319
Gyorhajtás büntire várva
  • sikura
    #159
    Az ilyenek miatt, halnak ártatlanok és ő megússza karcolások nélkül!
  • Borg
    #158
    Ha első eset, akkor 10-20ezer Ft lesz kb.
  • szitya01
    #157
    Szerintem lefotóztak a rendőrök ma. Max 65-tel mentem lakott területen azért mennyi bírságot kaphatok?
  • pleco
    #156
    Sajnos nálunk a gyorshajtás párosul türelmetlenséggel, és príma utakkal.:(((
  • Skynet85
    #155
    Nagyon durva csak az a baj hogy egyszer ott hagyja majd a foga fehérjét a nagyszámok törvény szerint, és amí még nagyobb, hogy lehet az övével együtt más vétlen sofőrét, is de maugy respect ahogy vezet...
  • Z
    #154
    Őrült [email protected]ól vezet, meg nagyon jó kocsija van, de akkor is betegf@sz.
  • Borg
    #153
    151km 51perc alatt
  • 5w0rdf15h
    #152
    hát kb 2 hétig voltam németbe ezalatt levezettünk vagy 10-15ezer kmt és persze láttunk durva baleseteket is de nagyon ritka volt az olyan h villogva lekergettek vkit a belső sávból ha volt ilyen akkor is általába külföldi volt, román v esetleg magyar
    olaszba szintén 1 hetet voltam teljesen más mentalitás és más vezetői stílus de ottis ritka h vkit lekergettek a belső sávból lámpázva, megvárták míg előzött és mentek tovább

    ha volt is ilyen általába a hülye kamionosokat kellett visszazavarni mivel elkezdték egymást előzni aztán mivel le vannak korlátozva párhuzamosan halattak 90-100al és egyik se tudta elhagyni a másikat na ilyen kifejezetten sok van idegeskedtem énis bőven ilyen miatt eleget
  • Borg
    #151
    És te minden nap mentél annyit a német autópályán, mint faterod az m5-ön?
    Na látod, csak ennyiről van szó. Ahhoz hogy valamit kijelentsünk, ugyanolyan statisztikai alap kellene.
  • 5w0rdf15h
    #150
    hát én külföldön többet jártam pályán mind itthon és láttam h ottis van olyan h kis golfal jön és sorba nyomja le az útról a bömbiket meg merciket de németországba a jópár ezer kmnyi megtett út alatt nem láttam h vki is villogott volna a másiknak
    ugyanígy olaszoknál sem, ott tudnak vezetni és nem képzeli az mind 2. ember h na mivel nem ilyen olyan kocsim van ezé mindenki takarodjon el az útból me jövök

    viszont itthon ez mindennapos...apám minden nap m5ön jár dolgozni és már nem 1 ilyen balesetet látott sőt pár hete épp nekiment vki hátulról...
  • Borg
    #149
    Ha ugyanannyit mész külföldön mint itthon, kiderül hogy semmiben sem más a helyzet.
  • 5w0rdf15h
    #148
    jójó persze állatok mindenhol vannak csak ott kevesebb
  • Borg
    #147
    Na ezt se mondanám...
  • 5w0rdf15h
    #146
    ez a magyar stílus....külföldön ritka az ilyen
  • Magnumrolcsi
    #145
    Ma hazafele az autópályán a 7es BMW (német)tulaja úgy gondolta végig előzi a sort a leállósávban(mert neki nem elég a 160as tempó), kb. 190km/h körül mehetett, miközben f*sza porfelhőt csinált.
    160nál a belső sávról úgy tolják, villogják le az embert mintha a megengedettnél lassabban menne. Mondjuk ez mindig így van akárhányszor pályán megyünk.
  • Skynet85
    #144
    Wow nem járok erre és éled a topik:) amugy a 250 euros bírság az indexért hát, hogy is mondjam finoman suck főleg, hogy pályán, egyébként vicc az egész roszkor volt rossz helyen modjuk ez esetben kíváncsi lennék mit kap az aki indexnélkül 280-al elrepeszt a furgon mellett....(lehet semmit mert nem érik utól )
  • a.carkey
    #143
    Nem. Korábban dolgozott a környéken, de nem ennél a cégnél.
  • 5w0rdf15h
    #142
    véletlen nem groupamanál dolgozik asszony? :D
  • a.carkey
    #141
    Pont reggel gondolkoztam azon, hogy mi legyen azzal a pénzzel, ami visszajött a kötelezőm-CASCO-m után. Gondoltam a helyi templom felújítására is adok belőle, de állambácsi megoldotta a gondjaimat ...
  • a.carkey
    #140
    *Pedig ketten voltak a közterületisek ...
  • a.carkey
    #139
    Ez ugyan nem gyorshajtás volt, de ma meglett 15 év aktív vezetés után az első büntim ... Nevetséges.

    Már 1992-óta vezetek, és tényleg betartom a KRESZT, nem erőszakoskodom, gyorshajtok, de egy hülye barom a kocsimnak csapta parkoláskor/beszálláskor az ajtaját, és miközben folyamatosan szidtam - baromállat miatt picit be is horpadt - nem figyeltem, és a dugóban a Bartók Béláról rossz helyen kanyarodtam le. Elkezdtem kóvályogni, majd kikötöttem a Kösztolányi D. tér előtt. A Bocskai felé tartottam volna erre nem ott van a Kosztolányi D. téren a közterületis a "Kivéve BKV" tábla után?! (Megjegyzem nem is figyeltem akkor a táblát, mentem mások után. Járok arra, de sohasem abból az irányból kanyarodok le a Bartókon. Mindegy.) Helszíni bírság 3000 forint. Előttem is, utánam is persze három autó, nekik semmi. Pedig ketten voltak. Fasza.

    A papírmunka után mondtam is a makinak, hogy jódolgukban inkább naponta 1x abból a szürke Peugeotból szednék ki 1x be ill kiszálláskor az un. "mozgáskorlátozottakat", ami állandóan "ingyen"/fals rokitáblával parkol a volt buszpályaudvar előtt, és sokszor vártam ott a nejemre, így állandóan láttam ki és beszállni a tulajokat, meg is néztem őket: egy kigyúrt pláza muki és a plázanője. Mondta, hogy OK, fogják is. Még időpontot is mondtam mikor jönnek. Búcsúzáskor azért jeleztem neki, hogy még jó, hogy szopnom nem kell(ett) ... Hát, ezután nem nézett szépen. (Azért remélem megnézik a szürke kocsit, mert anno kb. 10 rugót hagytam már ott korábban a volt Buszpályaudvar előtt, és kicsit irritál azóta is a dolog.)

    Sokszor meg akartam már kérdezni, de miért van az, hogy a közterületesek mindig akkor bírságolnak, ha van egy nagy rendezvény (pl. KEK-en láttam őket legutóbb a virágkiállítás kapcsán, a Villányin), és sehol nem lehet a közelben parkolni???

    Na mindegy. Ez van. Legalább pont nem járt érte ...
  • Borg
    #138
    80. Nem 90.
  • Z
    #137
    Mi van? Milyen megcáfolt dolgot erősítek? Nyilván kisebb ütés ér, ha lassabban haladó jármű üt el, ámbár az a kisebb ütés is képes komoly sérülést okozni, amennyiben elesik, és rosszul esik a gyalogos delikvens a gázolás folyományaként. EZT nem értetted, vagy mit nem értettél? Egyetértésemet fejeztem ki. Tudniillik ha egy 30km/h-s pillanatnyi sebességgel haladó személygépkocsi egy álló embernek nem tökéletesen rugalmas módon ütközik, attól még mindig érheti komoly sérülés. Ami esetemben is valószínűsíthető lett volna. Ámbár az egész testem a jobb lábam, mint egy tengely körül megpördült. Ha egy letámasztott bal lábat kap el az a szgk, akkor sima lábszárcsont, térdkalács, vagy hasonló törése fordulhatott volna elő. De mákom volt, és a levegőben volt a bal lábam...tehát el tudta sodorni.

    Most már vili?
  • öregember
    #136
    osztrák - magyar határnál a határtól 150-200 m-re ahol már igencsak lassításra ösztönöznek a táblák ... tavaly bemért a g*ci rendőr - 20 euro "csak" ... fönök audi A6-osával ... még olcsón megúsztam (( de ha nincs nálam lóvé, akkor mi van ??? ))
  • 5w0rdf15h
    #135
    komoly :DDDdd nekem olyan volt tavaly h Bécs előtt van egy hegy és azután ereszkedik lefelé a városba az autópálya németo. felől nah ott asszem végig 90es tábla van :D én meg nyugisan megyek 120al azt egyik kijelzőn mit látok :D deutche lkv (német rendszámú sprintert hoztam) tartsa be a 90et (németül kiírva persze) :DDDDddd mekkora LOL volt aszittem már várnak lejtő alján de nem volt semmi a végén :D
  • DJ BP
    #134
    "De hidd el ez a mozgási energia mind szép és jó, de ha neki mész vkinek 30-al azt is megérzi ha rosszúl esik vagy rossz helyen találod el abba is bele halhat" --- így van, engem zebrán kapott már el 5-ös bömös, és az volt a mákom, hogy a levegőben lévő bal lábamat kapta el, úgyhogy megpördültem, és fájt a vádlim.

    Hát ez épp azt jelenti, hogyha lassabban kap el, kisebb bajjal túléled. Ha 50-nel jön biztos nem úszod meg ennyivel, szóval ezzel pont a megcáfolt dolgot erősíted :)
  • DJ BP
    #133
    ezért 150? Akkor csak indexeljen mostmár :D
  • Borg
    #132
    Épp most jött munkatársam, hogy az oszrákok megbaszták 250 eurora :D

    Azt mondja, egy kamiont úgy előzött ki az autópályán, hogy a sávváltásokkor nem indexelt se ki, se vissza.
    Mögötte jött egy sima kék, lesötétített vw transporter (semmi jelzés!), és ahogy visszatért a saját sávjába, már be is előzte a transportes, és a hátsó fekete ablakban a kék felirat felgyulladt: "Polizei bitte Folgen!"

    Beültették a transporterbe, megmutatták neki a videot: 150 EUR. Erre elröhögte magát, hogy ő még együtt nem látott annyi pénzt. Ok, dann 200. Káromkodás. 250EUR. Aláírás, elhúzás a francba...
  • Vlala #131
    Nem is az a jó autóvezető, aki minden tábla utasítását betartja. Jó, az 50 helyetti 80 már nem figyelmetlenség, de néhány helyen azt sem teheti meg az ember, hogy 50-nel feltartja a népet (főleg ha rosszarcú üzletemberek mennek utána nagy fekete autóval). Erre a KRESZ is feljogosít: "baleset elkerülése érdekében - kellő körültekintés mellett - bármelyik szabályt meg kell szegni." Tehát át kell menni a piroson, ha csak úgy tudod elengedni a mentőt, át kell lépni a felezővonalat, ha kiesik eléd a bicajos, és túl kell lépned a megengedett sebességet, ha fenyegetően villognak hátulról :)

  • Z
    #130
    Van pár dolog ebben a hsz-ben, ami tetszett.

    "Esteleg veszélyes hely suli óvoda vagy jelentősebb forgalmi rend változás, na már most az első és utolsó esetben indokolt lehet a dolog, de normális ember ilyen helyeken amugy sem száguldozik nem normálisnak meg mind1..." --- ezzel maximálisan egyetértek. Normális ember nem száduldozik ott, ahogy gyalogos bármilyen oknál fogva csak úgy leléphet (járdasziget, buszmegálló, stb. Jó, hogy bizonyos helyeken már van korlát, de az sem mindig biztosíték.

    "De hidd el ez a mozgási energia mind szép és jó, de ha neki mész vkinek 30-al azt is megérzi ha rosszúl esik vagy rossz helyen találod el abba is bele halhat" --- így van, engem zebrán kapott már el 5-ös bömös, és az volt a mákom, hogy a levegőben lévő bal lábamat kapta el, úgyhogy megpördültem, és fájt a vádlim. Megúsztam ennyivel. Volt még egy alkalom, mikor egy fiatal lány gázolt el kis híján...kijelölt gyalogos átkelőhely hiányában is elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azt az utat keresztezi, amelyikre az autós kanyarodik. Na ezt a csajszi nem tudta...én meg azt nem, hogy ő nem tudja...szóval nyugodtan mentem át, és a kocsija szelét még éreztem is, de egy ugrással elkerültem, hogy ledarálja a lábam.

    "szerény véleményem kellenek táblák, de inkább figyelmes józan ítélőképességű és emeber társai felé figyelmes sofőrök kellenek..." --- és ez a legfontosabb része az egésznek...viselkedési kultúrát kéne szerintem tanítani az iskolákban. Mert a sok brutál ingertől (filmek, játékok, keménykedések) ami éri az embert a felnőtté válás során, nagyon sokan ingerültek, agresszívek lesznek vezetés közben.

    Gyorshajtáshoz: hát én is 13 éve vezetek (motorral kezdtem 14 évesen), de nem mindig sikerül úgy menni, ahogy azt előírják, ha értitek, mire gondolok. Viszont soha nem parasztkodok, nem furakodok előre, nem szorítok le másokat, nagyon ritkán dudálok (ha valaki nem indul el 10mp-ig a zöldnél, vagy nem figyel, és balesetvesélyes szitut okoz), nem játszom azt, hogy beállok elé, és lelassítok, és utána nem hagyom, hogy visszaelőzzön, nem szeretek végigmenni a buszsávon.

    Egy balesetem már volt 18 évesen. Igen, apu kocsijában ültem, nyomtam a zenét, albak le, könyök ki, rágóval csámcsogtam, mint a hülye. Szépen rá is csúsztam egy furgonra...nem gyorsan, de azért szétküldtem a lököst, meg a bajuszt. Megtanultam, azóta nem gizdázok.

    És ha látok kamerázó rendőröket, akkor én is szoktam jelezni a szembejövőknek, mert lehet, hogy egy barom, aki nyomja neki és azt mentem meg...de az is lehet, hogy majd' lekésik a gyermeke születéséről, vagy valami hasonló. Még annak is szoktam jelezni, aki nem kapcsol lámpát lakott területen kívül.

    De a lényeg szerintem is a figyelmesség.
  • 5w0rdf15h
    #129
    el kell lopni :D
  • Skynet85
    #128
    Nah ez meg a másik nemrég ujították fel a 3-as főutat már rég sehol semmi a tábal kint vírit, látom egy délután hazafelé jövet, hogy úgy egy 100-men állank az autok, jard szépen kiszált a helyre és szedtek egy kis kávéra valót... ezért nem csodálkozok amikor az ilyen táblákat vagy elborelják vagy megzuzzák, de láttam már mokás dolgot 3-as bol 9-es vagy 3-as elé egy 1-es...
  • gordon 24
    #127
    Ja.. Sorry. Kicsit rákatantam az ügyre. Akkor kösszi a mellém állást és neharagudj.
  • [HUN]FaTaL
    #126
    Igen útburkolati munkát ha végeznek nem szágulduzunk ez igaz, csak itt MO-n az a probléma hogy kinthagyják a táblákat egy évig és odaállnak a fakabátok szivatni mindenkit...
  • Skynet85
    #125
    Köcce a fizika külön órát,DE
    1. Ha minden olyan nem várt eshetőségre fel akarunk készülni és elakarjuk kerülni ami csak a közlkedés folyamán felmerülhet akkor biza a garázsban marad az autó.
    2. 30-as táblát oylan helyre raknak ahol utburkolati munkát végezenek nappal vagy pont az hogy nem és akkora kátyúk következnek amiben egy eső után lazán vágsz két karhoszt...Esteleg veszélyes hely suli óvoda vagy jelentősebb forgalmi rend változás, na már most az első és utolsó esetben indokolt lehet a dolog, de normális ember ilyen helyeken amugy sem száguldozik nem normálisnak meg mind1...Középső estben figyelem felketésre viszont tényleg jó...
    3 De hidd el ez a mozgási energia mind szép és jó, de ha neki mész vkinek 30-al azt is megérzi ha rosszúl esik vagy rossz helyen találod el abba is bele halhat megint más ha az orrod előt fog kilépni takarásból akor is kereszetűl mész rajta még 30-al is...szerény véleményem kellenek táblák, de inkább figyelmes józan ítélőképességű és emeber társai felé figyelmes sofőrök kellenek...
  • Szeszmester
    #124
    A sebességkorlátozás mellett annyit említenék, hogy igazából a mozgási energia a lényeges, képlete: (1/2)*m*v*v
    Azaz, ha a kitáblázott 30 helyett mondjuk 52vel mész, az gyakorlatilag a megengedett mozgási energia háromszorosa. Gázolásnál nem mindegy.
  • Skynet85
    #123
    Hát őő nekem nem íly módon munka eszköz, de majd csak elintézem vhogy ha beakarják vonni..legalábbis remélem... majd hivatkozok fűre fára egyszer már bejött reméljük bejön most is...
  • DJ BP
    #122
    igen így van, fater céges autóval 89-el ment 50 helyett :D (mielőtt lábtöréssel jönne valaki, este fél 11-kor falu szélén, 600km-rel a háta mögött tette ezt), és el tudták intézni céges igazolással, hogy munkaeszköz stb., fizetni kellett ,,csak"
  • DJ BP
    #121
    ember, ki mondta hogy nem hiszem? Hát melléd álltam ha észrevetted volna, azt próbáltam mondani, hogy nem lehetetlen a 100e km...
  • Zsolti9014
    #120
    persze, sok értelmetlen szabály van, ezért lennének jók a táblás sebességemelések pl.
    amúgy ezt a keménység/nem keménység, ezt csak azért írtam mert kicsit felhúztam magam azon, hogy két dolog alapján ítéltetek meg: 1. 17 éves, 2. még nincs jogsim. Azt pedig figyelembe sem vettétek, hogy tisztában vagyok a kresz előnyeivel, hátrányaival, autóban utasként, illetve kerékpárosként pedig rengeteg tapasztalatom van arról hogy mely szabályoknak van értelme, melyeknek nincs. Persze ez NEM olyan, mintha évek óta vezetnék. Továbbá az hogy valakinek van jogsija az egy dolog, az hogy valaki tud vezetni az egy másik. Látom, közületek többen legalább 5 éve vezetnek. Apukám 25, nagyapám 50 éve vezet balesetmentesen. Nagyapám hivatásosan is tette ezt. Egy szabály van, amit az esetek 80%-ában ők sem tartanak be: gondolom kitaláltátok, a sebességkorlátozás. De már lehiggadtam.