45
  • Atisz #45
    "...majd az említett lapban rendszeresen publikáló, punkrajongó, kereskedelmi tévében zsűrizős főszerkesztő által vezényelt Index..."

    Ez ki?
  • Sadist
    #44
    Kíváncsi vagyok akkor is ilyen hőbörgés lenne, ha pl. egy videojátékokkal vagy csakis informatikával foglalkozó csatornát vettek volna ki? (ha volna természetesen). Vagy ami még viccesebb volna, ha pl. valamelyik poresz csatornát. Elvégre statisztika szerint azt se nézi szinte senki, csak egy kisebbség.
  • rekettyes
    #43
    ezt en se ertettem, biztos felnez a ferire
  • oneman
    #42
    nekem meg a CNBC Europe hiányzik a Late night show + Tonight show-val...
    inkább ez mint a Romantica vagy miatököm nevű adó
  • Tetsuo
    #41
    ezzel mit akarsz mondani?! Hogy a miniszterelnök annyit dolgozik?!!!
  • echo
    #40
    Egyénként olyan rossz duma a cikkben ez a nincs ideje a napi robot után... A valóság az, hogy nem igényli. Nem kell ezt tovább kidumálni. Lásd ha miniszterelnökünk, meg tudja oldani, hogy el menjen ide oda és rendszeresen sportoljon, akkor ne jöjjön senki ezzel a nincs ideje dologgal. Egyszerűen arról van szó, hogy a többség a kisebb ellenállás irányába halad. Nincs annyi ereje, hogy megálljon a szélben, hogy kinyomja azt kurva tévét, ha egyszer már órák óta olyasmit bámul ami igazából nem is érdekli. És nem azt mondom, hogy feltétlen jazz kell, csak egyszerűen ne úgy feküdj le, hogy amikor a pizsiben felteszed a kérdés(és tedd föl a kérdést), hogy visszagondolva ma mi olyat csináltál, amire azt mondanád, hogy nem volt totál kidobott idő, akkor ne az a válasz legyen, hogy semmit.
  • echo
    #39
    Basszus 53 adóból 1(!) ilyen van... szerintem azért nem baj, hogy aki még tévézik annak van ilyen lehetősége is. Egyébként az upc image-ének azért ez, hogy így meghagyta az adót, elég jót tesz(és valljuk meg van honnan följönni). Legalábbis nekem kellemes meglepetés volt, hogy meghagyták, minden piaci szempont ellenére Sőt ma voltam úszni és a szaunában is ez volt a téma (ezekszerint nem rossz usziba járok).
  • wanek
    #38
    Marad a Mezzo
  • Gerygrey
    #37
    És akkor én meg azt kérdezem, hogy a Budapest TV, az ATV és egyéb szenny vajon tömegigény? Anettka helyett igazán mehetne komolyzene.

    Teljesen egyet értek caterannal, lassan minden adón csak sorozatok mennek, és aki egy kicsit színvonalasabban szeretne kikapcsolódni, már egyre nehezebben teheti meg.
    Azért a sorozatok között is lehet különbséget tenni. Lehet hogy megy 10 csatornán sorozat, de a sorozatokat kedvelő emberek sem "mindegy mi az csak sorozat legyen" alapon néznek tévét, és általánosságban elmondható hogy 10 sorozatból 8 nézhetetlen (a maradék két nézhetőből pedig az egyik idő előtt cancel, de ez másik történet)
    Szóval szerintem igaza van annak is aki az igényes sorozatokat várja, és annak is aki komolyzenét szeretne. Tényleg lehetett volna más csatorna helyére tenni.
  • winnie
    #36
    a kábeles nézettségeket nem így mérik, a mezzoét sem. felmérés volt.
  • bakagaijin
    #35
    Hmm. nem lehet, hogy más a közönsége (fogyasztója) a netes "tv-zőknek", és a TV-n tv-zőknek?... És egyre távolodni fognak egymástól... Nem véletlen hogy a Mezzo-tól akartak megválni (végülis nem tették), mert van ugye a hiteles mérés, hogy mégis melyik korosztály mikor mit néz. Indexen rengeteg leírás van arról, hogy ez hogy is történik (ki az aki beenged a lakásába fogyasztásmérőt s hogyan). Na, ez a csapat történetesen nem azt nézte. Idegen nyelvűeket kilőni nem nagyon lehet, mert akkor egyből felszólal az illetékes kisebbségi szervezet, hogy "segítség elnyomnak". Tehát adódik, h. azt kell levenni, amit a mérések szerint a legkevesebben néznek, pont. De az sem véletlen, hogy vajon melyik fogyasztóréteg megy át szépen a tv-ről a netre...
  • Cat #34
    Kérdezd meg egy görög gyrosostól, itt kapásból egy a nagykörúton, a Baross utcánál, de van üzlete a Ferenc köruton, a Corvin mozi mellett is.
  • winnie
    #33
    "kiváncsi vagyok emnnyi görög élhet budapesten..."

    abszolút nem elhanyagolható, csekk pár önkormányzati körzetet. a görögök és az örményeknek is elég jó kis szerveződései vannak még attól, hogy az emberek jó része nem is tud róluk.
  • winnie
    #32
    cateran: persze, hogy van. lázadás is lenne, ha nem lenne. valami cctv4, nem tudom.
  • cateran
    #31
    Rengeteg kinai él MO-n,van kinai csatorna is?(elvégre jelentős kisebbség)
  • Ronny
    #30
    amúgy a nyelvtanulóknak nagyon hasznosak ezek az adók
  • Ronny
    #29
    kiváncsi vagyok emnnyi görög élhet budapesten...
  • winnie
    #28
    "Kétlem hogy többen ragaszkodnak a görög, spanyol, olasz, stb. nyelvű adókhoz mint egy igényes zenecsatornához. Mondjuk én nem néztem sokat, de azért kár érte."

    miért kétled? rengeteg kisebbség él a fővárosban - nekik ezek az adók elsőszámú prioritások, míg _szerintem_ a mezzo kevesebbeknek az, mivel mást is megneveznek mellette.
  • Atomy
    #27
    "A döntést nem a nézettség, hanem egy ún. affinitás-vizsgálat alapján hozzák meg - derült ki. Ez úgy zajlik, hogy az UPC előfizetői közül 1200 háztartásban kitöltetnek egy kérdőívet, melyen nemcsak az a kérdés szerepel, hogy miket szoktak nézni, hanem az is, hogy melyik az a tíz adó, amihez feltétlenül ragaszkodnak, melyek azok, amik nem hiányoznának stb. A vizsgálat alapján minden csatorna kap egy pontszámot, és a legkevesebb pontot elérőt veszik ki a kínálatból. Ez Budapesten, több mint kétszázezer háztartásban, a Mezzo."
    Kétlem hogy többen ragaszkodnak a görög, spanyol, olasz, stb. nyelvű adókhoz mint egy igényes zenecsatornához. Mondjuk én nem néztem sokat, de azért kár érte.
  • Ronny
    #26
    a tömegnek nincs meghatározott igénye, az egészet felülről táplálják. Ha nem hagynak még ennyi mozgásteret sem a kultúrának akkor a buta tömegből még kevesebben fognak kiugrani.
  • Cat #25
    kisebbség vagy, mint ezt bizonyára tudod. McDonalds a világon van 8000, kaviárburgert áruló üzlet pedig biztos jóval kevesebb. Ha tényleg venni akarsz, olvasd el ezt, majd menj el a III. kerület Perc u. 8-ba, megcsinálják neked.
  • Tetsuo
    #24
    A marinírozott kaviárburgerra vevő lennék, mint ahogy a Mezzora is.
  • winnie
    #23
    "az "értelmes " csatornák fenntartására nincs pénz :D"

    és te döntöd el, hogy melyik az értelmes?
  • greg971
    #22
    Jópofák vagytok ... az "értelmes " csatornák fenntartására nincs pénz :D inkább adják a semmitmondó "műsorokat" győzikére van pénz és a hasonló alacsonyszínvonalú produkciókra . Szánalmas.
  • Sanyix
    #21
    Durván hülyén rakosgatják a csatornákat. Trékábelnél is. Ezek a német csatornák minek? Ki nézi őket? Meg minek ez a rózsaszín assetudom mi a neve tévé? Ez a viva+ vagy most éppen hogy hívják is egy szar, nagyrészt szar zenével, de inkább hülye pofázással, és idióta telefonos játékokkal. Ezeket nyugodtan kivehetnék, és értelmes csatornát rakhatnának a helyükre.
  • The Termentor
    #20
    ezzel csak azt ertek el hogy mar be se kapcsolom ezt az atkos trubadurladat...
    nyomassunk inkabb s3e14 et, arra aztan van igeny. van igenytelenseg...
  • Quantumleap
    #19
    A szökést nem is az AXN-en vetítik. Ennyit a tájékozottságról.
  • sirtomi
    #18
    Szerintem valamilyen módszerrel biztos figyelik a csatornák nézettségét és az alapján döntöttek, hogy mit vesznek ki. Bár Mo-n tényleg minden lehetséges, ez egy csodaország :D
  • lokko
    #17
    bőven kivehettek volna egy másik csatornát, az a fura hogy miért pont a mezzot ... és annó miért a nickelodeont?
  • cateran
    #16
    Nyilván....Mo. már csak igy müködik......szvsz"melyik csati nem tetszik bélám?(igazgató1 igazgató2-nek)hááát,az a mazo vagy mező az gagyi! akkó kivesszük!" módszer szerint ment.....
  • avman
    #15
    tény, h vannak ennél jóval érdektelenebb csatornák is, amit kivehettek volna.
  • Iwant2Belive
    #14
    Bocs nem mad mind-nak szántam hanem Szenszelynek.
  • Iwant2Belive
    #13
    Ez már megint durva általánosítás. Vannak rendkívül igényes és minőségi kikapcsolódást nyújtó sorozatok, nálam ebbe a kategóriába tartoznak az HBO sorozatok: Sírhant művek, Rome, Sopranos stb és vannak az igényes de inkább a nagyközönséget kiszolgáló kommersz sorozatok amikkel szintén semmi baj, ilynek mennek főleg az AXN-n. Amikor igénytelenségről beszél valaki jó lenne ha nem az AXN kapcsán tenné ezt.
  • Teppik Amon
    #12
    Ööö nemtom, de nálunk van mezzo IS és AXN IS. Családi csomag. (nemmondom meg hol mert kiveszik :D)
    Ellenben az olasz, francia, meg német adók mehetnének a levesbe SZERINTEM. Én ugyanis nemnézem őket, sőt olaszul németül sem tanulok.
  • Szenszely
    #11
    Úgy látom, kedves cikkíró barátunk is sorozatfüggőségben él. Teljesen egyet értek caterannal, lassan minden adón csak sorozatok mennek, és aki egy kicsit színvonalasabban szeretne kikapcsolódni, már egyre nehezebben teheti meg. (jómagam már nem is nagyon nézek tv-t, inkább berakok a lejátszóba egy jó DVD-t)Sajnos ebbe a (vissza)fejlődési irányba fordult a világ.
  • mad mind
    #10
    Ugyanígy nyomta ki a Trékábel az EUROPA csatornát, ahol európai filmek mentek nagyrészt, és rakta be helyette a clubtv-t ami egy nagy s**r. Ez van.
  • Szemi90
    #9
    Ezt nem tudhatjuk. Nyilván komoly piackutatás előzte meg a váltást.
  • Iwant2Belive
    #8
    Én elfogadom ezt az érvelést de akkor ilyen hozzáállás mellett ne tessék bánkódni/sírni/szörnyülködni mikor jönnek az olyan hírek, hogy a Győzike/Mónika/Balázs show a legnézettebb sorozatok a magyar TV-ben, mert az is tömegigény.
    Amúgy nem szerencsés épp az AXN-t így szembeállítani a Mezzo-val -bár érthető hisz ez a két adó cseréli egymást- mert épp, hogy az AXN elég szinvonalas csatorna. Tehát idekeverni Chuck Norrist, Cobra 11-et elég nagy csúsztatás mert azok az RTL Klub-hoz köthető műsorok. Végezetül ne mondja nekem senki, hogy ne lett volna a UPC-nek más csatornája amit lecserélhetett volna... Még szerencse, hogy nem vagyok UPC-s és nekem továbbra is megvan mind a két csatorna.
  • cateran
    #7
    valahol igazad van,de ne feledd,akik eddig sorozatokat néztek azoknak volt x csatorna mint választás,a mezzo nézőinek most milyen választása van? mert sorozatokat majd minden csatorna nyom,de komolyzenét már nem annyira...magyarul most ezzel veszettek némi nézőmennyiséget,de nem nyertek,mert a sorozatokat edig is nézték,csak más upc csatin.....
  • Cat #6
    Akkor szerintem nem értetted az alapfelvetést: egy kábelszolgáltatónak korlátozott csatornahelyek mellett tömegigényeket kell e kiszolgálnia (populáris műsorok az AXN-en), vagy rétegeket? Mivel piacgazdaság és demokrácia van, az lett volna a szégyen, ha utóbbit cselekszi - ebből kifolyólag érthetetlenek a UPC ellenes támadások.