188
  • him13
    #28
    Hali!
    Sajnálattal látom hogy télleg képesek ezek a nagy cégek ilyen pofátlanságokra is.Amugy ez a T-com/T-online cgeken kívül más helyeken is előfordul?
    Nincs itt olyan akinek Invitel a szolgáltatója?
    Megmondhatná vki hogy Invitelnél hogy áll a helyzet!
    Előre is köszz! szevasztok
  • Aradebil2
    #27
    Chello-mat elvileg 3mbit-ről(tényleg annyi volt stabilan) 10re emelték,azóta 1.5/1-es a netem,csak a feltöltésem duplázódott meg
  • Sanyix
    #26
    "Engem ami dühít, hogy T-com azt mondja hogy "korlátlan" holott mégse:) 150 gigánál már xopatják az ügyfélt."

    Picit utánanéztél volna látnád, hogy ez nem a t-comra, hanem a t-ONLINE-ra vonatkozik, ha meg nem t-online, és nem korlátos dsl-ed van akkor minden más szolgáltatótál full korlátlan az adatforgalom, de ezt le kell még írni 200-szor, úgy látom.
  • Space Wolf
    #25
    Még annyi, hogy ADSL Maximumom van, 8 Mbit.
  • Sanyix
    #24
    az a 472 kbyte/sec, az pont a max körül van, szal nincs miért hőbörögnöd.
    A linksebességed lehet max 4500 kbit/sec, vagyis inkább 4480 kbps, és akármilyen hihetetlen, de az adat nem talál el úgy nyersen a célig, létezik tcp fejléc, atm fejlész, visszaigazoló csomag, és ezek egyre nagyobb sávszélnél egyre több sávszélt foglalnak, a 4480 kbit/sec linksebességet azért kapod, hogy azzal a tényleges 4mbit-es számodra hasznos letöltési sebességet jól meg tudd közelíteni.
  • Space Wolf
    #23
    Az ADSL teszt szerint a
    - letöltési vonali sebességem: 10176.00kbps
    - feltöltési vonali sebességem: 32.00kbps

    Szóval a letöltés OK, csakhogy az oldalakat alig nyitja meg a feltöltési miatt... a T-Com meg nem csinál semmit.
  • p00h
    #22
    router nincs, modemet meg pont most kaptam újat, de amúgy próbáltam már resetelni, széthuzgáltm, mindent és semmi...
  • Zotya84
    #21
    Akkor én mákos vagyok: A madzagom 1,3km (tudom, mert lemértem a fatáv erre a célra létrehozott számán - köszi Laci!), és megy általában 6,5-7 között a 8megás le, és az 512es fel (saját tárhelyre feldobott 340megás anyag, ami aztán öcsém gépére visszahúzva TCvel), ami azért is jó eredmény, mert ezt a nap 20-22 órájában tartja, mindezt egy 6690kbpsre hitelesített Dialcom 1600as modemmel... (kipróbáltam DSL-380Tvel is, akkor vitte a 8megát - de sajna az csak kőccsiben volt nálam...)

    Ezt viszont nem értem: "Pacsirta út 20-tól távolabb már felejtős a maximum sávszélesség, hiszen az 900 méter, akik a Pozsonyi úton túl laknak, azok pedig a 8 megabitről is lemondhatnak, mert már elméletileg sem teljesíthető." A felette levő táblázat szerint a sebesség úgy 1800m körül kezd el esni.
  • Gyúrógép
    #20
    Még annyi hogy ez a "némi fenyegetőzés" hsz-el rendelkezőknél mennyire válik be.Tehát mi az amivel rá lehet kicsit ilyeszteni a szolgáltatóra hogy mégis engedélyezze a kisebb és ócsóbb csomagba váltást ?
  • sirtomi
    #19
    Nekem is 8Mbitre emelték a sávszélességet, de 5-nál töbel nem jött. Szerencsémre a hűségnyilatkozatom lejárt, így könnyen tudtam csomagot váltani.

    Persze az is szemétség, hogy én aki több mint 2 éve ügyfele vagyok a T-Online-nak (kezdetben Axelero) még mindig ugyanannyit fizettem a csomagért mint 2 éve, az új belépők meg 3eFt-tal kevesebbet. Valahogy nem látom ebben a logikát, hogy akarják így megtartani az ügyfeleket?!
  • Gyúrógép
    #18
    Én is bepróbáltam egy ilyen kis reklamálás félét
    aszonták nekem is min. speed megvan szal mehetek a levesbe.
    Arra a kérdésre meg hogy esetleg kisebb csomagba átmenni
    mer ugye olyan 3 ropival lenne ócsóbb az előfizetésem áááá
    de magának hsz-e van...
  • avman
    #17
    első körben reseteld a modemet. meg a rútert, ha van.
  • p00h
    #16
    Ez most tényleg nagyon aktuális sajnos, és PONTOSAN így van ahogy le van írva... Nemrégiben megemelték a sebességet és az eddigi 128kbyte/sec helyett 300-400ra fel is gyorsult a netem......... 3 NAPRA! Majd 3 nap elteltével visszaállt vmilyen ismeretlen erő késztetésének köszönhetően 128ra... A feltöltésem tényeg gyorsult 24ről 36ra, de semmi más, szal kb ugyanott vagyok mint sávszélességemelés előtt... Betelefonáltam reklamálni és pontosan a fent olvasható választ kaptam: a minimum garantált sebesség felett van a 128 magyarul le vagyok szarva és semmit nem tehetnek.
    Kérdeztem, hogy akkor miért lehet h 3 napig gyors voltam? Erre annyit mondtak, hogy valószinű az elsők között emelték meg a sebességem ami így érezhető is volt, de a későbbi emelések miatt leterhelődött a rendszer és így visszalassult... (amúgy ez annyiban fura, hogy 2-3 utcára lakó barátaimnak nincs ilyen problémájuk)
    érdekes módon viszont tényleg úgy tűnik letöltésnél mintha szó szerint le lennék korlátozva mert 1 dekával se akar 128 felé menni a sebességem... ebből lehetne összeesküvéselméletet szőni, de nincs értelme mit mond az ember mert leszarják...
  • moon08
    #15
    Az Én szolgáltatóm meg lekorlátozta a torrentet,190 helyett csak 20 Kbit.
    Nem a T.
  • Faki
    #14
    Miért késett el? Üfsz azt mesélte hogy márc 31-ig tartanak a munkálatok, addig kussoljunk. Nekem 8mega helyett lett 4, de az se atomstabil. Betelefonálni nem akarok, mert kib*sznak velem azzal, hogy lekorlátoznak 2megára, aztán reklamálhatok ahogy akarok, elhajtanak. Annyi maradt, hogy várok pár hónapot, lejár a hűségem és elhúzok innen..
  • dookie
    #13
    Én Enternetes vagyok (t-comon keresztül)és 1 mbites netem volt és most emeléssel 3,6-3,8 körüli lett :) nagyon probléma emelés óta nem volt (febr valahányadika)
    Engem ami dühít, hogy T-com azt mondja hogy "korlátlan" holott mégse:) 150 gigánál már xopatják az ügyfélt. Enternet elvileg tényleg korlátlan. Valamiféle pletykát halottam is ilyenről, hogy egy párszor már bajba kerültek emiatt. Valaki ezt meg tudja erősíteni hogy tényleg korlátlan? Nem szeretném hogy egyik nap kopogjanak :D
  • dotkom
    #12
    ez mar kicsit leragott csont. meg a cikk is megkesett..
  • temes69
    #11
    nekünk kébelnet van szegeden. régen 384/64 es volt a sebesség, most meg 512/96 de gyakorlatilag úgyanúgy 64kval töltök max mint a régi 384/64essel.
    duplázás gyorsulás semmi. de gondolom nem is fgonak semmit csinálni amikor még az ingyenhónapot is kifizetteték velünk. mocsok ez a cég és kész.
  • nobook
    #10
    Már megint a kábelnetesek járnak jól... ;-)
  • InfectedMann
    #9
    Áldom az istent, hogy kábelnetre váltottam!
    Pokolra Trékommal :)
    Részvétem azoknak akik rávannak kényszerülve, hogy tőlük kapják netet!
  • CyrSyS
    #8
    Nekem még a 4mbitet sem tudják biztosítani normálisan. Eddig maximálisan stabilan hosszasan csak 472kb/seccel töltöttem. Szerződésben 4500kbit/sec szerepel ami korántsem garantált mint tapasztaltam. Tehát hopp 100k valahogy eltünt :SSS Azért ehh. Ja és a távolságnak is utánajártam és semmi gond nincs vele. Tehát nem hogy a 8mbitet de még a 4mbitet sem tudják biztosítani.
  • bertino
    #7
    atomot ennek a gyík cégnek...
  • BiG G
    #6
    Nekem 8 mbit-re emeltek elvileg, helyette stabil 5 megabitet kaptam... lehet hogy én is megteszem a lépéseket, és visszaváltunk 4 megabitre.
  • Loverman
    #5
    nekem tök egyszerű, FTPről letöltés, kiírja hogy 65/sec-kel töltök. aztán egyszer csak észrevettem hogy 130/sec. ennyi
  • kisgabo
    #4
    én is tapasztaltam, március 31 a határidő, emelésre. sehol semmi, hivom ügyfszolg, leugat. türelem. mondom, leszarom a techikai problémátokat addig, amig hazudoztok, és a honlapon is kint van a kamudátum.

    legalább vállalnák fel, ha simlisek.
  • Bordapapa
    #3
    de a speedtest legalább laikusok számára is használható, és képet kapnak, ha nagyjából is, hogy mi a tényállás, mennyire cure-ták át az agyukat...
  • Kain
    #2
    Kis buzik :)
  • avman
    #1
    kamu1: szinte mindehol ott van h up to (bár valóban láttam már kisebb szolgáltatónál, h ezt lehagyták volna), aki nem veszi magának a fáradságot és nem tájékozódik, így jár. de gondolom az ÁSZF-ben sem az apróbetűs részben kell keresni, mert elég korrektül le van ez írva---
    a speedtest meg max arra jó, h hirtelen felindulásból vmi közelítő maximális értéket adjon szép környezetben, ami lehet belinkelgetni fórumokba. nekem up-nak még eddig mindig jóval alálőtt vmiért... egy 10-100 megás csomagot érdemes megrángatni ftp-ről, illetve vmi letöltésvezérlővel több szálon. meg feltölteni is. és utána átlagolásnál már lehet beszélni, h ténylegesen mit tud a vonal az adott időben.