90029
  • kifli
    #85295
    ha jól emlkszem msi afterburner tud ilyet, de gpu-z is tud logolni a háttérben
  • alyr2
    #85294
    VAn e valami program amivel jatek alatt lathatoan ki tudom iratni a VGA homersekletet? Alt+Tab nem jatszik mert ugy nem pontos!
  • arty
    #85293
    viszont 1 év gari minusz... ha 5 évre tervezed a gépet, talán ez is kellene, h számítson :)
  • Gibor
    #85292
    Ez mind csak elmélet még, de ő volt említve, elvileg a hűtése jobb és az órajele is magasabb.
  • arty
    #85291
    arra figyelj, h gondolom ez egy viszonylag tuningos/drága kártya (gondolom?), ne valami alapot kapj cserébe...
  • Gibor
    #85290
    Igen, ma beszéltem az üzlettel és közölték hogy ezek a 270 hawk kártyák rendszerint hullanak vram hibával, és mondták is hogy másikat nézünk új kártyának.
  • Solt
    #85289
    Ha sokadjára nem megy fel a hivatalos driver, illetve utána ilyen drasztikus anomáliák vannak, akkor az általában vram hiba... :)
  • MerlinW
    #85288
    Hmm, akkor lehet.
  • Gibor
    #85287
    Viszont azt hiszem a következő jelenség vram hibára utal, hűtő tetején van egy kapcsoló (asszem bios-t kapcsol át) átnyomtam majd bejött a windows de ismét kis felbontás mert nem ismerte fel a vga-t. De mivel a driver fent volt ezért egyből magához tért majd újraindítást kért, utána a windows logó után megjelent a kép de sok csíkkal mindenféle színben, majd mikor az asztal jött volna be ismét fekete kép.
  • MerlinW
    #85286
    Akkor driver nélkül sem kellene mennie. Valami biztos nem okés ott, de nem hiszem hogy VRAM. Akkor lennének képbeli anomáliák, vagy abszolút semmi. Passzolom.
  • Solt
    #85285
    Valószínűleg elhalálozott a vram. Szerintem gariztasd...
  • Gibor
    #85284
    Nos most kérnék némi segítséget, játék közben egyszer csak elment a kép, majd újraindításnál a windows logo után fekete kép fogadott. Gondoltam összefosta magát a win vagy valami de nemgond mert épp akkor készült el az új gép, áttettem a videokártyát meg a vinyót, leformatáltam majd feltettem a windowst. viszont miután felteszem a vga drivert (bármelyiket) újraindítás után ismét fekete kép fogad. Jelenleg úgy a 3. windowsnál járok és úgy tudok írni hogy nincs fent vga driver.
  • Gibor
    #85283
    Szerintem!!!! a jelenlegi kártyád a max ami kihajtják egymást... Én most veszek egy komplett új pc-t, gépház, cpu hűtő stb....csak vinyó+vga-t nem veszek és 160ból most újabb 5évre megleszek (legalábbis remélem) egy erős i5-el (4690k).
  • Gubberx
    #85282
    Köszi! Ettől tartottam én is, akkor valószínű valami gyengébb kártyát keresek mellé :/
  • Gibor
    #85281
    Ugyanilyen procim van, 4870ről váltottam egy R9 270x-re és a javulás brutális volt, viszont a proci az kidöglik hamar, mostani játékok alatt 100%on megy az összes mag, cpu limites minden játék (watch dogs, battlefield 3, battlefield hardline beta, ac black flag....ezeket próbáltam).
  • Gubberx
    #85280
    Sziasztok,
    tanácsot szeretnék kérni a következő videó kártyámhoz, jelenleg egy Asus 6850-es van a gépben amit lecserélnék,a gép többi része: Phenom II x4 965 proci, és 8 GB ram, valami olyasmit keresnék ami ezekkel még rendesen meghajtható viszont árban nincs nagyon elszállva :) A tanácsokat tippeket, előre is köszönöm.
  • Panzeradler #85279
    Hogyan tudom beállítani, hogy a képet ne nyújtsa ki hanem fekete keretet adjon ha kisebb felbontásom játszom mint a natívom?
  • Musicking
    #85278
    Ezt KMPlayerrel oldottam meg, a TV ugyebár a 2ik asztal oda átdobom alejátszót a kívánt filmmel és ott szól, a gépen meg lehet böngészgetni, játszani stb, anélkül hogy bekavarna a tv-n játszot anyagnak.
  • arty
    #85277
    És ez miért nem teljesül úgy, ahogy írtam?
  • Blekk Síp
    #85276
    De én azt akarnám, hogy a gépröl a tv-re kuldott film hangja a tv-n szoljon, de ha közben játszok is akkor az már a gépre kötött hangfalon szoljon.
  • arty
    #85275
    Hangszorokat ne pcre, hanem a tvre kosd.
  • BooMiller
    #85274
    Nekem ez akkor működik ha frissen felrakom a hangkártya drivert, aztán egy váltásnál meg nem működik:DDDDD
  • Blekk Síp
    #85273
    Tud vki nekem abban segíteni, hogy tudnám megoldani azt, hogy HDMI-n keresztul a gépre kötött TV-n szolaljanak meg a filmek, de közben ha pl. játszok akkor egy idöben a hangfalon keresztül szoljon a játék?
    Jelenleg csak ugy müködik, ha vagy csak egyik, vagy csak másik szol, ha az egyiket letiltom. Azért is itt kérdezem, mert nemtudom, hogy a Catalyst Control Centerben kell e ezt egyáltalán állítani?
  • Solt
    #85272
    Röstellem, de én azt bírom... Az első rész óta játszók vele, kötelező darab! :))

    @arty: Olyat többet nem teszek, max akkor, ha a fórumokon áradoznak róla... Én mégegyszer nem leszek béta teszter! :D
  • arty
    #85271
    de azt is day1 vedd, hogy reális legyen az összevetés :D

    készülök! [popcornsmiley]
  • Her Laca
    #85270
    Na most esett le. Nem mondod,hogy meglett fejeddel amin már ősz hajszálak szaporodnak GTA val akarsz időt múlatni?
  • Her Laca
    #85269
    A 780 ad mindig is probléma mentes volt :)
    No de majd jön a radeon és :))))) Tudod ,ha nincs semmi problémája az embernek akkor csinál magának.
  • Solt
    #85268
    Az mondjuk tény, hogy a 780-m most már teljesen probléma mentes, de az is igaz, hogy közel sem játszom annyit, és annyi féle játékkal mint régebben. A mantle miatt biztos a következő vga-m Radeon lesz. Főleg, ha a GTA V tényleg normális támogatást kap.

    Aztán meglátjuk, hogy az nv milyen dx12-s vga-t produkál, no meg milyen címek jönnek rá.
  • Her Laca
    #85267
    Isten ments ,hogy a kedvemért:) Aztán hallgatnám ,hogy miattam megszaporodtak a problémáid. Én eldöntöttem,hogy soha a büdös életben többet nem variálok. Most úgy néz ki,hogy az elkövetkezendő 10 évben rep szim nem nagyon fog megjelenni ,így most veszek egy 780 at ami bőven sok ezekhez ,és azzal életem végéig elleszek. Procit se cserélek ez a 2500K bőven elég.
  • Solt
    #85266
    No, ebben 1000% egyetértünk... :) A 780 topikot már töröltem, az túlmegy minden határon! :D

    Ha jön új Radeon, akkor a kedvedért veszek egyet! :)))
  • Her Laca
    #85265
    Az az érzésem ,hogy nem fogunk mi ott választ kapni a világ nagy kérdéseire:)) A PH-n "szakmai" fórumtémák alatt szvsz talán ha 4 ember van aki érti is amiket leír:) Úgy összesen. 780 totyikba is beleolvastam és kész:)) Jelzőket nem is mondok mert nem lenne szép dolog.
  • Solt
    #85264
    Igen láttam... :D Lehet kevesen játszanak a BF4-l... :)

    Mondjuk az árulkodó, hogy Borg hallgat... ő nagy BF-s, ha sok lenne a negatív komment, már biztos elárasztott volna minket! :D
  • Her Laca
    #85263
    Na Soltom ezek vagy nem tudnak vagy nem akarnak mondani valami jót a mantle ról.:) Azzal vannak elfoglalva hogy kihajtsa é vagy nem a százmagos proci :))))
  • janihunk
    #85262
    Mikro laggok vannak. Kanyrodásnál inkább.
  • Her Laca
    #85261
    Valami 7700 de hogy 20-40-60 mifaxom azt nem tudom.
  • Solt
    #85260
    Nem! :D

    A Mantle főleg a gyenge CPU-n tud segíteni...
  • Her Laca
    #85259
    Így van ,majd elmondják. Mit okoskodjon itt az ember ,lévén nincs (azaz van!!!! ) AMD VGA-m. Tényleg ki kéne próbálnom ezzel a rettenetes erőművel:) Azt se tudom mi van a gépemben,nem emlékszel mit vettem?
  • Solt
    #85258
    Kíváncsi leszek... :)
  • Her Laca
    #85257
    ott olvastam:)) de nem ezt. De most feltettem a kérdést direktbe oszt majd megaaszondják:)
  • Solt
    #85256
    Az, hogy te nem olvastad, nem sokat jelent Mesterem! :D Nézz például a PH-s 290X topikba. Ott elég sokan mondják, hogy sokkal folyamatosabb a játékmenet, és több FPS-t is kapnak a DX-hez képest.

    2-3 év múlva fogja csak igazán megmozgatni a piacot... főleg, ha a DX12 nem olyan lesz, mint amire a fejlesztők vágynak.