90029
  • Solt
    #85539
    Egyébként meg komoly számítógépes jártasságra utal, ha 3 évig nem frissítesz winfost... :D
  • Blum
    #85538
  • BooMiller
    #85537
    Valóban nincs AMD-d mivel neked zöld hályogod van:D
  • Borg
    #85536
    Ez mindig érdekelt, hogy a windowsban ugyan mit lehet tönkretenni annyira, hogy újra kelljen telepíteni?
    Nemhogy újra nem telepítettem, még csak nem is frissítettem 3 éve a win7-et a gépemen, és semmilyen játékkal sincs gond...
    (bár ugye... nem amd-m van :D)
  • Blum
    #85535
    Ha csak egy játéknál fagy akkor nem lehet, hogy maga a játék bugos?
  • cibi17
    #85534
    Viszont ha windows lenne, akkor csak ennel az egy jateknal fagy? Mas meg minden megy? Tapom is tuti ad eleg aramot: fsp raider 750
  • arty
    #85533
    driverrel nincs gond, 14.9 whql-el használtam a 280x-et ...

    egy uj windózt kipróbálnék, az a biztos - mert nem egyértelmü, h a drivertől fagy.
  • cibi17
    #85532
    üdv!
    valaki tudna ajánlani egy jó drivert az msi 280x-emhez egy linkkel?
    Catalyst Software Suite 273 MB 14.9 9/29/2014 ez van fent, de fagy a grid autosport-nál. és a bf4 is befagyott már 1x.
    teszt miatt keresek más drivert, ha másikkal is fagy, visszaküldöm.

    köszi
    Utoljára szerkesztette: cibi17, 2014.11.10. 18:01:07
  • macleody
    #85531
    Má megint? Visszamennyé' :D
  • Her Laca
    #85530
    Pontosan az aminek látod és nevezted.
  • macleody
    #85529
    Ma mikor bekapcsoltam a gépet a cata feldobta, hogy van 14.10-es driver. Az AMD oldalán viszont nem találom. Mi a szar ez?
  • sesztakb
    #85528
    Sziasztok! Van egy problémám amire nem nagyon találok megoldást. Van egy lenovo g500-s laposom. Amd radeon hd 8570m van benne + egy Intel Graph 4000. A gond az, hogy felrakok egy játékot és ha az Amd control center nem találja meg akkor az a játék mindig szaggat. Van erre a hibára valami megoldás?
  • xido
    #85527
    de tényleg..amíg csak azok voltak nekem is..
  • Solt
    #85526
    Ne trollkodj, NV kártyákkal nincsen gond soha...
  • RYO21
    #85525
    Ennek a topiknak van nvidiás verziója? Mert egy akadt egy kis gondom a DX11-es játékokkal. Vagy inkább írjak az álltalános segítségkérő topikba?
  • Blum
    #85524
    Eléggé, bár szerintem ez ügyben célszerű lenne átszambáznod ide.
  • cibi17
    #85523
    Amugy az a durva, h semmit nem raktam fel. Elkezdte feltelepitgetni magatol.. am a gep b.szott gyors :P bejon a win 8.1 logo es semmi toltes. Eltunik es bent van :D teccik ez az ssd dolog.. :) csak ne lassuljon.
  • cibi17
    #85522
    Na zsir. Legalabb meg van a hiba. Es ez mennyire hatasos??
  • Blum
    #85521
    Igen, az az adware..pont ez a lényege hogy minden szemetet rádakar sózni. Ha eddig nem esett volna le: AdWare = vírus
    Ha VRAM hiba akkor az elég gáz, csere.
    A malwarebytes anti-malware free (<-- ez kell neked) egy program ami megtalálja és kiírtja azt a sok szemetet és szart amit felraktál.
  • alyr2
    #85520
    Igen VGA csere
  • cibi17
    #85519
    meg folyamat letölt nekem ilyen programokat: pc speed up, my pc backup, sync folder

    Es ha vram hiba, akkor az mennyire gaz? Vga csere?

    Malwarebytes - ez mi?
  • Blum
    #85518
    1. Ha csak nem a Chrome-os adware szivat akkor ez biztos, hogy VRAM hiba. Tipikus tünetek.
    2. Valami freeware maszattal mászhatott fel valami adware, először nézd meg Control Panelben, hogy nincs-e valami gyanús a feltelepített programok listájában majd pedig a Chrome kiegészítőket is vizsgáld át. Ha egyik se jár eredménnyel akkor Malwarebytes-ot neki.
  • arty
    #85517
    akkor net4.5 + 14.9.1 a javaslatom, kretén amd erre írja a ccc-t, állandó szívást okozva
    a 14.9 meg van sokaknál fura gondokat okozott, ezért jött is gyorsan a béta (nálam oké volt 280/290el is)

    cibi17: mondanám, h vga hiba, de mi van ha vírus? friss rendszer megválaszolná a kérdést ;)
  • cibi17
    #85516
    Hali. Lenne 2problemam:

    1. Masodszor fagyott ki a videokartyam (msi 280x gaming). Multkor battlefield4 kozben bo egy ora utan, egyszercsak full piros kep es bugo hang. Semmire nem reagalt, csak restartra. Most pedig fekete/szurke kepernyom lett fuggoleges suru csikos. Epp letoltes ment, mellette egy youtube videot neztem. Erre fekete/szurke kep, a hang ment tovabb, de semmire nem reagalt. Hang csak ment... ismet csak a "NAGY" restart.

    2. Elkezdtek kb 20perce felugralni ilyen kis szar villogo, meg reklamos ablakok a crome-ban. Amiket ki lehet x-elni, de folyamat 3-4 db felugrik, minden lap nyitasnal, minden ujra laptoltesnel, minden kattintas utan...
    MI A F@SZ EZZZ?? H TUDOM OKET LETILTANI, LEIRTANI??

    Koszi
  • cibi17
    #85515
    Akkor gondolom azert engedte fel neked tovabb, mert 3ventis es h ne legyen hangos, kevesebbet porgott. Az enyemen 2venti van, de nagyobbak.
  • neptun03
    #85514
    amikor win 8.1 em volt fenn akkor igen most még a 3.5 ös csak csökkentett módban indul a rendszer újra kell raknom ahhoz hogy egyáltalán belépjen a rendszerbe.
    a beta-t még nem.
    Utoljára szerkesztette: neptun03, 2014.10.22. 20:16:35
  • arty
    #85513
    cibi17: giga oc volt, 1100on - a 3 ventis windforce

    neptun03: net framework 4.5 van fent? 14.9.1 beta drivert próbáltad?

    kifli: jaok, az jogos. a bánya gyilkos :(
  • kifli
    #85512
    tartós alatt azt értem, hogy mondjuk heti min 4-5 napot 24 órában. Ha játszol vele napi 6-7 órát az nem tartós. Bitcoin bányászatba haltak bele kártyák bőven mikor 24/7 100%-os terheltségen futottak.
  • neptun03
    #85511
    Sziasztok a gondom a következő.
    egy asus k53BY sériás laptopom van melyben egy Ati Radeon HD6470M es videokártya van.
    Sokáig win 7 x64 es oprendszer volt rajta majd mikor kijött a win 8.1 akkor gondoltam kipróbálom az Oprendszert.Mikor felraktam és feltelepítettem a Catalist Control Centert akkor összeomlott a rendszer.Többször is rápróbáltam különböző szoftverekkel is régebbivel újabbal és mindnél ugyan az volt a gond video tdr faloure. Ekkor egy ideig win 8.1 x64 et használtam de ccc nélkül. Majd gondoltam visszamegyek vin 7 x64 re mert ott legalább működött a ccc.De most már nem működik mindig mikor felteszem a CCC-T AKKOR ÖSSZEOMLIK A RENDSZER és csak csökkentett módban tudom elindítani.Az eszközkezelő azt írja hogy a kártya nem használ erőforrást és a szoftvernél 10 es hibát ír ki ami= szoftverhiánya,eszköz nem elérhető vagy eszköz nincs csatlakoztatva.Kérném ez ügyben tanácsotokat segítségeteket hogy mit tegyek. Lehet elromlott a videokártyám ? :(
  • cibi17
    #85510
    milyen márka?
  • arty
    #85509
    fura, nekem rivals alatt pörgött rendesen a 280x :)
  • cibi17
    #85508
    az a vicc, h semmi hangja nincs :D 30%-ra pörgette fel így is maximum 2órás rivals-ozás után.
  • arty
    #85507
    90-95 fokig jó vagy.
    20-25 fok van a szobádban.

    Az 51 fok feleslegesen "hideg", inkább menne lassabban az a venti... és kussolósabb lenne ;)

    kifli: rövidebb élettartam -> 10 helyett 8 év ;)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2014.10.22. 08:44:28
  • Blum
    #85506
    51 fok? Az igen. 1-2 éve még idle mentek ennyin a kártyák...:D
    Majd ha 80 köré megy akkor aggódhatsz.
  • Gibor
    #85505
    4870 nálam 5éve 110-120fokon üzemel játékok alatt, mondjuk mostmár csak 70-80 mert netezős gépbe van. Az a kártya már összesült annyira hogy sose fog elromlani :D
  • kifli
    #85504
    110 fokig nem lesz baja a kártyádnak. ha tartósan 90-95 fok fölött van az rövidítheti az élettartamot
  • cibi17
    #85503
    Na pl middle earth-shadow of mordor feltolja 61re.
    mondjuk nincs rajt a haz oldala es azon is van egy venti ami oda tolja a levegot meg..
  • BooMiller
    #85502
    Jegcsap van rajta? Egyaltalan nem sok...
  • cibi17
    #85501
    Hali. Msi 280x gamingnél mennyire sok az 51fokos gpu nfs rivals 1080p ultran gaming mode-ban? Mert azért nem egy nagy gépigényű játék.. nekem soknak tűnik. És kb meddig mehet fel a hőfok? Mi a normálid egy nagyon durva gamenél?
  • Jim Morrison
    #85500
    én egyszer megpróbáltam, ilyen 2 mp-es klipet sikerült felvennem, azóta nem próbáltam nagyon. Pedig ki akarom próbálni csak mindig elfelejtem... :D