3992

FAQ

Mielőtt kérdeznél, nézd meg a FAQt, hogy nincs-e benne a válasz!



Értelmetlen és kötekedő hozzászólások törölve lesznek!
  • tuzfal3
    #3792
    ragasztani semmiképp. inkább vidd el szervizbe nem jo ezzel játszani...
  • gerge93
    #3791
    Képzeljétek.. Megyek a buszmegálló fele, hallgatom a zenét és akarok halkítani, de nem tudok. Mondom mi a... Nyomkodom persze normálisan és semmi, de azt vettem észre, hogy nem kattan, mint a hangosításnál. Hazajöttem suliból első dolgom az volt, hogy szétszedtem. Mit látok, hogy a halkító gomb pöcökje bevan esve csak a vége tartja. Na mondom a k***a anyukáját. Szerintetek most mi legyen. Próbáljam visszaforrasztani vagy ragasszam inkámb? Vagy pedig szerintetek ennek annyi. Nagyon rossz így, hogy nem tudok halkítani.
  • gerge93
    #3790
    Köszi! Még szerintem így is olcsóbb
  • tuzfal3
    #3789
    Hát eléggé jó és második telónak is tökéletes lenne:P
  • KILLER2
    #3788
    Kettővel tolod? :D
  • tuzfal3
    #3787
    Sziasztok.Nem rég vettem egy N95 8GB-t eléggé bejött a teló.És most szeretnék még egyett venni.Ha valaki tud olcsón az se gond ha nincs meg hozzá minden vagy ha agyon van kopva mert úgyis fehér ház lesz rárakva.Ha valaki tud irjon.Előre is köszönöm hello mindenki!:D
  • Bencee7
    #3786
    Énis 3000ért vettem pár hónapja...sok de akkor olcsóbbat nem találtam...
    De bazz már megint kell majd vennem ugyanis megint ügyes voltam és letörtem az egyik szart

    ja meg, elrepedt a hátlapom is majd teszek róla képet. nemtom hogy, meg mikor de sikerült... érik a házcsere
  • tuzfal3
    #3785
    Üdv!
  • gerge93
    #3784
    Ismerősnek kellene sima n95-re fekete aksi fedő vagy micsoda. 3 ezerért tudna venni, de sokkaljuk. Nem tudtok olcsóbbat valahol? még postaköltséggel is lehet h jobban megéri
  • kifli
    #3783
    ja, akkor ok, nem nálam van a hiba :)
  • Dj Tommy
    #3782
    A multimédia menübe(ha lefelé tolod a "kijelzőt"), ha jól tudom a 20-as szoft óta nem lép be, a 12-es fw-ben még benne volt, de a Nokia kivette valamiért.
  • kifli
    #3781
    ja meg, azt hogy lehet megcsinálni, hogyha lfele csúsztatom a kijelzőt, akk belépjen abba a media menübe vagy mi az? Mert vidin láttam hogy tag lehúzza, és egyből belép, nekem meg csak kioldja bill zárat, meg bekapcsol a háttérvilágítása a gomboknak (szóval észleli hogy eltoltam lefele)
  • kifli
    #3780
    éncsak a bill alatti csavarokat szedem le, úgyhogy nekem elég az egyik :)
  • gerge93
    #3779
    énis úgyemlékszem, hogy mind2 kell
  • kifli
    #3778
    Na máshol kaptam olyan választ, hogy 6-os kell, a billentyűzet alatti csavarokhoz pl, de 5-ös kell a képernyőhöz :)
  • kifli
    #3777
    ha nagy, akk nem veszem meg :D
  • tuzfal3
    #3776
    Nekem torx 6-osom van és az nagy hozzá! szerintem vegyél mind két méretből.
  • kifli
    #3775
    melyik csavarhúzót vegyem telóhoz? Torx t5 vagy t6? Hivatalosan T5+ kell azaz 5.5-ös.
  • mddevil
    #3774
    Nincs nálam a telefon az írt aki megvette tőlem, de mondtam neki.
  • KILLER2
    #3773
    Esetleg próbáld meg másik kártyával, hátha azzal van valami baj.
  • mddevil
    #3772
    Az lehet h a memória kártya vezérléssel van valami gond?
  • mddevil
    #3771
    programok mennek, zenékkel videókkal meg képekkel van ez a baj.
  • KILLER2
    #3770
    Hát, fene tudja. Csak a zenékkel vannak gondok, videók, képek, programok mennek rendesen kártyáról?
  • mddevil
    #3769
    Ugyanaz :S
  • KILLER2
    #3768
    Formázd le a kártyát, hátha.
  • mddevil
    #3767
    Megvolt az is, hard reset is volt.
  • gerge93
    #3766
    Jaj bocsi #3764 neked ment. :D
  • gerge93
    #3765
    Frissítsd a szoftvert mást nem tudok mondani. Nem a memóriakártya lesz a hiba, mert nekem is ugyan ez a 8gb-s class6 van benne. Talán még annyi, hogy vedd ki a memóriakártyát tesztelgesd kártya nélkül, de nem hiszem, hogy hibás lenne.
  • mddevil
    #3764
    Sziasztok lenne 1 kis problémám n95el. Zenéket csak akkor játsza le ha olyan kedve van, kikap bekapcs után töbségét lejátsza, a videókkal ugyanez, a telefon a saját videóinál is ugyanez van. 8gb-s class 6os kártya van benne.
  • KILLER2
    #3763
    Pontosan :)
  • Bencee7
    #3762
    összegezve:
    symbian - régi, de sok cucc van hozzá
    iPhone OS - nem rossz, gyors, szép de eléggé kötött (maga a telefon is) így kevésbé testreszabható, és még mindig etalon
    Winmo(6.5ig) - most eléggé elterjedt, vannak hibák, fagyások, van hozzá pár cucc. de nekem pl tetszik h a HTC hozzáadta a saját kezelőfelületét és így már kicsit elfogadhatóbb, mint pl az Omnián...
    Winmo7 - túl sok info nincs, elvileg nagy dobás, nem biztos h lehet régebbi winmot frissíteni erre
    Android - jó (lesz), de nem elég kiforrott jelenleg

    mi derül ki ebből? nehéz most telót venni
  • KILLER2
    #3761
    Inkább az okoson van a hangsúly. Bár eléggé fel van már az törve. Az a gáz, hogy gyakorlatilag újra kéne írni az oprendszerét, hogy minden elvárásnak megfeleljen.
    Amúgy és meg pl a Nexusomról szoktam leveleket és hozzászólásokat írni, bár az alap billentyűzete nem az igazi, azon viszont szabadon cserélhető. Ezért tetszik nekem jobban, mint az iphone. Bár jelenleg elég instabil lett valamitől a nexusom, de én ehhez eléggé értek, mert az itouchom is a végére megőrült, bár segített rajta a szoftverfrissítés, szerintem a napokban a nexusom is kap egy resetet.
    Amúgy az androidnak van egy nagyon jó tulajdonsága, legalábbis szerintem az. Mondjuk van, aki félti az adatait, de engem nem zavar, ha a gmail fiókomon fent van az összes kontaktom és naptár bejegyzésem és így ha resetelem vagy új androidos telefont veszek, csak beállítom rá a fiókomat és magától frissít mindent. Ami kevésbé tetszik, hogy nagyon netfüggő, pl a gmail program (nem tudom, hogy az alap email is így van-e, azt még nem használtam, mivel csak gmail accjaim vannak, abból 3 is) egyáltalán nem tárolja a leveleket a telefonon, ha van net, akkor leszedni, de ha nincs, akkor egyáltalán nem érem el a leveleimet, pedig pl az itouch szépen lementette a leveleket.
    Mondjuk ez szinte biztosan megoldható androidon, éppen ez tetszik benne, hogy bármi baja van, bármi nem tetszik rajta, szinte biztos, hogy van már rá program. Én most pl nem az alap menüt és home screent használom. A menü kevésbé szép, de szerintem a home jóval szebb és sokkal gyorsabb is, mint az alap (a 2.1es androidot kissé elcseszték). Szép kínálat van ebből is, jelenleg asszem 4-5 alternatív home screen van nexusra, ebből talán egy kivételével (ezt használom én, nagyon letisztult és gyors, talán a leggyorsabb) mindegyikhez van egy rakás téma, sőt itt pl a lockscreen is teljesen átszabható egy programmal és nem kell semmit feltörni, nem úgy, mint az iphone-nál, amit már azért is fel kell törni, hogy más téma legyen a menüben.
  • tomonor
    #3760
    Jólenne ha valaki lenne olyan bátor és okos hogy teljesen feltörje a szifonos oprendszerèt... Akkor talán egy egész kis okostelefon válhatna az iPhoneokból...
  • tomonor
    #3759
    Jah, n95 az egyik legjobb legstabilabb telefon amit eddig birtokoltam. Viszont most hogy jön a szifonos 4-es update, fontolóra veszem a harmadik generációsat. Ez a iTouch meg a muteré lesz :P

    És hogy mi tetszik annyira a szifokban? Pl az hogy ezt az üzit is arról írom xD
  • KILLER2
    #3758
    A WinMo-ra visszatérve, én úgy tudom, hogy nem lehet majd frissíteni, nem rémlik, hogy olvastam volna ilyenről, hogy bármelyik is frissíthető lesz, valamint nem is lesz kompatibilis a 7 az előző verzió programjaival, szóval rend szerint kivégzik a régi verziókat. Még pár évig húzza, de már nem hiszem, hogy lesz rá bármi jelentősebb új dolog, inkább csak a régiekből lehet szemezgetni, ami mondjuk szép mennyiség, de azért nem az igazi.
    Jelenleg elég nehéz új mobilt venni. A Symbian már öregszik, az új verziójára még várni kell. Az N900 egy külön téma, még elég kiforratlan, inkább kockáknak való, mint hétköznapi használatra. Az iPhone vagy bejön valakinek vagy nem. A WinMo már kifutó cucc, a WinMo 7 meg még nagyon friss, asszem még az sincs forgalomban. Az Android szépen halad, de még az is kissé kiforratlan és az androidos telefonok is vagy rondák vagy drágák, esetenként mindkettő.
    Nehéz választás, ha az ember minőséget akar. Mert persze ott van a sok, a trendnek megfelelően érintős telefon, de a buta oprendszerükkel csak az általános elvárásoknak felelnek meg, aki komolyabb telefonra vágyik, azoknak felejtősek.
    Ami kimaradt az ugye a Palm Pre, de az hazánkban nem is működne, ha jól tudom, meg aztán nem túl keresett és szoftverkínálat sem túl nagy, hiszen van vagy 2 készülék jelenleg.
    És jut eszembe, kihagytam a BlackBerry-t. Na az még talán jó alternatíva lehet. Talán nem annyira elterjedt, én se tudok róla sokat, de szép szavakat hallani róla, de az talán már nagyon "üzleti".
  • KILLER2
    #3757
    Szerintem is jó telefon, valahol hiányzik egy kicsit. Nekem még szerencsére aránylag jó áron sikerült megszabadulnom tőle, ha jól emlékszem, 45e, -az új burkolat ára, de megérte, mert anélkül csak 35 körül vitték volna, elég kopott volt már.
  • Bencee7
    #3756
    Ebben van valami... és ahogy tudom nem nagyon lehet majd frissíteni pl a HD-t win7re...

    Bár remélem kitalálnak majd valamit az okosok

    amúgy meg, hihetetlen milyen "olcsó" lett az N95, nemtom hogy tudom majd eladni rendesen, mert ahogy látom ilyen 30ezrekért adják pedig sztem többet ér...
    1.5-2 éve vettem, 90ért, milyen jó is volt meg új, de mostanában már kezd kijönni h ennyi idős. Pedig sztem a legjobbak között van! imádtam és most is imádom, minden benne van ami kell, de már bírnék egy tapicskolósat
    kéne N95 touch
  • KILLER2
    #3755
    A winmo-val az a baj, hogy most jön a 7, ami a többi végét jelenti. Persze ez nem jelenti, hogy nem lesz rá több program, stb, viszont megfontolandó, hogy vegyen-e az ember kifutó cuccot. Az Androiddal meg valóban az a baj, hogy vagy ronda vagy drága.
  • Bencee7
    #3754
    Szívem szerint androidost vennék én is,de Nexus drága, van HTC-kbe is mostanság de szintén drága, elérhető árú a Samsung Galaxy Spica de nem tetszik...

    Már ahogy láttam próbálgatják a HTC HD2-re meg HD-re feltenni Androidot, de elég lassú és nemhiszem h sikerül tökéletesíteni.

    Tudom, WinMo meg minden, de a HTC-knél van lehetőség a módosításra, egy csomó ROM és mittoménmégmi, annyira nem mélyültem bele

    Szerintem most bevállalnék egy WinMobile cuccot, és inkább a következő lesz Androidos, hátha 1-2 éven belül igazán jó lesz az Android és lesz egy csomó cucc hozzá... egyenlőre én így látom
  • KILLER2
    #3753
    Azért a Windows Mobile-al is vigyázz :) Jó az iPhone, csak nekem az nem tetszett benne (Touchom volt, de ugyanaz, mint a szifon), hogy a végtelenségig leegyszerűsített az egész és semmit sem lehet rajta módosítani, hacsak nincs feltörve. És bár fel volt az enyém törve, de akkor sem szimpatikus a dolog. Jelenleg a Nexusom androiddal ugyanazokat megcsinálja, mint az iPhone, talán picit többet is, csak mindezt teljesen gyári állapotában, szóval ezért nálam most az android a nyerő. Mondjuk sajnos itt meg a sok lehetőségből adódóan jönnek a furcsa hibák, de ez szerintem a friss android hibája, mert eddig sehol sem hallottam ilyenekről, amiket a Nexusom csinál olykor, bár tegyük hozzá, hogy nem kímélem és sok program béta rajta, szóval elnézhető (bár olykor nagyon idegesítő), ha picit jobban kímélem, nagyon szépen működik, meg aztán semmi sem tökéletes. Ami idegesítő, az a Nexus érintője, multitouchra teljesen alkalmatlan. A kétujjas nagyítással még szépen boldogul, de játékoknál felejtős.
    Elméletileg multitaskos lesz az új iphone,arra vagyok kíváncsi, hogy így is meg tudja-e tartani a sebességét és a stabilitását, bár a működését tekintve utóbbival nem lesz gond.
    Nekem az N900 egyre jobban tetszik amúgy, az egyetlen amiért nem venném meg, az az, hogy továbbra is egy nettábla és nem telefon. Szerintem egy telefonnál nagyon kényelmetlen, ha csak két kézzel lehet kezelni, ez meg ilyen, valamint fura a dugók elhelyezkedése is (pl a füles a jobb alsó sarkában csatlakozik, ami írás közben nem biztos, hogy túl jó). Meg nekem nem tetszik ez az egész fektetett működés. Ha a többi oprendszerhez hasonlóan ezt is ugyanúgy lehetne használni fektetve és állítva is, akkor komolyan elgondolkoznék rajta, mert nagyon sokat tud és nagyon szépen testre is szabható. Meg én picit félek talán az érintője miatt, hogy mennyire bírja a strapát egy rezisztív, mennyire karcos, van-e értelme egyáltalán hozzányúlni fólia nélkül. Bár a kapacitívok nagy merevségének is megvannak a veszélyei ilyen 3,5" körüli méreteknél.