90029
  • Her Laca
    #84814
    Most akkor mi lesz? Hiába vettem "rettenetes teljesítményű" AMD kártyát? Se Mantle ,se semmi,jön az ellenfél. Ah:(
  • Solt
    #84813
    Nem kivárták, meg sem fordult a buksiban, hogy ilyet lép az AMD... :)
  • Solten
    #84812
    Na meg:

    "hamarosan a DirectX, valamint az OpenGL is a Mantle API nyomdokaiba fog lépni és alacsony szintű hozzáférést biztosít a hardverekhez."

    No es mi a feszkes turora vartak eddig, kivartak szepen amig az AMD megjelenik a Mantle-val? Ettol meg a DirectX, OpenGL nem lesz Mantle, amolyan lo helyett jo a szamar is.
  • Solten
    #84811
    Nekem csak azt tunt fel a cikkbol hogy Ruby kisse MILF-esedett:



  • BooMiller
    #84810
    "Azt még egyelőre nem tudni, hogy mikor fognak megérkezni az első olyan játékok, melyek kihasználják majd ezeket a lehetőségeket"

    Azt sme lehet tudni hogy az DX/OGL mikor jön DX-re a WIN9 mondják mert ugye valahogy el kell adni:)
  • Solt
    #84809
    PH lapcsalád az is... :)

    Egyébként meg, már csak ezért megérte a mantle... legalább kezdődik a verseny... :)
  • Borg
    #84808
    PH-n már le se hozhatják az ilyen híreket? :)

    Erről az egészről az a kép jut eszembe, ahogy egy sprinter kurvanagy rajtra készül, mindenki őt hypeolja, majd a startlövésre azonnal pofáraesik a rekortánba :D
  • Solt
    #84807
    :DD

    No arra én is kíváncsi leszek...
  • Borg
    #84806
    Sima ügy. Átcuppantom rá a ref 680 hűtésemet, és máris lesz egy.... ő.... ami tudja hogy...őő.... hát nemtom mennyivel lesz jobb nekem, de lesz egy 290X-em :D
    Talán a trueaudiot nem szarom le egyedül benne.
  • arty
    #84805
    :DDD
  • Solt
    #84804
    De referenciát... :D
  • Borg
    #84803
    Na ha az sikerül neki, akkor veszek én is 290X-et :D
  • BooMiller
    #84802
    átfújja zöldre?:)
  • Blum
    #84801
    ...rataknyol egy nv ref hutot? :D
  • Borg
    #84800
    Vagy...
  • Solten
    #84799
    Majd ráqrsz egy áftermárket kúlert es heppi end
  • Solt
    #84798
    Na igen... ahogy olvasom a PH-s topikot, szerintem nincs olyan "vizes" tulaj, akinek még nem úszott volna a gépe! :D Engem is csak ezt tart vissza... sírógörcsöt kapnék... :D
  • arty
    #84797
    szerelőtehetségem ismeretében abból hamar fürdő lenne :D
  • Solt
    #84796
    Ilyenkor kell előre menekülni... vizet rá!!! :D
  • arty
    #84795
    - döglődik a bitcoin, ócsó a ref290
    - bár döglődik a bitcoin, bányászhaver megvette jóáron a 7950em, 30at kellett rátennem
    - zajos, meg szar... peersze, mondtam, nekem jó lesz az.

    hát nem, sajnos ez nem úgy szar, ahogy a régi refek szarok voltak - ez most TÉNYLEG és NAGYON szar, mondhatnám azt is, hogy használhatatlan - fülesbe is bejön a hangja, ill a szobában a kölkök és a feleség sem tudnak meglenni mellette (pontosabban: nem akarnak)

    az, h a tápot le kellett cserélnem és ez +15k két nap után, egy dolog. hosszú távra nem ártott a jobb táp úgyse, ezt még meg tudom ideologizálni :D
    de az már kissé nehezebben csúszik le, h garivesztés terhe mellett vegyek rá egy hűtést 25-30ezerért... :(

    (ésmielőtt bárkinek is eszébejutna: IGEN, hirdettem ph!-n eladásra, mielőtt a tápba beleugrottam, de a bitcoin NAGYON kezd meghalni, zuhannak a kártya árak, sok az eladó darab és nem akartam "lekönyvelni" 10k bukót pár napos rossz tapasztalatért, amennyiért hirdettem nem volt komoly érdeklődő)

    meg azért minden durci mellett, a sebesség NAGYON tetszik :D
  • Solt
    #84794
    De, hogy jutott eszedbe megvenni? :D Ez max annak jó, akinek valami bitang nagy háza van sok ventivel, és fejhallgatóval játszik... :)

    Egyébként meg ilyen hiányok közepette a legnagyobb hülyeség AMD kártyát venni... :)
  • arty
    #84793
    Volt ref hűtős 3850em, 4850em, 4870em, 6850em, 6870em, 6950em.
    "Szarok", de olcsók. Ezeknél is mindenki sírt, hogy hangos és nemjó - nekem megfelelt, így megengedhettem magamnak 1-1 jobb kártyát, hamarabb, kis zajért cserébe.

    Nade a 290 hozzájuk képest a használhatatlan, gyári hibás kategória.
    dB ide vagy oda.

    (egyébként a linkeltjeid +30-40ezerbe kerülnek, HA(!) lehet őket épp kapni - ált. nem, ill. nehézkes még ma is a beszerzésük)
  • Solten
    #84792
    Hm, en mar regota nem szivatom magam a ref. hutokel. Inkabb:



    Bar teny hogy az AMD referencia hutoi sz@rok (hang tekinteteben), a konkurencia mogott kullognak.
  • arty
    #84791
    vedd úgy, hogy nincs ilyen kártyám

    és csak elmondtam, hogy a 290es egy szarkupac, az amd egyik csucsterméke egy trágyadomb és az egész cég szégyellheti magát, hogy ilen termékei vannak, megérdemli, hogy szép lassan lehuzzák a rolót

    így megfelel?
  • Omlás
    #84790
    Hmm azért azt úgy nem tudom hova tenni hogy ezzel volt tele minden, hogy hangos, hogy szarul hűt, hogy kis faszom erre veszel egy ref verziót ami köztudottan a fenti nyűgökkel van megáldva és nem érted a képletet ?

    Most őszintén azt hitted nálad majd talán jó lesz vagy mi ? :D
    Nem kötekedésképp csak nem értem az elégedetlenséget főleg nem értem úgy, hogy közismert hiányosságok és negatívumokra panaszkodsz amikkel tisztában voltál vásárlás előtt :)
  • arty
    #84789
    hogy ref-et vettem :((( azt hittem titánt kapok százezeré'.... de csak egy nagyon drága hajszárítot adtak :( (ami mondjuk a játékokat képes nagyon jól futtatni, az is tény)

    ez egy FX5900 II.

    egy ipari hulladék, egy selejtes termék, amit vissza kéne hívni, mint a borulós mercédeszt.
    egyszerűen nem gondolhatta komolyan az amd, hogy egy ennyire drága kártyán ezt az alkalmatlan izét hűtésként használja... nem hiszem el... miközben itt hever az asztalon és semmi kedvem kiszedni a 4870et és visszarakni azt a trágyakupacot :(
  • Solt
    #84788
    Mi a nyűgöd? :)
  • arty
    #84787
    Amellett is vannak érvek, igen :)

    (de a 290emmel akkor is nagyon elégedetlen vagyok :D nekem most minden az AMD hibája! )
  • MerlinW
    #84786
    Megkockáztatom, hogy ez a Thief fejlesztőinek hibája, lévén a játék is összecsapott sz*r lett.
  • arty
    #84785
    n+1. amd balfaszság (gondolom)

    (+síkideg vagyok a 290em miatt)
  • grebber
    #84784
    Hegesszék is mert optimalizálatlan szarkupac
  • Borg
    #84783
    Mégsem lesz mantle support a Thief-ben megjelenéskor...
  • Drazse23
    #84782
    Köszi a tanácsokat!
  • arty
    #84781
    simán :) 4 ram mindig necces, pláne ilyen asszimetrikus felállásban......

    2 egyformát vegyél, elég az 1333as kingmax is, ócsón - a mostaniakat meg szórd el hardveraprón :)
  • Drazse23
    #84780
    Akkor a mostani rendszernél (4+3x1GB) ezért tapasztalhattam crashet pár komolyabb játéknál (pl. BF4), mikor a gép fizikai memória dömping hibaüzenettel lefagyott. Bár megjegyezném, csak az elmúlt pár hónapban volt ilyen.
  • MerlinW
    #84779
    Az kétesélyes. Ha szerencséd van akkor mennek egymással. Ha nincs akkor véletlenszerű, olykor "megmagyarázhatatlan" anomáliákat tapasztalhatsz, ami többnyire igen kínos:)
  • Drazse23
    #84778
    Ok, akkor vadiúj 2x4GB 1333MHz-ben kell gondolkodjak.
  • Drazse23
    #84777
    Ok, de akkor sem, ha mondjuk u.a. az órajel a memóriaméret és a gyártó is. Persze a széria és a típus az nem lesz ugyanaz.
  • MerlinW
    #84776
    CPUz megmondja neked, de lényegtelen, hiszen csak az újonnan vásárolt modulokat fogod használni. Nem teszünk a régi mellé újat. Akkor sem szerencsés ha azonos az órajelük.
  • Drazse23
    #84775
    Vili, de ha nem tudom, hagy a jelenlegi 4GB-os milyen órajelen fut?
    A rendszerleírásban ezt nem találtam és a RAM-on sincs rajta.
    Csak mert, szerettem volna bepárosítani a meglévő mellé az újat.

    Akkor az 1333MHz-es mellé nem tehetek 1600-asat és fordítva vagy rakhatok, de úgysem lesz kihasználva megfelelően? Nincs APU-m.

    Tud valaki valamilyen progit, ami megmondja milyen órajelen futnak a RAM-ok?