165
Beszélgessünk ezen gyönyörű állatokról :)
  • Cuchulainn
    Nem :)
    Különböző fajokba, sőt néha különböző nemekbe tartozó madárpókok bizonyítottan képesek utódokat létrehozni (Sajnos sokszor az ilyen hibrideket utána fajtiszta pókként árulják) de a madárpókok és a keresztespókok nagyon távoli rokonok ehhez.
    A madárpókok a Mygalomorphae infraordoba tartoznak, míg a keresztespókok a főpókok Araneomorphae infraordoba. Összehasonlításképp ez kb. olyan, mintha egy ember meg egy pávián akarna közös gyereket...
  • viizo
    gondolom a topik látogatói látták már mind az arachnophobia c. filmet.
    bár nagy mese, mégis nagy kedvencem, volt benne egy érdekes dolog, amit nem tudok hogy mennyi a valóságtartalma:

egy madárpók párosodott benne vmilyen közönséges pókkal... lehetséges lenne ez az életben? pl. egy keresztespók - vmilyen madárpókfaj hibrid?
  • Mirk
    aranyos:)
  • Cuchulainn
    Magyarul asszem Mexikói vöröstérdű(vagy narancstérdű?) madárpók.
    Egyébként a te pókodat ránézésre én is hímnek mondanám, de sajnos annyira én sem vagyok profi a ránézéses nemhatározásban, kérd ki inkább valaki profi segítségét!
  • Cuchulainn
    A góliát madárpókok tényleg a föld legnagyobb pókjai, több fajuk is van
    Theraphosa blondi és Theraphosa apophysis nálunk is kapható.

Nekem egy kis apophysisem van:

Így persze még nem annyira meggyőző, de ha figyelembe veszi az ember, hogy ő még csak 2 vedléses kisbaba, akkor már impresszívebb. 30 cm feletti lábfesztávot is elérhetnek.
  • Cuchulainn
    Ráadásul bedobták a nyomorult százlábút víz alá...
  • Mirk
    nem csak a méreg a lényeg hanem maga a méret is
    az óriás változat kétszer akkora mint az a rák és méreg nélkül is lerágja a lábait sztem^^
  • BaliBoy
    opssz. Tényleg. De sztem nem okozna neki gondot az óriás változat sem, mivel a páncéljába nem tudja belefecskendezni a paralizáló mérget. Na meg utánna kibontani sem lenne könnyű. :
  • Mirk
    csak az sima százlábú nem pedig a giant centipede
  • BaliBoy
    Van azért olyan ellenfele ami elbánik vele, de fogalmam sincs, hogy mi az ott a videón. Valami homár vagy ilyesmi.
  • Aspyrin

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy sajnálná a cipőjét amivel eltaposná
  • Sir Quno Jedi
    Az a baj, hogy ez nagyon kemény ellenfél és ha ilyenekkel teli terráriumból kéne csirkelábakat szájjal kiszedniük a versenyzőknek, akkor nem sok maradna a cuki kis pofikájukból...
  • Sir Quno Jedi
    Ja, ezekről azt írják, hogy Vietnámban kisütik és fokhagymával eszik, vagy alkoholba rakják és leisszák róla. Állítólag nagyon finom csemege. (tudod ki enné meg)
  • Matthewpamer
    pfúúúúúúúúúúúúúúj

ilyen kéne a rettegés fokába
    az ilyen százlábút elkéne égetni akkor megnézném élőbe :D
  • Laox
    Bajnok, nézd meg EZT a videót. Egy ilyen százlábú ellen nincs esélye egy madárpóknak. És nem, ez nem az a pók :)
  • Matthewpamer
    egy ilyen 100 lábút összekéne ereszteni ezzel a madárpókkal :D

egyébként ez góliát madárpók? a magyar neve? azt hallottam azaz olvastam a világ legnagyobb pókja
  • Laox
    Nem, az tényleg a smithi, pl a James Bond filmekben is ez a pók látható, mert látványos. Nekem azért nem tetszik, mert pici, kb 15 centi körül van a lábterpesztése.

Leírás róla

Bár, mive a Brachypelma Smithi ugyebár a latin, hivatalos neve, lehet, hogy az Arabella a becenevek sorába tartozik.
  • BaliBoy
    Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni de nem ennek az a magyar neve, hogy Arabella?
  • Laox
    Ez a pók 12.000 forint volt.

Visszatérve a topicnyitó kérdésemre, sikerült alulról lekapni a szépséget, a megadott oldal alapján úgy látom, hogy hím lehet, szerintetek?

Kép a hasáról
  • Cuchulainn
    Brachypelma smithi nagyon zsép pók, nem véletlenül egyike a legismertebbeknek :)
    A darazsas esethez pedig gratula, sajnos kevés ember van aki így gondolkozik!
    Sokan meg vannak győződve róla, hogy azért mert egy állat csípni vagy marni tud akkor már az életcélja, hogy minden embert lemészároljon aki csak a közelébe kerül, és a legjobb védekezés a támadás alapon mindent ami nekik nem tetszik széttaposnak, agyonvernek...
  • Cuchulainn
    Valószínűleg vedleni fog a kicsike. :)
    Attól nem kell félned, hogy éhen hal, a pókok elég soká elvannak kaja nélkül. Majd eszik ha éhes lesz. Ha nem akarja megenni amit kapott, inkább vedd ki a reménybeli zsákmányállatot és tedd vissza 2-3 nap múlva. Ha akkor sem kell neki, akkor vedd ki újra és várd meg míg levedlik. Vedlés közben jobb ha minnél kevesebb zavaró hatás éri a pókot, utána pedig különösen sérülékeny.
  • BaliBoy
    Régebben én is szerettem volna egy madárpókot. Nekem ez a fajta tetszett. Csak a családom nem nagyon repdesett az 5letemtől. :)
    Én egyébként úgy vagyok vele, hogy az ember attól fél leginkább amit nem ismer. Ha jól tudom szoktak anachrophobiásokat pókokkal kezelni, mint egy sokk terápia. Azt nem tudom mennyire hatékony. :D

És, hogy egy picit még bele szóljak a veszélyes/undorító/jajj mi lesz ha kimászik eszme futtatáshoz (bár annyira azért nem tartozik hozzá). Szóval a múltkor buszozás közben (1-es széken ültem) arra lettem figyelmes, hogy egy hatalmas (nem tudom pontosan a típusát meghatározni) lódarázs repked mellettem. Szegény az ablakon keresztül szeretett volna kirepülni. Az a jó szőrös fekete-sötét sárga színű fajta volt, kb. 2-2,5-3 cm lehetett. Szóval úgy voltam vele, hogy én nem fogok beszarni tőle, csak azért sem űlök el. Aztán 1xcsak nem láttam merre jár (azért figyeltem merre van :DD) és azon kaptam, hogy a hüvelyk ujjamon mászkál. Hát mit mondjak, annyira nem örültem neki, de még mindíg úgyvoltam vele, hogy nem ijedek meg, úgyhogy fogtam és egy erőss fújással lefújtam az ujjamról. Egy kis idő múltán megintcsak eltünt a látókörömből, ezt követően a vállamon tatlálkoztam össze vele. Hát onnan már nem tudtam lefújni. :D Úgyhogy óvatosan levettem a pulcsit, majd beletekertem. Szóval szerencsésnek érezheti magát (meg én is :P) mert miután leszálltam a buszról szabadon engedtem (bár kellett neki egy kis segítség mert a pulcsim annyira megtettszett neki, hogy nem akart róla leszállni, úgyhogy egy botocska segítségével letessékeltem róla.

Huhh, ez egy picit hosszúra sikeredett, sry érte. Tulajdonképpen csak azt akartam szemléltetni ezzel, hogy ha nem piszkálunk valamit, nem lépünk fel támadólag, még a veszélyesnek vélt rovarok/pókok sem lépnek fel támadólag.
  • _Atti_
    ezt birom magamba hogy arachnofóbiás vagyok mint állat a lenti két képtől még most is viszketek de azért bejövök és végigolvasom végignézegetem...:D
    kiskoromban pedig dobáltam legyeket a keresztespókok hálójukba mindig..most meg elég ha rágondoldolok vagy kimondják és teljesen hiperérzékeny leszek minden pókgyanus rezdülésre..
  • TrIp
    az baj ha nem nagyon kajázik mostanában?? 2 napja benn rohangál egy hangya amit adtam neki és nem nagyon érdekli a pókocskát... :)
  • Rash87
    Szép,én bírom a pókokat,de azért nem tartanék :]
    Lehet már volt róla szó,de ilyen későn nincs kedvem végigolvasni,csak kiváncsi vagyok,h mennyiért vetted?
  • Dave John
    éjjel leszívja az arcod vigyázz :O
  • viizo
    sőt még az is lehet, hogy tegnap pont kiszökött neki a dög és mindjárt becsenget hogy nézzetek már körül, mert felétek mutatnak a nyomok :DDD
  • haxoror
    Evolutionary psychology

Nem bizonyított (és nyilvánvaló okokból lehet hogy soha nem is lesz az) szal mindenki azt hisz amit akar mindenesetre tény hogy az arachnofóbia az egyik legkönyebben kialakuló és legelterjedtebb fóbia és ez sokak (többek között az én számomra is) elfogadhatóvá teszi az elméletet.

Az eszkimós példára nem tudok linket adni mert azt a tévében láttam még régebben (nem a Fókuszban :D)
  • Mirk
    :D
  • Borgi
    nem azér mondom, de aki föltöltötte a videót az magyar... lehet hogy a szomszédom, és ott vannak a dögei
  • Cuchulainn
    Kiszökésről: Megkeresed, elkapod, visszateszed kész.
    Probléma a kis pókoknál van, mert azok frankón be tudnak bújni minden kis szar repedésbe. Egy nagy madárpókot, hacsak nem egy esőerdőben laksz nem annyira nehéz megtalálni.
    Mellesleg ha minimálisan odafigyelsz a pókra(=becsukod a terrárium ajtaját) akkor nem fog kiszökni.
  • Cuchulainn
    Mutatnál erre vonatkozóan valami hiteles tanulmányt vagy valamit? (Nem gúnyból mondom, tényleg érdekel)
    Én például soha nem iszonyodtam egyetlen ízeltlábútól vagy hüllőtől sem. Az egyetlen állat amire azt mondhatnám hogy féltem tőle az a pióca volt, de azt is kinőttem :)
  • King of Roads
    bázz
  • marcinger
    Én elmentem volna otthonról.
  • Kamehame
    én el nem aludtam volna!!!!
  • marcinger
    Haveromnak egyszer egy ilyen elszabadult. Két nap után találta meg az ágy alatt.
  • haxoror
    Tényleg?

Akkor az eszkimók pl miért iszonyodnak alapból a pókoktól és a kígyóktól?

(a pókiszony ösztönös ÉS normális emberi magatartás, egy aranyos hagyaték még a régi korokból)

A pók nem háziállat mivel szelidíthetetlen, legfeljebb díszállat mindenesetre én nem vágyom semmi olyan állat társaságára ami miatt éjszaka tízpercenként fel kell kelnem hogy megnézzem hogy a teráriumában van-e még mert a gondolat nem hagy aludni hogy esetleg kilóg és megtámad!

Felfogni sem tudom mi vonzót láthatnak a póktartók ezekben az állatokban, nekem az első gondolatom a lángszóró valahányszor meglátok egyet!
  • Borgi
    szerintem ez egy kis Alien.
  • King of Roads
    engem is kiráz a szőr az ilyenektől..
  • _Vegeta_
    Ha egy haziallat csak kirakatba kell mi ertelme van? :S
    Nekem macsek van es el sem birnek kepzelni mas allatot.. Poktol meg a hideg is kiraz. brrrr :)