67
  • aRoma
    #67
    szvsz a "hinode" magyarul nem jelent semmit /esetleg japánul/ :-)
  • szivar
    #66
    A 'kering' és a 'forog' szavak között vajh' mi lehet a különbség? :P
  • Tetsuo
    #65
    A Hold rengeteg élőlényre és biológiai ciklusra hatással van, pl az ár-apály jelenséggel is. Ez tény.
  • sonicXX
    #64
    Jogos. Lásd hajó a vízen, pedig azért a víz jelentősen folyékony halmazállapotú
  • sonicXX
    #63
    "A saját tengelye körül forog"

    Ehem... Meg forog ezenkívül még a Tejút tengelye körül, az egész Naprendszerrel egyetemben, ugyébár.

    Tehát maradjunk annyiba, hogy a forgási sebessége ugyanannyira relatív mint minden. A kérdés, hogy mihez képest forog akkora sebességgel pedig igenis érdekes, tekintve hogy a forgási tengely egy 3D-be leképzett logikai 2D-s alakzat, léven hogy nincs szélességi kiterjedése - emiatt pedig sajnos lehetetlen hozzá viszonyítani a forgási irányát.
  • Givi1024
    #62
    Azt miért ne lehetne élet a Napon. Semmiről sem lehet bebizonyítani, hogy nincs; max még nem fedezték fel...
  • AranyKéz
    #61
    Miii??? Nem lehet élet a Napon? Ezért vettem én telkeket rajta?!
  • Givi1024
    #60
    Ti tényleg azt hiszitek, hogy én ezt komolyan írom
  • szivar
    #59
    "...ezért 153,34 nap alatt ernenek oda ..."

    Ez attól függ. Ha gyalog indulsz neki, akkor egy kicsit tovább tart...

    "...ember tűrőképessége max 12-szerese a földi gravitaciónak..."

    A Vénuszon és a Marson is készültek már képek, de tudtommal egy ember sem járt ott, csak emberi kéz álltal alkotott szondák. Bár tudom hogy ez hihetetlennek hangzik, de ez van...

    "...Egyébként is a nap mihez képest forog?!"

    A saját tengelye körül forog.

    "És hol van az éjszaki oldala?.. "

    Azon a felén, ahol nem világítja meg a Nap...

    "Ahoz, hogy a szerves anyagok magas hőmérsékleten sem égjenek nagyon alacsony nyomásra van szükség. "

    Szvsz kevered a szezont a fa....al. A szerves (és egyébb) anyagok csak akkor égnek el, ha van oxidáló anyag a környékükön, legyen ezen anyag oxigén, klór, fluor, stb. A nyomás csak annyit változtat rajta, hogy alacsonyabb nyomáson kevesebb molekula tartózkodik adott helyen, adott időben. Tehát az oxidáció nem áll meg, csak lelassul.

    Mellesleg megjegyezném, hogy ilyen hőmérsékleten nem az oxidáció a legnagyobb gond, hanem az atomok közti kötések felbomlása.

    "...folyékony állapotú hélium(n.k.k. gáz)amely 16-szor sűrűbb az ólomnál..."

    Először is nagy valószínűséggel nem folyékony, hanem plazma állapotú, nem hélium, hanem hidrogén, és relative nem sűrűbb, csak adott körülmények között nehezebb a normál (1atm) nyomáson mért -ugyanolyan térfogatú- izécskénél.

    "Ezek alapján a fehérjék megy szénhidrátok biztosan begörzik eredeti alakjukat a Napon is."

    Hogyne őriznék meg :D. Amúgy említette itt valaki hogy fehérje alapú élet len(het)ne a napon?
  • nearo
    #58
    Ti most tényleg nem vettétek észre, hogy ezt mind csak viccből írták, és senki nem gondolta komolyan rajtatok kívül?
  • AranyKéz
    #57
    Feltéve ha nem olvad szarrá...
  • Givi1024
    #56
    Azt, hogy leszálni a Napra azt nem én vetettem fel. Még az első 10 hozzászólás körül volt róla szó. Ami viszont az elsüllyedést illeti azzal nem értek egyet, mivel annak ellenére, hogy folyadék többszázszor nagyobb a sűrűsége mint mondjuk az ürhajó anyagának. Inkább úszna rajta.
  • babajaga
    #55
    "Leszállni a Napra"

    Ilyent csak egy fizikai analfabéta vethet fel. Nem szilárd égitest felületére nem lehet leszállni mert ha elméletileg nem semmisülne meg akkor is elmerül a napban megindul a közepe felé. Nem tudom sokan milyen fizikát és kémiát tanultak?
  • babajaga
    #54
    "Egyébként is a nap mihez képest forog"

    A saját tengelye körül forog.Ilyen hogy éjszakai oldal nincs is.A holdnak is meg nem világított, ( sötét) oldala van
  • Givi1024
    #53
    Leszállni a Napra? Mive 159000000km-re van ezért 153,34 nap alatt ernenek oda ha nem égnének el meg az utazas felén. Ha oda is érnek hogy jonnek el onnan? Mekkora is ott a tömegvonzás? Az ember tűrőképessége max 12-szerese a földi gravitaciónak. Vagyis egy 80 kg tömegű testnek 9411.76 N a nehézségi ereje. Szerintem a Napon ezt jova megjaladná... Ami viszont a Nap rotációs periódusát illeti, az relativitás kérdése... Egyébként is a nap mihez képest forog?! És hol van az éjszaki oldala?..

    Az lehet, hogy sokmindennek 28 nap a ciklusideje, de mégtöbb mindennek nem.

    Hogy élet a Napon??? Ahoz, hogy a szerves anyagok magas hőmérsékleten sem égjenek nagyon alacsony nyomásra van szükség. A Nap ugye javarészt folyékony állapotú hélium(n.k.k. gáz)amely 16-szor sűrűbb az ólomnál. Ennyit az alacsony nyomásról. Ehez képest mi az a föld magjában lévő 240 GPa. 240 GPa nyomáson az arany köbös kristályrács zserkezete átalakul hexagon kristályráccsá. Ezek alapján a fehérjék megy szénhidrátok biztosan begörzik eredeti alakjukat a Napon is.
  • Epikurosz
    #52
    Ha a felvételektől nem is, a beszólásoktól elállt a lélegzetem. :-)
    Ha már naplopókról, akarom mondani naplakókról beszélünk, ők csak melegek lehetnek, ez evidens.
    (A naplopók ti vagytok. Bummm!)
  • bossgolem
    #51
    Ennek az oka a NAGY IZÉ (valakik szerint isten) lehet, na meg sok más is...
  • barnie1990
    #50
    Ilyet én is összedobok Photoshop-pal 5 perc alatt.
  • Travelos
    #49
    szerintem nem nagyon kanyarodtunk el, mert én itt már kicsit többről próbálok beszélni, mint a cikk

    szóval nagyon sok minden 28 nap, Nap, Hold, menstruáció, és még a bőr megújulása is kb. annyi, nem beszélve azokról a dolgokról, amiket még nem is soroltam fel

    mi lehet ennek az oka?

  • babajaga
    #48
    A Hold az árapály jelenséget idézi elő semmi mást.
  • Soundmaker
    #47
    Lehet hogy én buktam biológiából, de nem úgy van, hogy a mestruációs során felreped a petesejtet tartalmazó burok és a petesejt a vérrel együtt távozik a testből? Ez biológiai folyamat amihez szerintem semmi köze a holdciklusnak. Ez genetikai dolog. Esetleg az emberi fejlődés során igazodhattunk a holdfázisokhoz (a legkorábbi naptárak is a hold ciklusaira épültek), de az tuti hogy nem az emberek szabályozták meg hogy "hopp eltelt 28 nap" most mensturálok...

    Ha értitek mire gondolok...

    Mellesleg eléggé elkalandoztunk az eredeti témától xD
  • Travelos
    #46
    na akkor nem is olyan egyértelmű ez a menstruációs dolog igaz???
    mi lehet az igazság?
    minek mihez van köze?
  • babajaga
    #45
    Jobb volna ha te nem osztályoznál senkit.
  • babajaga
    #44
    Ennek semmi köze a valósághoz.
  • babajaga
    #43
    "azt hiszem vmi ilyesmi"

    Nincs, semmi ilyesmi.
  • JeD
    #42
    Én úgy tudom, a menstruációs ciklusnak nincs sok köze a holdciklushoz. Pl. az emberszabású majmoknál van ahol 29, van ahol 37 nap. Szóval valószínűleg véletlen (a hold sem pont 28 nap alatt fordul egyébként).

    "Sok emlős" meg csúsztatás, hiszen a legtöbb tüzel, és nem menstruál, ami ugye egy más mechanizmus.
  • N1ggA
    #41
    tyű
  • Spica
    #40
    sok emlős szaporodása a holdciklusokhoz igazodik, az emberé is valamikor. újholdkor ugyanis teljes a sötétség és ilyenkor vannak az emlősök a legnagyobb biztonságban --> az utód világra hozása ekkor történik.

    azt hiszem vmi ilyesmi

    ezt is sikerült :)
  • maestro85
    #39
    termintátor de jó, hogy zt is sikerült elpötyögnöm.
  • maestro85
    #38
    Ennyi poént egy fórumban... Árnyékos oldal... ez tetszik. És mivel minden ismert anyag hőmérséklet növekedésre lágyul, vagy porrá esik szét, vagy a gázok tágulnak én csak egy "élőlényt" tudok elképzelni a napon: folyékony termintárt.
  • Travelos
    #37
    hogy működik?
  • turul16
    #36
    Hold.
  • Travelos
    #35
    A Nap rotációs ciklusa közel 28 nap.
    Ez nincs véletlenül összefüggésben a nők ciklusidejével? Vagy arra már van más tudományos magyarázat?
  • donsergiooo
    #34
    szép szép! de még lélegzem! Ez semmi én jobbat tudok! De attól a nap is elhalványúl! :D
  • Munkas
    #33
    És vannak napkollektoraik is?
  • Soundmaker
    #32
    A nap élőlények nagyban gondolkoznak. évmilliárdokban mérhető a életidejük. Amit a Hionde lencsvégre kapott, az az újévi tüzijáékuk a napon, azért erősebb ez a kép mert most robbant fel egy nagyobb robbanó fűzér. De mivel ők teljesen másképp érzékelik az időt ez a számukra 10 perces tüzijáték nálunk 4,5-5 milliárd évig tart. Ha végetért úgy cikra 5 milliárd év múlva a bulijuk, akkor szépen elindulnak haza (nap dagadás), aztán mikor elérték a kritikus tömeget áttörik a kordont (Supernova), és szépen kitakarítják a környezetüket hazafele menet. (naprendszer pusztulása). Végül leoltják a villanyt is, csak a készenléti fényt hagyják bekapcsolva (fehér törpe), és minden elcsendesedik....

    a jövőhéten (6 millárd év múlva) az Antaresen lesz buli, várunk minden naplakót
  • haxoror
    #31
  • Griphons
    #30
    Miért ne lenne élet a napon? Én simán el tudom képzlni, hogy a pici nap-lakók veszettül világítanak a föld felé, hogy nehogy észrevegyük őket, és a szuper hp nyomtatójukon képeket nyomtatnak, és a Hinode lencséje elé dugdossák
  • Tetsuo
    #29
    A Nap rotációs periódusa kb 25,380nap. Ami csak a Földről nézve tűnik kb 27,275napnak, mivel a Föld Nap körüli keringési iránya meg1ezik a Nap forgásának irányával.. ehehe
  • Tetsuo
    #28
    Éjszakai oldal az, ami nincs megvilágítva a központi égitest által. Természetesen Sanyix csak viccűt, ez evidens. Még anyám is röhögött rajt, úgyhogy babajaga.. ülj le. Általános csillagászatból, sztellárasztronómiából, fénytanból és fotometriából, valamint humorból és iróniából 1es! :)