849
mit gondoltok az energiaitalokról?
  • kalaposkan
    #689
    Na, akkor úgy látom az alpesi vizes kérdés eldőlt... Azért mesélhetnél még erről a látogatásról, mert engem tökre érdekelne, szóval, ha tudsz, légyszi számolj be a részletekről, mi, merre, hogyan folyik egy ilyen gyárban! Mondjuk ez a csapvizes dolog nem valami megnyugtató, arról inkább ne mesélj, mert én azért olcsóságát tekintve sűrűn használom folyadékforrásnak, és nem örülnék, ha minden vízivás alkalmával szörnyűségek jutnának eszembe
  • Takezó
    #688
    OKÉ, a kibaszott alpesi vízen kívül még a rohadt cukor meg koffein is jobb minőségű benne... a lényeg az, hogy ha az energiaitalok egészségtelenek, attól a qrva 350 forintos Red Bulltól pontosan ugyanannyira fogsz megrohadni, mint a Tescóstól...
  • jointo
    #687
    Én jártam kb 3 évvel ezelőtt a Red Bull gyárban. Egy élelmiszeripari egyetemen tanulok, és a suli szervezett egy ilyen egynapos látogatást. Körbevezettek minket, megmutattak mindent, elmagyarázták, lehetett kérdezni is. Ha hiszitek, ha nem, valóban alpesi vízből készítik a Red Bullt.
    Ez különben kb olyan kérdéskör, mint az ásványvíz-csapvíz. Az sem ugyanaz, mégis sokan állítják, igen. Hogy lenne ugyanaz????? Az ilyen embereket elvinném egy laborba, és megmutatnám, mire is hiszik, hogy az csapvíz. Többet nem innának csapvizet, az tuti.
    Tetszik, nem tetszik, a Red Bull jobb minőségű összetevőkből áll.
  • Takezó
    #686
  • Phat Smoker
    #685
    van egy alap formula (koffein+taurin+vitamin) melyhez szénsavas vizet adnak a gyárban és voilá, ezek mind filléres dolgok alapból, drága a mögötte levő brand-től lesz és hogy a premium minőség látszatát megteremtsék, ezért magasan pozícionált árfekvésben részesülnek ezek a termékek. így a sznobok és a trendi majmok is megtalálják a nekik megfelelő márkát, a gyártó pedig szépen kaszál belőlük ;)
  • Aquir
    #684
    ugyan mi az az alpesi víz, amikor kizárt hogy több lenne ilyesmiben, mint max egy ásványvízben? lol :p
  • Takezó
    #683
    Nem akartam volna ennyire sarkosan fogalmazni, de alapjában véve úgy van, ahogy mondod.
  • sKeezo
    #682
    ennyi. a red bull nem azért drága mert hogy olyan jó. csak az elsők közt volt az energiaitalok közül és megvan a híre, reklám stb.
    ugyanolyan szar egészségtelen mint a 99 Ft-os. A hülye ember felfogása hogy a drágább jobb.
  • Takezó
    #681
    Ezt már párszor átbeszéltük. Ugye nem hiszed, hogy a Red Bull aztán sokkal egészségesebb alapanyagokból készül. Alpesi víz meg minden:D
  • Megtörhetetlen
    #680
    Nem egészen értelek, hogy mit nem értesz? Az ára az valóban jó 99 Ft-ért, ami szerintem egy pozitív tulajdonság... Ellenben az íze az is olyan. Olcsó húsnak híg a leve alapon írva.
    És konkrétan nem mondtam hogy ne vegyétek, ez az én személyes véleményem volt és pont...
  • jointo
    #679
    Valahogyan mindig is tartottam a különösen olcsó dolgoktól.
    Nem azt mondom, hogy csak a Red Bullt merem meginni, de azért némelyik energiaital gyanúsan olcsó. Mondjuk, még a 99 ft elmegy. Habár, ki lehet számolni, hogy levonva az adót, az árrést, az előállítási költségeket nem nagy szám jön ki. Ezek után meg elgondolkodik az ember, miből lehet?
  • Aquir
    #678
    megvette mert olcsó volt de szar.. semmi különös s s s s s s s s , de azért mégis van sok Külön Össs ("s")
  • Narusco
    #677
    úgy kezded mintha valami kurvajó akció lenne, a végére meg átmész olyanba hogy nehogy vegyünk mrt egy rakás szar... :DDDDDDD
  • Megtörhetetlen
    #676
    Tegnap jártam a Pennyben és most 99 Ft-ért lehet kapni don't stop nevezetű energiaitalt, Olcsó és hű az árához inkább sz*r mint jó, de van benne taurin meg koffein, ízre pedig csak maradjunk annyiban hogy nem egy Red Bull és akkor ez most olyan volt mintha egy bolhát hasonlítanék méretben egy elefánthoz... De legalább olcsó... A pet-pack gyártja aki a kalaschnikow-ot is, de valahogy ezt nem találták el :D

    Ez a gyűjtemény meg szép, de elég kicsi....
  • Netgear
    #675
    Gyűjteményem:

    Ennyi :P
  • bugbal
    #674
    Egyet értek veled.
    Mivel Ausztriában gyártják, pont olyan távolságra van, aminél nem éri meg hazai gyárat fenntartani, éppen ezért onnan szállítják. És ez valóban dobhat a költségeken, amit persze beleépítenek az árba.
    A többi pontosan ezért lehet egy kicsit olcsóbb, mert van hazai gyáruk.
    Habár, a Bomba például nem sokban különbözik árban a Red Bulltól. ( mellesleg szerintem, kifejezetten rossz ízű )
    Ha nagyjából egy áron lennének, akkor is a Red Bullt venném.

  • Megtörhetetlen
    #673
    Sziszkó-n van egész konkrétan a palackozójuk, ami igen Miskolc melletti kis település...
    A Red Bull-nak (habár lehet én vagyok hülye)de nem lehet hogy pont azért ilyen drága mert nem is idehaza gyártják hanem valamelyik szomszédos országban és az dob ennyit az árán? Egyébként meg kétlem, hogy egy ilyen palackozó gyár olyan hatalmas nagy költség lenne, tekintve hogy mekkora egy-egy iylen nagyobb cégnek a bevétele...
  • Punkerwork
    #672
    talán a Hell-nek van miskolcon a gyára.
  • myways
    #671
    Nem hinném, hogy egy helyen gyártják őket. Mi értelme lenne? Semmi.
    Egyrészt, a reklámok valóban értelmüket veszítenék, másrészt, valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a Red Bull gyárban csinálnak egy olyat, amit amúgy kb 100 ft-ét adnak el. Abba mit tesznek az alpesi víz helyett??
    Sokkal nagyobb gondokkal járna ennek a megvalósítása, mint amennyi pénzt hozna.
    Egész egyszerűen, nem éri meg. Inkább gyártanak egyet, de az ahhoz tartozó marketingre többet költenek. És mondjuk ez a Red Bullnál nagyon látszik. Sokat költenek reklámra.
  • Megtörhetetlen
    #670
    A hol az igen: Magyarország :D:D:D
    Szerintem kicsit túlpörgeted ezt a kérdéskört kalaposkan...
    Bár tény, hogy én sem hiszem hogy ugyanaz gyártaná az általad felsorolt márkákat azt még talán, hogy egy üzemben egy gyárban egy felszereléssel, de az hogy pont ugyanaz lenne a fő megbízó és ugyanaz lenne a recept az teljességgel kizártnak tartom....
  • kalaposkan
    #669
    Köszi szépen! Mondjuk ebből pont az derül ki, hogy nem derül ki belőle, hogy ki gyártja és hol...
  • Ferenc4
    #668
  • kalaposkan
    #667
    Ja, annyi víz biztosan van benne Viszont azért egynél több energiaital-gyár üzemel, különben mesterségesen gerjesztett verseny lenne, ami a reklámköltségek jó részét indokolatlanná tenné, mert minek kéne akkor több erős márkát nyomni, szóval azért annál árnyaltabb a kép, mint amit Te mondasz (Bár az sem példa nélküli, hogy egy cég önmagával versenyez, lásd a Media Markt - Saturn csörtéket, akik rendesen beszólnak egymásnak olykor a reklámjaikban, közben meg ugyanaz a tulajdonosuk) Szóval addig kb igaz a dolog, hogy az ilyen gazdaságos cuccokat bérgyártásban csinálják a nagyobb gyárak (tényleg, most így érdekes lenne megnézni, hogy ki gyártja a tescos, sparos stb ilyen százforintos dolgokat), de a nagy márkák között biztosan verseny van, nem? Vagy azt akarod mondani, hogy a Red Bull meg a Bomba vagy a Hell esetleg a Burn ugyanaz? Mert szerintem egyáltalán nem... És valahol a gazdaságos márkáknak is meg kell spórolni a bekerülési értékét, szóval aligha ugyanaz van benne, a nagy gyártók nyilván nem is engednék, hogy a receptjeiket ilyenekre használják.
  • Borg
    #666
    Végülis sok múlhat a vizen ja, hiszen a 250ml-ből kb 240 víz :)
    Arról hallottál már, hogy ezeket egy helyen gyártják, csak a gyártósoron a cimkézés/dobozlás más? Nincs ám 151 különböző energiaital gyár...
  • shenmuedc #665
    Városon nem tudom mi a helyzet, de vidéken garantáltan nincsen kezelve a víz semmivel. Tisztább mint az ásványvíz. Legalábbis amelyik régióban dolgozok ott így van. A házon belüli csővezetékek sokszor a ludasak bármilyen hihetetlen is.
  • kalaposkan
    #664
    Ez az alpesi víz azért elég jó dolog lehet, azt issza a milkatehén is Mondjuk annyira tényleg nem lehet egy extrém dolog arrafelé, csapolnak egy kis gleccsert aztán meg is van, viszont baromi jól hangzik, meg nyilván jobb is, mint a csapvíz, ami agyon van klórozva meg kezelve mindennel. Éppenséggel okozhat ez is ízkülönbséget, mert lényegében az ásványvíz is igen megkülönböztethető ízzel rendelkezik a vezetékes vízhez képest.
    Egyébként naná, hogy profitorientáltak Borg, ezért nem adják ingyen meg jótékonysági adományként az energiaitalt sem, ahogy semmi mást sem...
  • peteemol
    #663
    Nem vagyok naív, de ez így van. Ausztriában ez nem jelenthet különösebb gondot, ha belegondolsz. Ráadásul, mivel egy Red Bullba nem kell liternyi, kivitelezhető. Az alpesi víz nem egy nagy dolog, vedd azt, hogy az ásványvíz a legjobb üzlet ma. Szerinted egy Szentkirályit mennyiből állítanak elő?? Szemtelenül kevés pénzből, és elég jó áron el tudják adni, mert nekik is nagyon jó a marketingjük.
    Szóval, nem nagy dolog ez,ahol gyártják a Red Bullt ott ebből van bőven.
    De nyugodtan tájékozódhatsz:

    http://www.redbull.hu/cs/Satellite/hu_HU/Products/Red-Bull-Energiaital-021242794252504
  • Borg
    #662
    Alpesi vizet, LOL :D
    Ezek gazdasági cégek, profitorientáltak, nem hülyék...
  • peteemol
    #661
    Teljesen egyetértek!
    Szerintem viszont, részben a marketingért is fizetnünk kell. Mert, mondjuk egy Red Bull esetében milliárdos dolgokról beszélünk, a Tescot meg nem nagyon látni egy forma 1-es autón sem :p
    Szerintem is van különbség köztük. ( maradjunk az említett két márkánál) Ugyanis lehet, hogy ízre megközelítőleg ugyanolyat produkál egy olcsóbb is, de nem ugyanolyan minőség. És ezt lehet ragozni, ez tény. Egy tescos nem fog alpesi vizet tartalmazni, a Red Bullmeg igen. Az, hogy valaki ezért hajlandó-e többet fizetni, az mindenkinek a saját döntése.
    Az összetevőkből tényleg nem tüntetnek fel mindent, a cola igazi receptje is titkos. Abból is van már mindenféle, de egyik sem olyan, mint az igazi.
    A jelölésekről én is hallottam. Nézze meg bárki,. tényleg van mindig egy festékpötty a doboz alján, ami tényleg az erősséget jelöli. De nem csak piros van és kék, én láttam már sárgát is.
    Ezzel jelölik, mennyire erős. Nyilván, nem akkora a különbség, hogy ez veszélyes legyen.
  • Borg
    #660
    Szóval ugyanolyan mint a többi :)
  • NoFearBp
    #659
    Itt azért a hatás vizsgálattal lehetne vitatkozni, mert nem véletlenül titkosak bizonyos összetevők, az hogy mit kell feltüntetni egy dobozon, az közel se tükrözi a valódi komplett összetételt! Arról nem is beszélve hogy alapanyag és alapanyag között is különbség van, vegyél egy kiló legolcsóbb cukrot meg vegyél egy drágább fajtát, az olcsóból 5x annyit kell bele raknod, hogy ugyan olyan íze legyen pl egy ételnek és ez csak 1 példa. Az ital gyártásnál ez ugyan igy megy, lehet úgy is energia italt gyártani hogy egy szintetikus port összekeverünk vízzel és kész is, illetve lehet első osztályú alapanyagokból hosszas érlelési folyamatokon át csinálni.
    Gondold csak át nyugodtan, akár mennyire is ez a sztereotípia járja a világban, hogy minden ugyan abból készül és csak a pr-t fizeted meg, azért nem lehet egy mercit összehasonlítani egy suzukival hiába van mind a kettőnek papíron négy kereke meg egy kormánya...
  • Takezó
    #658
    Mondjuk van ízre különbség a Tescós és a Red Bull között, de ahogy pár hozzászólással korábban magyaráztam, hatásában nincs. Ahogy látom, a tesztek alapján tényleg különbözik, ami jó, de nem iszom "240-270" körüli energiaitalokat. Van ez a Hell, XL, stb. kategória, ami jellemzően 140-200 között mozog, na, az pont az a szint, aminek az íze is teljesen jó már (nem Spirit v. BlueBear szint). Vagy ugye a dzsúzos Burn, ami minden idők legjobb energiaitala. Azért az ember kiad többet, de az ugye félliteres is.
  • Borg
    #657
    Jó, a pr bullshit egy dolog, hiszen autón is +5 LE egy no fear matrica, nade most akkor pl összetételben miben emelkedik ki a többi közül?
  • NoFearBp
    #656
    Erről én hiába nyilatkozom, mindenkinek a saját izlése alapján kell eldöntenie hogy melyik jobb a másiknál és melyik nem! Ha valaki nem érez különbséget egy tescos és egy red bull között akkor kár is magyarázni! Olvassátok el a róla készült teszteket (google kidob kapásból 4-5öt) és rögtön egyértelművé válik! Amerikába se véletlenül verte el a Red Bullt.
  • Takezó
    #655
    Igen, ez jó kérdés, hogy mitől jobb, mint a többi?

    dbala: jaja, a Burn Juiced az a legjobb mind közül
  • dbala
    #654
    Szerintem semmitől. :)
    Miskolcon esetleg nem lehet kapni? Mert azért kipróbálnám. Nekem most a Burn Juiced ami bejön. Hasonlít a Monster gyümölcsleves italához, de nem annyira émelyítően édes.
  • Borg
    #653
    És mitől más mint a többi 150 féle?
  • NoFearBp
    #652
    Merre laksz? Cba làncba illetve a multikba még nem kapható! A budapesti kis boltok lefedèse folyamatba van (most januàr vègèn indultak meg az üzletkötőink), de már kapható egy-kèt helyen! Mèg nagyon új italról van szó itt euròpában, de Amerikàban a legnagyobbak közt van ès remèljük hamarosan itthon is ezt tudjuk mondani!
  • Willenbrock
    #651
    A taurin állítólag az izomnövekedésben is segít közvetett módon,ugyanakkor azt is olvastam hogy a taurin élettani vonatkozásait még nem értik pontosan.A macskaféléknél kiemelten fontos nyomelem.
  • Takezó
    #650
    Még sose ittam ilyet. A környéken kisboltokban vagy CBA-ban sincs, pedig most megnéztem direkt.