90029
  • Jim Morrison
    #85779
    ezeket akkor majd jobban letesztelem, mindenesetre most overrideban felhúztam nagyon pirosba, lesz ami lesz. Memory clockot 1200Mhz ről érdemes szintén feljebb rakni (vagy jóazúgy így is?)
  • broman191
    #85778
    Attól függ mennyiről mennyire ingadozik, ha mondjuk gyakran 40 FPS-ről 30-ra vagy alá, akkor lehet hogy élményben többet nyersz a feles frissítési gyakoriságú vsync bekapcsolásával és lesz 'csak' 30 FPS-ed (60 Hz melletti felbontásnál) viszonylag stabilan, akár pár FPS ingadozással mínuszban...amelynak a megszüntetése talán megoldható valamennyi tuninggal...feltéve hogy a videokari az oka. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.09. 20:14:43
  • Jim Morrison
    #85777
    hajjajj, most nincs annyi időm tesztelni, 1 héttel elhalasztom a dolgot ^^
  • arty
    #85776
    tesztprogram szerintem nem elég, játsz 4 órát a kedvenceddel, ha azt bírja... nos, akkor van esély, h mást is bír majd

    ha pl a battlefieldet szereted, az jól meg tudná izzasztani ;)
  • Jim Morrison
    #85775
    teljesen a pirosba? huh az majdnem 1000Mhz es emelés. Stabilitást mivel ellenőrizzem ? 3d mark vagy az a szőrmés nemtommivel? (szerk: fumark)

    broman: 2 játék olyan amivel gyakran játszom, és néha érzem hogy kicsit akad, abban reménykedem ezzel azt a kicsit meg tudom szüntetni :) (mikor akad felnézek az fps mérőre és látom hogy leesett pár pillanatra az fps az alaptól)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.01.09. 19:51:19
  • arty
    #85774
    ccc power control beállítás +20%-ra, utána órajelre egy 10%-ot próbálj meg rápakolni, ha nem bírja, akkor csak 8-at, stb ... menj lefelé 20-25mhz-enként
    ha végül csak 2-3%-ot nyernél, annyival nem nagyon érdemes foglalkozni, vissza alapra és kész :)

    ahogy merlinw is írja, ha feszemelés is kell, az már inkább tapasztaltabbaknak való ...
  • broman191
    #85773
    Attól függ milyen magasságokban 6-8 FPS-t, ha mondjuk a mai gépigényesebb játékoknál mondjuk a 60-hoz kellene annyi ötvenakárhányról, akkor nem igazán hozható ki egy HD7850 szintű hardverből annyi extra kakaó inkább csak 2-3 FPS-re elegendő, ahol csak 20 lenne abból sem lesz 30, ahol pedig eleve volt vsync nélkül 65 FPS és tuninggal lesz 75, akkor meg minek...erősen az adott játéktól és alkalmazott grafikus beállításoktól függ, hogy mennyi értelme lehet a tuningnak...és hogy stabil lesz-e egyáltalán pár óra játék után is...tapasztalataim szerint sokszor nem, pár benchmark lefutásáig persze elegendő, yay... :)
  • MerlinW
    #85772
    CCC-ben overdrive-ot húzd teljesen a pirosba. Ha stabil, akkor örülünk, ha nem kicsit igazíts rajta. Bios-t hekkelni csak akkor érdemes, ha feszültségen is szeretnél emelni / az auto ventiszabályozást módosítani.
  • Jim Morrison
    #85771
    akkor lehet majd megpróbálom, nemrég kicsit állítottam a cpu-n is akkor végülis ezen miért is ne =)
    ráadásul van egy csomó videó is, meg pár értéket állítani nem tűnik nehéznek ^^
  • arty
    #85770
    ingyenplusz, miértne? :)

    az elérhető tuning mindig változó, a 6950em, 7950em, 280xem jól lehetett huzni (10% vagy felette)
    7850 kb 5%-ot ment, az sokat nem ért ha jól rémlik
    290 meg semmit ...
  • Jim Morrison
    #85769
    Ti szoktátok kicsit tuningolni a GPU-t? kicsit nézelődtem, és úgy vettem észre, hogy biztonságos 6-8 + fps-t némelyik kártyából még ki lehet csikarni.
  • Bokafix2
    #85768
    ok, köszi az infót
  • broman191
    #85767
    Telepítheted az előzőre, Omega (14.12)! Egyébként 'drivers plusz support fül' a főoldalon, 'latest amd gpu drivers' opció alatt oprendszert kiválaszt, katt, majd voalá...nem lehet vele gond hogy a videokarid támogatja-e mivel minden desktop GCN karinak támogatnia kell, itt nincs olyan kavarás mint a mobil grafikus prociknál... ;)
  • bardocz
    #85766
    Én asszem beírtam googleba, hogy hd7870 driver, majd ami oldalt behozott ott a driverek között simán kiválasztottam a 64bites win7-hez valót, és működik tökéletesen.
  • Bokafix2
    #85765
    Üdv

    Driver frissítés előtt érdemes uninstallálni az előző drivert vagy csak telepítsem rá az előzőre? Valamint az AMD oldalán nem igazán tudok eligazodni hogyan találjam meg az én kártyámhoz való legfrissebb drivert (ati hd 7700). Ha az autodetect funkciót használom azzal egyből az enyémhez való legfrissebbet tölti le?
  • Solt
    #85764
    Nem csak a TV-t, hanem a monitort is, és eddig állítani sem lehetett, ez a fő gond!
  • arty
    #85763
    Képzeld el, hogy eddig ezt NEM tehetted meg. Nézhetted a szart és/vagy gányolhattál.
  • Borg
    #85762
    Na beröffentettem én is egy ref 980-at, és igen, az új driver, új kártyával limited rgb-re teszi a tv-t. De egy kattintás, és újra jó minden :)
  • broman191
    #85761
    Valószínűleg a 'modul' és 'mag' definíciója miatt megy a kavarás... :)

  • lo9in
    #85760
    üdv.
    valaki meg tudná mondani hogy az a10 5800k procimat a windows 8.1 miért 2 magos hyper-threadingosnak látja ?
  • arty
    #85759
    :D
  • Blum
    #85758
    Én meg Linuxot használok és bekaphatjátok a FullRGB-s driverrel együtt :D
    Na.
  • BooMiller
    #85757
    Előre is leszögezném ehez hűlye vagyok, a monitoromon nem tudom egyáltalán állítani az DVI-DVI-vel van csatlakozva, van a gépen egy TV.
    Ami HDMI ha YCbCr444-re rakom akkor tudom a képméretet változtatni hogy kitöltse a TV képét, ha full RGB-re akkor nem és nagyobb egy picit a kép mint a TV képe... AMD kari 7870.. viszont amikor full RGB akkor sokkal szebb a kép...
  • broman191
    #85756
    Poénból áttettem a videó opcióknál a dinamikatartományt a korlátozott nVidia-ra, TN panel mellett is feltűnt (saját kalibrálású) hogy alapvetően már a feketének szánt részek is túl világosak a filmekben, egyéb színekről nem is beszélve...nem csoda, hogy soha nem is használtam ezt a módot... :)
  • Solt
    #85755
    Nem tudom AMD-n, hogy van, de kétlem, hogy a 16-235 lenne az alapértelmezett... anno az U2311H-t a 7970-hez kalibráltattam, és tökéletes kontrasztarányokat kaptunk. A 780-hoz 3db U2414H lett kipróbálva, egyik sem hozta a gyári kontrasztarány értékeket... Persze ez akár lehet véletlen is.

    Aki nem kalibráltat, TN paneles monitort használ, mégis, hogy venné ezt észre? Szerintem sehogy... :)
  • broman191
    #85754
    Nálam a 'digital color format' opció sincs sehol, mellette a 'dinamikatartomány' szintén nem látható, pedig néztem hogy esetleg mit lehet átváltogatni ami előhozná, de sehol semmi... /FW 347.09 béta/

    Egyedül a Videó fül alatt találtam korlátozott dinamikatartományt, viszont az az alapbeállításon lejátszó által vezérelt, szóval soha nem lehetett gond vele, mivel nem állítottam át nVidia beállításokra...


    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.27. 17:26:39
  • bardocz
    #85753
    Kerestem valami hasonló beállítást, és nálam alapból a fullrgb volt beállítva.
  • arty
    #85752
    blum: nem fos, hiszen gyorsabb a kártya és halkabb is, csak vannak nyűgjei ennek is (lásd downsampling grid autosport alatt, meg majd még biztos lesz más is), egy büdös nagy bullshit, h vidián a fű is zöldebb (pont nem, inkább kevésbé zöld, lásd limited RGB nyűg eddig a driverig :D )

    vissza lehet olvasni, én mindig is azt mondtam, h szar mind: intel-amd-nvidia, csak máshogy, máshol... :D
    hát így is lett... mondjuk arra nem számítottam, hogy pont az első program első tesztjében kijön, de ez a pechem, h 1-2 napja ezt nyomom és mivel alacsony a gépigénye, megengedhetek magamnak egy kis downsamplinget is - ill. megengedhetném, ha működne (azért a 8xAA sem annyira rossz, csak ez jobb (lenne)). majd rakom itt is a bétadrivereket, az egyik végül csak megoljdja, de ha nem, az se akkora gáz... ;)
  • arty
    #85751
    nem is az a gond, h alapértelmezett limited, az szerintem AMD-nél is az lehetett, de ott évek óta át lehet állítani (bár h pérécől lévén szó miért nem fullrgb az alap, az jó kérdés! idióta mindkét gyártó!!!)

    nvidián meg eddig default limited volt sokaknál (nem mindenkinél!!!), ők eddig vagy szart néztek és ehez állították a monitorukat vagy nem is érzékelték a problémát, mert megszokták az emelt feketét, betudták a szar lcd kijelzőjüknek, stb
    Utoljára szerkesztette: arty, 2014.12.27. 17:16:21
  • Solt
    #85750
    2014.03.29. Pubikám, én nem te vagyok... ha állítok valamit, akkor az úgy van!! Ne magadból indulj ki... ;)

    Olvasd már el, hogy a "Teljes" beállítás mit takar, és ne a saját hülyeségedet szajkózd!

    Nem áll fenn semmilyen kérdés... csak ugye ehhez gondolkozni kéne! :D
  • Borg
    #85749
    Perszepersze, mostmár eddig is tudtad... hogyne :D

    Az "eddig szar volt enélkül" teóriátokat meg én már megcáfoltam. Nincs ilyen opcióm, de a full rgb színtér mindig is megvolt. "innentől kezdve megint szövegértelmezés kérdése"

    Továbbra is fennáll a kérdés, hogy mikor és minek került be egyáltalán ilyen opció, és hogy lehet hogy ennyi botszemű ember van :D
  • Solt
    #85748
    Hogy kinek nincs a kalibrálásról fogalma, az úgy látom elég egyértelmű! :) Pedig a linkelt képen még le is van írva, hogy a "teljes" beállítás miben több a korlátozottnál, én meg értelmesen leírtam, hogy a szar kontrasztarányt észrevettük, csak nem tudtuk mire vélni... most már legalább tudom. Innentől kezdve megint szövegértelmezés kérdése minden, ebben viszont nem segíthetek... :)

    Azért van szükség erre az opcióra, mert eddig szar volt enélkül... nem olyan bonyolult ez. Más kérdés, hogy a tökéletesség hitében élők ezt nem tudják feldolgozni... :))
  • Borg
    #85747
    Ha lenne fogalmad róla, mi az a kalibrálás műszerrel, akkor nem mondanál ekkora ökörséget. Már akkor tudtad volna, hogy nem stimmel az rgb színtér.
    De még egy egyszerű tesztkép is megmutatja mi a helyzet. Szóval ez semmi másról nem szól, csak arról, hogy valójában mennyi vaksi ember van, aki a saját szeme, vagy a béna monitorja hibájából fogalmatlanul él. Aztán mikor felnyitják a szemét, hogy mennyire vak volt eddig, akkor mindenki más hibás, csak ő maga nem.

    Amúgy meg elhiszem én, hogy NEKED ott van a driverben, nekem meg nincs. 670-hez úgy látszik nem jár ez az opció, ennyi :) Aztán hogy erre az opcióra miért van szükség újabb kártyákkal, az egy érdekes kérdés...
  • Solt
    #85746


    Nem PS, mielőtt ez lenne a következő ragyogó "észrevétel"! :D Természetesen a butított az alapértelmezett!!!

    Egyébként pedig az, hogy ezt a lehetőséget immáron berakták, mutatja, hogy mennyire röhej ez a téma...
  • Solt
    #85745
    Az a szó, hogy "mellette" az megvan? Tehát nem abban a legördülő menüben amit beraktál okoska, hanem mellette! Kurvára ott van a legfrissebb driverben.

    Nyilván az én szegénységi bizonyítványom, hogy driver szinten butított színtér volt az alapértelmezett, és még állítani sem lehetett eddig! Kalibrálás az akkor legfrissebb NV driver használata mellett történt... kalibrálni ahhoz tudod, amit a driver "enged", ha a butított színtér jön a driverből állítási lehetőség nélkül, akkor mégis mi máshoz tudsz kalibrálni? Ennyire ne legyél már elvakult! Nem mellesleg észrevettük, csak nem értettük, hogy mi a faszért kapunk olyan gyenge kontraszt arányt... Most már legalább tudom, hogy a majmolt NV-d igénytelensége miatt...

    Ha ez a téma röhej neked, akkor tényleg igaza van artynak... "mérhetetlenül igénytelennek kell lenni, ekkor minden tökéletesnek tűnik"
  • Borg
    #85744
    Kurvára nincs mellette semmi. Vagy RGB, vagy YCbCr444, más opció nincs.

    Egyébként az csak a te szegénységi bizonyítványod, ha eddig nem vetted észre - főleg kalibrált ips - monitor mellett, ha nem full rgb-ben ment... Egyáltalán hogy nem vetted észre a kalibráláskor? Egy röhej ez az egész téma úgy ahogy van...
  • Solt
    #85743
    Dinamikatartomány címszóval ott van mellette bazzeg... kalibrált IPS monitorral pedig elég durva a különbség, úgyhogy bő nyállal ... az NV...
  • Borg
    #85742
    Továbbra sem tudom miről beszélsz, semmilyen limited rgb opció nincs...


    De majd a jövő héten megnézem 980-on új driverrel is. Lehet hogy abba már raktak a kedvedért ilyet :) Az AMD-ről váltók hada ne legyen túlzottan megterhelve a driver tökéletessége által, át kelljen azért állítani egy kapcsolót? :D
  • Blum
    #85741
    No de most akkor megérte ez neked?
    Mert szerintem inkább fogyasszon meg legyen hangos mintsem netto fos az egész. Szvsz jó nagy hülyeséget csináltál ezzel a váltással.
  • Solt
    #85740
    Basszus, átállítottam full-ra, és kaptam egy "új" monitort!! Teljesen mások a színek... még jó, hogy az eddigi foshoz lett kalibrálva a monitorom... :S

    És akkor arról még nem is beszéltem, hogy mostanában minden játék teljesen random időközönként ( 2-3 óra játék alatt 1-2 alkalommal ) megakad egy másodpercre...