90029
  • arty
    #85014
    mondom hardverapró :)
  • TBTPumpa
    #85013
    Jó is lenne annyiért, de 75k alatt nem láttam még sokgaris verziót.
    65k-t meg is érne.
    Ipon-on "csak" 87 000 Ft (néhány hete volt ez 97k is).
  • arty
    #85012
    én anno eladtam 70ért a 7950et, 33ezret ráfizettem a 290x-re, majd ezt cseréltem 280x + 16 ezer forintra = 87e volt nekem az ár :(((

    ehez képest 65k... neviccelj :)
  • arty
    #85011
    lősz hardveraprón egy sokgaris 280x-et 65ezerért és hátradőlsz egy évre :)
  • grebber
    #85010
    O ha igaz volna ....

    AMD Pirate Islands : R9 300 Series Alleged Specifications Detailed, Flagship Cores Bermuda XTX, Treasure Island XTX and Fiji XTX

  • Jacek
    #85009
    Nem szentiras, de valami ilyesmi volt hogy a komolyabb maxwell csak osszel.
  • TBTPumpa
    #85008
    Nem mondod? Azt hittem, hogy a zöldek lassan dobják kifelé a GTX800-as sorozatot. Látom nem sietnek már ők sem.

    Saját mérésem:
    ASUS Radeon HD6970 2GB:
    Tomb Raider (1680x1050, Ultimate preset, Shadows: Normal, TressFX: On, FXAA)
    Minimum FPS: 30
    Max FPS: 49
    Arvegrave FPS: 38

    YT videó:
    ASUS Radeon R9 270X TOP:
    Tomb Raider (1680x1050, Ultimate preset, Shadows: Normal, TressFX: On, FXAA)
    Minimum FPS: 40
    Max FPS: 72
    Arvegrave FPS: 54

    Szintén YT videó, de ebből csak ilyet találtam.
    ASUS Radeon R9 280X TOP:
    Tomb Raider (1920x1080, Ultimate preset, Shadows: Normal, TressFX: On, FXAA)
    Minimum FPS: 67
    Max FPS: 72
    Arvegrave FPS: 60

    Látható, hogy a 280X FullHD-ban is szépen teljesít, de akkorát sajnálok beleerőltetni a gépbe, főleg úgy, hogy hamarosan úgyis olyan kártyák érkeznek, amikben már tényleg lesz előrelépés (az átnevezésen kívül).
  • Jacek
    #85007
    Elvileg nem fog jönni semmi tavasz/nyár.. ősszel max..
    Radeon tulajként én most 770 vennék:D komolyan ha kisebb kat. akkor meg 270x-et
  • TBTPumpa
    #85006
    Én nem tudom, hogy milyen kártyát tegyek az i7 proci mellé. Valami combos kéne, de már sajnálok ennyi pénzt költeni gépre.

    ASUS R9 270X TOP vagy ASUS GTX 760
    vagy (ha már lúd, legyen kövér)
    ASUS R9 280X TOP vagy ASUS GTX770
    Tudom ez lenne a legmegfelelőbb, de sajnálnék 80-90 000 Ft-ot kiadni egy átnevezett GPU-ra. Vagy akkor már várjam meg a GTX800-as sorozatot? (Hamarosan jönniük kéne, mert tavasszal/nyáron szokta az Nvidia kihozni az új kártyáit).
    Különben is az R9 280X nagy kártya, alig férne el a gépházban. GTX770 kényelmesen elférne, de az drágább és az is átnevezett modell.
  • pHNxX89
    #85005
    280x anyagilag brutál számomra, a VGA még a jövő zenéje , 7950nek elégnek kell lennie még a következő évben is.
  • Omlás
    #85004
    "En most tervezek valtani egy FX 4300 rol 8320ra, viszont utanna olvastam meg megneztem nehany tesztet es osszehasonlitast a 2 procirol.. es tulnyomo reszt azt hoztak ki hogy jatekra a 4300 jobb, mert 1 szalon elősebb.."

    Erre írtam, hogy a jövőre tekintve sőt már jelenleg is hol dominálna az egy szálon erősebb pl játékok terén mikor már a jelenlegi játékok is több szálra vannak írva legalábbis nem sok kivételt tudok. ;)

    pHNxX89:
    A CF-nek vannak hátrányai így ha nem működik akkor semmi előnyöd nincs belőle ha jól működik akkor viszont elég szépen hozza a teljesítményt.
    Egy erősebb vga praktikusabb bár ezt mindenki maga dönti el nekem semmi bajom nincs a CF-el és nem is tervezem erősebb vga vásárlását inkább kivárok még egy kicsit lejeb csúszik a 7950 ára és veszek még egyet :D
    7950 után ami neked jelentősebb upgrade lenne talán egy 280x csak kérdés megéri e anyagilag.
  • Borg
    #85003
    A teljesítményéhez képest pont ugyanannyiba kerül egy intel, mint az amd-k. Nem véletlenül olcsóbbak azok.
  • pHNxX89
    #85002
    Én is 8320-on gondolkodtam és ezek után megerősítést is nyert :D És melyik a jobb megoldás egy újabb VGA vagy egy 7950 crossfire ben?
  • alyr2
    #85001
    de ki mondta hogy jovore tekintve:D azert akarom cserelni:D
  • Omlás
    #85000
    Hát nem tudom, hogy hol hozták ki az FX-4300-at jobb CPU-nak játékra mint az FX-8320 de elég nagy baromság :D. Még ha az egy szálon erősebb dolog igaz is hány játék jön ki most és a jövőben amik 1 szálat használnak ?
    Ha a pénztárca szól közbe akkor is max egy FX-6300 de az FX-4300 játékra kevés a jövőre tekintve mindenképp.
  • alyr2
    #84999
    En most tervezek valtani egy FX 4300 rol 8320ra, viszont utanna olvastam meg megneztem nehany tesztet es osszehasonlitast a 2 procirol.. es tulnyomo reszt azt hoztak ki hogy jatekra a 4300 jobb, mert 1 szalon elősebb..
    Meg szerintem a 4300 nem hajtja ki a vgamat..r9 270x.. a 320 pedig hozna
  • Omlás
    #84998
    Kérdés mennyit szánsz rá ?
    Ha fejleszteni akarsz akkor hosszabb távra ár teljesítmény arányban szerintem FX-8320 elég jó választás.
  • Jacek
    #84997
    Nem tudja kihajtani az a VGA még elég sokáig rendben van, viszont nem tom melyik FX lenne a jó mostanában.
    Főleg az Intel:DDD

  • arty
    #84996
    nem tudja* - nekem a 6950/6970et se tudta, úgyhogy minél előbb vegyél uj cput :)

    (persze ha mindent fullhd vagy felette, 4-8 AA-val nyomod, akkor lehet mégis a gpu a limit nálad ;) )
  • pHNxX89
    #84995
    Sziasztok! Szeretném leváltani a processzorom kérdés, hogy mire érdemes. Jelenleg Phenom 965 és amd 7950 t használok, ez még kitudja hajtani a VGA t ha jól tudom, viszont jővőre már a VGA mat is szeretném lecserélni és akkor már ez a processzor kevés lesz, főként a DX12 re várok, akkor szeretnék kártyát cserélni, nálam INTEL nem jöhet szóba mert elég drágák, ugyh AMD FX maradt, arra vagyok kiváncsi hogy az FX típusokból melyiket érdemes a 4 vagy a 8 magos procit venni, és ha a 8magost akkor mért ha a játékok csak 4 magot használnak?
  • MerlinW
    #84994
    Ár/érték terén nagyon jók a 69xx-es modellek. Én is imádtam a 6950-emet.
  • TBTPumpa
    #84993
    Ez még mindig jobb, mint amit most a HD6970-es kártyám tud nyújtani. Bár kicsit komolyabb teljesítményre számítottam. Viszont ez a 30FPS sem rossz.
    Az R9 280X lenne a megfelelőbb, mert az már korrektül viszi a játékot, bár arról azt olvasom néhány játékostól, hogy baromira ingadoznak az FPS értékek. YT videóban zöld vonalon (GTX770) láttam egy srácnál, aki Tomb Raider-t játszott (FullHD + Ultimate) baromi jól futott neki, 50FPS alá nem is ment a játék, nem is volt komoly ingadozás, pedig egy nagyon VGA zabálós részen játszott (nálam ott 15-18 FPS-t számolt a Fraps).
  • broman191
    #84992
    ~30 FPS-t tud több megbízhatóbb oldal tesztje szerint is, a bizonyos beállításokkal, ez mondhatni reális igény is egy ilyen karitól... :)
  • TBTPumpa
    #84991
    Ennyire jól vinné az új Tomb Raider-t egy Asus R9 270X DirectCU II TOP videokártya?
    FullHD + Ultimate grafikai beállítás
  • TBTPumpa
    #84990
    Atyaúristen. Van teljesítménye az biztos. Gondolom télen a hideg szobát is befűti. Kályha sem kell.
  • broman191
    #84989
    AMD Radeon R9 295X2 8 GB Review @ TechPowerUp - A teljesítmény brutál, a fogyasztás pokoli, a hűtés felületesen nézve egészen jópofa, bár részletekbe menően dolgozhattak volna még rajta a mérnökök és az árfekvéshez mérten nonszensz módon spóroltak ezzel-azzal... Az az egyetlen szerencsétlen venti középen a VRM rézbordázata felett...az valami gyöngyszem, mint halottnak a csók, miért nem tudták megoldani, hogy oda is jusson a vízből, ne süljön terhelés alatt 100 C felett, amíg a GPU-k 60 környékén vígan elvannak...
  • arty
    #84988
    :D
  • Jacek
    #84987
    :D benéztem! mea culpa:)
  • Blum
    #84986
    Azert nezted,hogy kinek valaszolt? :))
  • Jacek
    #84985
    Azért nézted hogy dualGPU?:))
  • arty
    #84984
    hepi end
  • TBTPumpa
    #84983
  • masterthief
    #84982
    Win reinstall még nem volt, de megoldódott a probléma.
    A böngészőben a Kiegészítőkben találtam 3 kiterjesztést, amiről nem is tudtam. illetve nem foglalkoztam velük :)Uninstalláltam és helyreállt a videók alatti összeomlás, zöld képernyő.
  • lo9in
    #84981
    felcseréltem őket és a hiba úgyis megmaradt , ki is takarítottam és egyesével is teszteltem , egyesével jók együtt nem , két ugyanolyan ram
  • Blum
    #84980
    2 slot van azon a lapon,ugyhogy 2x2 KIT eseteben ezen nincs mit nagyon varialni :D
  • xido
    #84979
    memória slotok?
    memtesteld le egyesével őket,de tedd be mindegyik sínbe..hátha a páros használatkor pont oda kerül az egyik..
    vagy nagy butaságot tippeltem,de akkor majd kijavítanak :)
  • lo9in
    #84978
    elvittem bevizsgáltatni szaküzletbe is
  • lo9in
    #84977
    sziasztok

    olyan gondom adódott hogy van két ramom 2x2gb és külön külön jók de együtt használva elvéreznek a memtest86 bootolós progival

    lehetséges hogy alaplap probléma ?

    továbbá windows alatt kékhalál és programok összeomlása is előfordul :/

    mint hűséges amd kártya tulajdonos írok ide , kérlek titeket ne zavarjatok el másik topikba köszönöm :)
  • masterthief
    #84976
    Nálam You Tube videók mennek hiba nélkül, de online filmek nem. Valószínű hogy olyan vírust nyelhetett be a gépem, amit az Avast nem ismer fel, és így bosszant. :)Rettenet.
  • xido
    #84975
    azt hittem ez csak 4xxx kártyáknál jön elő..pár napja vagy picit régebben valakivel párhuzamban pont ezt emlegettük,hogy soha sehol,de youtube lejátszásoknál random előjön ilyen hetente egyszer legalább,hogy lefagy,omlik,zöld,f5,kék halál...