121


Cruise Ship Jobs - munka, óceánjáró hajókon
  • Dynamic
    #41
    Én nem erőltetném ezt a hajózást.Akkor már inkább Anglia v. Írország ahol a legprimitívebb 8 órás munkáért is megkapod a 300-350k Ft-nyi minimálbért és sokkal szabadabb vagy, nem kell elkötelezned magad fél évre stb.
  • SeLFisCH
    #40
    az ilyen értelmes hozzászólásoktól kímélj meg
  • bigfoot
    #39
    sok hangya pedálozik alul:))
  • schrank
    #38
    mi a ..szom hajt lakótelep nagyságú hajókat mert biztos nem atom mint a repülőgéphordozókat
  • Gyocsika
    #37
    Hali nekem unokatesom dolgozott több mint 2 évig ilyen hajón ! Azt mondja nagyon fárasztó napi 18 óra munka! Ő a főpincér segédje vagy milye volt! Most hagyta abba a hajót most éppen Londonba egy éterembe pincér. Amin dolgozott hajóról kép a galériámban éppen a tavalyi New Orleansi viharban ő is rajta volt a hajón.
  • PíszLávJuniti
    #36
    na igen, de fél millához már itthon nem túl kis szerencse kell.
  • desigo
    #35
    Szerencse is kell azért,hogy olyan emberek közé kerülj akik emberszámba néznek.Nem hiszem,hogy nagyon megéri kimenni.Ha ügyes vagy itthon is meg tudsz keresni 100.000-et simán...
    Biztos,hogy kint több a pénz de nem egyből.Meg kell küzdeni azért,hogy jó legyen a fizud.Emellett szinte nincs életed.Nulla kikapcsolódás...
  • whiskeyman
    #34
    akár ilyen jól is lehet keresni
  • PíszLávJuniti
    #33
    jónéhány ismerősöm dolgozott / dolgozik, és mindegyikük túlélte. persze kell szívni is, meg alkalmazkodni, de egyikük is már 7 éve tolja, és most is megy vissza..
  • nono84
    #32
    Ha jól tudom legalább 6 hónapra kell elkötelezned magad.
  • Sir Quno Jedi
    #31
    Ugye azért egy képzett gépészt nem akarunk egy szakképzettség nélküli feketemosogatóhoz hasonlítani. Mert az utóbbit egy filippinó jobban megcsinálja, szívesebben és olcsóbban is. :D
  • Boconadi
    #30
    ezek ilyen jól keresnek?
  • Sir Quno Jedi
    #29
    Ne keverjük az óceánjárókat a folyami/partközeli hajózással!

    Az óceánjárón kiraknak Grönlandon, vagy valahol Thaiföldön, esteleg Dél-Afrikában, aztán onnan jöhetsz haza. HA Németországban kiraknak a parton, felülsz a vonatra és hazjössz kényelmesen, vagy maradsz még az Oktoberfestre. :D
  • ajem kisa
    #28
    Ugyanezek az én ismeröseim tapasztalatai is, és nem a legjobb emléke, még ha látta is Perut, vagy xy-t!


    #1 Mindig jobb európában keresni 1000-1500€-t, mint hajón 2-3x annyit!
    Sokkal emberibb!
    VAGY folyora mész, ha mindenképp hajon akarsz dolgozni! De maradj a "közelben"!
  • quack
    #27
    apam dolgozott szakacskent egy hajon (amszterdam-duna delta) és nem tudom pontosan mennyit, de igen jól keresett. utasok mind öregebb amerikaiak voltak, kedvesek, joarcok. ebed-vacsora kozt altalaban szabad vagy, ha ki vagytok kotve akkor ki is mehetsz. a kabin kb. a "viszinten" volt, messze van a "fizetos" kabinok minosegetol, de turhetonek tunt, maga a melo resze viszont eleg kemeny (mar amennyit lattam) es hierarchikus. egy evben ~8 honap a melo, teljesen szabadnap nincs igazan.
    nagybatyjam gepeszmernok egy oceanjaron, errol sokat nem tudok, de rohadtjol keres es nemhiszem hogy nagyon szar melo mert mar jo 10 eve nyomja
  • dogfish
    #26
    faterom tolta ezt 4 evig... :s
    nemtom, hogy elte tul, de amikor letette a lantot, akkor itthon ceget alapitott, azota is megy a ceg....
    neki anno valami osszesen 150 ropi jott ossze, ami nem volt keves penz a 70-es evekben :)
  • ajem kisa
    #25
    Egyetértek a #7 hsz tök igaz, bár vannak kivételek, de kevés százalékban!
    Azt is figyelembe kell venned, hogy egy ilyen turné x hónap, és egy szobában vagytok legalább 4-en, ezt ha tetszik, ha nem, elkell viselned!
    A kaja biztositva, a többi dolog, mint a cigi, üdcsi, rágó, nemtommimég ezt neked kell fedezned! Amit nemfognak olcsobban adni neked, neked is kikell perkálnod azt a lét, amit a fullos turistákra igazitottak!
    Ha nem vagy jo, mint melós, akkor kiszálsz a legközelebbi kikötöben, és hazamész magadtól!
    Ez csábito, mint kereset, de az is tény, hogy az ilyen oceánjáró hajókra mostanában az "olcsobb" eröforrást keresik, és nekik(nekünk) nem ugyanazok a feltételek, mint pl. egy Francia, Német...megcsinálna! Olyasmi, mint otthon a külföldiek, akik olcsobban többet dolgoznak, és 30m2-en laknak öten....
    De ezekkel ellentétben van olyan ismerösöm is, aki 2-3 éve dolgozik a Szajnán és a Dunán felváltva, és a minimálbért kapja (kb.1200€), de neki sikerült egy csapatba maradnia a többiekkel, jol elvannak, de az köszönhetö annak is, hogy ismeröse van "fent"!
    Persze ha hazamegy, akkor elveri a 90%-át és kezdödik elöröl...(ja, és lány!:)
  • tigeroo
    #24
    Naigen ez a szar munka után még raboskodni is az óceán közepén...erről beszéltem. Itthon "csak" felmondasz, hazamész és nézed a 4 falat...

    Amúgy oszt.társam is akar menni olaszországba segédszakácsnak hajóra (gyk. kuktának csak ezt a szót nemszereti), de az csak nem annyi költség mint ide mondjuk az USA...

    plusz én egy egész nyarat nem dolgoznék el...1-2 hónap max.
  • whiskeyman
    #23
    engem is valahogy jobban vonzana a dolog, hogy ha egy cimbim is vele jönne...de jelen pillanatban még senki sem jönne el
  • tigeroo
    #22
    inkább itt nézek valami küzeli helyet...ha 2x annyit fizetnének gondolkoznék rajta de igy szvsz nem sok értelme van, mivel itthon is vannak azért jó munkalehetőségek...
    azért tapasztalat szerzés céljából biztos jó móka lehet...
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Nekem volt kint jóbarátom. Majndem perfektül beszél angolul és jóképű, jókondiban lévő, türelmes gyerek (mi csak vánbdámnak csúfoljuk :D), de ő sem bírta még az első turnust sem ki. Borzasztó körülmények között kell dolgozni, bezárva a hajó gyomrába (ami jópár szinttel a vízszint alatt van). Olyan kabinokban alszanak, ahol 6 órát alszol, előtte-utánna van 1-1 órád rendbetenni magdat, aztán megint meló egész nap. És nincs lazsa, mert az ágyadban már más szerencsétlen alszik, amint jön a te szolid, így váltják három turnusban egymást a rabok, 2 emletes ágyas, szűk kabinokban. Párhetente/havonta néha jár egy kimenőnap, de ezt könnyen elbukhatod és a hajó fedélzetére nem mehetsz a vendégek közé (sőt amúgysem keveredhetsz velük semmilyen szinten, te csak rabszolga vagy), csak kikötőben mehetsz ki, ha szerencséd van, de ez is ritka. Legkisebb hiba és repülhetsz, term. saját költségedre és a pénzt sem úgy kapod meg. Aki már akár segédpincérré fel akarja küzdeni magát feketemosogatóból/takarítóból, az már több turnust/évadot megélt a cégnél, hiba nélkül és a "felettesei" ajánlásával juthat feljebb, ha jól nyalt/szuperül szolgált. Mondanom sem kell ez sem leányálom. ÉS ez így megy tovább a legtetejéig, ahol már képzett rabszolgának számítasz és te ugráltatod a többi rabot, ámde a felelősség is a tiéd.

    Én semmiképpen sem tartom számomra ezt lehetőségnek. DE van aki bírja.
  • bertino
    #20
    én kipróbálnám egyedül is, ha vágom eléggé a nyelvet
    persze ezt ugy mondom, hogy pontosan gőzöm sincs milyen lehet :)
    de azért bevállalnám
  • tigeroo
    #19
    hát nemtom, messze is van, satöbbi..max. pár ismerőssel/haverral bírnám ki...de ugy, hogy senkit nem ismerek hát tuti hamar elvéreznék
  • whiskeyman
    #18
    hát benne van a pakliban, hogy kikészülsz, de átlag havi 500.000 Ft-ért sztem ki lehet bírni
  • tigeroo
    #17
    na, a teszkóban nemis hagynám magam alázni...

    nyáron amugy én egy közeli (~16km innen) konzervgyárba akarok menni...20nap (~1hónap), 70,000Ft napi 8 óra...

    amugy én nem mennék...mire kiérsz a "munkádhoz" egy csomó pénzzel leszel minuszban...ha pedig az elején kikészülsz és fizu nélkül haza is akarsz jönni akkor bukta
  • bertino
    #16
    az aláírásod meg lol :DDDDDDDDDDDDDDd
  • bigfoot
    #15
    persze vkik nem bírják,de sztem ez természetes,vkik 1 hónap tescozás után is kikészülnének:)
  • bertino
    #14
    így kellene mindenkinek csinálnia
    ha mindenkinek lenne rá lehetősége...
  • Csesza
    #13
    van 1-2 ismerősöm akik 1-2évig kinn voltak és iszonyat megszedték magukat és abból a pénzből megtudták alapozni ugymond a jovőjüket...
  • whiskeyman
    #12
    Na ja. Szinte semmi költséged nincs a munkád alatt...
  • Muki100
    #11
    Szerintem ha elég szerencsés és kemény legény vagy akkor egy ilyennel nagyon megalapozhatod a jövődet. Még sose gondolkoztam ilyenen, de nem is hülyeség.
    VV2 Laci is ilyenen dolgozott, aztán nyitott egy pizzériát, nem rossz.
  • SeLFisCH
    #10
    én tervezem,hogy érettségi után kimenjek

    Felsőfokú angol meg középfokú francia már elég sztem. Keresel havi 1000$-t,megy mondjuk kapsz 500$ borravalot. Havi 1500. Mondjuk ebbol elteszel egy havi ezrest,mert élni is kell :)

    Egy év alatt marad 12000$od,ami átszámítva ~2.5M ft
  • whiskeyman
    #9
    azért elég nehéz megkeresni itthon 500 dollárt (91000 Ft-ot) kezdő munkavállalóként..fizetned kell az albérletet, rezsit, kaját...ott meg? semmit...
  • Brolly
    #8
    "E személyzet alapfizetése alacsony, mivel a kereset nagyobb részét a borravaló teszi ki."
    Én azthitttem hogy ez az alapfizetés.
  • Darkon
    #7
    Ezeket a bereket tolunk nyugatabbra barhol megkapod ugyanilyen pozicioba. Nekem eleg sok ismerosom dolgozik,dolgozott hajon volt olyan aki kikeszult teljesen. Bezartsag, nagyfoku hierarchia, teli sutyerak igenytelen nepseggel (indiai,filippiok,romanok stb). Arra jo hogy kis penzt osszekaparj de szerintem ez nem elet.
  • schrank
    #6
    félévente leszel otthon 500 dodót meg itt is meg lehet keresni röhögve bejelentve ha nem vagy anyanyelvi szinten beszélő dögös szuka vagy tomkrúz akkor ne is álmodjál 1000$-nál többről
  • whiskeyman
    #5
    napi 12-14 óra meló
  • miilann
    #4
    két felsőfokú nyelvvizsga alap..
  • Brolly
    #3
    Huh naon komolyak a fizetések, kíváncsi vok milyenek az a "kemény munkák". De lehet hogy inkább odamennék mint ki a szőlőbe.
  • Makee
    #2
    500 dodó, muhaha ez még viccnek is rossz.