MSI R9 290 upgrade volt :)

    - hangoskodós :(
    - egérkurzor néha beduplázódik méretben :(((
    - 14.1 legujabb bétája. hdmi hang bug miatt féltem régebbit felrakni, itt azzal nincs is gond............ :D :(((((((((( amd :((((((((((((
  • rvn
    #84743
    Sziasztok!

    Van a catalystban ez a több asztal létrehozása. Arra van lehetőség, hogy ha a gépet a tv-vrl összekötöm hdmi-n akkor az egyik asztalomon pl a monitort lássam, a másikon ha átváltom akkor a tv képét?
  • Omlás
    #84742
    Jaj de ügyes vagyok xD

    Nah szóval volt már :
    http://prohardver.hu/hir/pontgyujtesre_buzdit_gaming_evolved_applikacio.html
  • Omlás
    #84741
    Volt már ? :O

    http://prohardver.hu/hir/pontgyujtesre_buzdit_gaming_evolved_applikacio.html
  • MerlinW
    #84740
    Ez igazából csak akkor számít, ha szerverekkel bányászol nagyüzemben. Otthon nem termeled ki a villanyszámla árát sem.
  • Omlás
    #84739
    Maga a bitcoin engem is csak az anyagi részről írtam hozzá szerintem a paypal fiók adatait forgalmát egyenlegét a nav nemigen tudhatja vagy nem hinném, hogy kiadják neki de aztán lehet hogy tévedek :D.
  • Borg
    #84738
    Asszem ezzel is vannak gondok.... de a madarak azt csiripelik, hogy valami lengyel bankszámla a megoldás.... én nem tudom, ez a bitcoin téma valahogy teljesen hidegen hagy.
  • Omlás
    #84737
    Pontosan :)
    Amúgy meg nem egyszerűbb egy paypal accra utalni amit nem lát a "nagytestvér"? Manapság már szinte mindent lehet fizetni paypal-on keresztül.
  • arty
    #84736
    az csak az ingóságokra vonatkozik tudtommal :)
  • sztanko15
    #84735
    Nemtudom, hogy pontosan mekkora összeg után kell adózni és hogy mennyit de tudomásom szerint 600.000Ft-ig adó mentes.
  • Borg
    #84734
    Akkor számoljuk csak újra ki, mennyire is érte meg :)