90029
  • BooMiller
    #85417
    Ha már PH akkor a gaming most 73 noviban:)
  • cibi17
    #85416
    no hát ezt mondtam :) ( :(((( )
    85, 77, 85 ... jól visszaugrott a 280x gaming ára :(
    Utoljára szerkesztette: cibi17, 2014.09.29. 15:03:29
  • BooMiller
    #85415
    Kajak 80?? Kicsit erősnek érzem:) De ok én mindent elhiszek..
  • MerlinW
    #85414
    Lehet én néztem el a 290X árát (130-ért láttam), lehet tévedek. 970-et itthon 80-90 körül lehet lecsapni némi szerencsével PH-n, és hasonló oldalakon vagy nagykereknél, de viszik, mint a cukrot. Vagy amazonról, e-bay-ről lehet 340 dollár körül rendelni. Új a cucc nagyon, szerintem még várjatok 1-2 hetet, amíg feltöltik a készleteket (aqua és ipon jövőhét körül kapja a cuccot). Vagy vadásszátok az ajánlatokat PH-n, egyéb helyeken. Ha a "0day" ára ennyi, szerintem még olcsóbb is lesz hamarosan.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.09.29. 14:08:57
  • Solt
    #85413
    Úgy-úgy, jól sikerült darab....
  • BooMiller
    #85412
    Ha most kellene vennem valami kártyát ez lenne(márha highend) mert ahogy nézem a nexgen AMD majd fél év:(
  • Solt
    #85411
    Tényleg jól sikerült darab, de majdnem fél ár? :) 15-20000.-Ft van köztük... :)
  • BooMiller
    #85410
    970 nagyon ütős ár/teljesítményben, de fél áron? hol van ennyire olcsó 970?:)))
  • MerlinW
    #85409
    Tudom zöld téma, de GTX 970-et majdnem fele annyiért kapsz és egy kis OC-val ugyanott vagy, ha nem gyorsabb.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.09.29. 01:37:47
  • k2029
    #85408
    Sziasztok! Én egy asus r9 290x directcu ii oc 4gb vennék és szeretnék olyan emberektől infót akiknek ilyen kártyája van. Én 3db 24-es monitoron nyomom a gépet 5760x1080 as felbontásban.
  • akyyy
    #85407
    az mitől van hogy feltettem az elvileg legfrisebb beta drivert a gépre, (dell inspiron laptop most hirtelen megnemmondom hanyas:D)

    és ha elindítom a Walking Dead játékot, vibrál az egész kép.
  • Blum
    #85406
    Már a komplett SG fórum tudja, hogy mit akarsz venni...nem unod még?
  • broman191
    #85405
    Én értek hozzá, tény hogy egy Intel IGP-vel nem működik együtt egy dedikált AMD GPU, így az Intel grafikus megoldását valóban tiltsd le a vérbe... :)
  • grebber
    #85404
    Én nem értek hozzá de ha van jobb dedikált vga a procisat tiltsad le a vérbe.
  • TomBond
    #85403
    Vettem egy R9 270X-es videokártyát, ami egy i5-4690 proci mellett fog dolgozni, egy H97-es alaplapban. A kérdésem az lenne, hogy a processzorban lévő videokártyát érdemes e bekapcsolni, van e "teljesítménykülönbözet", illetve besegít e a processzorban lévő kártya a videokártyának. Sajnos mostanában eléggé kimaradtam ezekből a dolgokból.
  • broman191
    #85402
    Lassan kifutó stádiumban lesz a bizonyos modell, így nem csoda, bár még nem látom hogy mindenfelé lényegesen olcsóbb lenne. Nem hiszem hogy visszaugrana drágábbra, de kivétel lehet hogyha az adott helyen csupán a raktáron lévő készlet utolsó pár darabját akarják gyorsan kiseperni, hogy jöjjön egy újabb újra magasabb áron... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.09.28. 11:07:17
  • BooMiller
    #85401
    :D lehet ugy is nezni hogy vakakinek van esze vagy istoba sznob:))))))
  • cibi17
    #85400
    En most akarok venni msi 280x gaminget kb 74be. Zsir ujat 3ev garival. Meg fx-8320 black boxot. Ra rendes hutot, hyper 212 evot. Rossz dontes talan? Mert irtak azt is, h a 280x szar dontes, pl hutesre es driver miatt... hazat viszont at tudnam szelloztetni, 6db 12 ventivel
  • BooMiller
    #85398
    Jaja elég sokan, nem mindenki lehet akkora császár hogy lassabb kártyát vesz ugyan annyi pénzért..
  • arty
    #85396
    a hangvétel akadályoz meg benne, h értsed miről van szó?

    igen, már alapjaiban egy kretén megoldás volt a gsync, mert "only nvidia"
    aztán most meg ragaszkodjanak a korábbi kreténséghez? igazi lojális ződhívő vagy :)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2014.09.27. 20:08:18
  • Solt
    #85395
    Ezt fordítsd meg nyuszó-muszó... ;)
  • Borg
    #85394
    Aha, szal aki nem demagóg fasságokat irogat, vagy nem huhog rájuk mint egy agyatlan, az csak nv fan lehet :)
  • TomBond
    #85393
    Van különbség az R9 270 és a R9 270X között? Érdemes az x-et megvenni? Márkák közül jelenleg melyik a jobb? Már ha van ilyen hogy jobb rosszabb.
  • Solt
    #85392
    Mondja ezt Loha, aki a legalább akkora NV szimpatizáns mint amekkora AMD-s Abu, mindezt úgy, hogy nem tudhatja, hogy Abu infója honnan van. Persze lélek nyugtatásra kiváló... :)
  • Solt
    #85391
    Nekem kurva fontos lenne a TIR miatt... nem kéne ragaszkodni a fix 60FPS-hez...
  • Borg
    #85390
    Ez meg a másik...

    Ez meg a harmadik, idézet onnan, ahonnan hozta a flamet:
    "A korábbi hír a Sweclockerstől származott, ők pedig egy zárt rendezvényen hallották a Game24 alatt az NV-tól, hogy támogatva lesz az Adaptive-Sync, de ha ez publikus infó lenne akkor nem csak zárt rendezvényen beszéltek volna róla.

    A mostani hír alapja annyi, hogy a hivatalos speckóknál csak DP 1.2 -es támogatás van feltüntetve, de az NV nem nem nyilatkozott semmi olyat mint ami a hírben szerepel tudomásom szerint (forrásmegjelöléssel lehet korrigálni), tehát ez nem hangzott el: A vállalat szerint egy félreértésről van szó, és biztosítanak mindenkit, hogy nem tervezik a szabványos és licencdíjtól mentes technológia támogatását.

    Helyette ennyit nyilatkoztak: Solely focused on delivering the best gaming experience with G-SYNC-which is shipping today from leading monitor OEMs. Ez a tipikus nem tagadta és nem is erősítette meg nyilatkozat.

    A hivatalos speckóknál a DP 1.2 mellett fel van tüntetve az eDP 1.4 -is, ami viszont támogatja Adaptive-Syncet, sőt egészen konkrétan az eDP 1.4 speckóból emelte át az AMD az Adaptive-Sync támogatást a DP 1.2a -ba, tehát a hardveres képesség ott van."
  • Solten
    #85389
    Mondjuk en tojok az egeszre, online tankozok orrba-szajba, a vsync bekapcsolasa csak laggal jutalmaz.
  • Solt
    #85388
    Aha, oké! :)
  • Borg
    #85387
    Nemtom te mitől vagy elájulva, meg mitől nem, mindenesetre én ilyesmiről nem írtam. Szerintem olvasd el újra, mert minden bekezdéseddel olyasmit költesz bele, amit vagy nem így, vagy egyáltalán nem is mondtam.
  • Solt
    #85386
    Most tényleg attól az 5db TN paneles szartól vagyunk elájulva, a legolcsóbb is 100+ ezer forintos áron? Ugye viccelsz? :) Az async valóban még nincs, viszont egy ingyenes (!) VESA szabvány része, amely vezérlők már elérhetőek a monitor gyártók részére, ergo amelyik gyártó úgy dönt, hogy készít ilyen monitort, az bárkinek eladhatja! Ellenben, ha a gsync mellett dönt, akkor azt csak NV júzernek adhatja el! Gondolod, hogy értelmes monitor gyártó cég pénzt fog ebbe ölni, amikor ott az ingyenes szabvány?

    DE, a felhasználót hátrány éri, mivel, ha úgy dönt, hogy ki akarja használni a technológia előnyeit, akkor NV júzerként cirka 200 usd-s felárral kell számolnia, nem választhat bármely gyártó termékei közül, ráadásul még a monitor is az NV-hez köti!

    A talicska pénz betolását hagyjuk jó... ez egy NV-s szájából meglehetősen hiteltelenül hangzik! Amíg ők talicskázták a pénzt a fejlesztőknek, és játszották a piszkos kis trükkjeiket, addig nem volt gond igaz? :) A vásárlóit meg rendszeresen szemközt fossa, nem ez az első... a Titan után fél évvel, fél áron kihozzák a 780-t, ami kb ugyanazt tudja, most meg ez... Veszel ma egy 180000.-Forintos GTX980-t ami magasról szarik egy küszöbön lévő ingyenes szabványra, és ahelyett, hogy a tavasszal vennél hozzá egy fasza async IPS monitort 60-70 ezer Forint körül, vehetsz hozzá egy TN paneles szart közel dupla áron, ráadásul választhatsz pár gyártó közül, akik közt prémium gyártó nincs! Mi ez, ha nem szemközt fosás? :D

    Az async már most jobb technológia, annyi a hátránya, hogy most ebben a pillanatban még nem elérhető... szemben azzal a kb 5 darab gsync TN paneles retekkel, amelyből a legolcsóbb is 370 font körül mozog... 2014-ben 24 colos TN paneles monitor ennyi pénzért... best buy baszki! :D

    No meg hagyjuk ezt az Abu demagóg takarót is... még a végén kiderül, hogy az NV minden nyűgjéért Abu a felelős! :D Kíváncsian várom, hogy amikor elérhetőek lesznek az async monitorok, akkor lesz-e olyan NV kártya ami támogatni fogja.
  • Borg
    #85385
    A gsync egy piacon lévő technológia. Meg lehet venni. Lehet élvezni.
    Az adaptive sync csak elméletben létezik, majd jön valamikor.

    A felhasználókat sem most, sem a későbbiekben hátrány nem éri, mert azt vesznek amit akarnak.

    Csakmert az amd most betolt egy talicska pénzen iparági szabványnak valamit, attól még az nv nem fog rohanni hogy a kukába dobja a technológiát, amire nem kevesett költött. Sőt, sem a partnereit, sem azokat nem fogja szemköztfosni akik már erre a lóra tettek. Ilyen egyszerű.

    Majd, a távoli jövőben, HA az adaptive sync egy jobb alternatíva lesz, és lesz piaci szegmense ezeknek a monitoroknak, akkor nyilván az nv is ráteszi a kártyákra a szükséges displayport verziót. Akkor, és nem előbb. Úgy 2 generáció múlva... Ki bukott mit? Na látod... Az meg hogy Abu ilyen demagóg cikket kanyarít ebből a sztoriból, szintén nem meglepő.
  • Solt
    #85384
    Ne végezz ki kérlek... Itt max az lehet mentőöv, ha nem igaz a hír!

    Azonban, ha igaz, akkor nincs miről beszélni! Aki még itt is mentegeti őket, az már klinikai eset! Fizess kb 200 dollárral többet egy olyan technológiáért ami kevesebbet tud mint az ingyenes társa, amit szabványként mindenki támogat, csak az NV nem, mert ő 1-2 évvel ezelőtt kitalált valamit, ami még ma sem terjedt el, de a beletolt pénze miatt ő elvágja a felhasználói előtt azt a lehetőséget, hogy normális monitort vehessenek, és azon élvezhessenek egy hasznos újítást! Lófaszt... Vegyél ilyen gsync szart vagyonokért Asus vagy Acer köntösben, mert értelmes gyártó nem fog ezzel szarakodni... Ráadásul még emiatt évekig láncold is hozzájuk magad, mert nyilván nem fogsz másik VGA-ban gondolkozni, ha még a nyomorult monitor is ezekhez láncol!

    Aki ezt benyeli ezeknek, az kitömni való barom! :D Ha és amennyiben ez a hír igaz, és valóban így fog kinézni, akkor részemről ez volt az utolsó húzásuk! Mire jön a 390X addigra async monitorok is lesznek talán, és abban az esetben nálam ez a 780 volt az utolsó NV termék... Remélem záros határidőn belül csődbe mennek... ( mondjuk a sok hályogos miatt erre kicsi az esély )
  • grebber
    #85383
    285x-re 48rop+ 384 bitet pletykálnak 3/6GBos változatok lesznek.
  • Borg
    #85382
    Főleg ha valaki bedől ennek a demagóg hangvételnek...
  • Solten
    #85381
    Nvidia ingyenes technologiat tamogatna? Valaki bedolt ennek? :DD
  • Solt
    #85380
    Tipikus NV... annyira szánalmas! :D
  • arty
    #85379
    ilyen ez a balkánország :D
  • BooMiller
    #85378
  • Lantee
    #85377
    Visszavonom, nem olvastam rendesen! ;)
  • Lantee
    #85376
    Micsoda?! Otthon 180K egy 280X? Itt angliában Amazonon kb. 138K-ért vettem az ASUS R9 290X DirectCU II 4GB-os karit még júniusban.
    Ez most akkor hogy_!