542
IBS - International Business School
  • youcalled
    #462
    Na még valami. :D A beiratkozásnál kell kifizetni az első éves tandíjat? Vagy legalább az első félévet?
  • youcalled
    #461
    Ja azt és nem tudjátok hogy hányig vannak ott?
  • youcalled
    #460
    Én meg szerdán. :) Te milyen papirokat viszel magaddal?
  • youcalled
    #459
    Beiratkozni a héten kell menni szerdáig, igaz? Hol tudom megnézni?
  • VulcanBomber
    #458
    Jeá, holnap megyek beiratkozni!
  • salad
    #457
    Nagy valószínűséggel, bár van, ahol tudnak szállást adni, csak levonják a fizetésedből. Már ha kapsz fizetést, mert külföldön rengeteg olyan hely van, ahol nem adnak. Pl. Nagy-Britanniában.
  • youcalled
    #456
    Ha külföldre megyek szakmai gyakorlatra akkor a szállást magamnak kell megoldanom, igaz?
  • wordsworth
    #455
    Állásbörzén jelentkeztem Sanofi, Walt Disney, MOL
    Mindenhonnan visszahívtak irtak stb.
    Sanofi akart felvenni de akkor már elhelyezkedtem egy cégnél mint online marketinges
    Én speciel nagyon jól érzem magam, kulon iroda, light munka, többet fizetnek mint a minimálbér :)

    Ja és én elkezdtem egybol suli után, szóval a vizsgáimon látszik... :D
  • salad
    #454
    cudarz-nak igaza van a diploma besorolásával kapcsolatban, sok helyen számít, sok helyen nézik az eredményeket. Valahol csak egyes modulokét, amelyek relevánsak az adott munkakörben, valahol pedig a diploma besorolását úgy összességében is, pl. Morgan Stanley.

    Én is most leszek másodéves és nagyon nem kéne elcseszni, nem azért ülök ott 3 évet, hogy kapjak egy értéktelen minősítésű diplomát...:(

    Persze a legjobb tényleg az, ha nincs is szükséged már a papírra, azt se lehetetlen elérni.

    wordsworth: tapasztalatok a placement yearrel kapcsolatban? megosztanád velünk? munkakeresés, stb. köszi!
  • VulcanBomber
    #453
    Magyart írtam a jellapra, de persze angolul fogom tolni. Nyílt napon elmondták, hogy mindenkinek menni kell a nyelvi tesztre, így bárki kezdheti angolul (aki megfelel persze), ráadásul ha angolra jelentkezel, kapásból nem számolják be a nyelvvizsgapontokat... De amúgy felvettek, szóval remélem sikerül majd bent maradni.
  • wordsworth
    #452
    Na erről még nem hallottam :D Én perpill Placementen vagyok.
  • cudarz
    #451
    Ez azért nem teljesen van így: Az IBS-en a diplomák besorolásra a következő:

    A második, harmadik, és negyedik éves tárgyaid átlaga alapján( vagy valahogy így) legalább 40%-ot kell elérned, ha nincs meg nem kapsz diplomát. Ha 40-50% között vagy, a diplomádra rá lesz írva, hogy third class degree(legszarabb). Ha 50-60% között, akkor lower second class degree. Ha 60-70% között, akkor upper second class degree. És végül a legjobb, ha 70% felett vagy, akkor kapsz first class degreet. És nemcsak annyi, hogy ezek közül valamelyik rá lesz írva a diplomára, hanem úgy hallottam(bár senki sem erősítette meg), hogy amilyen class az eredményed, olyan színű lesz a diplomád is. Nyílván nem arról van szó, hogy a third classosok rózsaszínt kapnak a firstösök meg aranyat, de elvileg van színkülönbség.

    Én most leszek másodéves, Finance and Accountingre megyek, nagyon szeretem a sulit, sose bántam meg egy pillanatra sem, hogy ide járok. Pedig országos TOP10 gimiből jöttem. Szóval aki szidja az IBS-t, nem ismeri az iskolát.
  • wordsworth
    #450
    Nincs mit :)
  • youcalled
    #449
    Értem. Köszi szépen. :)
  • wordsworth
    #448
    Tudod, senki nem fogja látni milyen jegyekkel mentél át :D
    A diplomás dolog, meg annyi, hogy mire eljutsz a diplomáig lehet hogy saját vállalkozásod lesz :)
  • youcalled
    #447
    Köszi szépen a választ. Szerintem azért nem mindegy hogy milyen eredménnyel végzem el. Pl. a 3. év az szakmai gyakorlat, tuti jobb helyet kapok, ha nem csak éppen átmentem a vizsgákon, nem? És hogy-hogy nem lesz a diplomára szükségem? :O :D
  • wordsworth
    #446
    A diploma nem értéktelen, de ha vagy annyira talpraesett, mire eljutsz a diplomáig.. akkor arra már nem lesz szükséged :))
    Magyarról nem tudok nyilatkozni, de az tuti előny, ha angolul tolod ez tény. Az eredmény meg senkit nem érdekel a felsőoktatásban, pláne nem itt ahol nincs jelentősége az ösztöndíj sávos hiánya miatt.
  • youcalled
    #445
    Akkor mi lesz a nehéz? :)
  • youcalled
    #444
    Sziasztok! Én is az IBS-ba jelentkeztem, várom már nagyon a szeptembert. Magyarul fogomm kezdeni, ez nagy hátrány lesz? Közepes az angolom, de félek hogy ha angolul kezdeném akkor nem teljesítenék túl jól. Ti mit ajálotok? Olvastam pár helyen hogy a diploma teljesen értéktelen, de ezt sosem olyan mondta aki ott tanult volna.
  • wordsworth
    #443
    Nem a tanulás része a nehéz :)
  • Kenedy
    #442
    Hát a corvinus mérnökkaron elég rossz volt,de már életre megtanultam,hogy mindig lehet rosszabb.
  • wander01
    #441
    kicsit más világ. más legrosszabbakkal. figyelj és tanulj XD
  • wordsworth
    #440
    Legrosszabbakra? Hogy érted? :D
  • Kenedy
    #439
    Üdv,
    Angolon vagy magyaron fogod kezdeni mert én magyaron?
    Egyébként a poén az,hogy én előtte corvinusra jártam mérnöknek -tehát felvagyok készülve a legrossszabkra az ibs-en- csak rájöttem,hogy tényleg nem azaz én pályám..
  • wordsworth
    #438
    Bizony :)

    Az a nehezebb. Mindenkit felvesznek kb, van par kínai akik hihetetlen módon meg sem tudnak szólalni angolul, aztán buknak jobbra-balra :D Kár, pedig jófejek :)
  • salad
    #437
    ez nem vicc:) tényleg fel fognak venni, csak utána meg is kell csinálni a tárgyakat (modulokat).
  • VulcanBomber
    #436
    Haha... :D köszi.
  • wordsworth
    #435
    ugyis felvesznek, kell a pénz :)
  • VulcanBomber
    #434
    Sziasztok!

    Én is az IBS-re jelentkeztem, gazdálkodás és menedzsment szakra. Végigolvastam az előző oldalakat, és bizony fel kell kötnöm a gatyát úgy látom... Kb mikor értesítenek az eredményről? Ahogy az oldalon láttam, kitolták még a felvételi határidőt.
  • wordsworth
    #433
    bizony :)
  • salad
    #432
    Még annyit, hogy ha van egy friss középfokú nyelvvizsgád, akkor szerintem nyugodtan nekivághatsz, az első félévben sokminden fog rádragadni nyelvből
  • salad
    #431
    Kenedy: azért próbálj meg átmenni angolra, ha tudsz

    PiJoee: ahogy Wander írta, mindenképp felvesznek az IBS-re, de nagyon sokan kihullanak menet közben.
    Egyedül amiatt érdemes beiratkoznod, mert a tandíj akkortól számítva 5 éven át fixálva lesz. Ha jövőre emelkedik a tandíj, akkor az rád már nem fog vonatkozni. Szerintem megadják a halasztást, hallottam már ilyenről...
  • wander01
    #430
    akkor mi a francér nem jövőre felvételizel? vagy menj az alapozóévre, heti 25-30 ora angol többet ér mint egy év faxverés a beltenyészetben... a sulinak ha minden igaz még mindig saját felvételije van amin az angol a lényeg, de minden hülyét felvesznek. max első félév végén kibasszák őket (40-60%)
  • PiJoee
    #429
    Sziasztok
    Én is az IBS-re jelentkeztem angol nyelvű gazdaság és menedzsment szakra. Kerestem az interneten több helyen is a ponthatárról, de nem találtam egyértelmű választ sehol. Több fajta verziót is olvastam, valamelyik weben azt olvastam hogy az IBS-en a felvételi rendszer nem is a magyar törvények szerint zajlik hanem az angol felvételi rendszer szerint, ez igaz?
    Mielőtt elkezdeném az IBS-en tanulmányaimat elutazom egy tanévre Angliába, angol nyelvet tanulni mert én németet tanultam a középiskolában, az angol hiánya véget töltök el egy évet Angliában. Ilyen indok miatt megadják rögtön az első két félévre a halasztási lehetőséget?

    előre is nagyon köszönöm segítőékségeteket, válaszaitokat.

    Üdv
  • wordsworth
    #428
    Helyes :) Nem fogod megbánni. Bár a magyar oktatasrol nem tudok sokat mondani :)
  • Kenedy
    #427
    Ezt jó olvasni. Ősszel ott kezdek,magyaron :)
  • wordsworth
    #426
    Kellemes :) Mint egy nagy család mindenki ismer mindenkit ( legalabbis latasbol :P )
  • Kenedy
    #425
    Valaki tudnak írni néhány sort milyen az iskolábana a hangulat,légkör?
  • the lass
    #424
    hát ide nem tudok annyit írni,de ha gondolod vegyél fel msnre,oda mindig kiírom. vagy kérdezd a teamleader.ed..
  • cudarz
    #423
    nincs facebookom, mi lesz ma este? légyszi írjátok az infokat, mert mennék. köszi