90029
  • MerlinW
    #85335
    Se driver, se új kártya, se probléma:) Uborkázunk:)
  • Borg
    #85334
    Igen nagy a csend itt gyerekek ;)
  • kifli
    #85333
    q9450 és afölött volt csak jó a 9-es széria az alatt herélt volt, mert 12 helyett csak 6mb chace került bele...
  • V43 1105
    #85332
    Q6600 jó kis proci volt, no meg a 9xxx-esek ..
  • Solten
    #85331
    Ja de mar ujkoraban is beszeltuk le rola az embereket.. :D Akkoriban se volt tul eros cache-ben.
  • V43 1105
    #85330
    Manapság sajnos már gyengulnek a Q procik ..
  • Solten
    #85329
    Haver Q8200-je erosen visszafogta a GTX 660 Ti-jat.
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2014.09.14. 19:44:20
  • broman191
    #85328
    Hááát ha 30-40K-ig nem is, de ~50K-ig lezuhan a 2 GB-os verzió, ~60K-ig 4 GB-os, akkor részemről örülünk Vincent... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.09.14. 15:48:16
  • Inquisitor
    #85327
    A jelenlegi ára IS kisebb, mint a 280 szériának, csak sajnos nem ebben az országban ... de akkor lesz helyén az ára majd, ha a "következő" generációban átszámozva bekerül majd szépen a 30-40K kategóriába. Persze lehet előbb lesz ötösöm a lottón. :D
  • broman191
    #85326
    Majd olcsóbb lesz jelentősen, csak megvárják hogy kifusson a máig legyártott 280 készlet, aztán jön a helyére a 285. A jelenlegi áron nyilván kész vicc... :)
  • Inquisitor
    #85325
    Maga az R9-285 ebben a formájában nem juhé, pláne mert itthoni bölcs kereskedők drágábban adják, mint a GYORSABB elődjét.
    Fogyasztásban sem nyerő, mert nincs technológiai előrelépés gyártásban, ezzel szív a Global Foundry meg a TMS is.

    Ha onnan nézzük, hogy az Mjpeg HW tömörítő meg a dupla TMU szám egyértelműen a hardveres Megatextúrázás támogatására van, az meg örvendetes, de jelenleg nulla motor támogatja a HW megoldást, patch meg volt ígérve az ID Tech5 motorhoz csak közben Carmack meg lelépett Oculust fejleszteni ...

    Viszont ha igazak a pletykák az R9-390X-ről, akkor vélhetőleg EZ a GPU lesz az R7-370/370X alapja és akkor nyilván ennek megtöbbszörözött verziója lesz a nagy testvér. A leírtak alapján meg aki Mantlere gyúr az Tonga kártyákból várjon 4GB megoldásokra inkább.
  • Inquisitor
    #85324
    Ha nem hajtja ki, akkor az a korlátozott cashe miatt lesz ...
  • arty
    #85323
    játék és felbontásfüggű

    lesz ahol nyilván nem :)
  • lo9in
    #85322
    üdv.
    olyan kérdésem lenne hogy egy q8200 kihajtja e a gtx 750 Ti kártyámat ?
  • Solt
    #85321
    Off: Tudja valaki, hogy miért nem elérhető az EVGA PrecisionX 15 steam-n? ( meg a hivatalos oldalon sem )
  • arty
    #85320
    a raptr (vagy gaming evolved...) arra jó, h mérd a játékidőd, akár konzolon is :)

    felvételre szerintem vannak jobbak, ami kevésbé bloatware
  • broman191
    #85319
    Proper hunglish!
  • Jim Morrison
    #85318
    á csak annyi ? köszi :)
  • Panzeradler #85317
    Abból, hogy játszol, meg 1x kitudsz szedni ilyen,followolj egy embert, meg forumpostot like-olj.(hú de szép magyaros mondat lett)
  • Jim Morrison
    #85316
    azokat én is néztem, most kétszáz pontot csak abból szereztem, hogy optimalizáltam játék beállításokat :D (így van 1025). Bár hogy lesz itt több ezer pontom még nem tudom.
  • Panzeradler #85315
    Twitchre próbáltam még régen és az szörnyű volt, sima felvételt nem néztem, egyedül ez a pont gyűjtés dolog jó benne, szedem ki belőle így 3kulcsot ingyér(Dirt 3at megvettem és eladtam)
  • Jim Morrison
    #85314
    igen köszi, azt ki is kapcsoltam, majd kipróbálom hogy milyen mikor felvesz, de ha nem lesz jó akkor kb semmire se fogom használni. Ahogy elnéztem most már catalystban is van frissítés gomb, számomra az a fontos ^^
  • Panzeradler #85313
    Overlay-ét kapcsold ki, ha nem használod, egy-két játékkal összeakad.
  • Jim Morrison
    #85312
    Hát ez az AMD Gaming Evolved mióta van? most frissítettem a catalystet és láttam telepítőben, hogy van ilyen. Mondjuk auto update miatt szeretem, geforce kártyákhoz is van ilyen progi (bár ha teljesen őszinte akarok lenni abból a szempontból jobb a másik, hogy az nem akar még ilyen raptr kliens lenni...
  • broman191
    #85311
    Megérkezett az R9 285 juhéé! (?)

    Sapphire R9 285 Dual-X OC 2 GB teszt @ TechPowerUp!

    ASUS R9 285 Strix 2 GB teszt @ Guru3D
  • grebber
    #85310


    The Evolution of AMD Radeon GPUs
  • broman191
    #85309
    Átlagos hőm. értékek egy ilyen kategóriájú karinál, nincs velük semmi gond, esetleg vissza is vehetsz a ventik fordulatszámából pl. MSI Afterburner/EVGA Precision X segítségével, még 80-85 °C @ load is elfogadható! :)
  • kifli
    #85308
    az nem meleg. Ezekből vond le a szobahőmérsékletet, annyit melegszik a kártya
  • Ozzyehh
    #85307
    Megnéztem alapjáraton 33-35 fok ha játszom akkor olyan 68-70-75
  • ToM1113
    #85306
    Az hogy hozzáérsz és meleg, nem valami pontos hőfokilag.
    Aida64, GPU-Z vagy más programmal nézd meg hogy játék közben meddig megy fel a hőmérséklet, aztán eredménytől függően lehet eldönteni hogy mi a helyzet.

    Ha nincs vagy ha csak 1 van, érdemes további 1-2 ventillátort beszerelni a gépbe, leginkább előre ami befele szívja a levegőt és hátra ahol pedig kifele fújja.
  • Ozzyehh
    #85305
    Sziasztok srácok, van egy r9 270 OC-m nem tudom hol kérdezzem meg így hát felteszem itt a kérdést, eléggé felmelegszik játék közben, nagyon meleg a ház oldala egy idő után, aggódnom kéne e? (bocsánat, ha hülye kérdés) a másik, hogy elég hangos a vidikari ventilátora D: gondolom ez gyárilag ilyen?!
  • JethroHUN
    #85304
    Kösz, ezt pont nem vettem észre a Catalystban.
  • arty
    #85303


    0 legyen!
  • JethroHUN
    #85302
    Valaki segítsen nagyon gyorsan. Újra tettem a VGA driver, azt ami eddig is fent volt (14.4 , legújabb nem béta AMD driver) Display Driver unsitallerrel teljesen töröltem az előtte. Fel telepítése után pedig centis baszott csík van MIND a 4 oldalon pedig a felbontás (1920 x 1080 , 1080p) és a frekvencia (60Hz) is jól van beállítva, még a monitor menüjében is ezek az értékek vannak. Mi a franc ez akkor? HELP
  • grebber
    #85301
    AMD Radeon R9 285 with Tonga GPU pictured
  • broman191
    #85300
    A 270X vs 280 választásban szerintem a leglényegesebb momentum hogy a 280 3 GB textúra memóval rendelkezik, amíg a 270X csak 2-vel. Több évre tervezve a 2 GB könnyen bottleneck lehet, a Watchdogs ugye Ultra textúrákkal már jelenleg is hármat kíván. Más kérdés hogy nem egetrengető az érzékelhető különbség a High opcióhoz képest, ahová elég 2 GB. No de lesz itt az éven GTA V PC-re ha minden igaz és a GTA IV legfrissebb verziója is megkövetelte a 2 GB VRAM-ot ha minden graf opció fel volt tekerve...és 2008 végén jelent meg. Az V. résznél ebből kiindulva csak nagyobb étvágyra számíthatunk, így még egy cím felkerülhet a 3 GB VRAM-ot értékelő listára...amely csak gyarapodni fog az idő múlásával. Egyébként én nem pártolom túlzottan az 'OC' modelleket és ebben a kategóriában lényegében 'alap' azaz 'referencia' karikat sem árulnak általában, a jóféle duplapörgős hűtés alap minden jobb gyártótól. Tuningolni pedig tuningolhatod őket pofonegyszerűen, a non-OC példányok is magasabb órajelekre képesek stabilan mint az alig húzott bolti OC egyedek...és nem fizetsz ki több ezer Ft-ot arra amit te is megtehetsz (inkább még többet is) pár perc alatt. Egy szó mint száz, szerintem a 280-nal lényegesen jobban járnál hosszútávon, vagy akár használt de még pár évig garis HD7950-nel is, mostanában 45-50e Ft környékén meg lehet csípni őket a HardverAprón. Láttam egy DirectCU II TOP-ot is például pár hete és az nem a 'gyengébb alap kari'... :)
  • Gibor
    #85299
    Nem írtam mert még nem volt erről szó :) Tehát ott tartok hogy elküldtem a kártyát és folyik a kivizsgálás vagy mi... a 280-as csere történet az én agyszüleményem volt hogyha lehetséges akkor meg e érné ráfizetni, van e akkora teljesítmény többlete hogy hosszabb távon jobban járok ha most ráfizetek valamennyit... De közben utána néztem és szerintem kevésbé érné meg, átlagosan 5-10fps-el tud többet.

    Gyengébb alap kártyára nem fogom cseréltetni, mindenféle ajánlatot én sem fogadok el.
  • broman191
    #85298
    Nem írtad hogy pontosan melyik 280-ra akarnának 20e Ft-ot ráfizettetni veled, de én úgy látom hogy a 270X Toxic átlagos áránál 5-10e Ft-tal többért lehet válogatni több helyről is 280-at, értelmes hűtéssel és 3 év garival. Ha a fenti listából ajánlottak valamit annyiért, akkor mondd meg hogy ne vicceljenek már veled... Az új karinál egyébként a garanciálisan hibás 270X karid vételkori teljes árát akarják figyelembe venni ugye? Mivel ha nem és nagyon makacskodnának akkor visszakérheted a teljes összeget, törvény kötelezi rá őket...persze erről sokan nem tudnak/direkt nem akarnak tudomást venni és szeretnek a vevővel okoskodni, hátha tudatlan és ők járnak jól... :)
  • Gibor
    #85297
    Szerintem ha 2évet kibír akkor többet is kifog, ez egy hibás darab volt... Viszont kérdés, nem e érné meg esetleg ráfizetéssel 280-ra cserélnem? Ahogy nézem kb 20ezret kellene ráfizetnem, viszont teljesítményileg nem tudom mennyire jó döntés.
  • rvn
    #85296
    Play claw 5, csak trialt lehet leszedni de a célnak megfelel.