849
mit gondoltok az energiaitalokról?
  • NoFearBp
    #649
    Sziasztok!

    Tudom hogy ez itt nem a reklám helye, de amennyiben bárminemű segítséggel tudunk szolgálni a No Fear energia itallal kapcsolatban, várjuk a kérdéseiteket!
    Üdvözlettel: a No Fear csapata!
    http://www.gerasz.hu
  • Takezó
    #648
    Medve anyám!:D Ha egyikben több, másikban kevesebb hatóanyag lenne, nem írhatnák rá ugyanazt, nem gondolod?
  • Narusco
    #647
    na erről k*rvára nem tudtam
    megnézem ma
  • haraposlo
    #646
    Kedves Takezó!

    Gondolom, nem tudsz róla, de például két Red Bull között is van különbség, ami az erősségét illeti.
    Ha megfordítod a kis dobozkát, akkor láthatsz az alján egy pöttyöt, ami vagy kék vagy piros. Ez azt jelenti, milyen erősségű. Ugyanis, amit a tartály / hordó aljából töltenek a dobozba, az erősebb lesz, mert a tartály aljára leülepszik a hatóanyagok egy része.
    Remélem, sejted,azért a biztonság kedvéért leírom, hogy a piros az erősebb.
  • Megtörhetetlen
    #645
    Hát ja de igazából mindben ugyanannyi van ami hatóanyag de attól még az íze például jó vagy jobb, bár tény hogy nem 300ft-tal :D
    És igen a marketinget fizetjük meg, meg a sponzorációt például F1 is biztosan nem olcsó mulatság. Talán ha pozitívumot akarnék írni az talán a vitamin amit tartalmaz az a tescosban nincs, de az meg könnyen pótolható...
  • Takezó
    #644
    Nem értem, mire alapozod azt, hogy "abban is van valami, hogy hosszabb hatást érhetünk el vele, mint a nagyon olcsókkal", amikor most írtam le, hogy egyszerűen ugyanannyi hatóanyagot tartalmaz. Miért hatna hát hosszabban?
  • haraposlo
    #643
    Egyrészt, a tauron tényleg serkent. A koffein mellett ez az összetevő felelős azért, hogy az energiaitalok valóban élénkítsenek.
    Azzal teljesen egyet értek, hogy a Red Bullban a márkát kell megfizetni. Azt, hogy nagyon jó marketingje van, drágák a reklámjai és nagyon-nagyon sok helyen képviselteti magát.
    Azt nem mondanám, hogy maga az ital csak 70 ft. Sőt, abban is van valami, hogy hosszabb hatást érhetünk el vele, mint a nagyon olcsókkal.
    De igaz, hogy a reklámért és a népszerűségért többet kell fizetnünk jóval.
  • Borg
    #642
    Csak meg kell nézni, hogy a redbull mi pénzt elkölt szponzorálásra, vagy a cégvezetőnek itt bécsben micsoda autói, meg repülői vannak...aztán máris kisakkozható, hogy a 300ft-os redbull árból talán 25Ft a lötyi, csak úgy mint bármely más energiaitalnál.
  • Phat Smoker
    #641
    nem serkent a tea ? próbáltad már az indiából származó assam teákat ? ütős!
  • Phat Smoker
    #640
    jah..a red bullban csak a 'trendi faktort' kell megfizetni, így a menő manó majmoknak közel 3x annyit kell kicsengetni a kasszáknál, mint az ugyanerre a taurin/koffein formulára épülő jelentősen olcsóbb társaikért.
  • Takezó
    #639
    Nem gondolnám, hogy a Red Bullban az egészség kerül annyiba, amennyibe, sokkal inkább a reklám: ) A legviccesebb a Red Bull shot, ami valami 600 forint itt a helyi CBA-ban, míg az alapvetően hasonló minőségi kategóriába tartozó Burn shot meg valami 150.

    A hatásról meg: ha megnézitek a tartalmat, mindegyik 400mg/100ml taurint és 32mg/100ml koffeint tartalmaz, úgyhogy az csak talán a kognitív disszonanciának köszönhető, hogy éberebbnek érzed magad a drágábbtól.
  • maximil
    #638
    Azon én is sokszor elgondolkoztam már, hogy mi a francot tesznek a 70 forintos energiaitalokba - persze, marhacsábító, hogy ennyire olcsó, de én nem táplálok az ilyen hihetetlenül olcsó italok iránt túl nagy bizalmat...
    A Red Bull meg elég drága, de úgysem túl sokszor iszok, akkor meg inkább megveszem. Főleg mert be is vált, finom, ébren vagyok tőle és tudok koncentrálni is egy ideig.
    Ha élénkítőről van szó, akkor szívesen választom az energiaitalt. A kávét nem szeretem, a teát meg inkább az ízeiért iszom (meg nem is serkent). Mondjuk a mate fokozta a koncentrációmat és fogékonyabb volt tőle az agyam.
  • Stefilla
    #637
    Én - sajnos - viszonylag többször fogyasztok energiaitalt az átlagnál.
    Nem bírja a gyomrom a kávét, de ha nagy hajtás van, muszáj meginnom valamit, amitől friss maradok.
    Ne értsétek félre, sportolok rendszeresen, csak eléggé hajtósak a hétköznapjaim. Meló, suli, stb.
    Nagyon szeretem a kávé ízét, de a gyomrom nem bírja. Próbáltam már úgy is, hogy előtte eszem, de az sem használ.
    Igyekszem nem minden egyes nap inni egyet, kb heti 1-2-t fogyasztok, ami szerintem még normálisnak számít.
    Ami a márkákat illeti, nagyon sok fajtát próbáltam már, de én csak a Red Bullra esküszöm. Ízében van még egy-két jó, de hatásában nem nagyon. Vagyis hatnak, de nagyon rövid ideig. Ezt meg ha megiszom reggel, kora délutánig biztosan van hatása.
  • warnjames
    #636
    A taurinnak nagyon is élénkítő hatása van. Igazából, szerintem pont attól hasznosabb a kávénál. Ha nem lenne az energiaitalokban taurin, nem sok minden különböztetné meg őket a kávétól.
    Ezért is hatásosabbak. S, bár nem vagyok nagy energiaital fogyasztó, úgy hallottam, azért az egyik legdrágább a Red Bull, mert abban van a legtöbb taurin. Így az a leghatékonyabb.
    Én maradok a sima kávénál, azt is ritkán iszom.
    Arra esküszöm, hogy a rendszeres sporttal nagyon fitten és frissen lehet tartani a szervezetet. Persze, szélsőséges helyzetben kell valamilyen plusz.
  • acsati
    #635
    ó de jó neked :) én tuti pénzt csinálnék belöle :D
  • horvatpepi
    #634
    Sziasztok!

    Nem olyan régen nyertem 7 karton Playboy energiaitalt, hááááát... mit is kezdjek velük. Kísérletezzem ki mi történik ha minden nap megiszom egyet?! Inkább nem. Valahova el kellene passzolnom majd őket, nem akarom ölni még jobban a szervezetemet..
  • Aquir
    #633
    én nem olvastam még sehol hogy a taurin ébren tart, de attól függetlenül persze hasznos lehet :)
  • MrJampec
    #632
    Igazad van , hogy a taurin miatt hat leginkább, attól tart ébren. Egy cikkben olvastam, hogy a taurinra szüksége van a szervezetnek, úgyhogy annyira nem is mondanám, hogy egészségtelen energiaitalokat inni. Bár a többi cuccról amit beletesznek nem tudok nyilatkozni. :) A kávéról is régen azt mondták, hogy milyen egészségtelen , most meg azt szajkózzák, hogy egy bögre kávé naponta egészséges... Na ezen igazodj ki. Mindig azt mondják amerről éppen fúj a szél.
    Az biztos, hogy az ember hozzászokik, ha sokat iszik, de csomóan nem is azért isszák, mert felpörgeti az embert, hanem mert finom az íze. Én csak bulikban iszom, mert felpörgeti az embert, és másnap nem fáj tőle a fejem. Vizsgaidőszakban persze több módszer van ami ébren tartja az embert, de én inkább alszok :D
    Azt viszont nem tudom eldönteni, hogy az olcsó energiaitalok, mitől lesznek ennyivel olcsóbbak. Azokba mit tehetnek? Nincs is nagy bizalmam, megvenni egy 70Ft-os energiaitalt...
  • asterix100
    #631
    Buldoser :D Ez jó!! Fantáziadús neveket tudnak kitalálni az energiaital-gyártók.... :p
    Az energiaital-sör kombó, hááát, nem ittam még, érdekes lehet nagyon!
    Nem vagyok snob, és a pénzben sem dúskálok, de ha energiaital, akkor csakis Red Bull. Legjobb hatóanyaggal ez bír. Mondjuk nem használom napi szinten, csak a vizsgaidőszakban. Viszont akkor nagyon kell!
    És próbáltam, persze más fajtákat is, de bárki bármit is mond, nem azonos a tescossal. Persze, az is koffein tartalmú, de mégsem vált ki olyan hatást, mint a Red Bull. Valószínű, több lehet a ' bikásban ' a taurin, mert igazán az hat, nem a koffein. Ugyanis ennyi erővel, sima kávét is lehetne inni.
    Azt nem is tudtam, hogy alpesi vízből készül :p Na, nem ezért veszem :D
    Minap olvastam egy cikket, amiben erről volt szó, meglepődtem .

    Azzal viszont nem értek egyet, ha valaki minden egyes nap megiszik egyet... Pláne, hogy egy idő után annyira hozzászokik a szervezet, hogy csökken a hatása.
  • Zsolek123
    #630
    Szétdózerolja a beleid:DDDDDDD
  • suhanc47
    #629
    van a Profiba Gyöngyösön 75 Ft-ért Buldoser, rég ittam, de fájt tőle a hasam 2x is.
  • gabor9
    #628
    fuck...:) De az enyém a 2011-es első bejegyzés!!:D
  • Zsolek123
    #627
    ez nem biztos:D

    ON:

    Energia ital(Hell) +sör kombó
  • gabor9
    #626
    wáá enyém lesz az év utsó bejegyzése:) BUÉK
  • gabor9
    #625
    Az Alpen Yod'l-t és a T-Blow-t senkinek sem ajánlom...
  • Aquir
    #624
    csak csínján a a koffeinnel
  • gabor9
    #623
    Bécsi bevásárlás: Clever, Alpen Yod'l, Full Speed, Booster, Race és T-Blow:)

    Fasza, Booster a hagyományos csak eddig nekem nem volt meg, Race egész jó volt, csak naon savanyú, ma jön a Clever!!
  • Garrison
    #622
    Rockstar energiaitalokat Hardveraprón és Vaterán is lehet kapni.
  • Narusco
    #621
    na én a cukor miatt nem iszok már. fél literben 12 kockányi? hát vicc, nem kell.

    amugy a cocaine-t én is kibasztam megkóstolás után :D
  • Takezó
    #620
    ööö, nincs benne több koffein, mint egy presszókávéban... a baj inkább a rakat cukor (annyi, mint a kólában), amitől megdagadsz
  • IXEMGabeo
    #619
    úgy tudom nem tesz jót a szívnek...sőt állítólag rosszabb a kávénál e tekintetben (koffein):S

    volt egy 2 hónapos periódus amikor szinte majdnem mindennap ittam, de csakis az íze miatt...jó h meguntam és áttértem az ásványvízre, üdítőre
  • gabor9
    #618
    Az íze is borzalmas, nekem sikerült meginnom, bár utána tüzelt a légcsövem:)

    Azért csíp, mert amikor a rendes kokaint 'beveszed', akkor az ínyednél jön ki ez a csípős érzés. Ez ihlette ezt a frenetikus italt...:)
  • sKeezo
    #617
    én is első korty után öntöttem ki. még a hideg is ráz ha belegondolok :D
  • Takezó
    #616
    A Cocaine ihatatlan egy darab:D
  • Dynamic
    #615
    Ma vettem féláron egy piros dobozos Cocainet. Jó hideg volt, én meg szomjas voltam. Jól meghúztam, majd az első korty után hajítottam a francba az egészet ugyanis ez csípős(!) ízesítésű volt. Bazmeg ezt komolyan gondolták? Az íze olyan mint amikor a hagyományos édes energia ital mellé még belekúrnak egy nagy kanál Erős Pistát. Mindenesetre értem miért adták fél áron.
  • suhanc47
    #614
    én is most ittal no fear-t 209 Ft volt Gyöngyösön.
    ízre elég jó, kicsit lágy közepes szénsavval, jól nézki a doboza, gondolkodtam h az autóba bekellene tenni fellógatva a visszapillantóra cd helyett...
  • gabor9
    #613
    háhá!! Sikerült letesztelnem a Mo-n még alig ismert No Fear energiaitalt!! PCdome-on ott van a blog róla! ZSÍÍÍÍR!!
  • Aquir
    #612
  • Gőtez
    #611
    ezt csekk..

    http://www.youtube.com/watch?v=XnCNRmXfAFY
  • gabor9
    #610
    Valaki nem tudja, hogy Budapesten hol lehet ráakadni egy Rockstarra? Nagyon hiányzik a gyűjteményemből!