90029
  • arty
    #85739
    csak reménykedhetek, h a 380as radeon jól sikerül, ill a csodaram is beváltja a hozzá fűzött reményeket és a fogyasztás se száll el durván ... akkor visszaváltok, mert a decemberi omega driverrel végre orvosolta a downsampling hiányát az amd, s a cég is nagyságrendekkel szimpatikusabb, ergo miért ne amd-t vennék?

    de egyszerűen a 970 ellen most semmije nincs az AMD-nek, pedig most volt az ünnepi szezon :(
    (a 290em jó volt ugyan, de sokat zabált, asetto corsa alatt ez pedig hangoskodásba torkollt - más játékoknál nem volt ilyen "gond")
  • BooMiller
    #85738
  • Blum
    #85737
    :DDDD

    Látod-látod....ha már hülye vagy akkor bizony fájjon!
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2014.12.27. 14:57:09
  • arty
    #85736
    előre is bocsánat mindenkitől, de ma 290->970 váltás volt... ígérem nem sokszor jövök majd hasonlóval, de első élményem meg kell osztanom!

    legfrissebb 347.09 whql driver
    első játék: grid autosport, 4k-ra váltás után 1680x1050-es felbontást kapok, de downsample sehol. alt+tab 2x és immár fullhd van megint, de downsample sehol. próbáltam a többi driverben engedélyezett virtuális felbontást is, de egyikre se reagál jól... (290en a "fos" amd driverrel tökéletesen skálázott le...) - máris érzem a legendás ződ minőséget!

    borg segíts! mi a titka, hogy nálam is tökéletes legyen a driver, mint nálad?

    (egyébként alapból limited RGB-vel indul a driver és állítani kellett fullRGB-re, ez az első whql driver amiben ugye ISMÉT van ez a kapcsolási lehetőség ami SENKINÉL nem okozott "hibát", ugye... előtte fél napig az intel HD2000-t nyüstöltem, a probléma ott is megvan, de ott a mai napig nincs kapcsoló a fullrgb-re....)

    nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan rájövök, de megfejtettem 10 perc alatt, h mi a ződ driverek titka: mérhetetlenül igénytelennek kell lenni, ekkor minden tökéletesnek tűnik, ami nvidia :D
    Utoljára szerkesztette: arty, 2014.12.27. 14:54:48
  • arty
    #85735
    dehogy linkelek én neked bármit :))

    amekkora igénytelen vakegér minden vidiás, lehet azt se vennétek észre, ha nem lenne kép ...

    (másik: majd pont egy büszke ződ fogja elismerni, h éve szart néz és észre se vette :D )
    Utoljára szerkesztette: arty, 2014.12.25. 18:57:02
  • Borg
    #85734
    Na linkeld már be a PH-s cikket akkor. Kiváncsi vagyok, hogy legalább ott volt e akár 1db versenyző, akinél fennállt ez a probléma, mert egyelőre sehol máshol nem bukkant fel olyasvalaki, aki meg tudta volna erősíteni ennek az amd-s kamuhírnek a valóságtartalmát... És minekután nálam sem jelentkezik gond, sőt, egyenesen röhejesnek tartom az egész felvetést, nyilván nem fogok bólogatva tapsikolni neked hozzá. Értem én, hogy szar az amd-s driver, és ezért barátokat keresel, akinek szintén szar, de szerintem nem az nvidiás táborban kellene :D
  • Solt
    #85733
    :D
  • arty
    #85732
    ph!-n is volt róla cikk, nem véletlen nem azt linkeltem, hanem a sok sok hónappal korábbi előzményeket... csak a kedvedért, kedves valóságtagadó ződhályogos :D

    és nincs azzal semmi gond, h nálad semmi gond - az én hdmi-s pattogásom is csupán kettőnknél jelentkezett itt a topikban, mindenki más csak nézett kb másfél évig, míg egy driver végül ki nem javította... tehát attól még, h nálad minden frankó, lehetnek gondok egy driverrel :P nyilván próbálhatod bagatellizálni, de akinek van agya, az könnyen belátja, h driverfronton mindenhol vannak gondok ... súlyos gondok :( (nyilván nem a vakegerek számára súlyosak)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2014.12.25. 13:59:02
  • Blum
    #85731
    Neked is kolléga!
    Én egy kicsit mérges vagyok, egész nap bámulhatom ezt a ZÖLD fát itt mellettem :(
    Zöld, érted? ZÖLD! De legalább van Vsync bár a HDMI-t hiába dugom bele, hangot nem ad a sneci.
  • Solt
    #85730
    Áldott Karácsonyt Mindenkinek Uraim!
  • Borg
    #85729
    Szerintem erről Abu se hiszi el hogy igaz, különben már rég cikkben csámcsognának rajta PH-n :)
  • arty
    #85728
    szánlak :D
  • hellboy4591
    #85727
    Sikerült kifognom egy 2013 február előtti kártyát, úgy hogy ezek nem lesznek jók... Viszont a Extreme IV 280x az jó erre is.
  • broman191
    #85726
    A gyártó oldala - egyszerűen leellenőrizhető egy vonalzóval, a mellékelt ábán láthatóan (Support fül, Compatibility with AMD R9-280(X), 7970 and 7950)! A II és III is ugyanúgy kompatibilis lehet, ugyanaz az ellenőrzési ábra! :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.19. 21:46:58
  • hellboy4591
    #85725
    Sziasztok!

    Egy Sapphire HD7950-re, kompatibilis valamelyik Arctic-Cooling hűtő? Mert a gyártó oldalán amiket néztem nem írja hogy erre is szerelhető lenne. Accelero Twin Turbo II vagy III közül rárakható valamelyik?
    Erről a kártyáról lenne szó: http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1439&psn=&lid=1&leg=0
    Utoljára szerkesztette: hellboy4591, 2014.12.19. 21:05:27
  • Borg
    #85724
    Ez nemtom mi a tosz, de annyit fűznék hozzá, hogy műszerrel kalibrált plazmám van a 670FTW-re kötve, szóval...
    Természetesen a tesztkép is teljes RGB színtartományt mutat.

    Ez valami AMD-s kamuhír?
  • Solt
    #85723
    Jó volt az... :DD
  • arty
    #85722
    bocs :D probáltam a barátnés példájánál maradni ... így sikerült :D
  • Solt
    #85721
    Én az asszony gecis fejére gondoltam...
  • arty
    #85720
    kicsit felhuzott a nagyképű bagatelizálása, miközben kb se tudja a probléma mibenlétét :(

    (kb minden tévémmel, vetitőmmel szívtam ezzel, lehet én emiatt vagyok erre túlérzékeny, de szinte hihetetlen h ez enyni ideje probléma vidiáéknál... anno intelen is ez volt, a nagyokosok tanácsára megvettem azt a fost htpc célokra, erre limited rgbt tudott, állítás nuku.... másnál "nyilván" "nem jött elő" ...)
  • arty
    #85719
    dvi :)

    hdmi és displayport az áldozatok nagyrésze, az emberek ráadásul mérhetetlenül igénytelenek
    én szoptam eleget hasonló problémával, hiszen AMDn is bugos volt a színtér állítás, évekig!!! (értsd: belőtted a fullrgb-t és visszaugrott az előzőre... ugy tudtál fullrgbt kapcsolni, h továbbraktad valami hibásra, majd visszaugrott a fullrgbre :D )
  • Solt
    #85718
    Ne izgass...
  • arty
    #85717
    ennél jóval marginálisabb dolgokat fikáz ...
  • arty
    #85716
    ha tudnád miről is beszélek...

    kb ugy képzeld el, h hazajön az asszony és tiszte g*** a feje.... bár nem tudod h megcsal, de aligha nyúlnál hozzá szívesen :P
    kb ennyire ad fos képet a limited rgb (meg a többi elkurt szintér)
  • broman191
    #85715
    Fura hogy eddig senkinek sem tűnt fel, főleg a drágább, minél szélesebb RGB színskálát lefedő monitorokkal...ennyire vak lenne a zöld HDMI-s pc master race? Vagy a 'likely' a valóságban nem olyan gyakori... Én DVI-t használok hálisten' és nagyon szembetűnő a fekete-fehér tesztkép 4 kockája közötti különbség...
  • alyr2
    #85714
    Az AMD nem fos csak sokkal kevesebb forrással rendelkezik mint pl az intel..valamikor 6-7 éve "rossz" strategiat valasztottak es ide vezetett, hogy 10% al kb gyengebbek a prociaik, a VGA meg szerintem kifogastalan, az NVidiaval szemben..
  • Solt
    #85713
    Kicsit frusztrált vagy mostanában...
  • BooMiller
    #85712
    Igazad van "AMD egy fos" létező cég valóban:)
  • grebber
    #85711
    Ahogy olvasgatom a fikázásait nagyrészt valamilyen értelemben létező/észrevehető dolgokat fikáz még ha túlzottan nagy hévvel is.
  • Solten
    #85710
    Arra celzott hogy Borg ilyenert a foldig alazna az AMD-t... :))
  • grebber
    #85709
    "a nagyonigényes vidiásokat bezzeg sose zavarta!"

    Megcsal a barátnőd/feleséged ,de nem tudsz róla semmit észre sem veszel ebből. Zavar téged? (Nem mivel nem is tudsz róla) Azta ....
  • arty
    #85708
    másik topikban most olvastam, gyere Borg védd meg őket gyorsan!! :D

    nvidia driver fos színtéren működik, évek óta

    régebbi cikk

    a nagyonigényes vidiásokat bezzeg sose zavarta!

    :))
  • arty
    #85707
    szerintem az 580X még jobb lesz, megéri majd várni rá!

    vagy méginkább: 680X ... ésígytovább :)
  • BooMiller
    #85706
    Nem akkor fog valamire varni?:)))
  • Solten
    #85705
    5 ev mulva lesz 380X-e.
  • revi73
    #85704
    sziasztok ma vettem egy Asus R7 250x-et, összeraktam a gépet rádugtam a monitort, és kiírta azt, hogy a bemeneti jel határértéken kívül, és nem tudok vele mit kzdeni, légyszi segítstek
  • broman191
    #85703
    Inkább 480X lesz az!
  • grebber
    #85702
    5 éve biztos nem mert csak mostanság derült ki hogy esetleg lesz egy 380X nevű VGA is.
    Megint okosat akartál mondani de nem jött össze.
  • arty
    #85701
    "380X-em lesz"

    hejj, ha nem ezt hallgatnánk 5 éve ... :D
  • grebber
    #85700
    Az ilyen előzetes grafikonok végül 90+ %-ban mindig igaznak bizonyulnak.
    Bár ezek nélkül sem kell túl nagy agytrösztnek lenni ,hogy egyik cég csúcskártyájánál a rá következő félévben kiadott másik cég csúcskártyája jobb lesz 1x+%-al.Az az NV a grafikonon érdekes kíváncsi leszek rá.
    Szemlátomást 380X-em lesz,de ez még nagyon odább van.