326
Sütögetni, főzögetni hobbiból vagy nem hobbiból. Tippek. Segíteni egymásnak. Ki hogy főzi? Receptek átadása egymásnak. Stb..
  • Grandmaxter
    #286
    Igen...Brassóiba babérlevél, (őrölt) Bolognaiba fehérrépa (fele mennyiség mint a sárgarépából). Mint említettem elején...ezek eredeti receptek, ahogy étterembe csinálják. Pincér vagyok egyébként, és egy pincérnek tudnia kell, ha megkérdezi a vendég, hogy mit hogy készítenek el, mit tartalmaz az adott étel. Nem vagyok híve a Knorros, Maggis cuccoknak amiket pillanatok alatt összekotyvasztok. Bár lehet hogy egy háziasszonynak kevés ideje van nap mint nap főzni, de nálam a főzés az művészet. :) És férfiak a legjobb szakácsok ;)
  • Kattalin
    #285
    Inkább egyszerűbb és gyorsabb, nem kell annyit szöszmötölni vele
  • ideoda
    #284
    akkor ez téged dícsér :) nekem nem szoktak olyan jó ízűek lenni amit alap nélkül csinálok, nem mondom, hogy ehetetlen, de azért alappal jobb..
  • schloziwanda
    #283
    Én jobban szeretek saját alapanyagokból főzni. De ha nagyon szorít az idő, akkor előfordul, hogy én is fixeket használok. Páron meg csak akkor veszi észre, amikor mondom neki, hogy miből van.:D
  • ideoda
    #282
    tyű, brassóiba babérlevél?? szerintem az nálunk csak a krumplifőzelékben van...:) (asszem) spagettiben meg fehérrépa? látszik, hogy nem gyakran járok étterembe...
    most mondjam azt, hogy én is szoktam alappal spagettit csinálni? Grandmaxter harakirizni fog...
  • Kattalin
    #281
    Nah tegnap megcsináltam a bolognai spagettit, de nem úgy ahogy írtad, hanem inkább vettem egy bolognai alapot és úgy csináltam meg sokkal egyszerűbb volt és gyorsabb :)
  • Grandmaxter
    #280
    Brassóinak is sokféle változata van, de ennek is szintén az eredeti (éttermi) receptjét írom le.

    10 dkg füst. szalonna (és nem olaj!!!) gyufaszál csíkra vágva
    60 dkg sertés szűzpecsenye, (de lehet karaly, esetleg comb) csíkokra és nem kockára!!! vágva
    1 nagyobb fej apr. vágott vör. hagyma
    2-3 db fokhagyma
    só, bors, őrölt babérlevél (jó az egész is de akkor 3 levél kb. bár az őröltnek intenzívebb sokkal az íze)

    Üvegesre pirítom a szalonkát, bele megy utána a hagyma, lepirítom, rá öntöm a csíkra!!! vágott sertéshúst (fent említett fajták közül) só, bors, hagyom, hogy kifehéredjen a hús, és fél deci vízzel felöntöm. A víz tényleg fél deci legyen, mert ha eltúlozzuk akkor könnyen pörkölt lehet az ételből. Némelyik étteremben pecsenyelét öntenek alá víz helyett. mehet bele a babérlevél. A zúzott fokhagymát itt is a vége elött 10 perccel tegyük hozzá, mert akkor nem fő el az íze.
    Sült hasábburgonyával összeforgatva tálaljuk, dísz. petrezselyemlevél.
  • Kattalin
    #279
    Hmmm imádom a spagettit, köszi az ötletet, de mintha egy picit bonyolúltabb recept lenne :D
  • Grandmaxter
    #278
    Az eredeti Bolognai Spagetti recept. (Ahogy étterembe csinálják)

    kb 10 dkg. füstölt szalonna
    másfél fej apr. vágott vöröshagyma
    60 dkg darált marhahús
    2-3 dl félédes vör. bor
    2 kicsi v 1 nagy konzerv hígabb féle sűrített paradicsom, (a túl sűrű elsavanyítja az ételt)
    közepes nagyságú sárgarépa apró kockára vágva
    fél szál fehérrépa apró kockára vágva
    fél csomag zellerzöld finomra vágva
    3-4 db fokhagyma
    1 tk. só, fél tk. bors, fél tk. őrölt kakukkfű, fél tk. rozmaring, fél tk. őrölt babérlevél, 1 evőkanál cukor.
    1 csomag spagetti tészta
    Üvegesre pirítom a szalonkát, rá megy a hagyma pirongatom, ha az is üveges, rádobom a dar.marhahúst, és kevergetem amíg ki nem fehéredik teljesen, utána jöhet bele 2 dl vörösbor, paradicsom konzerv. fűszerek, sárga és fehérrépa, zellerzöld, kb 1 óráig főzzük kis rést hagyva egy fedővel, olykor olykor kevergetem kavargatom és a vége elött 10 perccel megy bele a fokhagyma! azért kell a végén hozzáadni a fokhagymát, hogy ne főjön el az íze.
    Tésztát kifőzöm leszűröm....
    Ollllyan finom, hogy elájulnak tőle a vendégek ;)
  • Grandmaxter
    #277
    A brassóihoz nem kell nagy kunszt, ha akarod leírom az éttermi változatát
  • Grandmaxter
    #276
    bolognait:)
  • Kattalin
    #275
    Nah elkezdtem nézegetni a linkeket amiket küldtetek, kedvet is kaptam, arra, hogy megtanuljak normális kaját főzni/sütni :)
    Ti mit ajánlanátok így elsőnek?
  • szanna
    #274
    én is ezt szoktam nézni, azt szeretem rajta, hogy a legegyszerűbb kaják is fent vannak többféleképpen is, pl. egy főzelék.. meg persze vannak tök extra kaják is... csak annyira sok recept van rajta, néha kicsit nehéz megtalálni amit szeretnék..
    alul valaki belinkelt egy oldalt, abba is belenéztem, vannak egész jó kis receptek ott is, és itt még képeket is tesznek fel róluk, úgyhogy még gyorsabban megéhezik az ember...
  • Grandmaxter
    #273
    figyu szerintem az egyik legjobb oldal a www.mindmegette.hu
  • Grandmaxter
    #272
    Én bolognai spagettiben verhetetlen vagyok:P Kevesen ismerik sajnos az eredeti receptet, annyi változata van már, sőt valaki a sima húsos tésztát leönti ketchuppal, és reszel rá sajtot már azt is bolognainak hiszi:D
  • Rubenvagyok
    #271
    hát annyira nem, én hús párti vagyok! :)
  • szanna
    #270
    nem szereted a csirkéés pizzáááát?
    dehát a pizza csirkés eleve nem?...:)
    gondolom akkor az én csak-zöldséges verzióm sem jönne be neked annyira..
  • Rubenvagyok
    #269
    jó ötlet lehet, bár én nem szeretem a csirkés pizzát! de ha mondjuk a csirkét kicseréljük röfire valamint jó sok olaszos zöldfűszert hozzáadunk akkor máris isteni lehet!
  • szanna
    #268
    ezért nem szeretek kajákról beszélgetni / recepteket nézegetni.. mert már korog a gyomrom :D
    multkor olvastam valahol, hogy valaki úgy csinált pizzaszószt, hogy egy bolognai alapból csinálta meg a szószt csirkehússal, és azt tette rá a tésztára, plusz még vmi zöldség, meg sajt. hát nekem ez eszembe nem jutott volna!! pedig szeretem a milánói meg a bolognai alapokat is, lehet legközelebb kipróbálom.
  • mekkano
    #267
    Mint a Pizza Hut,ott nagyon jó az a pizza aminek sajtal van töltve a széle:) Amúgy ti szoktatok használni ilyen porokat? Van minden természetes alapanyagból csináltok?
  • Rubenvagyok
    #266
    hát nem feltétlenül kell vastagnak lennie csak azért mert otthon készíted, én pl múltkor annyira kinyújtottam, hogy iszonyat finom ropogós lett, a szélét vissza hajtaottam és tettem alá sajtot... mennyei volt...
  • szanna
    #265
    ha én csinálom a pizzát (ami nagyon nagyon ritkán van) akkor is megveszem készen a tésztáját.. anyukám szokta maga elkészíteni, de az meg annyira vastag, hogy már olyan, mintha nem is pizza lenne..
    és én ilyenkor annyi zöldséget teszek rá, meg sajtot, vagy juhtúrót, hogy kb potyog le ahogy megmozdítom...:) fincsííí
  • Rubenvagyok
    #264
    Hát figyelj, az egész internet egy nagy receptkönyv... de van egy pár híresebb oldal, ha gondolod majd linkelek neked párat.

    Amúgy a pizza sokkal istenibb ha te csinálod a tésztát is hozzá és egyáltalán nem egy nagy dolog!
  • mekkano
    #263
    Nálam a családban mindenki elég jól főz csak én vagyok aki kilóg ilyen szempontból,de igyekszem. Pl. pizza tésztát én soha nem csinálnék,csak a feltétet,de azt meg nem nagy tudomány. Van valami jól bevált hely ahonnan a recepteket szedni szoktátok? Mert a szakácskönyvekben olyan régimódi kaják vannak...
  • Rubenvagyok
    #262
    én általában rendelni szoktam hétköznap de nem kell rögtön azt hinni, hogy ez olyan drága dolog, vannak ételfutár cégek ahol már ilyen 300Fttól lehet rendelni, nagyon finom, változatosan tudsz étkezni és elég nagy adagokat is adnak...
    hétvégén szoktam főzni vagy ha jönnek vendégek, ilyenkor mindig valami jól hangzó de gyors kaja kerül az asztalra! :)
  • szanna
    #261
    hát ja, én is csodálkozom azokon akik egyfolytában rendelt kaján élnek... egyrészt tök drága, egyáltalán nem éri meg hosszútávon, másrészt meg lemaradnak a főzés szépségeiről.. oké, nem vagyok olyan jó szakács, de azért szeretek próbálkozni.. :)
    hogy akkor miért nem én csinálom a pizzát..? mert az embernek nincs mindig kedve nekiállni főzőcskézni..
  • Kattalin
    #260
    Hát akinek van arra pénze, hogy állandóan kaját rendeljen annak oké tényleg az a legjobb
    Akinek meg nincs sok pénze annak marad a gyorsan elkészíthető kaja :)
  • mekkano
    #259
    Ilyen velem is volt már. Én pizzát csak akkor szoktam rendelni ha társaság van nálam amúgy főzni szoktam csak hát nem mindig van hozzá kedvem. Néha rám jön a kísérletezhetnék akkor szoktam alkotni:)
  • szanna
    #258
    hát nekem volt már hogy 1-másfél órát kellett várnom a pizzára... az azért nagyon nem jó... akkor már inkább csinálok vmi melegszendvicset, az gyorsabban megvan még a szomszéd pizzéria kiszállításánál is.. csak sajt kell hozzá, azt meg szinte sosem veszek...
  • Kasabian
    #257
    rendelj pizzát, az is gyorsan készen van (hozzák)
  • dugipofi
    #256
    jó választás, mert gyorsan készen van :) én is csirke és pulyka párti vagyok teljesen..
  • mekkano
    #255
    Ezzel valahogy én is így vagyok,nincs energiám ott állni a meleg sütő mellett. Én ma rendeltem kaját de holnap sült csirke lesz...jön a barátom és az a kedvence:)
  • dugipofi
    #254
    persze, egy báránysültet nem lehet összedobni 1 óra alatt...:)
    én ma abszolút energiaminimumon tengődök, iszonyatosan melegem van, úgyhogy nem vagyok hajlandó egész délután a tűzhely mellett állni, így a mai menü brokkolikrém leves lesz... de két csomagot is vettem, úgyhogy ezzel kell jóllakni. punktum.
    aki ilyenkor nekiáll 35 fokban 500% páratartalomban 1-2 óráig sütögetni, az egy robot.
  • mekkano
    #253
    Nekem a kert szerencsére adott:)

    Azért minőségi munkához idő kel,bármilyen kaja is legyen az:) Te mit csinálsz ma ebédre?
  • dugipofi
    #252
    na igen, csak egy kert kell hozzá valahol a Balaton parton lehetőleg :)
    szerintem a főzés nem idő kérdése, van egy csomó finom kaja, amit gyorsan össze lehet dobni..
  • mekkano
    #251
    Itt elég sok jó recept van,barátomnak főznék valamit ha lenne időm:) Amúgy meg ilyenkor nyáron egy jó kerti sütögetés az ismerősökkel mindennél jobb:)
  • dugipofi
    #250
    ilyenkor nyáron (a nyár még hagyján, de ilyen hőségben ) az édesszájúaknak "melegen ajánlom" a joghurttortát, könnyű, fincsi, nem nehéz.. a nem édesszájúaknak pedig bármilyen krémlevest, hidegen is fincsi. az instant verziók is finomak szerintem, de otthon elkészíteni sem egy nagy mutatvány.
  • Jagumo
    #249
    Én ha éhes vagyok, és nincs itthon semmi kaja általában Quesadillát (csinálok, ez egy mexikói étel) Nagyon finom és percek alatt el lehet készíteni! :)

    Video : Hogyan keszitsunk mexikoi quesadillat?
  • dodok20
    #248
    Jaja! Ezt még a hülye is tudja Kerki! :D
    Najó nem bántani akarlak... :)
    Parilevest énis nagyon bíííírom! :)
    Csak mamám keveset főzött régen, mivel nem szereti a paradicsomot.... :S
    Viszont sajnos egyre jobban szereti az instant kajákat, bemegy a pluszba vagy a spárba és megveszi a zacskós hidegtálat, meg a fagyasztott húst... :S
    Ezt csinálja a madaras tescoban is. :S Én annyira nem vagyok oda az ilyenekért, nekem egy pari leves többet ér.... Voro mehetek hozzátok ma parilevest enni? :P
  • Voronyinko
    #247
    egyszerű: könnyű elkészíteni
    nehéz: zsiros, nagy kaloriatartalmú

    viszont a paradicsomleves nagyon jó ötlet, lehet h este azt eszek