90029
  • broman191
    #85459
    Amerre szintetikus tesztekkel vagiznak, arrafelé én maximum egyszer járok és egyben utoljára.
  • grebber
    #85458
    Ez nem hype amióta létezik vga piac ez mindig így van amd jobb lesz nem csoda mivel fél ével később jön nem nehéz jobbat csinálni.
    Akkor meg arra kontráz az NV egy übercsúcs maxwellel és így tovább.....
    Ez a valóság ez nem hype.

    A hype az az ami most zajlik amerre megyek mindenki szalad fejvesztve nv-t venni azt tolják a szintetikus teszteket LOL
    Én biztos nem veszek nem vagyok hülye ha fél év mlva amd kb jobb/ugyanannyit tud majd esetleg olcsóbban fel is kötném magam.
    Várok ezerrel abban világbajnok vagyok úgyis.
  • Borg
    #85457
    "Amíg nem jelenik meg kár fikázni."

    De feleslegesen hypeolni a semmit azt kell bezzeg... mint mindig.
  • BooMiller
    #85456
    Nyugalom, én sajnállak téged azért...
  • grebber
    #85455
    "Megint nem lesz itt semmi világmegváltás AMD részéről" Amíg nem jelenik meg kár fikázni. Vagy te a jövőből jöttél és láttad,hogy gyenge?
    Az a x hónap rengetek és ennyi "előnyt" adva az nvidiának nyilván nem akarnak besülni így kénytelenek lesznek elég szépen odapörkölni.
    Epekedve várom mit mutatnak majd ezek az amd-k.
  • Solt
    #85454
  • Borg
    #85453
    Up-to... meg majd egyszer... Addig meg minimum fél évig nincs válasz a 970/980-ra... amiben ráadásul még vagy 50% TDP tartalék is van, és az addig megjelenő csúcskártyára azt olyan rammal pakolják össze amivel akarják.
    Megint nem lesz itt semmi világmegváltás AMD részéről mire tényleg használatba kerülnek ezek a usereknél. Csak a PR hype megy szokás szerint.
  • BooMiller
    #85452
  • grebber
    #85451
    HBM 3D Stacked Memory is up to 9X Faster Than GDDR5 – Coming With AMD R9 390X and R9 380X 20nm Pirate Islands
  • kifli
    #85450
    nekem volt egy 6950-em anno vaporx hűtéssel és meleg és zajos volt a mostani vtx3d 6950-emhez képest, szóval nem feltétlen annyira jó.
    a 4850 toxicon jól szerepelt a zalmann hűtés. Tehát ott jó volt. Érdemes utánanézni azért...
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2014.10.01. 01:25:28
  • cibi17
    #85449
    msi-re 3év, másik két zafírra 2 év. akkor egyértelmű msi gondolom..
  • k2029
    #85448
    Azért kösz mindent srácok.
  • Blum
    #85447
    Csak azt tudjuk elmondani amit te is megtudnál róluk akkor ha néznél teszteket.
    Mindkét kártya jó, Toxic és VaporX hűtések általában kiválóak de az MSI is jó kártya.

    Ha mindegyikre 3 év garancia van és az órajelek is nagyjából ugyanott vannak akkor halálosan mindegy, hogy melyiket veszed meg.
  • arty
    #85446
    Ilyen okokbol butasag egyik v masik gpu gyartot favorizalni :)
  • cibi17
    #85445
    ezekről tudtok mondani valami véleményt?
    SAPPHIRE R9 280X 3GB GDDR5 VAPOR-X TRI-X OC (UEFI) (11221-12-40G)
    SAPPHIRE R9 280X 3GB GDDR5 OC TOXIC (11221-01-40G)

    pl msi 280x gaminghez képest?
  • MerlinW
    #85444
    Tölthető a 14.9 WHQL
  • BooMiller
    #85443
    De abban meg egyezhetünk hogy hozza amit egy 290x, olcsóbban kisebb zajjal fogyasztással. Mondjuk nekem ez kicsit túlmisztifikált hogy a teljes rendszer 30-40 wattal kevesebbet fogyaszt hát:DD
    Tesztet mindig szívesen olvassuk:)
  • k2029
    #85442
    Nekem igazán mindegy hogy AMD vagy Nvidia csak jól működjön. Egyszer besz..t az nvidiám és azóta amd-t veszek. De ha nvd vettem volna lehet az már nem hagyott volna cserben. Azért ha valaki vesz egy asus strix gtx 970 et írja le ide a véleményét legyen szíves. Köszi.
  • Blum
    #85441
    Kéne még vagy 4 olyan " ! " a neved mellé...
  • k2029
    #85440
    HI :D
  • k2029
    #85438
    A rendszerem egy Gigabyte Z77-D3H alaplap 8Gb ddr3-as 1600-as ram intel i7-3770 3.40GHz proci van.
  • kifli
    #85437
    milyen konfig lesz majd mellé?
  • k2029
    #85436
    Mivel még csak most jött be a asus strix gtx 970 várok még 1 hónapot a véleményekre. De valószinü ez lesz a nyerő. Néha ki kell próbálni valami ujjat :D
  • grebber
    #85435
    "még így is olcsóbb mint egy 290x annál gyorsabb minden felbontáson"

    Az első fele igaz a második meg hát ki milyen oldalon hogy állította be a teszteket. Mivel 970 a kiszemeltem ezermillió tesztet néztem és hihetetlen nagy a szórás egyik tesztben x game-be a 970 a jobb a másik oldalon abban a játékban a 290x a jobb 1x fps-el.
    Érdekes dolgok ezek.
    Ezért is tervezek majd egy istentelen brutál tesztet ha meglesz valamelyik VGA-m.Nem 20 secból fogok tesztet csinálni hanem pályára/egész game-re levonva fps benchmarkal diagrammal és is látható lesz melyik játékban melyik részen mennyire lassul meg nem csak elédkurnak egy értéket nesze ennyi az átlag.A min fps-t kb soha nem tudjuk meg (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) pedig elég sok embert érdekel.
  • Solt
    #85434
    De, eddig is érdekelt sokakat, csak kb szartak rá...
  • BooMiller
    #85433
    Lényegében úgy működik hogy ár+szállítás+vám+áfa:DDDDD és a vége egész szép.. biztos vannak emberek akik el tudnak valamit intézni... na az meg adja el 80e-ért a kártyáját premierkor, mert itt ez hangzott el hogy 80-90e.. namost ez amcsiban 82:DDDD
    Ezzel sincs baj mert jó a cucc csak nem 80 hanem 120.. még így is olcsóbb mint egy 290x annál gyorsabb minden felbontáson, kevesebbet fogyaszt stb..
    Majd lesz 80e egy 290 az X meg 105 és kész 3-4 hónapra:)
  • BooMiller
    #85432
    Én ezt tudom engem nem zavart eddig sem a képtörés, mondjuk meg tudom szokni ha nincs:)
    Csak megint a szokásos van valami ingyen meg van valami amire 200 dodos lincendíj van :) Ez sem zavarna de majd megmagyarázzák hogy jobb mint ami ingyen van...
  • BooMiller
    #85431
    Most már elég kicsi az eséy hogy bármi átjön sajna:( Kinai cuccaimból még a tényleg 14 dolláros BT kihangosítóra is küldtek vámolási papírokat:))))))))
  • k2029
    #85430
    Ma néztem utána az asus strix gtx 970-nek és nagyon jónak tünik. 10% al jobb a teljesítménye az r9 290x nél. Mindig is AMD-s voltam mert egyszer vettem Nvidi-át és pont a gari lejárta után elromlott. De lehet most mégis Nvidiát veszek. :)
  • kifli
    #85429
    +2,5% vám +27% áfa :)
    Ja és a postaköltségre is rászámolják ezeket!

    Elkerülni max úgy tudod, ha nincs biztosítás a csomagon (mert ebből ugye ki tudják deríteni az árat), és nincs benne számla, vagy papír, amin rajta van az ára.

    Ha értékbiztosított a csomag, a rendes futárszolgálatok automatikusan viszik vámra (dhl, gls stb...), ha posta hozza ki, akkor esetleg megvan az esélyed, hogy elkerülöd, ha nem bontják ki. Nekme annó egy használt telefont megfogtak a vámon amit usából rendeltem 45e értékben. Felbontották szépen megnézegették és kérték, hogy prezentáljak számlát, vagy ők becsülik fel az árát, ami alapján fizethetek majd.
  • grebber
    #85428
    Szervizet vállalják itthon intézhető ,mert ha nem akkor nem éri meg kintről venni.

    BooMiller: Ez a sync-es dolog nagyon nagy kabaré.Amióta létezik pc- senkit nem érdekelt semmiféle sync ,most meg mindenki sír meg parázok jaj most nem támogatja a másikat meg ez meg az. LOL
    Ugyanolyan felesleges ez is mint a 4K kb.
  • MerlinW
    #85427
    $340 + szállítás. Ha van kinti ismerősöd még olcsóbb.
  • BooMiller
    #85426
    Neki mondjuk válaszolni sem érdemes:DDD
    Majd mehet gsynces monitort is venni pöttyet drágábban:D Februárban biztos hogy alázni fog az AMD aztán majd nyár elején meg az NV és így tovább:)
    De nálam az Oculus és a DX12 eldönti majd az dolgot addig simán elvagyok a 7870(tahitiLE) kártyámmal..
  • grebber
    #85425
    Eddig is voltak neki és lesznek is.Attól,hogy most Nv lépett hamarabb nagy dolog. Szerintem AMD is tud sőt fog is villantani valami hasonló jóságot. Ezért nem is rohanok fejvesztve 970-et venni.
  • Solt
    #85423
    Én is azt várom... :)
  • BooMiller
    #85422
    Én Ocolus-ig nyugodt vagyok:) az meg legjobb esetben is jövő nyár...
  • grebber
    #85421
    Én is azt várom csak még nagyon messze van :(
  • BooMiller
    #85420
    Bótban 1 helyen láttam az is webshop:DDD 119k.. most jönnek be a héten meglátjuk mennyi lesz angliánudoknál 100k a Palit 970 de az EVGA sem sokkal több 102...
    Engem szerencsére nem érint megvárom az AMD-t...
  • grebber
    #85419
    "szerintem még olcsóbb is lesz hamarosan" ja egyszer valamikor biztosan.Konkurencia nélkül nem fogják csökkenteni az árat ha látják viszik mintha muszáj volna.

    Az ilyen 80-90 k körül árakkal kár dobálózni urban legend. Vegyél nekem egyet annyiért akkor elhiszem.
  • cibi17
    #85418
    amúgy most iponról beszéltem :) csak összehasonlításképp :)