130
  • Goth
    #90
    azért azt le kell szögeznünk általános érvényű tényként, hogy a starcraftról elmondható, hogy alapjában véve teljes mértékben fos, és fos volt a maga idejében, htx.
  • mikloss
    #89
    Sawyer alias NOD mission adó bácsi!!! :D
  • mikloss
    #88
    De itt nem solikka a lényeg hanem, hogy a Sawyer adja a missionokat Nod-nál!!!!! hehe még mindig nemtom elhinni.
  • a_n_d_r_e_w
    #87
    ezzel nem azt akartam mondani, hogy neki van igaza, hanem azt, hogy az ilyet rá kell hagyni szvsz, majd egyszer talán ö is rájön erre :)
  • Morden23
    #86
    "nem lehet arról vitatkozni, hogy mi a jó játék, mi nem az "

    Teljesen igazad van, de ha valaki azt mondja, hogy azért szar egy játék, mert régi és nem elég jó a grafikája, az azért tré. Főleg, ha úgy mondja mindezt, hogy sosem játszott vele (én is a mai napig nyomom pl. a Deus Ex-et... nincsen éppen hűdefasza grafikája mai szemmel, de utolérhetetlen a hangulata és zseniális a történet/játékmenet - ímhol egy példa, hogy nem tud elévülni egy játék, mert egyszerűen nem adnak ki semmit, ami akár csak hajazna rá).
  • a_n_d_r_e_w
    #85
    Mondjuk ez az egész vita annyira felesleges. Személyszerint én is rühellem a StarCraftot, Warcraftot, TA-t, számomra az alap stratégia a Tiberian Sun (Firestorm). De ha mást kérdeznénk, akkor erröl teljesen ellenkezö véleménnyel lenne, és ez benne a jó. így nem lehet arról vitatkozni, hogy mi a jó játék, mi nem az (ahogy valahol olvastam: nincs az az egy számjegyü értékelést kapott játék, aminek nincs meg a maga rajongó tábora), legfeljebb arról, hogy kinek mi tetszik, azt meg tudjuk, hogy hová vezet.

    Én erre sem mondom, hogy rossz játék, csak azt, hogy ez nem CnC (pontosan ugyanaz a helyzet, mint a generalsnál) és pláne nem folytatás, így az EA rossz munkát végzett, söt, tönkrettette az egyik legnagyobb RTS franchiset.
  • Morden23
    #84
    Szerinted a C&C3 korszakalkotóbb, mint a StarCraft? Csak azért kérdeztem, mert még az EA-ban is kiröhögtek, nemhogy itt...

    Ha azt akarod, hogy jól megalázzanak és rühelljenek, akkor simán várd meg a jövő hetet, és menj vissza az általános iskolába. Ne itt próbáld magad feleslegesen leégetni.
  • Carbine
    #83
    Úgy látszik elkanyarodtak már néhányan az eredeti témától, és inkább az ősgémer Vs. New Age játékosok vita estje lenne, nem a cikkről alkotott vélemény kinyilvánítása.
    Ami magát a programot illeti, tényleg csalódás. Kaptunk egy c&c-t, ez jó, de ahogy elkészült... hát sajnálatos, hogy ennyire ötlet hiányosak, ott az EA háza táján, és nagy részt a neve adja el a programot, de ugye a First Decade kapható :D
    AZ MI sajnos meg iszonyatossan csal. A multi meg ér egy ímát, de nem hinném, hogy 3-4 év múlva sörözés közben arról fogunk beszélni, hogy mennyire nagy volt az a Mammuth rush anno.
    Én megértem a mai fiatal játékosokat is, mert nem tehetnek róla, hogy arra lettek nevelve, ha vmi szép, akkor a többi már nem számít, mert minden a külcsín, és a belbecs, meg kit érdekel, elég ha csak ki mész az utcára, és látni ezt a világ szemléletet. Az ő korukban, még túl fogékonyak, mert az "EZ A MENŐ" szlogenre mindent elhisznek. Ezt a hibát, majd az évek, és a saját tapasztalat orvosolhatja csak.
    A saját korosztályom meg tudatosan, vagy sem próbálja rávezetni a fiatalokat az objektív, tapasztalaton alapuló világnézetre, de mivel értelmetlen, így csak mennek ezek az állandó viták, hogy mi miért jó, és miért nem. De mindenki volt fiatal, mindenki hitte, hogy ő a legagyasabb gyerek a világon, hogy a felnőttek csak járatják a pofájukat, mert semmit sem tudnak... Ilyen az élet.

    a STARCRAFT tényleg kivételes program volt, és akkoriban tényleg valahogy mások voltak a játékok (Half-Life, Total Annihilation, Transport Tycoon, stb), de ilyen a fejlődés... Áldozatokkal jár.

    Külön "solikka" -nak! Ne erőltesdd, mert csak magadról adsz bizonyítványt, fogadd el, hogy nem tudod az emberekben évek, évtizedek alatt kialakult felfogást megváltoztatni, és inkább menj nézz meg egy filmet, vagy megy sétálj egy kicsit. Ha mindenképpen sértegetni akarod az embereket, és szemétnek titulálni az érzéeiket, akkor menj keress pár Skin head-et és kezdd el különböző etnikumokba besorolni a családfájukat.
  • Gerygrey
    #82
    Akkor a Warcraft ennyi erővel azért gagyi, mert a klotyóval megegyezik a rövidítése? Gratulálok, ez tényleg nyomós érv.
  • Szolnokboy1
    #81
    A GDi-nál meg Dr. Cameron (Jennifer Morrison) a Houseból
  • solikka
    #80
    Már csak azért is gagyi a Starcraft mert össze keverhető a rövidítése a Supreme Commanderével:D És azért egy gyagyi őrsrégi játékot ne keverjünk már össze egy korszakalkotóval!:D
  • mikloss
    #79
    A NOD kampánynál a Lost-ból ismert "Sawyer" adja a mission-okat részben, nagyon meglepődtem de tök vicces
  • M0RN1NGST4R
    #78
    hagyjad már. kár az időt pazarolni egy ilyenre. Még beszélni sem tudott a kis amikor a SC megjelent.

    A játékhoz kapcsolódóan: a Tiberian Sun-ból átmenthettek volna egy két jó ötletet. Azt a játékot nagyon sokan kritizálták, mégis az a véleményem, hogy az eddigi legjobb c&c. Olyan hangulata van, ami felülmúlhatatlan. Az a tökéletes folyatatás példája. Lehettek volna itt is föld alatti egységek a nod oldalán (ahogy a TSben volt APC, devil's tounge). Bár nem sokat játszottam még ezzel, de ha jól láttam. nem lehet falakat építeni. Szerintem az is nagyon sokat dobna a játékon. (sorry, ha mégis lehet) Hatalmas ötlet volt a vegyi bomba, TS Firestormban a különböző tiberium által mutálódott élőlények megjelenése. Kicsit az az érzésem, hogy akartak csinálni három teljesen különbőző fajt, de tulajdonképpen még sem sikerültek annyira különbözőre. Majdnem minden egységnek megvan a tükörképe a másik oldalon.
    Minden esetre nagyon jó játék lett, ha lesz kiegészítője remélhetőleg az majd tovább javitja a játékot.

    aki akar egy kicsit átfogóbb cikket olvasni annak egy link:
    cnc3
  • unknown nick
    #77
    Vannak jó ötletek a játékban. Nagyon jól belőtték a multi party játék idejét. Defenzíven időhúzó idegesítő játékosokat meg lehet szivatni. Az unit management sajnos annyira nem perdöntő, mint az SC-ben. Viszont van pörgés és akció, jobban oda lehet koncentrálni a harcra. SC jellegű kezdő build order szinte nincs a gameben, legalábbis jelentéktelennek tűnik ahhoz képest. Hatalmas rush party az egész játékmenet. Összességében nem rossz game el lehet vele szórakozni, de vmi hiányzik belőle (talán az extra spéci képességű unitok).
  • Gerygrey
    #76
    lol:) azért játszák máig a hálón 10 éves kora ellenére. mondj már légyszi még egy iet.

    Én mondok :) A Transport Tycoon Deluxe ha jól tudom öregebb mint a SC olyan 3-4 évvel, és nemhogy játsszák neten, de a mai napig folyamatosan fejlesztik is underground körökben, természetesen opensource alapon.
  • ramolito
    #75
    Solika ez nagyon durva olyan játékot mondasz le amit még nem is jáccottál?
    Hog yhányan jáccák még ma is hát nagyon meglepodnél. Vedd meg rakd fol a játékot és menj a Battlenetre meglátod rengeteg játékos várja ott hogy elfingasson.
    Ez nem vicc rohadtul jó játékosok vannak ott :)
  • NIBI
    #74
    Én is imádtam a Star Craft-ot! Fantasztikus játék (volt)! DE a C&C Generals, és a mostani Tiberium Wars, simán van ugyanolyan jó!(Sőt a Generals-al legalább 100-szor annyit játszottam) Bár hogy őszinte legyek, egyelőre még mindig jobban bejön a Generals! (Egység, csapat szinten) Grafikailag a TW simán lenyomja! Elképesztően facca!
    De hogy lássátok, nem csak úgy van egy véleményem oszt jóvan, ezért már töltöm is a Supreme Commander-t! ;)
  • ftcfan
    #73
    "Amugy meg kíváncsi lennék hogy hányan vannk még akik Starcraftoznak, talán maximum 0.001%-a azoknak akik játszanak de lehet irdatlanul nagy számot mondtam"

    LOL

    Nagy az isten állatkertje.
  • kricsi
    #72
    inkább gyerünk ki a hóra!
  • solikka
    #71
    ÉS még saját véleményetek sincs a dolgokról, látjátok hogy más azt írja hogy húúú dee jó ez a Starcraft és akkor már ti is azt hangoztatjátok másfelé... Amugy meg kíváncsi lennék hogy hányan vannk még akik Starcraftoznak, talán maximum 0.001%-a azoknak akik játszanak de lehet irdatlanul nagy számot mondtam.
  • solikka
    #70
    Na jó...sztem ezt hagyjuk mert elég érdekes a felfogásotok!
  • mikloss
    #69
    "Scrier faj" sztem maradjunk inkább a SCRIN-nél!!! Amúgy sztem nagyon jó játék bejött. Starcrafttal is elég sokat játszottam az volt az első játék amit eredetibe vettem. :) Nagyon jól van optimalizálva a grafja, bár a NOD-nál ha Nuke-ot(atombombát) nyomtok nektek is rettentően beszaggat egy 20 másodpercig meg a superweaponoknál?????
  • csuszi
    #68
    én nem bántalak:) biztos tudod te is hogy mellé lőttél...;)
  • Morden23
    #67
    "ma már vannak szerintem(!!!) ugyanolyan jó de mégis sokkal szebb játékok"

    VS.

    "amúgy még nem is játszottam a Starcrafttal de olvastam róla meg utánanézegettem"

    Hát kölyök, ez így tényleg elég gáz, és ha a véleményedért nem is, ezért a megjegyzésért szét lehetne oltani.
    Az egész megjegyzésedből ennyi volt igaz: "Tudom hogy ez furán hangzik"

    Tény.

    "de nekem egy játéknál minimum 50%-ot jelent a grafika"

    Na igen, barátom, de érdemes a grafikát is a saját korán belül vizsgálgatni, és nem összehasonlítani egy 1998-as játékot egy 2007-es játékkal, mert annyi értelme van, mint a Wright testvérek toldozott-foldozott Kitty Hawk-ját versenyeztetni egy Mig29-essel.

    "Én nem szívesen játszok olyannal amit egyszerüen rossz nézni! "

    Akkor szerinted előbb-utóbb minden játék egy rakás szarrá változik, csak azért, mert elévül a grafikája? Ez elég tré felfogás.
    Játékokat hasonlítgass össze olyan dolgok alapján, amik nem tudnak elévülni: játékélmény, hangulat, iránytíthatóság, szavatosság. StarCraft-ot még akkor is játszani fognak, amikor már a Crysis második részét is lehúzták a klotyón. NEM (!!!) a grafikája, hanem az általa nyújtott játékélmény miatt.

    "Na de ez szigorúan magánvélemény"

    Véleményed akkor van, ha kipróbálsz valamit. Neked nem véleményed, hanem megérzéseid vannak. Az téynleg nem érdekel senkit.
  • solikka
    #66
    Ohh na most aztán jól megsértődtem, mindenki jól leüvöltött:D

    Na amúgy még nem is játszottam a Starcrafttal de olvastam róla meg utánanézegettem és tudom hogy mindenhol azt játszák még ma is de nekem nem jön be! Egyik nagyon lehúzó dolog benne hogy "undorítóan ronda" a grafikája és ma már vannak szerintem(!!!) ugyanolyan jó de mégis sokkal szebb játékok! Tudom hogy ez furán hangzik, eddig mindenki ezt mondta de nekem egy játéknál minimum 50%-ot jelent a grafika. Én nem szívesen játszok olyannal amit egyszerüen rossz nézni!

    Na de ez szigorúan magánvélemény , úgyhogy nehogy megint elkezdjetek szidni:D
  • phalanx
    #65
    nem vagyok elájulva a játéktól, de az idegen faj nagyon bejön
  • csuszi
    #64
    sry: solikka
  • csuszi
    #63
    kiváncsi lennék solika korára...;):)
  • loga
    #62
    OMG te szerintem sosem játszottál még akkor igazi stratégiával szar lehet neked.
    Azért el lehet gondolkodni azon, hogy vajon miért két Blizzard játék a WCG-n a mai napig is?
    Katt a promocios mozi elinditasara és kérlek sikíts, ha látsz a Starcraft vagy a Warcraft3-on, meg egy DoW-on kívúl más stratégiát!
    Leszólni egy klasszikust ami még mindíg jobb mint a legtöbb csilli villi tucattermék, na az nem szép dolog...
  • csuszi
    #61
    lol:) azért játszák máig a hálón 10 éves kora ellenére. mondj már légyszi még egy iet. thx. ja hogy még mindig wcg-és? jah hogy rekord eladási adatokban stratban? jah hogy legtöbb újságnál és oldalon rekord pontozásban: tényleg szar game;)
  • Bordapapa
    #60
    én is szeretem a látványos játékokat, de a sok villódzás meg dekoráció a hatékonyság rovására mehet...
  • solikka
    #59
    Hát de én imádom az effektparádét:D
  • Bordapapa
    #58
    a Starcraft-tal máig játszom...
    sokan vannak így vele.
    Korszakalkotó.
    na jó, talán az nem, de qrva jól megcsinálták.
    megfejelve a Brood War-ral megúnhatatlan!
    :D:D:D:D
    Ha STRATÉGIAI játékot akarsz és nem effektparádét, a Starcraft a barátod.
  • a_n_d_r_e_w
    #57
    "Nagyon igényesen megcsinált játék!"
    ehh
  • Bordapapa
    #56
    helyesbítek, "Dark Crusade-et"
    :D
  • Bordapapa
    #55
    utóbbi időben max talán a Dark Crisade-t tudnám felemlegetni, ami igazán megmozgatott stratégiai gamék közül...:(
    eléggé szomorú, hogy gyenge a felhozatal.
    Ezt is max az átvezető videók miatt fogom végignyomni, a skirmish részt pedig söpri egy kiadós Dark Crusade parti..:D:D:D:D
  • solikka
    #54
    Szerintem hozza az eddigi C&C játékok színvonalát bőven! Nagyon igényesen megcsinált játék! A kampány nekem nagyon tetszik csak a scrinek idegesítenek néha mert kicsit túl erősre lettek megalkotva!

    Amugy aki azt mondta hogy a StarCraftnál jobb játékot még máig nem készítettek az ássa el magát mert a Starcraft az egy ...(nem akarok csúníán beszélni)...de tényleg annak még a nevét kiejteni is bűn!
  • lpmaskmancick
    #53
    jól néz,ki nekem a renegade jutott hirtelen róla eszembe,amikor elkezdtem olvasgatni,biztos jó kis ték lehet,a red alert2 is király,majd kipróbálom a demóját ennek
  • solikka
    #52
    Hát vagy nem azzal játszott vagy csak keménykedni akar pedig még az első küldi saem megy neki:D (Vagy akár az is lehet hogy igazat mond és olyan stratégiai érzéke von hogy nincs még egy olyan:D De ezt nem tartanám valószinünek)
  • qtpman
    #51
    még egy kérdés a kamárt hogy tudom forgatni?