165
Beszélgessünk ezen gyönyörű állatokról :)
  • Edóbaba
    #165
    Sziasztok!

    Van egy fél év körüli Brachypelma smithi-m... most egy hete beásta magát a kókuszdiójába, és a lukat is teljesen eltorlaszolta. Azóta nem hallok felőle semmit. Meddig lesz bent? valami baja van? Vagy vedleni készül? Nem kell, h aggódjak miatta? Meddig bírja kaja nélkül? A másik problémám, h egy csótány beásta magát a földjébe, de úgy, h nem tudom kiszedni, mert mindig elbújik. Ő megenni nem fogja, mert nem szereti a csótányt kosztot, csak a tücsköt szereti. Még egy kérdésem lenne... mennyire agresszív pók az enyém? mert én azért félek tőle. Milyen gyakran takarítsam a helyét? a kis föld molyoktól nem lesz baja? és hogy szedjem ki a viváriumból, ha takarítani szeretném? lehet sokat kérdeztem, de kezdő vagyok, és szeretném, ha minden megfelelne ennek a gyönyörű állatnak.!
    Köszönöm a választ!

    Üdv: Edó
  • Döw
    #164
    Psalmopoeus cambridgei 1 vedléses
    madárpókok eladók!
    600 ft/ db áron, nagy tételben akár 70% kedvezménnyel!!!

    Esetleg csere is lehetséges.

    Döw
    [email protected]
  • ETom
    #163
    ya akkor okés :) csak furáltam mer ezelőtt sose csinálta még, ez most az új hobbija XD köszi!
  • masoma
    #162
    teljesen normális dolog, pakolás közben néha beledobja az itatoba a tőzeget meg hasonlokat, azt tudod tenni hogy az itató körüli tőzeget elkotrod, mint egy középkori vár körüli töltést...
  • ETom
    #161
    Miért pakolja tele talajjal az itatóját a pókom!? Hiába takarítom ki, pár nap múlva megint megvan pakolva.. mi lehet a gondja? túl sok a pára? pedig igyexem 65-70% körül tatrani.. 1 éves smithiről van szó
  • duhonyizoli
    #160
    Akit érdekel 1 Geni hím adult 20cm párzásra 3000ért elvihető!
    Nógrád megyében Szirák ill. Aszódon átvehető!
    Érd: email/msn: [email protected]
    tel:06-70-579-80-16
  • Pistike 007
    #159
    Köszi szépen!
  • masoma
    #158
    5-6 vedléses alboról lehet szó
  • Pistike 007
    #157
    Üdv!
    Egy kérdésem lenne.
    Kb. hány vedléses ( vagy mennyi idős) lehet egy 6-7 centis lábfeszű B. Albopilosum?
    Köszi!
  • masoma
    #156
    jóltudod a két név alatti faj megegyezik: leírás
  • BENYOOO13
    #155
    Sziasztok! tudnátok valami fajleírást írni a Grammostola Argentinensisről (ha egyáltalán létezik ilyen nevű faj)? Vlalahol azt olvastam hogy ez a faj ugyanaz mint a Grammostola Rosea...
    a válaszotokat előre is köszi...
  • angicu
    #154
    Eladó 9 pók viváriummal együtt!
    Hármassával el lehet őket elvinni, mert a vivárum úgy van megépítve.
    A 9 összesen: 45e
    3-assával: 15e
    A pókok megtekinthetők itt:
    http://www.gportal.hu/tarantula
    Ha érdkel írjatok a vendégkönyvbe!
    Üdv: Angi
  • killecske
    #153
    Hy

    Eladó:Brachipelma Albopilosum, Brachipelma Vagans
    Érd:PM
  • Synchronous
    #152
    A műanyagdoboz is jó ötlet, de azt inkább talajlakók esetén tanácsos a tartásra használni.
    Amint lehet, át kell tenni, mert a fán lakók a magas terráriumban érzik jól magukat, ahol kérges faágak vannak.
    Ha átkerül, célszerű búvóhelyet is biztosítani neki. Ha kialakítasz neki egy kis odút, akkor azt szépen felfejleszti majd, a környezetében található tőzegdarabkákkal és a saját hálójával.
    A műanyagdobozba elég 1-2 centinyi nedves tőzeget tenni, majd erre teríts finoman egyszerű virágöldet.
    A növényeket akkor telepítsd, ha átrakod a pókot.
  • CSV25
    #151
    Köszi a választ.
    A 2 vedléses pókot még nemhiszem hogy átrakom terráriumba.
    A 6 centis müanyagdozba is rakjak növényt?
  • Synchronous
    #150
    Igen, el fog sötétülni. Egyes fajoknál nemcsak a potroha, hanem az egész pók befeketedik.
    Előnyös lehet és ajánlom is a növénytelepítést, gyompálma, moha és Philodendron fajokkal. A növények javítják a terrárium páratartalmát. A növénytelepítés a világítás miatt is kell. Megfelelő a 12 voltos halogén lámpa, amely a fény mellett hő leadással is jár, így melegítve a környezetét.
  • CSV25
    #149
    Sziasztok.
    A minap vettem egy Poecilotheria Fasciata-t.
    Ez az első fánlakó pókom, ezekhez egyáltalán nem értek.
    Az lenne a kérdésem, hogy a vedlés elött a potrohán lévő világosabb szín elsötétűl?Csak 2 vedléses (kb: 2,5Cm).
    A válaszokat előre is köszi
  • TrIp
    #148
    adjatok ilyen kis halkockát a póknak!! simán betúrja, meg akármilyen húst megeszik... elfogyott a tücsök és bepróbáltam és simán elfogadja.
  • red13
    #147
    Ha még kicsi a pók, vársz kb 3napot és már mehet neki a kaja. De ahogy egyre nagyobbodik tovább tart neki a regenálódás. Nekem a subadult, adult pókoknál akár 2hetet is kell várni.
  • TrIp
    #146
    kössz fiúk, amúgy 4. vagy 5. vedlése volt ez... parayhabana, egyre vadabbul néz ki :D
  • Laox
    #145
    Az a legbiztosabb, ha vársz egy hetet és utána is csak egy lárvát adsz neki. Azután már mehet a rendes kaja.
  • Cuchulainn
    #144
    Méretfüggő...de 2-3 napot szvsz mindenképp várj vele. Valószínűleg ő sem fog rárohanni semmire egy darabig. Ha látod a méregkarmát, és már fekete akkor elvileg mehet a kaja. Ha halovány színű, fehéres, vörös foltos akkor még nem keményedett meg. Ilyenkor kimondottan rossz ötlet kaját adni, mert ha a pók odamar neki (akár védekezésből is) akkor letörhet a csáprágója. Ami ugye nem jó.
  • TrIp
    #143
    vedlés után hány napig ne adják kaját a dögnek!? :D
  • Cuchulainn
    #142
    Az enyém most 1.5 cm szal...:D
    Egy vedlésesen kaptam ajándékként a pulchra mellé a tenyésztőtől :)
  • TrIp
    #141
    nekem is van egy parahyabana.. igaz még kis csira, 4-5 centis kábé :) nem túl agresszív viszont furcsa egy kicsit hogy egy darab pókhálót nem szőtt még
  • Cuchulainn
    #140
    Nekem csak 7:
    B. auratum
    G. aureostriata
    G. actaeon
    G. pulchra
    L. parahyabana
    T. apophysis
    S. philippinus

    + Heterometrus scaber (skorpió)
  • red13
    #139
    nekem most 9 pókom van: pallidum, cristata, emilia, smithi, vulpinus, ruhnaui, cyaneopubescens, versicolor, albovagans
  • Cuchulainn
    #138
    Állítólag kisebb a tápértéke mint a tücsöké, meg állandóan beássák magukat a talajba. Én azoknak a kispókoknak szoktam adni, akik félnek a tücsöktől, nekik is kettévágva.
  • TrIp
    #137
    jah tudsz venni tücsköt..
    amúgy, ti szoktatok lisztkukacot adni a póknak ebédre? mert nekem volt itthon egy kis dobozban, és valami lett velük... ilyen fekete bogarak lettek a kukacokbol xDD de mondjuk nem lényeges, úgyis pókszar lesz belőlük is
  • Laox
    #136
    Oké, de honnan szerzek én rovart? :-) Azt is árulnak a kereskedésben?
  • Cuchulainn
    #135
    Lehet, hogy arra kezdi a készülődést. Egy ekkora pók vedlés előtt általában hetekig nem eszik, szóval lehet hogy még odébb van :)
    Etetésről: az egér és általában a gerincesek nehezebben emészthetők a pók számára. Emiatt tanácsos inkább ízeltlábúakkal etetni és csak néha egérrel. Jobban illik a "tartalmuk" a pókod szükségleteihez. Én nem kötöm időhöz az etetéseket. A rovarok azért is jók, mert majdnem az egészet megeszi a pókod(ráadásul viszonylag gyorsan) és a maradék sem büdösödik be olyan gyorsan (persze azért napokig bennhagyni azt sem tanácsos)
  • Laox
    #134
    Most reggel a szemem előtt szőtte be az oduja nagy bejáratát, a picit pedig beásta... Vedleni fog?
  • Laox
    #133
    Amúgy ti mikor szoktátok etetni a pókot? Mert az enyém az egeret sokáig eszi, múltkor 10:30kor adtam neki oda, és 1:30kor végzett éjjel, addig vártam, hogy ki tudjam szedni a maradványt. De a pók az ugye éjszaka aktív... szóval ha késő délután adnám neki, akkor este nyugodtabban enné, nem? A maradványt meg amikor felkelek, ki tudnám szedni.
  • BaliBoy
    #132
    Én sem komolyan gondoltam. Ezért tettem a smiley-t a végére.
  • Prank
    #131
    ez mitől bizonyíték?
  • kloneman
    #130
    a genikulám 40x20-as terráriumban van. nem nagy számára ez a terület, mivel még elég kicsi
    köszi a választ
  • King of Roads
    #129
    AU
  • King of Roads
    #128
    holy God! még jó, h az vagyok :o
  • BaliBoy
    #127
    Erősebb idegzetűeknek: A bizonyíték :)
  • King of Roads
    #126
    én bottal se..pedig tök arik, jófejeknek tűnnek de írtózom tőlük..legalábbis az ilyen szőrös izéktől...