90029
  • Borg
    #84894
    Senki sem vitatta, hogy a Mantle pozitiv dolgokat indíthat el, csak ugye az AMD sosem úgy adta elő a dolgot, hogy a DX12-ig kihúzzák vele, hanem úgy, hogy nem is lesz DX12, ezért majd ők megváltják a világot. Ha máshogy állnak neki, akkor talán nem pofáraesésnek tűnik az, ami január óta megy.
  • Blum
    #84893
    Mondom En,hogy ez a Mantle meg nektek is aldas volt. Szerinted ha nem lenne Mantli akkor az nv irt volna nektek egy ilyen hiper-szuper drivert? Masreszt meg ennyit arrol,hogy a Mantle egy kalap szart nem er.

    "....az optimalizálások hátrányokat szülnek, így a sebességnövekedés kompromisszumot is hoz. A stratégia inkább az, hogy ki kell húzni a DirectX 12-ig, ami a problémák nagy részét megoldja. A GDC-ről származó adatok szerint addig nagyjából másfél-két tucat Mantle játékot kell átvészelni, és ezekre akár direkten optimalizálni a drivert."
  • Jacek
    #84892
    :D Itt a PH-s

    Hehe főleg az az érdekes rész hogy fagy meg hogy miként is van be állítva:D
  • Solten
    #84891
    Huh, vihar a biliben.
  • Her Laca
    #84890
    Na Soltom. Úgy böngészem nem kell várni a DX12 re ,hogy szorongassák a mántlit:)
  • arty
    #84889
    próbáld hw gyorsítás kikapcsolása mellett... elvileg 1 hét alatt meglátod, h dob-e hibát :)
  • arty
    #84888
    van is, csak randa felárért :(
  • repvez
    #84887
    A flash beállitásoknál megnéztem lejátsza mindegyik tipust a HTML5 és nélküli videót is és a hardwares gyorsitás is be van kapcsolva.
    Viszont IE alatt nem látok semmi ilyen beállitást.Ott csak az internet beállitásoknál a windowsos ablak jön be nem a brownser saját beállitó menüje mint chrome alatt.
  • Borg
    #84886
    Na látod... egyszerűen nincs játék, amihez fullhd-ben kéne 2GB-nál több. Max ha minden ultra mellé még be akarsz nyomni 2-4x-nél nagyobb AA-t is. De ahhoz meg már amúgy is frisebb cucc kell a keretednél.

    Amúgy van 680-ból is 4GB-os. Tehát 770-ből is kéne legyen szerintem. Csak minek.
  • arty
    #84885
    repvez: igen, emlékeszem!

    és xido írása alapján a gond nem csak IE alatt jön elő, de firefox alatt is - a közös a win7(x64?) és a 48xx vga...

    firefox alatt úgytudom a felső címsorba about:config-ot kell írni, hogy a rejtett beállítások is kapcsolgathatóak legyenek, itt kellene a h264 videók gpu dekódolását próbaképpen kikapcsolni (nem tudom melyik opcio, talán beszédes a neve és megleled)

    vagy talán guiból is lehet, de az mintha mindent kapcsolna:
    "(A) In Firefox, un-check the box here and restart:
    orange Firefox button or classic Tools menu > Options > Advanced > General > "Use hardware acceleration when available" "

    ie11 alatt foggalmam sincs, lehet-e ilyet...

    ha pedig a flash okozza a hibát:
    http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/video-playback-issues.html#main_Solve_video_playback_issues
    lehet ez az IE-n is segít... nemtudom youtube flasht használ-e még manapság vagy html5-öt ff/ie-n.

    ha valami megoldást találtok, postoljátok, vszeg másnak is segítene :)
  • repvez
    #84884
    na akkor nem csak én vagyok vele egyedül.ÉS ezt a biost hogy lehet frissiteni? az Asrock oldalán a laphoz tartozó összes friss driver feltéve. egyedül a hang és VGA drivert találtam frisebet a gyártó oldalán.

    Arty: IE11-et használok, Crome alatt még nem jött elö mert azt ritkán használom kis időre.
    Talán már irtam, hogy a kedvencek sáv hiánya miatt nem használom más böngészőt.
  • xido
    #84883
    na képzeld el,hogy a yt nekem is eljátssza néha..elszáll,zöld lesz,ráfrissítek,visszajönne..de kékhalál..
    firefox és win7..
    valahol olvastam rá olyat angol fórumon,ezért lehet rosszul is értettem,hogy alaplapi pci bios frissítés régi a gépen vagy mi..
    amd kártya..4890
  • arty
    #84882
    internet explorer? -> próba chrome-al
    chrome? -> próba firefoxal
    firefox? -> próba chrome-al

    nem, IE-t nem ajánlok semmi helyett :D
  • repvez
    #84881
    Lehet, hogy nem éppen a VGA-val van gondom,de erős a gyanum rá és gondoltam hátha van ötlet.
    A problémám a következő, játék alatt nincs baj vele, viszont böngészéskor a YT-videoknál hetente egyszer kékhalál, és a napokban egy egyszerü ablak becsukásnál is megfagy a gép, bár nem is a gép mert az egér müködik viszont az ablakok inaktivak és még az ablak áttünés aniáció is félbemarad ott ahol a fagyás érte. A winamp szól alatta ,de az is csak ameddig a pufferban volt és ismétli magát, aztán egy kis idő mulva mintha misem történt volna megy minden rendesen,de van hogy az egér is beadja magát olyankor reset. Lehet az egér laggolásom is ezért volt a napokban. Van, hogycsak ujrafrissül a monitor teljes képe és a tálcán megjelenik egy buborék ami azt irja, hogy a monitorvezérlő program leállt és ujraindult.

    Szóval a rendszer Asrock 970ext4, 8gb 1600mhz ram, HD4850 1gb VGA, 965BEx4 CPU. win7 64 bit. legfrissebb driverek a essential és a systemcare progik nem jeleznek virust.
  • arty
    #84880
    gta4

    igazából "félek" jönnek a 2g-t tullépő játékok (AA-val most is el lehet érni, ill. sok játékon látszik h 2g-re van limitálva, mert gyanusan akörül használja a vramot)
  • Borg
    #84879
    Mert mihez kell neked több mint 2 giga?
  • arty
    #84878
    persze - csak mutass egyet ;)

    770 nemér, 2gb vramra nem állok vissza, 4gigások embertelen áron mennek, 780 már lélektani feletti. nincs igazi alternativa a 280ra.
  • Borg
    #84877
    Akkor most veszel végre egy rendes vga-t?
  • arty
    #84876
    eh, a "régi" szériával nem hiszitek el mi jött vissza.... az a k*rva hdmi hang-bug, amivel 7950en szívtam :((((

    nemhiszem el AMD .... driver 13.12 és 14.3b1 is tesztelve és gyönyörűen pattog.
    lassan 1 éves lesz a hiba, tavaly kb 3-4 hónapnyi bétában volt megoldva, azóta MEGINT szar
    ráadásul votl egy w7->w8.1 váltásom is

    és mostmár ugye minden figyelem a 290ekre megy, szal ez lehet marad is ilyen örökre

    hajrá pirosak, csak így tovább!
  • arty
    #84875
    ... akkor majd butítok a tesszeláción, AO-n ... :/ :)
  • Solt
    #84874
    Tény, hogy a víznek vannak veszélyei, én sem merek belevágni! :) Üzleti szempontból jó döntés született... tökéletesen minimalizáltad a kárt! :)) Csak amikor majd az a "pár" plusz FPS fog hiányozni... hmmm... :D
  • arty
    #84873
    :))

    elsősorban a lelkemnek fáj... de pár hét és már csak a szélzaj HIÁNYÁT fogom érzékelni ;)
    vizet nem - akkora kétbalkezes vagyok, hogy eláznék egyből. még tapasztaltabbakkal is megesik, nekem esélyem se lenne!

    anno kollegát is felbíztatták és arra ment haza (amd athlon korszak, annak is a hajnala), hogy áll a gép a vízben: és minden működött, ment a gép - gyorsan lekapcsolta és EKKOR lett amperszag.. úgy rémlik csak a lapja főtt meg, de akkor is: sosem szeretném ezt átélni :)

    azon agyaltam, h leszedem a műanyagborítást a kártyáról és alulról pár ventivel megfújatom a bordamaradékokat, de ha nem válik be, akkor csak kiadtam a pénzt 2-3 minőségi ventire, feleslegesen. annyira túlvoltam már így is a lélektani határon (árban), hogy elvetettem a további költekezés lehetőségét (legalábbis olyanra, ami megint csak esetleg szívást hoz)

    talán majd a 390-el nem lesznek ilyen gondok ;)
  • Solt
    #84872
    Fájdalmas lesz visszafelé lépni... :) Előbb vettem volna rá vizet, nagyobb házat, több ventit, mintsem visszalépjek! :)
  • arty
    #84871
    hangoska volt számomra még így is... persze a +16k sem zavar, de igazából nem az volt az ok
  • Jacek
    #84870
    Gondolom a nagy fujjos Mantle nem kell akkor majd a DX12 sem:)))) Ami 2 év múlva jön:DDDDDDDDD (MS ma hirdette ki) 7750 fölött minden GCN-es kártya támogatja:)

    Még valami itt a linkelt teszten a 290x mintha nem 2 fps-t vert volna a 780TI-re csak mintha a nagy heaterek átsiklott volna rajta:)
  • Solt
    #84869
    Kell a lóvé, vagy miért?
  • arty
    #84868
    nemazé', a 290el már épp megbarátkoztam .... VOLNA :D
    játékok alatt azért nem annyira hangoskodó, mint a kezdeti idők tesztprogramjai sejtették .... a sebessége meg, hát igen, az eléggé rendben van (pláne az árához képest)

    mindenesetre holnap cserélem el egy 280X-re és 16 ezernyi kápéra.
    7950en a giga wf3 bejött, most is egy ilyen márka lesz, ezzel a hűtéssel.
  • Solt
    #84867
    Negatív vagy, de mondjuk valahol ez érthető! :)
  • arty
    #84866
    nem hiszek a balfasz és/vagy 0 EUR-ból dolgozó portolókompániák tökéletességében :)
    lesz elég sz*r port, ahogyan volt eddig is :(
  • Solt
    #84865
    Elvileg nem, mert ugye a portolás is egyszerűbb... :)
  • Borg
    #84864
  • arty
    #84863
    Mindig lesznek gta4ek, nem engedheted meg magadnak a gyenge cput. Mantle es jo dx12implementacio nem lesz minden jatekban.

    Intel raadasul ellenerdekelt. Majd fizet a varos alatti tesszelacioert........

  • Her Laca
    #84862
  • Solt
    #84861
    Nem, nem... energiám nincs megint belekezdeni abba, hogy nem a GPU limites szituációk, hanem a CPU limites szituációkra lett kitalálva, plusz nem csak az FPS szám, hanem a késleltetés is sokat számít. :) Nem véletlenül mondogatják a PH-s 290X topikban is, hogy Mantle alatt sokkal simább a játék BF4-ben... :)

    No, de most tényleg mennem kell dolgozni... ;)
  • Solt
    #84860
    Ne legyél már te is pubi! :) Többek között a CPU limit csökkentésére lett kitalálva, ilyen szituációkban kiválóan szerepel. Nem véletlen, hogy a DX12 is ebbe az irányba megy.

    #84857: Szerintem 2-3 év, és lesz olyan APU ami már reális alternatíva lehet. Én például szinte csak játszom PC-n, ergo eszembe nem jutna drága CPU-t venni, ha elég lenne egy APU is a csúcs VGA mellé arra, hogy meglegyen a fix 60 fps-m! :)
  • Borg
    #84859
    Nem energiád nincs, értelme nincs :)
    Már megint a melléduma... :D
  • Solt
    #84858
    Szerinted... szerintem meg egyértelmű, hogy milyen körülmények közt van előnye, de nincs energiám megint előröl kezdeni az egészet.
  • arty
    #84857
    pécén sokára lesz még értelmes gpu a cpu mellett szvsz :)

    minden az intelen mulik... ha ők nem erőltetik, akkor itt rohadunk a "középkorban" :)
  • arty
    #84856
    Ebben veled értek egyet, a mantle komolyabb előnyt főleg csak életszerűtlen körülmények közt tud kimutatni (csucskártya szar-cpuval, kis felbontás, áh... :( )
  • Solt
    #84855
    Szerintem az APU + VGA párosé a közeljövő, a hagyományos CPU-k szép lassan kiszorulnak majd. A közös memóriacímtér miatt az APU-nak hatalmas az előnye késleltetés szempontjából. Így, hogy egyre jobban nyomulnak a virtuális kütyük, ez elengedhetetlen lesz... Már csak az erőre kell rágyúrni. :)