326
Sütögetni, főzögetni hobbiból vagy nem hobbiból. Tippek. Segíteni egymásnak. Ki hogy főzi? Receptek átadása egymásnak. Stb..
  • Kerki
    #246
    Hát egyszerű nehéz kaját egyszerre semmiképpen! :D
    Szoktam viszont lecsót főzni, mákos tésztát, paradicsom levest, főzelékeket, de reggelente elég gyakori a rántotta. :P
    Este akár bundás kenyér, .... az is tojás..... xd
  • Voronyinko
    #245
    ja nem, félre ne érts, nem a hőmérséklete zavart, meg igazából én se lennék ily ortodox.
    de ha már megemlítetted - gondolom te se mindig rántottát eszel - te más esetekben miket dobsz össze? egyszerű nehéz kajákat?
  • nestanetty
    #244
    Hát ilyen forróságban, mint ami most van senki nem kívánja annyira az ételt. A meleg elveszi az étvágyat, ilyenkor jobb zöldségeket, gyümölcsöket enni.
  • Kerki
    #243
    Akkor tedd be a hűtőbe. :) Vagy egyél műlyhűtött kaját, ha neked az jobb. :) Vannak egész finom Instant kaják, csak nem biztos hogy olyan táplálóak mint egy szalonnás rántotta. :D Jó.... tudom... függő vagyok... XD
  • Voronyinko
    #242
    egyébként kerki, a rántottával számomra csak annyi a baj hogy reggeli, délelötti kaja, a mostani hőségben én például nagyon nem kívánom, hívesben jobban esik
  • jojo10
    #241
    Részben egyetértek, de hogy 30 perc kellene egy rántottához, az egy picit túlzás szerintem: aprítással, vágással, felveréssel és sütéssel együtt max. 15 perc (bár ha 20 személynek sütöd, akkor reális a 30 p.)
  • Voronyinko
    #240
    De, bocsánat, elirtam, tehát takarékosak.:)
  • nestanetty
    #239
    Hát tényleg az egyik legjobb gyorsan elkészíthető kaja a rántotta, na meg a lecsó :), de nem lehet állandóan ezeken élni, kell egykis változatosság :D
  • Kerki
    #238
    Én inkább maradok a jólbevált tojásrántottánál, azt is igen gyors és egyszerű elkészíteni, nem kell hozzá más, csak tojás, szalonna, 30p szabad idő, nameg giga mennyiségű hagyma.... :D
    Szerintem ennél tökéletesebb gyorskaja nem nagyon létezik.... vagy igen? ::P
    Cáfoljatok meg, ha tévednék, de szerintem legyőzhetetlen a tojásrántotta.... :D:D:D
  • nestanetty
    #237
    Idő és pénzigényes??? Nem ennek az ellenkezőjét akartad írni? Mert szerintem az ellenkezője igaz.
    Én tegnap ezt a receptet csináltam meg:
    Kukoricás rakott tészta
    És ahogy a receptben is írja, Énis 1 óra alatt elkészültem vele, és nem került sokba se.
  • Voronyinko
    #236
    Üdv, én nagyon szeretem ezeket, apám mindig ezeket csinálta, érdemes sokat kiprobálni, mer idő és pénzigényes. Kedvenc a songás Carbonara alpappal készitett tészta, csak tej kell hozzá, sonka meg tészta, denagyoon fiinom
  • Panchoo
    #235
    Én eddig csak a bolognait próbáltam ezek közül. Ritkán szoktam ilyeneket csinálni, de lehet, hogy többet kéne próbálkoznom. Az biztos, hogy sok időt lehet ilyenekkel megtakarítani.
  • nestanetty
    #234
    Természetesen valódi gyümölccsel a legjobb, de ha nincs más jó a por leves is, de én az ilyenekből inkább alapokat szoktam venni meg készételeket, mivel főzni/sütni nem igazán tudok ezért elég hasznos találmány :)
  • jojo10
    #233
    Hát készítettem már bolognait, milánóit, hagymás csirkét és tejszíneset (ezt mindet Maggis alapból), salátában pedig az ezersziget és a fokhagymás öntet a kedvenceim, ezeket talán a Kotányi készíti, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Hirtelen ennyi jut eszembe, pedig próbáltam már másokat is, de talán ezek a legjobbak home made gyorskajaként...
  • Panchoo
    #232
    Huhhh. Szerencsére nekem még ilyet nem sikerült összehozni. Kíváncsi lettem volna a végeredményre. Le kellett volna fényképezni:D Milyen szószokat próbáltál már?
  • jojo10
    #231
    Igen az a baj, hogy sokat kell szüttyögni az 'eredeti' gyümölcslevessel, bár én inkább favorizálom azt, mint a porból készültet. Viszont a különböző húsokhoz való szószokat, salátaönteteket, leveseket gyakran készítem porból, eddig még nem volt ok panaszra (kivéve mikor a csajom egyszer véletlenül levesnek főzte meg a bolognai port, na az elég durván nézett ki, ki is öntöttük persze:D)
  • AbaEdus
    #230
    az anyukám szokott valódi gyümölcsbőr főzni, de az majd 1 óráig tart és most én kezdőként a meleg konyhában nem fogok ott állni..:S meg míg kihül..:S
    ez viszont gyorsan kész van, bele egy kis gyümi és már ehetem is.
  • Salalalaj
    #229
    Nem próbáltad még valódi gyümölccsel?
  • AbaEdus
    #228
    én most úgy csináltam, h a porból, tejből csinált leveshez adtam még egy kis konzerv barackot.. nagyon finom lett úgy!!!
  • Salalalaj
    #227
    Nyáron én inkább természetes alapanyagokból csinálom a gyümölcslevest. Nem tudom te, hogy vagy ezzel.
  • AbaEdus
    #226
    abszolút frissítő is.. fél liter tej, plusz gyümölcsök..:) nyami!
    tojáskrémes saláta, szívesen ennék olyat is.. a salátákhoz sajnos szintén nem értek..:(
  • jaszmin76
    #225
    régen mindig én is csak majonézes salátákat csináltam de rájöttem, hogy van másmilyen is! Most nagyon szeretem a tojáskrémes salátát!
  • monkeymajom
    #224
    hogyne!Én ilyenkor frissítőként tekintek rá mint valami fagyi.
    Volt már olyan is,hogy egy 1 liter fagyit benyaltam egyszerre
    Jaszmin saláta recepteket már azért se néztem mert amihez van kedvem úgy csinálom. Ez az alap tejfölös,majonézes kis mustárral lévő alapba teszek fűszereket és összeaprítom a salit és ez így össze. Vagy te tudsz valami mást is??
  • AbaEdus
    #223
    monkeymajom, és te próbáltad már ezt a barackosat? h sikerült? olvastam h fél liter tej kell hozzá, azt egyszerre te meg is eszed?:)
  • jaszmin76
    #222
    Hát persze, hogy eszem :) szeretem a tésztákat, húsokat sőt még a főzelékeket is!A leveseket is szeretem csak nem a gyümilevest... néha megeszem, de annyira nem esik jól! És a salátákat is nagyon imádom! Próbáltál már a maggi receptek közül valamilyen saláta receptet? Ezeket tényleg egyszerű elkészíteni!
  • monkeymajom
    #221
    jaszmin te akkor mit szeretsz?
    se tej,se barack,se gyümölcs leves...eszel amúgy? :)
    Ezeket a poros gyümölcs leveseket csak nyáron szoktam enni. Mikor őőőrült nagy melegség van és kell valami finom frissítő.
    Összekutyulom és szöpörtyülöm is befele
  • AbaEdus
    #220
    gondold el, almadarabokkal..:) ez már csak és kizárólag finom lehet.
    igen,igen, írják a hátoldalán is, h kézi habverővel jól el kell keverni a port, állni hagyni 10 percig és utána megint elkeverni alaposan, h ne legyen csomós..:) hát, majd igyekszem.. fölfedezem a végén még a főzés örömeit..:)
  • jaszmin76
    #219
    Ha szereted a tejet, akkor biztos fog ízleni, mondjuk annyira tényleg nem lehet elrontani! Szerintem csak arra kell figyelni, hogy ne csomósodjon össze a por, mert az úgy nem lesz valami finom! tényleg jól hangzik az a recept amit kinéztél! én annyira nem szeretem a barackot, de ezt megkóstolnám!
  • AbaEdus
    #218
    ..:S hát, nem biztattál nagyon. néztem ezeket a porokat és annyi az egész , hogy hideg tejjel összekeverem és már jó is.. nem próbáltam, de remélem tényleg ennyire egyszerű az egész.. a Fahéjas Barackkrémlevest néztem, almadarabokkal, nagyon ínyencségnek hangzik én meg extra édes szájjú vagyok.. remélem be fog jönni ez is..:)
  • jaszmin76
    #217
    Én is büszke vagyok rád, én is szeretnék finomakat főzni csak én túl lusta vagyok, hogy nekiálljak! Én nem nagyon szeretem a gyümölcslevest már, régen imádtam, de mostanában ettem olyat, ami rossz volt és így elment a kedvem tőle! Az volt a baj vele, hogy a szakács beletett egy fél citromot a levesbe és a héjtól olyan keserű lett az egész leves, hogy szinte ehetetlen volt! Meg igazán a tejért sem vagyok oda, és ha a tejnek a föle úszkál a levesen akkor már nem eszem meg! de próbáld ki, hogy milyen és csinálj gyümilevest!
  • AbaEdus
    #216
    sziasztok, sikerült végre csinálnom egy épkézláb kaját..:) nagyon büszke vagyok magamra és most annyira belelkesültem, h vettem további 3 maggi alapot is, h majd a héten elkészítem magamnak..

    a sonkás tészta alapot csináltam meg, de a héten tervezem még: a hawaii csirkéset, a mézes mustárosat és a paprikás csirkés szószosat..:)

    remélem finom lesz.

    Gyümi levesekkel mennyire érdemes próbálkozni? azok milyenek?
  • mentosz
    #215
    hehe. biztos menni fog.
    hogyhogy nem szereted az olivát??? :-))
    max ne égesd oda. ezen kívül lehetetlen elrontani
  • penbutter
    #214
    még jó, hogy az olivabogyó "ízlés szerint" megy rá, mert ki nem állhatom. Amúgy ezt még talán én is meg tudnám csinálni, persze max úgy, ha van otthon valaki, akit lehet riadóztatni, ha nem megy.
  • mentosz
    #213
    ez kell csak hozzá és isteni finom
  • mentosz
    #212
    * · 1 tasak MAGGI Bolognai rakott tészta alap
    * · 20 dkg virsli
    * · 10 dkg reszelt sajt
    * · 8 szelet kenyér (kb. fél kg)
    * · 1 dl tej
    * · ízlés szerint olívabogyó
  • Tomika24
    #211
    egyik sem :)

    poros :)
  • werrro
    #210
    ennél valamivel bonyibbra számítottam anyu-féle bolognai, vagy üveges?
  • Tomika24
    #209
    én anno csináltam a kollegiumban ilyet, amikor nem volt kedvem tésztát főzni :)
    Otthonról hoztam kész bolognai szószt... rákentem egy toast kenyérre, ráreszeltem sajtot, majd be a sütőbe... és kész :)
    Finom :)
  • werrro
    #208
    milyen bolognai melegszendvics?...
  • mentosz
    #207
    És azt a bolognai melegszendvicset láttátok? Egészen érdekes. Én még így sosem láttam. De kipróbálom a hétvégén.