165
Beszélgessünk ezen gyönyörű állatokról :)
  • Cuchulainn
    #125
    Mégcsak nem is pók :P
    Ez egy rovarpók (Solifugae), a pókok rokona (kb. annyira mint a skorpiók-külön alosztályba sorolják őket). Jópofa kis jószágok, bár mérgük nincs elég agresszív hírben álnak. A láblerágás meg a 40 km/h persze kamu.
    Rossz hírüket főleg annak köszönhetik, hogy nagyon rühellnek napon lenni, ezért ha valaki megzavarja őket a rejtekhelyükön (pl felfordítja a sziklát ami alatt vannak) akkor megpróbálnak rögtön elrejtőzni a legközelebbi árnyékban, ami ha peches az illető akkor az övé lesz. Ilyen módon olyan mintha egyenesen az emberre támadna, pedig csak el akar bújni a szerencsétlen.
    (Erre utal a latin nevük is, Solifugae - "nap elöl futó")
  • Cuchulainn
    #124
    Ez tényleg egy geniculata, szép példány. Az agresszivitás relatív dolog, példányonként is változhat, de mindenesetre én nem nyúlnék hozzá kézzel gyakran...
  • Ramox
    #123
    vhol olvastam h azt terjesztették h 40km/h órás sebesség meg métereseket ugrik :D érzéstelenítő mérge van és megse érzed h kirág belőeld egy darabot és hasonló hülyeségek :D
  • marcinger
    #122
    Mien hülyeség?
  • kloneman
    #121
    csao mindenki. tegnap előtt vettem egy pókot, csak az a baj, h elfelejtettem megkérdezni milyen fajta. namost tettem fel 2 képet róla, és azt mondták egy másik fórumon, h ez egy Acanthoscurria geniculata. namost ebből az adódik, h ez egy agresszív faj és erős a mérge. de én nemrég "játszottam" vele és semmi agresszivitást nem mutatott, sőt, még félt is.
    ez az a két kép:
    http://media.proxnet.hu/upload/20070418/21012086921.jpeg
    http://media.proxnet.hu/upload/20070418/21012565686.jpeg
    kissé szarul sikerültek, de remélem kivehető
  • King of Roads
    #120
    lol! előző hsz hatására megnéztem a tevepókot képen..a hideg kirázott a látványtól
  • Ramox
    #119
    Ez a teve vagy miylen pók. Tényleg nem egy szépsé,g de elég sok hülyeség terjeng róla ahogy hallottam :D
  • marcinger
    #118
    Én ennél csúnyább pókot még nem láttam.
  • oneal1
    #117
    lángszóró yeezzzz
  • Cuchulainn
    #116
    Hány vedléses--->Több vedléses drágább, kevesebb vedléses nem annyira látványos és etetni is nehezebb.(Persze ez is fajfüggő) Viszont megvan az az élmény, hogy egy kis minipókból nevelsz egy nagydarab dögöt. :)
    Hacsak nemvalami nagyon kényes fajt veszel, akkor vonaton vagy kocsival simán elszállíthatod Pestről akárhová. Tedd a pókodat egy kis dobozba (pl filmesdoboz egy néhány vedlélses póknál) aztán azt tedd valahova olyan helyre, hogy lehetőleg ne rázkódjon túlzottan.(Pl. egy másik nagyobb műanyag dobozba amit vattával kibélelsz) Tehetsz mellé egy kis nedves tőzeget vagy virágföldet is, de ne annyit, hogy ráboruljon. Ha vonaton vagy autón utazol (legalábbis így tavasszal), akkor a hőmérséklettel sem lesz gond, 20 fok alá ne nagyon menjen. Én így szállítottam már többször pókot 200 km távon vonattal és semmi baja nem lett.
    Szvsz a legfontosabb az az, hogy ne egy bazi nagy dobozba tegyél egy kis pókot, mert az össze-vissza csapódva megsérülhet.
  • Ramox
    #115
    Enyémre is váalszolnál légyszi? :) Ha ráérsz :D
  • BaliBoy
    #114
    Miket tud meg az ember. :)
  • Cuchulainn
    #113
    Ja és még Ausztrália is óvilág :)
  • Cuchulainn
    #112
    Afrika+Ázsia
    az Újvilági meg Amerika
  • BaliBoy
    #111
    Az mit jelent, hogy óvilági? :)
  • King of Roads
    #110
    OFF
    én is szolnoki vagyok :)
    ON
  • Ramox
    #109
    Ha jól olvastam egyszerű csaláncsípés vagy miylen hatása van...

    És pl. én szolnoki vagyok, hogy szállíthatok haza egy iylen madárpókot és hány vedléseset érdemes venni?
  • Cuchulainn
    #108
    Irritáló hatású szőrzet. A bőröd viszketni kezd tőle és kipirosodik, ha le is tüdőzöd akkor folyni kezd az orrod , tüsszögsz, égető érzést kelt a nyálkahártyán és hasonlók. Allergia szerű tüneteket okoz, de elég hamar elmúlik.
    Én be még nem lélegeztem, de a bőrömre már került. Nem egy kellemes érzés, de semmi extrém. Persze ez is emberfüggő, vannak akik érzékenyebbek a dologra, vannak akik kevésbé. A különböző madárpókok szőrei eltérő mértékben irritálóak, és az óvilági madárpókok nem rendelkeznek ilyen szőrökkel. (Mondjuk cserébe viszont általában erősebb a mérgük)
  • BaliBoy
    #107
    És ez a szőrzet milyen veszélyeket rejt? Csak simán mintha kaktusz tüskék lennének bele állnak a bőrbe, vagy valami mérget is tartalmaznak?
  • Cuchulainn
    #106
    Sry a floodolásért, csak ez még lemaradt:

    A CITES II. faj azt jelenti, hogy az eredeti élőhelyéről nem lehet gyűjteni. A fogságban született egyedek szabadon megvásárolhatók és tarthatók. Elvileg kellene hozzá egy tanusítvány, ami bizonyítja, hogy az egyed fogságban született, gyakorlatilag azonban ezzel a Brachypelma fajok esetén nem törődnek (mindegyikük CITES II-es) mivel olyan jól szaporodnak fogságban, hogy egyszerűen nem éri meg vadon befogott példányokkal kereskedni, így azok nincsenek is a piacon.
  • Cuchulainn
    #105
    Magyarországon a veszélyesnek minősített állatok listáján a madárpókok egyetlen faja sem szerepel. Vagyis semmiféle engedély nem kell hozzá.
  • Cuchulainn
    #104
    Az ára nem magas, a leírás elég régi ;)
  • Cuchulainn
    #103
    Nagy termetű nyugodt madárpóknak tudom ajánlani a Grammostola pulchra illetve a Grammostola actaeon fajokat. Mindkettő békés természetű, gyenge mérgű és emellett nagyra is nő. A hátrányuk, hogy némileg drágábbak mint pl. egy Brachypelma smithi.
    Általában véve békések a Brachypelma fajok is, bár ők sokszor erőszeretettel bombázzák az utótestük szőreit, ami amellett, hogy kellemtlen a célpontnak a pók attraktivitását is erősen rontja (lesz egy csupsz folt a valagán) Ja és ők nem nőnek olyan nagyra sem, inkább közepes termetűnek mondhatók (15-20 cm adult lábfesztávolság)
  • BaliBoy
    #102
    A tartásához nem kell valamilyen engedély? Mert amit lentebb Laox adott róla linket ott azt írják, hogy engedély kell a tartásához.
  • Ramox
    #101
    Ööö. Ez nem tetszik :) Védett faj! Tartásához C.I.T.E.S. engedély szükséges (CITES II. listás faj). Eredeti élőhelyéről gyűjteni tilos. Manapság könnyen hozzáférhető, mert sokan tenyésztik. Ára aránylag magas.
  • TrIp
    #100
    jah és keresek 3-4 cm-es pókocskát, mindenképpen a talajlakó fajtákból :)
    pm me!
  • TrIp
    #99
    szerintem neked egy brachypelma smithi tökéletes lesz elsőre. és a pókoknak viváriumot szokás venni, abból elég egy viszonylag kicsi is elsőre, amiket 1500 ft körül árulnak. kajálni kisebb tücsköt, lisztkukacot, esetleg hangyát.. aljzatnak meg 7-8cm virágföld vs. tőzeg, egy kis reszelt fakéreggel :)
    remélem segítettem :D
  • Ramox
    #98
    Sziasztok!

    Nagyon érdekelnek ezek a gyönyörű teremtmények, és eléggé felkeltették a kíváncsiságomat. Így én is gondolkodok egyen :) Ezzel kapcsolatosan lenne 1-2 kérdésem. Elsőzöris milyet vegyek? Nyugis típusút szeretnék, de azért szeretném h nagy legyen :) Mekkora terráriumot igényelnek, mit esznek, mi kell a terráriumba stb.

    Köszi
  • King of Roads
    #97
    XD
  • Laox
    #96
    Blondit keresek, Baranya- Tolna-megye, vagy a környéken, tud valaki segíteni?
  • Mirk
    #95
    :D
  • Laox
    #94
    Idegbeteg a pókom, ma szedtem neki fatörzsdarabokat, rakom be a terráriumba erre fordulatból nekem akart jönni :-) Bevillant a beszarásjelző :)
  • Laox
    #93
    Emberre nem veszélyes. Nem életveszélyes. Fáj ha harap, fáj a mérge is, hányinger, rosszullét, stb. Minden fajtának különböző erősségű a mérge. Azért ha megmar és méreg is jut beléd, mindenképpen érdemes ellátogatni egy dokihoz, nehogy véletlenül allergiás légy a méregre, vagy vérmérgezést kapj.

    Amúgy nem sok az esélye, hogy megmarnak. Vannak agresszívebb fajták, amikkel vigyázni kell, ami annyit jelent hogy ne kézzel nyúlkálj a terráriumba, hanem más eszközökkel. Van jónéhány "barátságos" fajta, amiket simán kézbe is lehet venni. Megfelelőt kell választani.
  • BaliBoy
    #92
    Be kell nyugtatózni.

    Egyébként ezeknek a madárpókoknak, amiket meg lehet venni kereskedésben, mennyire erős mérgük van?
  • Laox
    #91
    Sajnos Pest elég messze van Pécstől. IC-vel még talán nem, de autóval elég gáz oda eljutni, főleg, hogy Pesten belül biztosan eltévednék, nem ismerem. Az, hogy felmenjek IC-vel Pestre, ott egy boltba, majd visszabuszozni a vonatállomásra és ismét IC-vel vissza, szerintem nem esne jól egy kispóknak.
  • Cuchulainn
    #90
    Én 7500 Ftért vettem az enyémet így két vedlésesen, szóval tényleg nem olcsó. A blondi az valamivel kevesebbe kerül, de persze az ár nagyban függ attól, hogy hol veszed. (Boltokban általában drágább, tenyésztőnél olcsóbb és általában Budapesten vannak a legjobb árak.)
  • Laox
    #89
    Úgy tudom, hogy ezek a pókok drágák, Ti mennyiért adjátok?
  • Cuchulainn
    #88
    Nincs itt a fényképezőm :(
  • King of Roads
    #87
    képet!
  • Cuchulainn
    #86
    Hehh, pont ma le is vedlett a kis drága :D
    Most már kb. kétszer ekkora.