90029
  • Jacek
    #85054
    Volt nekem is ilyen az nem hardver problem, nyugodtan használd a "beta" meghajtókat mert azok azok amik régen havonta voltak csak nem validáltatják le.. teljesen rendben vannak.
  • TBTPumpa
    #85053
    Kép is van!
  • TBTPumpa
    #85052
    Amúgy meg most meg fekete kockák jelennek meg fórumozás és videónézés közben. 25 fokos a kártya és még így is (szóval nincs túlmelegedve). Frissítenem kéne a VGA Driver-t (2013. decemberi van telepítve) a jelenlegi bétára?

    Vannak bajok!
  • TBTPumpa
    #85051
    Lefrissítettem. Utána nagy kedvem volt lefrissíteni az alaplapi Biost is, bár azt lehet, hogy nem kellett volna.
    ASUS oldaláról letöltöttem az alaplaphoz szükséges legújabb Bios fájlt (P8P67EVO-ASUS-3602.ROM), majd újraindítottam a gépet és beléptem a Biosba.
    Megkerestem a Bios frissítő lehetőséget és megkerestem a meghajtón a ROM fájlt. Be is olvasta, ki is írta, hogy ez "megfelelő" és hogy akarom-e frissíteni a BIOS-t.
    Rákattintottam az Igenre, majd el is kezdte frissíteni a dolgot. A folyamat végén ki is írta, hogy a frissítés sikeresen befejeződött és hogy újraindítja a gépet.
    A gépet lekapcsolta, majd pár pillanat után indította újra, ekkor egy hibaüzenet fogadott (Reading failed!). Mondom fasza.
    Egér mozgatására folyton megjelent ez az üzenet, így csak billentyűkkel tudtam navigálni. Megkerestem újra a ROM fájlt és megnéztem mi van. Ismét engedte frissíteni, így lefrissítettem még egyszer.
    Újra azt írta ki, hogy sikeres lett a dolog, majd megint újraindult. Újraindítás után már nem rinyált. Elindult a Windows is (mely elkezdett összetevőket telepíteni + hardvereket ellenőrizni). Újraindítottam a rendszert és úgy tűnik, hogy rendben van minden.
    Aida64 szerint is "sikerült" a VGA és az alaplap Bios frissítése, mert mindkettőnél a legújabb verziót írja (alaplapnál 1503 volt az előző, most a 3602 van).

    Csak szerintem kellene ennek elsőre ténylegesen sikerülnie mindenféle hiba nélkül?
  • TBTPumpa
    #85050
    Ezt találtam az ASUS oldalán:
    VBIOS Update for R9270X TOP 2G
    1.Resolves intermittent flickering seen on some R9 270X graphics cards.
    2.Improves power efficiency

    Itt ajánl is hozzá egy driver-t, ami még a decemberi kiadás. Akkor azt már nem kell telepítenem (jelenleg az van fennt)?
    Mert máshol azt írták, hogy a lehető legújabbat töltsem le (bétát, azt meg nem nagyon akarok).
  • TBTPumpa
    #85049
    Nah ez nekem új.
    Ha 20-30 percig önmagára hagyom a gépet, a videokártya automatikusan "lekapcsolja" a gépet. Merevlemezt, mindent. Mikor megmozgatom az egeret, kékhalál fogad merevlemez írási hiba üzenettel (gondolom, mert lekapcsolta a merevlemezeket és a Windows írni akart rá), majd ekkor kezdenek el felpörögni a merevlemezek. Mindezt úgy, hogy ezt a beállítást kikapcsoltam a Vezérlőpultban.
    Nem tudom, hogy ez mennyire bajos vagy sem, de más fórumokon írták, hogy az ASUS R9 270X és 280X-nél vannak képhibák (remegés, háromszögek, driver hibák). És, hogy ajánlott a Bios frissítést elvégezni. Kíváncsi vagyok rá, mert ez így nem buli.
    (És gondolom a VGA lesz a ludas, mert az előzőnél soha nem produkált ilyet.)
  • Jacek
    #85048
    Nekem 3570k van és lusta vagyok 34-ről 45-re átrakva és így megy vagy egy éve:) 4500-on..
  • TBTPumpa
    #85047
    Sosem húztam még CPU-t vagy VGA-t. Mindig a gyári beállításokon használtam. Szóval nem tudom, hogyan kell belőle többet kifacsarni, de nekem így is megfelel (1-2 FPS már nem számít). Hisz nem fizettem hatalmas összeget a kártyáért és ez is jó 1-2 évig (néhány éven belül úgyis komolyabb kártyák érkeznek, mert most volt generációváltás, szóval majd akkor veszek valami combosat).
    Másik helyen írták, hogy ez a CPU még egy R9 290X-et is elvinne, szóval majd legközelebb csapok valami erősebb kártyát mellé.
  • arty
    #85046
    alakul
    próbából nem nézzük meg 4+ ghz cpu mellett? ;)
  • TBTPumpa
    #85045
    Hmm. Úgy tűnik be volt kapcsolva a V-Sync mérésnél, mert újra lefuttattam a dolgot és ilyen eredményeket hozott:
    Minimum FPS: 39
    Max FPS: 71
    Arvegrave FPS: 53

    Ha a tesszellációt kilövöm, akkor így módosulnak az értékek:
    Minimum FPS: 43
    Max FPS: 80
    Arvegrave FPS: 57

    Viszont ezek nem FullHD felbontásban alatt lévő értékek, hanem csak 1680x1050-es felbontású értékek.
  • arty
    #85044
    minek vettél K-t, ha nem cibálod?! ;)

    én tressfx nélkül nyomtam, ugy a 7950 is tudta a 60fpst
  • TBTPumpa
    #85043
    750W-os Chieftec tápom van, a V3-ba vagy a V4 csatlakozókba tegyem át a kártyát (jelenleg V4-ben vannak a tápcsatlakozók, korábban a V3-at használtam). Bár sokat nem oszt, nem szoroz szerintem.

    Hirtelenjében találtam:
    Intel Core i5 2500K (4,4-re húzva) + 8GB Ram + ASUS Radeon R9 280X TOP:
    Tomb Raider (1920x1080, Ultimate preset, Shadows: Normal, TressFX: On, 4x SSAA)
    Minimum FPS: 32
    Max FPS: 72
    Arvegrave FPS: 59

    Itt is kevés a Max FPS. Rossz a játék!
  • Solt
    #85042
    Alapfeszen tudják a 4GHz-t, addig azért "illene" megcibálni. :)
  • TBTPumpa
    #85041
    Talán. Intel Core i7-2600K processzorom van (alapbeállításon megy, nincs húzva). Akkor ezek szerint ennyit tud a proci.
    Bár ezzel a kártyával máshol is hasonló eredményeket (max FPS) értek el a Tomb Raider játékban.

    Ultra grafikán így módosul a dolog:
    Min: 68
    Max: 102
    Avg: 86

    A TressFX elég sokat felzabál (újabb kártyáknál is hatalmas FPS dropokat produkál néha). Eléggé kiforratlan technológia.
  • Jacek
    #85040
    Jaj csúnya a doboz:))) egyébként akkor egy csúcs VGA vettél most meg középkategóriát. De jó kis kártya az, grat hozzá..
  • arty
    #85039
    minyima fps szépet ugrott azért, de a maxot nézve...... nincs neked cpu limited? ;)
  • TBTPumpa
    #85038
    Beszereztem az új kártyát. Mivel Hardveraprón 4 teljes napig senki nem volt képes válaszolni néhány kérdésemre (garanciális ügyintézéssel kapcsolatban), úgy döntöttem inkább lemondok az ottani R9 280X kártyákról és inkább veszek boltból kisebb modellt.
    Így az ASUS Radeon R9 270X TOP kártyára esett a választásom.
    A doboza közel sem annyira igényes, mint anno az ASUS HD6970 kártyáé volt, de legalább maga a kártya jól néz ki (és tetszetős hűtése van).
    Észrevehető, hogy valamivel kisebb a kártya és kisebb a fogyasztás. Emellett ami baromira feltűnt, az az, hogy rendkívül csendes és hűvös. Terhelés alatt van 50 fokon, alapjáraton 25 fokon üzemel. A korábbi 70-80 fokra is felment, de akkor már iszonyú hangos volt. Bár az ugye referencia kártya volt, tehát ott érthető a "hangzavar".
    Tomb Raider alatt le is futtattam a videokártyát (2013-as decemberi AMD driver-rel, béta drivereket nem telepítek).
    Picit jobb eredményt nyújt, mint az előd!

    ASUS Radeon HD6970 2GB:
    Tomb Raider (1680x1050, Ultimate preset, Shadows: Normal, TressFX: On, FXAA)
    Minimum FPS: 30
    Max FPS: 49
    Arvegrave FPS: 38

    ASUS Radeon R9 270X TOP:
    Tomb Raider (1680x1050, Ultimate preset, Shadows: Normal, TressFX: On, FXAA)
    Minimum FPS: 39
    Max FPS: 64
    Arvegrave FPS: 52

    Ehhez a felbontáshoz és azon kevés játékomhoz, amikkel játszani szoktam többnyire, teljesen jó vételnek érzem ezt a kártyát. Csak 20 000 Ft volt.
    A 280X kártyához már +50 000 Ft kellett volna, annyit meg már nem akartam VGA-ra áldozni.
  • MerlinW
    #85037
    Ez elég OFF topik, de:

    - Control Panel, System and Security, System
    - Advanced System Settings
    - Advanced fülön Performance blokk -> Settings gomb
    - Advanced fülön Virtual Memory blokk -> Change gomb

    Nem tudom mit értesz memória túlírás alatt, de védekezni úgy tudsz ellene, hogy veszel még memóriát a gépbe:)
  • Drazse23
    #85036
    Sziasztok!

    Hogyan tudom megoldani, hogy a virtuális memóriát nem a helyi lemez (C meghajtó) kezelje, hanem valamelyik másik? (Csak mert azokon több hely van.)

    Avagy hogyan lehetne hatékonyan védekezni a memória túlírás ellen?
  • simixox
    #85035
    Ezaz... ezért fosok kicsit hogy a videókarinak van valami baja... De Win7-et meg nem szeretnék használni, már olyan jól átszoktam 8-ra... lehet elsőnek 8.1-el próbálom hátha...
  • arty
    #85034
    hidra szerintem nincs is benne minden driverben... de amugy még catalyst sem kellene a dologhoz, hiszen a win alapból tudja managelni a kijelzőket
  • simixox
    #85033
    hát ha jól értelmezem az már alapból benne van a driver-be... csak annyit állítottam telepítésnél hogy 'expressz' telepítés. gondolom az feltesz mindent ami kell...
  • Panzeradler #85032
    Hydravision fent van? Elvileg az pont az ilyen dolgokhoz kell. Mondjuk alapból felteszi, de lehet kivetted a pipát driver telepítésnél.

    Egy próbát megér:)
  • arty
    #85031
    amit én használok: Macrium Reflect
    ezzel le tudod menteni imidzsbe, akár windows alól is az OS particiot (100/350 megás "bootparticio + a c: meghajtó)


    imidzset lemented d:-re, e:-re, stb.

    utána a win7et felrakod, próba megvolt, mehet a visszaállítás
    én 4.2-es macriumot használom, ott a visszaállító iso még ilyen linuxos (vagy hiren bootcdkben is ott szokott lenni a program), de ugytudom talán win alól is vissza lehet állítani a win-t....
    5.x macrium pedig windowsPE cd isot ad, amiről booolva tudsz visszaállítani, de azt még nem próbáltam
  • arty
    #85030
    szerintem nincs miért aggódni, 2.5 cm hely még nem a nyomorgatós szint
    kábelek meg manapság már nem a kártyák végén vannak :)

    lásd

  • simixox
    #85029
    Ige próbáltam már más felbontást is Catalyst-ben beállítani... sőt a Hz-ekkel is bajlódtam mert valaki azt írta hogy próbáljam meg 50Hz-en hátha... de semmi. Kiterjesztést szeretnék de próbáltam klónozást is avval sem működik.
    Ilyet még sosem csináltam: mivel kellene lementenem a WIN8-at? Vagy az nem lenne jó ha VirtualBox-al vam VMWare-el nyomatnék egy win7 telepítést és azzal egy próbát? vagy mindenképp rá kell telepíteni hogy tesztelhessem?
  • TBTPumpa
    #85028
    Van benne annyi hely. 31cm van az ütközésig. A kártya csak 28,5 cm. Én csak a kábelek/hűtés miatt aggódom.
    Sőt az MSI féle változat csak 27,2 cm. Bár MSI kártyám még sosem volt.
    Sapphire modellek is kisebbek (Toxic kivétel). Csak az ASUS szeret nagy dolgokat csinálni.
  • arty
    #85027
    korrekt kis háznak tűnik.
    a középső hdd/floppy racket nem tudod kiszedni?
  • arty
    #85026
    felesleges? fix60 alatt a fix30 van alternatívának :P

    (jó, tudom, nem mindenki a fix-frémráta megszállotja... pedig... ;)) )

    770en csak 2gb ram van, azé rövid ;)))
  • arty
    #85025
    ha volna otthon displayport2hdmi átalakítót, mondanám hogy tégy azzal is egy próbát... de pénzt kiadni rá, ami ráadásul nem is biztosan megoldás, nos az nem éppen ajánlott

    ingyen esetleg ki tudod próbálni, hogy lemented a win8at és átmenetileg, egy próba erejéig kipróbálod a win7et... amit leírsz, tök általános setup, felteszem sokan használják így a pécéjüket, tehát nálad is működnie kellene

    egyébként az LGTV-re próbáltad, hogy más felbontásban próbálsz jelet küldeni?
    egyáltalán: klónozod a képet vagy kiterjesztett asztallal kísérletezel?
  • TBTPumpa
    #85024
    Több lesz az, mint 50%. Tesztek alapján 60-65%-os teljesítménynövekedés van R9 280X kártyával.
    Én 1680x1050 felbontás mellett mértem 30 FPS-t.
    Videóban a srác 1920x1080 felbontásban mért 67 FPS-t (egy gyöngébb i5-ös processzor társaságában). Szóval 1680x1050 felbontásban ez lenne 75 FPS is minimum. Annyi meg már "fölösleges". 45-60 már teljesen jó lenne számomra.
  • TBTPumpa
    #85023
    Ilyen: Apevia X-Plorer2

    Ezer éves, talán ez még az AGP-s korszakban volt menő.

    Jelenlegi kártya 27,5 cm (11 col), az R9 280X (ASUS modell: 11,2 col - 28,5 cm). Elfér, de szűkösen. Akkor meg aggódhatok, hogy nem lesz jó a hűtés. Ellenben a GTX770 csak 10,7 col, ami 26,8 cm, szóval ez kényelmesebben elférne.
  • arty
    #85022
    nem
    viszont láthattad a tesztedben is: +50% a minFPS pl TR alatt ....

    amugy milyen házad van, amibe egy 30as vga nem fér el?
  • TBTPumpa
    #85021
    Ennyire nem jó a 270X?
  • arty
    #85020
    szmájlit képzeljük a végére.... ;)
  • arty
    #85019
    ha anyagilag amúgy megengedheted magadnak a 280x-et, tőlem ugyan nem kapsz áldást a 270x-re!!!
  • simixox
    #85018
    Sziasztok! Problémám van a Gigabyte Radeon HD 7950-es videókártyámmal. Már fejtegettem a dolgot más topicokban, szóval leírom hogy mire jutottunk eddig:
    ugye ezen a videókártyán van egy HDMI meg egy DVI (meg 2 display port de az most nem lényeg) A cél az lenne egyszerűen hogy egy LG TV-t HDMI - HDMI re kötni egy sima full HD monitort meg DVI - DVI-ba... csak hogy amikor így ven rákötve a videókarira olyankor a TV nem látja a jelet...( a win8 PC-n megjelenik simán felbontás beállításaiba is a LG tv(2. monitorként) meg a Catalyst-ben is...) hosszas próbálgatás útján kiderült hogy nem a TV a ludas mert laptopra kötve simán működik... illetve Geforce gt 220-as PC-re kötve is teszi a dolgát(igaz a pc-n is meg a laposon is WIN7 van)
    érdekesség: ha a TV-t a videókari DVI portjára kötöm és a sima monitort kötöm HDMI-re akkor gond nlkül működik... csak nekem ugye az lenne a cél hogy HDMI-re menjen a TV hogy a hang is a handszóróin szóljon!
    Mégegy dolog: a PC bios beállításaiban találtam egy olyat hogy IGPU Multi-monitor. ez le volt tiltva... ha engedélyezem akkor az alaplapi HDMI-re kötve megy a dolog. Szóval mindenféle módon össze birom hozni csak pont úgy nem ahogy szeretném :(
    Már csak az a kérdés hogy a videókártyám hardveresen szar vagy a WIN8-al van baja vagy mi??
    Ja és igen, Catalyst szoftverből vagy 7 félét kipróbáltam... ugyanezt eredményezte mind :/
    Kérem ha valaki tud vagy tapasztalt hasonlót az segítsen! Köszönöm!
  • TBTPumpa
    #85017
    Inkább az AMD gyártson kisebb kártyákat. Zöldek tudnak kicsit is gyártani ugyanolyan teljesítménnyel. A vörösöknek már nem sikerül? Ezekkel a vörösökkel csak a baj van!

    Amúgy kéne nagyobb ház is, de amit kinéztem a 45 000 Ft (sajnos csak az a modell tetszik az újabb dobozok közül), így máris 135 000 Ft-nál járnék, és ennyit nem akarok rászánni már erre a gépre. Új gépet meg biztos nem veszek, akkor inkább már PS4-et.

    Viszont beérem a 270X kártyával is, kisebb méretű, csöndesebb és jobb hűtése van, mint a mostaninak, kevesebbet fogyaszt és 10-15%-kal jobb teljesítménye van. Ez azért már komoly fejlődés (3,5 év alatt)!
  • arty
    #85016
    nem akarsz venni valami értelmes házat is egyúttal?
  • TBTPumpa
    #85015
    Giga meg Sapphire van, de azok hosszúak (29-30 cm). ASUS kéne, de az bezzeg nincs 75k alatt, mondjuk nem véletlen.