90029
  • Her Laca
    #84934
    De ,hogy megnyugtassalak ,ha mégis vennék csúcs VGA-t és érdekelnének a játékok akkor már csak "megszokásból" is csak NV:) Biztos ami ziher. Mantle ide vagy oda:)
  • Her Laca
    #84933
    Nekem mondod,hogy nékem áldás? Ratyionom van bakker! Abból is egy bitangerős istentudja milyen :) valami szutyok egyszerű VGA:)
    És nem is tervezek soha többet qrva sok pénzt kiadni hardverra:)
    Így nekem aztán hidd el tökmindegy:)
  • Susarc
    #84932
  • Jacek
    #84931
    részemről pass:(
  • Susarc
    #84930
    akkor lehet más adta meg magát?? nem indul csökk módban....itt megáll: Windowssystem32driversCLASSPNP.SYS.
  • Jacek
    #84929
    Simán felment , de ez téged nem vigasztal. Csökkentett mód minima kellene hogy le tudd szedni(szerintem)
  • Susarc
    #84928
    a hibakereső driver problémát ír....semmi baja nem volt eddig csak a mai béta teepítés utáni rebootnál jött elő
  • Jacek
    #84927
    Fő irányvonal ha ránézel egy tesztre mindig az látod a leggyorsabbnak ami a gépedben van:D
  • Jacek
    #84926
    Mindjárt indítom a kickstarter projectet:D
  • Solt
    #84925
    Húú... Erre nehogy lecsapjon valami orosz fejlesztő brigád, mert akkor vége a világnak! :D
  • Jacek
    #84924
    Én még csak most telepítem csak:)
  • Jacek
    #84923
    GorillaGlassIV van az NV szemüvegen?:D

    De nincs vita használják ezt:D Minden gyártó élteti a modern OpenGL-t
  • Solt
    #84922
    Olyan mantle, ami átüti a zöldhályogot, soha nem lesz! :)

    Nem tudom, te mit vártál, mit olvastál, de én nem látom, hogy miben lenne most minden más mint a megjelenése előtt.
  • alyr2
    #84921
    Nekem is az van fönt de semmi baja
  • Jacek
    #84920
    Az érdekes mert elvileg nem tölt driver csökkentett módban, de biztos bekavar valami fac tudja.. okos verzió=reinstall:)
  • Susarc
    #84919
    R9 270X-el felraktam a legújabb beta drivert 03/17-i na a gép nem indul! a windows ablakig betölt majd semmi.....win javítás nem működik,de driver hibát jelez.......

    valkinek volt hasonlű tapsztalat? és hogyan szedhetném le parancssorból? mert még csökkentett módban sem indul el :(
  • Jacek
    #84918
    Azért itt keresztes háborút folytattál, míg ez meg elfogadott:DDD Érted azért ugye?:)
  • kifli
    #84917
    Egyik szavaddal ütöd a másikat, akkor a marketing a lényeg, vagy a való élet? Eddig pr bullshit volt a mantle, ami nem a csúcskategóriában mutatja meg a pozitív tulajdonságait, közben meg a csúcskategóriának van csak marketing értéke?

    Akkor hogy is van ez?
  • Borg
    #84916
    Az egy pont olyan grafikon, mint amikkel a Mantlet hypeolták egy évig.
    Csak ugye mikor az AMD csinálja ugyanezt, azt nem veszed észre :)
  • Borg
    #84915
    És a csodamantle megjelenéséig még hány év van hátra?

    És most miért egész más a mantle történet, mint 2013-ban? :D
  • Solt
    #84914
    Kiváncsi vagyok, de a dx határai miatt csodát nem tudnak tenni. :)
  • Jacek
    #84913
    Ez tetszik e legjobban:D

    StarSwarm a rajzolási parancsok szempontjából alacsony terhelésű ScenarioFollow módot használta, míg a Thief Full HD-nél is nagyobb felbontásban (2560x1440 vagy 2560x1600 pixel) futott maximum beállításon, még az SSAA-t is a legjobb opcióra állítva. A Thief grafikonján nincs feltüntetve az AMD Radeon R9 290X DirectX-ben mért sebessége, de az előbbi beállításokon nagyjából ugyanúgy teljesít, mint Mantle módban – alig 1-2 képkocka/másodperccel lehet rosszabb a tempója.

    Nem értem mért nem ostorozza az NV-t senki:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Solt
    #84912
    Sehol! :D Csak kell az önámitás, mert úgy lelkileg jobb. :) A dx12-ig még sok idő van, addig a mantle nagy előnyre tehet szert... Majd elválik mi lesz, de az fix, hogy már nyertünk vele azzal, hogy felkavarta az állóvizet.
  • Jacek
    #84911
    Legjobb a Mantle PR bullshit de a NV csoda driver aminél elfelejtették oda írni hogy is születtek a mérések az igen az fasza és innovatív:DDDDDD
  • alyr2
    #84910
    Amugy ezt valaki elmondhatna hol bukott meg a mentle. Bf4 eleve bugos ergo az nem mervado..nekem a thief 4 40 fpsen(+-5/6) fut egy fx 4300 270x karival mantleval..dxel meg valami 25 fps volt..ha lesz tobb jatek ami tamogatja akkor mondhatunk rola akarmit. De amig 3-4 jatekban van tamogatva addig nem mervado, az hogy megbukott volna..
  • Solt
    #84909
    Ha azt a hülye dumát meg elhiszed, hogy az MS 5 éve fejleszti a dx12-t, akkor tényleg menthetetlen vagy! :)
  • Jacek
    #84908
    Óóó persze 2 éve fejlesztik:DDD azért jön még két év múlva.. OMG
  • Solt
    #84907
    Nagyon keményen nyomod! :D

    A mantle lényege, hogy pc-n is legyen egy olyan (hasonló) api, ami a konzolokhoz van. Célja a portolások könnyítése, valamint a DX korlátainak a kitolása. Mivel a konzolokban apu van, érthető, hogy a DX-l szemben pc-n is az apukon a legnagyobb az előnye... Ez ugye a felépítése miatt érthető. Ezen kívül a lehetőségekhez képest enyhít a cpu limites szituációkon. Ehhez jön még hozzá, hogy az AMD célja, a fejlesztők igényeinek a kielégítése. Gyakorlatilag abba az irányba fejlesztik, amit a fejlesztők kérnek. Ellentétben az MS-l ugyebár...

    Az egész fejlesztés alatt áll... Az, hogy jelenleg hány játék támogatja, totál irreleváns... Ami a lényeg, hogy a csoda DX12 megjelenéséig még két év hátra van... Addig a jelenlegi állás szerint kb két tucat mantle játék fog megjelenni, tehát konklúziót majd akkor kell levonni, mert a megjelenéséig csak DX11 van, aminél a mantle sokkal jobb... Ha tetszik, ha nem, ha elfogadod, ha nem. :) A 2-4 fps-nél meg jóval nagyobb a különbség még BF alatt is, ami alapvetően nem a mantle-re lett fejlesztve, csupán csak támogatja. És akkor még ott van a késleltetés, amit rendre elfelejtesz... Nézd meg, hogy a ph-s topikban hányan dicsérik a dx-l szemben... (Az utolsó bétával) Nem 2-4 fps-ről beszélnek.. Főleg multiban...

    A PR dumát meg hagyjuk... Az eleje óta tudni lehetett, hogy főleg olyan környezetben fog igazán domborítani, ami hasonló a konzolokhoz. Ehhez képest ingyen kaptak egy csomóan már jelenleg is 10-30%-ot. Tudom, hogy ez fáj, mert ilyet az nv a büdös életben nem csinálna... Minden szarért pénzt kérnek... Lásd ezt a monitorba építős okosságukat. Ez van, dolgozd fel, neked is jobb lesz. :))



  • Borg
    #84906
    Vagy 2 éve fejlesztik a DX12-t... nyilván csak kivártak mi lesz a Mantleból, de látva mekkora zakó lett januárban belőle, sajnos továbbra is ráérősen fejlesztik. Abból 2015 előtt nem is fogunk semmit látni, maximum az OpenGL alternatívákból, meg a DX11 optimalizálásból. Amik ugye eddig is léteztek, ismert dolgok voltak, attól hogy az AMD-nek nem volt érdeke nagy dobra verni.
  • Solten
    #84905
    Marketing a csucsrol szol, a zsiros bevetelt meg a kozep hozza.
  • Solten
    #84904
    Keves mar a hárdkór gémer, a PC jatekosok nagyobbik resze MMO-zik. Ahhoz meg felesleges a csucshardver.
  • Solten
    #84903
    Klassz hogy az Nvidia, Majkroszoft eddig nagy ivben tojt ra, a Mantle utan hudeqrvafontos lett nekik hirtelen :D Annyi pozitivuma van legalabb a DX12-nek hogy a Mantle-t kopizza.
  • Borg
    #84902
    Ahogy valaki a PH-n elmésen megjegyezte, a mantle saját kategóriát teremtett, ahol nincs is versenytársa, de még így is sikerült bukni vele :D
  • alyr2
    #84901
    Hat mostantol errol a szegmensrol is szolni fog:)
  • Borg
    #84900
    Csakhogy a verseny sosem a közép meg alsó kategóriáról szólt.
    Marketing értéke a csúcsnak van, amit ott elérnek. Gamer szempontból is az érdekli a népet. Az hogy itthon csak i3-ra meg fx-re telik, nem jellemző kép a világ játékosaira, sőt.
  • alyr2
    #84899
    De nem abbol kell kiindulni , hogy mindenkinek i7 meg i5 ficeg a gepeben...hanem a legtobb haztarasban a mindenes gep i3 vagy max fx 6000 szerias szinten van..es ezeknel hoz latvanyos javulast..ez siman csak uzlet..a szamitogepes tarsadalom 1/3 st vagy 2/3at szolgalod ki? a termekeddel..ennyi az egesz
  • Borg
    #84898
    E.

    Persze hogy nem gondolták komolyan. A PR bullshit része volt, amit egy éven át szajkóztak a Mantle kapcsán, miközben világosan tudniuk kellett akkor már nekik is, hogy a M$ dolgozik rajta, ráadásul más alternatívák is vannak. Csak nekik ez így jobb reklám érték volt, a sok amd fanboy meg be is vette csont nélkül, hogy jön a mantle, és onnantól kenterbe vernek mindenkit. Ehhez képest 2 hónap késéssel megjött, és 3 hónapja kint van, és hány játék támogatja?1.5-2? Azokban is van vagy 2-4 fps plusz. Mert arról ugye nem beszéltek előre, hogy csak a vérgyenge CPU limites helyzetben fog segíteni. Rendes gamer PC-ken egy hajszálnyit se. Szépen beillesztették a többi AMD fejlesztés sorába, amik papíron szépek meg jók a megjelenésig, aztán az első teszteknél kiderül, hogy a fele se igaz...
  • Blum
    #84897
    "hanem úgy, hogy nem is lesz DX12"

    Szerintem az AMD-nel sem annyira hulyek,hogy ezt komolyan gondoltak. Konkretan nyilatkoztak ilyet,hogy ezzel a Mantle dologgal ez a celjuk?

    Jacek: szerintem hulyeseg azt allitani,hogy azert jon az uj DX,mert jott egy Mantle. Az mindenkepp jott volna,csak az AMD jobban idozitett mint az MS a DX12 hirevel.
  • Borg
    #84896
    Megint ez a félremagyarázás... remélem legalább egy önelégült mosolyod volt hozzá, ha már érveid nem :)
  • Jacek
    #84895
    Mantle előttig volt szó új DX-ről? Nem tudom mi a pofára esés, ingyen van! elősegíti hogy a PC ne dögöljön meg mert lép az Ms meg az NV is valamit már megérte.
    Szerinted ezt úgy kellett volna az AMD-nek csinálni hogy NV hardveren fut a Mantle csak és a sajátján nem, kb akkor éreznéd korrektnek:)