121


Cruise Ship Jobs - munka, óceánjáró hajókon
  • SeLFisCH
    #81
    information technology ennyi bőven elég lett volna :)
  • skristof
    #80
    egy ilyen fórumon ezt megkérdezni :) wikipedia
  • Gladiator
    #79
    Számítástechnika szerűség asszem. rendszergazda, ilyenek...
  • SeLFisCH
    #78
    az IT munka mit is jelent pontosan ?
  • whiskeyman
    #77
    ugyanezt mondtam én is, mire kell költened? semmire, nem kell lakbért, rezsit, kaját fizetned...
  • homeless
    #76
    Sokan írták, hogy ennyi pénzért bármelyik nyugati országba lehet találni melót. Igen csak amit megkeresel annak el is megy min. a fele. Ha cigizel mégtöbb ha még néha elmész bulizni akkor mégtöbb. Egy óceánjárón, nincs semmi költség csak ha cigizel az. De a szállásért meg a kajáért nem kell fizetned.

    Nekem több haverom volt már Londoba meg páran Írországba. Az egyik pl Írországba volt 2 évig és ~2000 eurót kapott havonta. Az a kevés amit félre tudott tenni rövid időn belül elfogyott mikor hazajött. Drága ott az élet. IT munkákat viszont érdemes vállalni ha valaki perfekt angol. Évi 30000 font-tól 80000-ig lehet keresni. Abból már elég sok pénzt félre lehet tenni, és az olyan referencia lesz, hogy később itthon is gond nélkül el lehet helyezkedni. Egy mosogató vagy akármilyen szar melóval ha nem szeded meg magad és nem indítod be itthon a vállalkozásodat, akkor szart se értél vele, mert a kutyát nem fogja érdekelni, hogy te milyen csicska melót végeztél hajón vagy akárhol. Talán még szakácsnak vagy pincérnek is jó lehet később CV-be.
  • skristof
    #75
    lehet, de zsebpénznek az sem rossz :)
  • Blasta
    #74
    Csak ott kinn az a 300e/hó kb. annyi mint itthon 150e :)
  • skristof
    #73
    bocsi a melléütésekért, késő van:)
  • skristof
    #72
    végigscrolloztam ugyan a topikot, nemtudom írta-e valaki, DE
    shoz, hogy egyáltalán szerencsés "rabszolgává" válhass nem elég a megfelelő CV meg nyelvtudás, hanem különböző trainingeken kell részt venned (plusz ugye az orvosi vizsgálat) amik persze nem ingyen vannak. egyik ismerősöm megy ki nemsokára, neki eddig 150ezer mínuszban van a dolog, és pl a tréningen megismert haverjt az utolsó körben, az orvosi vizsgálaton tanácsolták el, persze a befizetett pénz ugrott.
    szóval ezek is piramisjátékok, csak itt nemhogy az interneten kattintgatsz a teletrójaizott wenlapokon, hanem megdöglesz egy kabinban.

    persze van akinek bejön...

    nekem volt osztálytársam perpill dublinban él, mert nem vették fel oda, ahova menni akart. kinnt egy kisebb boltban árufeltöltő havi 1200euroért. igaz, hogy a mutterjával lakik, így viszont magának keresi azt a cirka 300ezret/hó.
  • whiskeyman
    #71
    nem is olyan szörnyű a minőség...köszi a képeket
  • ajem kisa
    #70
    #65 hsz-ben a lényeg! EZ IGY VAN!
    Akikre azthiszed, hitted, hogy tuti 100%-os barát, azok kitartanak egy darabig, de sajnos azalatt az idő alatt főleg TE megváltozol nagyon, és tesem fogod érteni már az ő reakciojukat, és ők sem a tiédet! És akik maradnak, mint barát, az igazán kevés marad! De ők sem, meg te sem leszel már ugyanaz!
    Ha beleugrasz egy ilyen "távmeloba", ez sajnos ezzel jár, de ehhez kell egy kis érettség(?) is, hogy kitarts amellett, amit szerettél, vagy szeretnél csinálni, és ez olyan tapasztalatokat ad, amit soha az életben egyhelyben ülve gondolni sem mertél volna!
    Persze kinek hogy...
  • Blasta
    #69
    Pl. emlékezzetek, hogy utálta mindenki anno a Való Világ 2. szériájának győztesét, a Lacit?
    Szintén ilyen melókat csinált (asszem mixer volt), és folyton csak az élményeiről regélt (mivel más élménye neki nem nagyon volt).
    Meg is utálta az egész banda, és meg is nyerte a játékot, mert túlélő tipus és edzést kapott a hajón a bezártságból... :)))
  • Blasta
    #68
    Azt amit írtam, nem ám csak úgy kitaláltam.
    Több ember tapasztalatán alapszanak azok a tények. Ez persze nem zárja ki, hogy van olyan akire nem igaz az összes pont, de nagy általánosságban sajnos így alakul egy óceánjáró magyar fiatal élete.
  • RaST
    #67
    Parancsoljatok .. Az igért képek:

    A felszolgálók: minden felszolgáló, más más országból származik, az ismerős pedig öltönyben, középen látható ..



    Ez a kép a panama csatornán készült, ahonnan indul, és végül érkezik a hajó ..



    Ezen a képen ismét az ismerős látható, egy fontos személlyel. sajnos már nem emlékszem, hogy ki is ő .. Egyébként a kép egy jégből faragott szobrok bemutatóján készült ..



    Eme képhez nincs mit hozzáfüznöm .. Az étterem:



    És végül, a maga a hajó:



    És tényleg ne haragudjatok a minőségért, máshogy nem tudtam megoldani :)
  • Trisztin
    #66
    Néhány napja én is elgondolkoztam ezen... pont a topicban elhangzott tények miatt... az ember pár év alatt megszedi magát és után sokkal könnyebb a helyzete ha hazajön...

    De őszintén szólva én nem óceánjáróra gondoltam... :) Nekem egy Földközi-tengeren kacsázó hajócska is megteszi :) Szintén az elhangzottak miatt... innen könnyebben hazatalálok...

    Nyelv -- Elönyt jelenthet,ha nem csak angolul és németül tudsz... viszont,ha tényleg jól beszélsz 2 idegennyelvet,és érzel magadban akaraterőt,akkor irány tolmácskodni... nagyon jól keres... a kétnyelvű meg duplán ;)))
  • Sir Quno Jedi
    #65
    Naív vagy. Itt amúgy is arról van szó, hogy fél évekre/évekre eltűnsz az életükből és a hétvégi bandázásoknak lőttek. Én is jóban vagyok kint élő "barátammal", de már sosem lesz ugyanaz és ezt tudják ők is és én is.
  • whiskeyman
    #64
    a barátaid eltűnnek... ha olyan barátaid vannak, akkor biztos

    az én baráti társaságom szerencsére nem olyan, szinte minden hétvégén együtt bandázunk
  • ajem kisa
    #63
    Ez igy van, helyesbitek az 5. sorra, a "barátaid" eltünnek...Ez igaz!
    Ebben nekem is van tapasztalatom, ez van!
    Ahhoz, hogy fent legyél egyböl, olyan nincs, a vendégeket pedig max csak hallani fogja!:)
  • Blasta
    #62
    Amúgy társaság függő is, hogy kiknek milyenek a munkakörülményeik.
    Faterom a Princess Cruises-nél dolgozik már több mint 10 éve. Semmi panasza nincs, igaz mint mondtam, a zenészeknek arany életük van.
  • Blasta
    #61
    Szvsz simán boritékolható az 5. sor is.
    A magyar egy végtelenül irigy ember.
    A 6. sor meg inkább a normálisabb munkát végzőkre volnatkozik, akik azért látják néha a napfényt is és a vendégeket is. Mivel fenn mind a vendégek, mind a crew folyton mosolyog, hiszen az egyiknek nagy élmény, a másiknak meg munkaköri kötelessége folyton mosolyogni...
    Aztán utána hazajön és már ferihegyen elmegy a kedve a jó anyaföldtől... :DDD
  • ajem kisa
    #60
    A fele tuti igaz, de az 5. sor az kétes, a 6. sor elsö fele 90%, hogy ő nem fog "durva kajákat", meg sok mosolygos embert látni...
    Élmények pedig olyanok lesznek, amilyenek, ha lesz rá idöd, és lehetöséged, meg eröd mozdulni melo után!
    De ha kalandra vágyik, akkor mindenképp induljon neki, sok sikert kivánok whiskeyman-nek, remélem összejön neki ugy, ahogy ö is szeretné...
    De nefelejtsd el, hogy európában már "könnyebb" az unios csatlakozás óta, és a hajozás, mint munkaidő, kényelem, szabadidö, stb. szempontjábol sokkal rosszabb, mint a parton maradni, és keresni pl. 1000€-t!
  • Blasta
    #59
    Egyébiránt a zenészek, fotósok munkája elég baró.
    A zenészek naponta (nincs szünnap!!!) dolgoznak 3-4-5 órát, az ebédnél 1-2 órát, és a vacsinál 2-3-at és csók. Szétunják a fejüket a hosszabb trippeken.
    A fotósok meg minden partyn nyomják a fotókat, nappal meg a fotoshop-ban adják el a képeket, és egyéb dolgokat, + laborálnak ugye.
    Így olyan 800-1200 dollárt lehet keresni havonta ezekkel a melókkal.
  • Blasta
    #58
    Ennek a munkának akkor van értelme, ha érettségi után kalandozni van kedved.
    Akkor jó. Akkor 4-5 év alatt megszedheti magát bárki és tán esélye lesz kiszállni belőle.
    Mert egy kurvanagy mókuskerék az egész.

    -Jól keresel
    -Ritkán vagy itthon
    -Szétmelózod az agyad
    -Mivel ritkán vagy itthon a barátaid száma csökkenni fog
    -Mivel sokat keresel, és olyan élményeid vannak, amik egy átlagos magyar embernek életében soha, a legtöbben irigyelni fognak és a barátaid száma rohamosan csökkenni fog tovább
    -Mivel egész évben mosolygós emberek, durva kaják és mesés élmények között élsz (leszámítva a kurvasok melót) hazaérve ebbe a szürke, barátságtalan emberekkel teli országba, alig fogod várni, hogy újra kimehess...
    -Itthon találsz majd vmi szar melót, ahol emberszámba se vesznek és jó szarul keresel. Na ezt is hamar megfogod unni és húzol vissza a hajóra
    -Ahol persze hamar honvágyad lesz, de hazaérve kezdődik minden elölről

    És ez fog menni folyamatosan, míg egyszercsak abba nem tudod hagyni...
  • whiskeyman
    #57
    no problemo
  • RaST
    #56
    Papírfotókról lévén szó, szkennerem viszont nincs, le kell fényképeznem A minőségért majd ne szidjatok ;]
  • whiskeyman
    #55
    annak örülnék
  • SeLFisCH
    #54
    megköszönjük
  • bertino
    #53
    keress :)
  • RaST
    #52
    Van egy ismerősöm, ő is egy óceánjárón dolgozik .. Ő a nagyfőnök az étteremben .. Viszont ő amerikát járja .. Ha érdekel vkit, keresek képeket, oszt felrakom :)
  • Sir Quno Jedi
    #51
    Na, ne aggódj, kint is dolgozik Angliában, már lassan 2-3 éve. Igaz, mivel idehaza bevette magát a Banki Informatikába az egyik világméretű bankkonszernnél, így odakint is nekik dolgozik jópénzért (nagyon jó pénzért), mint szervező (már idehaza is lengyelektől az indiaiakig ő volt a kapcsolattartó jó néhány idegen régióval). Mikor anno hazajött a hajóról (az már jó régen volt), akkor utána sok mindent csinált (pénzváltó cégek, biztosítók, miegymás táján), de aztán csak megállapodott.

    Igaz ehhez nem kis szaktudás és kitartás is kell, ő is képezte magát közben és elvégzett ezt-azt. Szaktudás és gyakorlat/kapcsolatok nélkül meg úgysem érsz szart sem.
  • Dynamic
    #50
    Mégis sok külföldi és magyar ismerősöm pincérkedik és nem feltétlenül anyanyelvi szinten beszélik az angolt.Persze fontos, hogy megértse az embereket, és hogy őt is megértsék, de ehhez elég egy társalgási szint.De a pincérkedésen kívül a vendéglátásban ott van a szakács,segéd,takarító stb. szakma, amelyek szintén nem igénylik az anyanyelvi angolt.
  • schrank
    #49
    hááát szerintem a fiatalok 90%-a nem is abban a szakmában dolgozik amit tanult és egy középszintű nyelvtudással nem vennék fel pincért mert elég humoros lenne nekünk is ha egy feketepákó szolgálna fel " eegy úúúveg sóóórt"
  • Dynamic
    #48
    Aki pincér, felszolgáló stb. az valószínűleg otthon is ugyanazt csinálta, csak kevesebb pénzért, így valószínűleg tisztában van azzal, hogy mit vállal.
  • schrank
    #47
    de miért hiszik azt az emberek hogy a vendéglátóiparban könnyű a meló lehet hogy nem a csengetett milordból kéne infót meríteni az ilyesfajta melókról
  • Dynamic
    #46
    Jó, de most azt vegyük alapul, hogy mondjuk "tolmács szinten" nem is beszéli a nyelvet csak erős középfokon, és vendéglátásban akar dolgozni.
    Elmész egy álláshirdető oldalra(mondjuk a gumtree), beírod a waiter,bartender,cook, barman...ami kell és tonnaszámra jönnek fel az állásajánlatok.
  • whiskeyman
    #45
    Figyelj már ide te f.... Ajánlom figyelmedbe a # 40-es hsz-t..elöször.

    aztán, honnan a vérből veszed, hogy egy percet sem dolgoztam? Mielőtt ilyen okosságokat írsz, talán legyél tisztában a dolgokkal...

    Én ezzel a munkával kapcsolatban voltam kíváncsi az esetleges véleményekre és az ilyen szövegekre nem vagyok kíváncsi. htx
  • schrank
    #44
    talál az itt is egy tolmács minimálbére 300 nálunk
  • Dynamic
    #43
    Azt nem értettem sosem, hogy ha valaki perfekt beszéli a nyelvet és jó szakmája is van(adott esetben vendéglátás), aki mi a fenét akar egy úszó börtönben, ahol a szart is kihajtják belőle, szinte éhbérért.Miért nem inkább "szárazon" próbálkoznak ezek az emberek?Aki perfekt angolos, röhögve talál állást Angliában v. Írországban egy héten belül.
  • schrank
    #42
    hagyjad még életében nem dolgozott aztán most meglátta a dollárjelet aztán el van szálva magától