121


Cruise Ship Jobs - munka, óceánjáró hajókon
  • Durgo
    #121
    Sziasztok! Találtam egy megbízható munkaközvetítőt és folyami hajókra keresnek nautical személyzetet! https://kginternational.hu/allasajanlat/nautical-szemelyzet-folyami-hajokra-nautical-crew-for-river-ships/ Érdemes a többi munka között is böngészni.:)
  • madox007
    #120
    sziasztok.. tudna nekem valaki segíteni abban hogy zenekarral , zenészként hogyan lehet kijutni hajókra? melyek azok a közvetítő cégek ahol ezzel foglalkoznak mert sok itthoni közvetítő cég nem foglalkozik zenészek közvetítésével.. Ha valaki tud segíteni kérem szóljon. Akár itt is de hálásabb lennék ha a [email protected] mail címre írnátok.. Bármilyen infot szivesen fogadok. :)) és köszönöm.
  • bedolgozas01
    #119
    Szép estét!

    Weboldalamon jelenleg három otthon végezhető munkaajánlat található(egy kétkezű munka, másik kettőhöz számítógép szükséges).Mind a három munka 100%-ban valós, működő, teljes egészében előre leinformált és tesztelt. Ajánlataim közt természetesen nem szerepelnek MLM, kattintgatós, házalós és semmi ezekhez hasonló tevékenységek, amellyel csak időt, rosszabb esetben pénzét pocsékol el.

    Az oldalon találhatóak hasznos tanácsok is, amellyel garantáltan elkerülhetjük a csalók csapdáit.

    Amennyiben van egy kis ideje, nézz be hozzám: http://bedolgozas.lapunk.hu
  • Willenbrock
    #118
    Engem az érdekelne hogy van-e nagy óceánjárón olyan munka ahol nem kell közvetlen kapcsolatban állni az utasokkal,pl. takarítás.Lehet-e választani a munkakörök közt?Mivel nem nagyon megy az idegen nyelv felszolgáló nyilván nem lehetnék egyelőre de pl. takarító melót azt hiszem vállalnék egy ilyen nagy hajón.
  • mámászítá
    #117
    Jó lenne ilyen óceánjárón dolgozni, mert biztos jó lehet, csak nagyon kell tudni a nyelvet, meg biztos jó sokat kell dolgozni, de megfizetik.
  • jancso22
    #116
    Egyetértek, a főnökön nagyon sok múlhat... de ha tudod, hogy melyik hajóra mész, biztosan van lehetőség valakit megkérdezni, hogy milyen a munka! Egy ismerősöm kint van, és hát azóta nem nagyon hallottam róla, de nemrég küldött egy e-mail-t, hogy nagyon fiatalos a csapat, és nagyon jól érzi kint magát. Bár egy év alatt ennyit hallottam róla, úgyhogy akinek honvágya lenne, az ne menjen ki!!! Bár ha jó a munka, könnyebb túlélni a honvágyat :D
  • monkeymajom
    #115
    Én is ezt mondom!
    Ha menni akarsz akkor menj! Ne kérdezősködj hanem csináld!
    Az se mindegy,hogy milyen hajóra mész. Több rosszat lehet hallani...pontosan amiatt mert mindenki az álmát akarja megvalósítani ezzel a munkával. De ez is csak egy munka. Abból jó,hogy ha igényli az ember akkor hatalmas a pörgés és jó a nyelv gyakorlására.
    A veszélyforrások ugyanazok,mint máshol...attól kell rettegni,hogy ki lesz a főnököd..mert ugye tőle függ minden! Még egy gané meló is lehet marha jó ha a főnök jófej! Én már voltam így.
    Szóval ez teljesen szubjektív. Abból kiindulva,hogy ide gazdag mukik mennek nyaralni biztos szórják a pénzt és akár a borravaló is jelentős lehet ilyen szempontból.
  • venyusz
    #114
    A te dontesed. Nalam sokkal tapasztaltabbak is irtak ide. Csak scroll le es latod mit irtak.

    En azt javaslom, hogy ha menni akarsz, akkor ne gondolkozz. Egy kis hitel, ha nincs cash es utazz 2 honapon belul. Vagy felejtsd el az egeszet. Nincs annal rosszabb, mikor kisiskolasok almodozassal toltenek fel egy forumot.
    TAPASZTALJ A MAGAD UTJAN MINDENT.

    Egyebkent en varom Majus veget, mikor az iPad vegre elerheto lesz UK-ban.:):) A tobbi mar hidegen hagy.
    Megyek vissza tanulni. Bar sose hagytam volna ott az egyetemet.


    (Az igazsag, amit a vendeglatasrol irtal pontosan ugy van. Ebbol en szepen le is szurtem a tapasztalatot, hogy mit fogok ezek utan dolgozni...)
  • hullabaloo
    #113
    Egyre jobban foglalkoztat a cruise munka de ezek a vélemények eléggé elszomorítóak. Mondjuk engem nem zavarna a sok meló, hiszen a vendéglátásban mindenhol ez van. Nyilván ezt is szokni kell azért... Nekem speciel egy ismerősöm van aki kiment anno 3 éve egy földközi tengeri hajóra de azóta se láttuk és fél évente csak annyi info jön vissza tőle hogy minden szép és jó és esze ágában sincs hazajönni.
  • venyusz
    #112
    Velemeny-ellenvelemeny.

    Miket nem lehet olvasni,huh?
    @magenta point: En az elmult negy napban 11 orat dolgoztam naponta. mit kaptam erte? lattam az assistant managert az occse munkahelyere setalni interjura. Ez London! HAGYJUK MAR!
    Az elmult fel evben en, hulye baros beugrottam meg mosogatni is, mert a kis p*cs lelepett es meg csak el sem koszont. (Fonok mondja: Ma mosogatsz. Mondom: Anyad van? Ekkor megkert.)
    Keszulj fel te mindenre. Ez meg jo helynek szamit.Komolyan mondom.

    En elhiszem, hogy dolgoztal hajon. Nincs bajom azzal, hogy ellentmondasz nekem. Akkor van csak szivas, ha te is ilyen reklamozos, dunarapszodias, workline-os vagy. Mar azok is hirdetik az iget az forumokon. Minden jo es szep, ahogy obe is mondja. Azoknak jo, akik max. 80k-t kaptak es nincs tapasztalat, akik beerik ennyivel.
    Nem szegyen egy lenni kozoluk, hiszen kemenyen dolgoz ember vagy. Legy buszke ra.

    obe: En mar vagyok azon a szinten, hogy nalam mar nem leteznek felsobbrendu lenyek. Barkivel es barhol egyutt tudok dolgzoni a szakteruletemen. A megbecsules fontos es hogy emberszamba vegyenek. Mar nem kihivas a "nyugat". Mar csak az egyetem van hatra es szepen eldolgozgatok en. Vegre azt csinalom, amit szeretek. Jobb penzert.



    ON: Bocs az agymenesert, de ma van az egyetlen szabadnapom. Ezen a heten 60 ora megint...
    (Hejj, ha azonos nemzetisegu lennek a managerrel...)
  • obe
    #111
    sok ismerösöm volt, egy sem mondta hogy ujra menne...hatalmas szopatäs, lol ausztriäban probälnäl valakivel 13 orät 6 napon keresztül dolgoztatni, a sajät dolgozoi karöltve a hatosäggal nyuznäk meg elve...a love csak annak nem nevetseges, aki meg soha nem dolgozott nyugaton...vicc, egy 4-5 honapos teli oszträk szeozban 8 ora melett a 2x ennyit lehet keresni, csak az menjen, aki eddig elteben max 80 ezret keresett...a hajozäs mär nagyon regen nem buli, a 3 viläg melosait szeretik ott lätni, aki nem pofäzik, csak alszik, meg dolgozik...

    a vilägjäräst is sürgösen el lehet felejteni, szart sem fogsz lätni, max kikötöket, a haverom pincerkent 6 honapos äsziai hajouton 2 x 2 orära szälhatott ki, arra nem eleg hogy kijuss a kikötöböl...

    kruzoläs = modern rabszolga kereskedes
  • magenta point
    #110
    Bocs, de ellent kell mondjak Neked, mert én voltam már hajón, és nem bántam meg... felszolgálóként dolgoztam, és tényleg kemény volt, de emellett óriási élmény is!!! A szobák nem WC nagyságúak voltak, sőt, de ez nyilván hajófüggő, viszont én még ilyen kis szobákról nem nagyon hallottam. Nyilván mindenki máshogy látja, én nagyon élveztem!!! Úgyhogy csak biztatni tudok mindenkit!!! ;)
  • venyusz
    #109
    Most ezt mondod...

    En evekkel ezelott elmentem a Carnivalhoz felviteli elbeszelgetesre.(Interjuuu).
    3 perc. Szeretsz sportolni? Tapasztalat? Bennt vagy. Aldom az eszem, hogy nem mentem.

    Vendeglatas= nyakig a leben.
    Hajon dolgozni= nem csak a szadig er, hanem nyelsz is...

    Koktelismeret kell. Azaz egy olyan tanfolyam, amit elismernek. En 3 ev utan sem vagom a koktelokat. Magadtol tanulni ezt igy nem lehet.
    Tapasztalat sem art. (Mindenki hazudik az oneletrajzaban eloszor. Ha nem teszed, akar olyanok is megkaphatjak az allast helyetted, akik igen...)

    Elso szerzodesed. Orulsz. 13 ora munka. A szobad akkora, mint most a wc otthon es 2-en osztoztok rajta. Hallottam mar sokszor olyanrol, hogy a faszi agyaban napkozben valaki aludt es mikor vegzett, masik akkor kezdett.
    6 nap munka, de nem vagy te isten, hogy megpihenj. A hetediken nem kell reggel dolgoznod.

    Osszessegeben tapasztalatnak nem rossz. Bar 2-3 szerzodesbe belekerul a rangletran seged....-bol eljutni pozicioba.
    Sokat keresel, mert nincs idod elkolteni.

    Egyebkent van olyan index-kandex vagy valami oldal, ahol evekkel ezelott is tobb szaz hsz-szel volt teli valodi, tapasztalt hajomunkas emberkektol.
    Ha megtalalod, csak azt ne kerdezd toluk, hogy lehet kijutni :D:D:D:D

    En szereny szemelyem volt mar recepcios 140 szobas, 4 *-os hotelben is, szoval akit erdekel kerdezzen.
    Nem ajanlom ezt senkinek sem. Csak nehany honap es vege szamomra ennek. Nincs az a penz, hogy megegyszer ezt csinaljam.

    (Megy az angol, skot, az ir kiejtes. Sot megy Joe bacsit is lehet masolni, nem csak megerteni. :D)
  • mámászítá
    #108
    Igen már 5 éve magántanár.
  • Szegedi P
    #107
    És ő jóltolja? Nehéz eset vagyok XD
  • mámászítá
    #106
    Hát nekem lehet az egyik rokonom lesz.
  • Szegedi P
    #105
    Az nemrossz amit linkelt petragondolai6, nem ismertek valami nívós nyelvtanárt?
  • mámászítá
    #104
    Szívesen mixerkednék egy ilyen óceánjáron. :)
  • petragondolai6
    #103
    Szerintem elbeszélgetés lesz előtte, nem hiszem, hogy sokra mész a papírral, ha nem tudsz beszélni... bár ki tudja. Ezen az oldalon majdnem minden munkakörhöz kérnek angol nyelvtudást, de szerintem érthető, és van olyan, ahol csak középfokú nyelvtudás kell: http://bestcrew.hu/
    Nekem eddig ez tetszik a legjobban.
  • mcmoha
    #102
    Milyen beosztasban, allasban akarsz dolgozni?
  • jancso22
    #101
    Mondjuk papírod legyen, utána ha már a hajón nagyon gyorsan megtanulsz mindent ami angollal kapcsolatos, szóviccek, szleng, manchesteri akkcentus stb
  • mámászítá
    #100
    Nekem is tetszene az ilyesfajta munka, de még nagyon rákell feküldnöm az angolra.
  • petragondolai6
    #99
    Az angollal nincs baj, legalábbis remélem, hogy nem lenne vele baj, bár azért a tájszleng nem biztos, hogy megy ;) Látom, nem nagyon vannak tapasztalt emberek, de ennek ellenére lehet, hogy belevágok, imádom a hajóutakat :D
  • jancso22
    #98
    Nagyon magas fokú... Ilyen környezetbe, ilyen 'VIP' emberek közt még a tájszlenget is vágnod kell
  • mámászítá
    #97
    Az ilyen luxushajókon milyen szintű angol nyelvtudás kell ?
  • petragondolai6
    #96
    Sziasztok!

    Én is találtam egy nagyon jó kis lehetőséget luxushajókra, de kicsit félek belevágni... nincs valakinek személyes tapasztalata ilyen állással kapcsolatban? Köszi!
  • petimi
    #95
    persye hogz van esely, rengeteg ugynokseg szakosodik csak hajo (privat yacht, oceanjaro, kereskedelmi hajok, stb...)

    nezz szet itt:
    Yacht Jobs - Work on a boat
  • stike9
    #94
    Szevasztok!
    CSak egy kérdésem lenne.

    Nem tudja valaki hogy óceánjáró hajóra ki lehet-e jutni matróznak?
    (ha megvan hozzá a papir és a gyakorlat is)Van-e valami esély van a kijutásra?

    Köszi.
  • DIESEL DOG #93
    Lett volna lehetőségem kijutni hajóra dolgozni mivel szakképzett pincér vagyok. Sajnos nem éltem a lehetőséggel, pedig ott tudtam volna nem kevés fizetést kapni. Most jelenleg barátommal fogunk Írországba kimenni a nyáron dolgozni ha minden jól megyen...
  • Panzerfaust
    #92
    Na ja de a foylamira vagy anyanyelvi angol vagy súlyos német/ francia nyelvtudás kell. Pincérkedés óceánjárón meg jobban tejel, bár tény a munka több és nem kell hozzá oylan vastag nyelvtudás, csak tudjál folyamatosan kommunikálni. Amúgy ha minden összejön, és Ciprusra megyek idén.
  • skristof
    #91
    igen a folyami hajókról én is jobbakat hallottam
  • I.C.ram
    #90
    ja és a kabinos dologra.

    2 kabinszint van általában egy ilyen folyami hajón + úszómedence is van valamelyiken, és a pincérek, alkalmazottak az egyik kabinszinten laktak, egyszinten az utasok felével kb, csak annyi volt, hogy a motortér fölött, de az sem olyan vészes. Voltam lent a gépházban is, fasza volt. Volt vagy 45 fok. De a főgépész elmesélte, hogy ezeknek a mai folyami hajóknak magyar szabadlmú hajtásrendszere van. :)
  • I.C.ram
    #89
    Én voltam folyami szállódahajón többször is mint vendék (Duna, Elba, Majna, Rajna)

    A fél hajó magyar volt. Magyar volt a főgépész, főpincér, főszakács, pincérek egy része is. Egyedül a matrózok, kapitány, meg a személyzeti fönökök nem voltak magyarok. Beszélgettem is velük, élvezték, amit csinálnak, és jól is kerestek. Egyáltalán nem volt olyan rabszolga meló, mint egy óceánjárón, ahogy írtátok. amikor kikötött a hajó, folyami hajó lévén elég sűrűn, akkor ők is szabadon mászkálhattak, ha már elvégezték a szokásos munkáikat, mint pincérkedés, karbantartás, stb. sőt volt, amikor kollektíven kimentek bulizni a városba. A hajó utasai közt főleg amerikaiak, svájciak, olaszok, franciák voltak, azok közül is az intelligensebbek. Nem volt semmi gond az utasokkal. Az egyik pincér srác kőbuzi volt, és úgyis viselkedett, de nem bántotta senki, és a felettesei is jóban voltak vele. Egész olyan volt mint egy nagy család. Mondjuk a nyelvek nagyon fontosak. A legkisebb pincér is pörfikt volt németből, angolból.

    Ha mennék hajóra dolgozni, akkor tuti folyamira mennék, sokkal emberíbb az egész, és ha gáz van akármikor hazatudsz jönni, akár repülővel is. EU legtávolabbi városaiból is a repjegy BP-re kijön pár tízezerből, ami kb lehet pár napi jatt.

    Ez amúgy a Viking River Cruises (Dán-Amerikai-Német cég volt talán) nevű cég volt, aminek hajóit régebben rendszeresen láttam BPn. Mostmár nem látni őket, de a hajók megvannak, csak át vannak festve más cég szineire.
  • skristof
    #88
    vannak kimondottan ilyen (kihelyezett) irodák, akik szerveznek tréningeket (erre fizetsz ugye) aztán orvosi vizsgálat (ami szívás: volt egy srác, aki kicsengette a ~80ezret aztán megbukott a dokinál. pénz meg úszott.. de ez nem gyakori) és mehetsz is.
    azt viszont nemtudom, hogy az utazást ki fizeti, alszeg te. hazaútra már tuti megkeresed a pénzt, persze ahhoz 3-4 hónap kell.
  • akyyy
    #87
    kapok én itthon hideget meg meleget, egyedül a kiutazás tűnik elsőre költségesnek, de azt nyári melóval valszeg megszerzem:) meg minimum kibirni 3 hónapig, hogy ne járjak rosszul.

    és hogyan lehet ilyen munkára jelentkezni?
  • skristof
    #86
    érdemes

    haver most karásconykor jött mg 8 hónapos mókáról
    eleinte persze "szarpucolás" az egész, és kurva kemény mind fizikailag (napi 10-12ó meló) mind szellemileg/lelkileg(neki speciel egy román főnöke volt). de kemény melóval feljebb lehet jutni. a végén már pincérkedett is, mondanom sem kell, hogy akik ilyen hajókon utaznak, finom borravalókat adnak.
    persze előtte bele kell feccölni kisebb összeget, ő aztmondta 80ezer körül tett bele, de sokszorosát hozta haza.
    mindemelett megjárta a világot, sőt.. egyszer elromlott a hajójuk, ekkor "szegény"nek két hetet kellett Bora Borán pihennie :)
    de tényleg nem gyerekjáték, ha kimész és gyenge vagy sirdogálni fogsz nem keveset..
  • akyyy
    #85
    up

    most jelenleg mi a helyzet?


    érdemes kimenni monjduk 1 évre?
  • ajem kisa
    #84
    Hiába mondod neki, nekik, majd tapasztalatbol rájönnek!
    Én is aztmondom, hogy európában "jobban" keresel, meg sokkal emberibb!
  • Dynamic
    #83
    Na ja, de napi 14 órát dolgozol.Visszaosztva nevetséges az órabéred, még úgy is, hogy van szállásod, ami mellesleg egy kényelmetlen szűk lyuk.Én Dublinban olyan 5 szobás családi házban laktam(4-en laktunk), ami fel volt szerelve mindennel(tv, dvd, mosógép, szárítógép, mikró).Szal, ha a havi 500 ezerből lejön a szállás, akkor még mindig marad 400 ezer, ami viszonylag normális lóvé, és kénylemesen, összkomfortosan élsz mellette.
  • Dynamic
    #82
    Nem tudom a haverod mit csinált a pénzzel, de ha havi félmillió forint kifolyt a kezei közül akkor az csakis az ő hibája.Lakás max. 100ezer, kaja max. 100ezer, közlekedés max 50ezer.Szal havi 200ezret röhögve félre lehet rakni.Jah meg hát nem kell cigizni meg bulizni járni, mert az ilyen hamar bebukja a pénzt.Tudni kell, hogy hol vásárolj.Írországban a Lidl a legjobb, szinte magyar árakon tudsz vásárolni.Pl. 80 Ft-tól(!) már kapsz 80 dekás kenyeret.Érdekes módona Tesco meg a Spar már horror árakkal dolgozik.Ruhát sem mindegy hol veszel.A Dunnes Stores-ban pl. 8 euróért lehet kapni farmerokat és 4-5 euróért normális pólókat stb.
    Szóval ezek tudatában hogy nem tud valaki félretenni...